NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »
Nowy Temat Odpowiedz
Smród z klimatyzacji samochodowej,
Posty: 136
Dołączył: 31 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 7 Lis 2011r. 11:40  
Cytuj
Witam,

W moim aucie (wiek - 6 lat) pojawia się następujący problem: po włączeniu klimatyzacji, ale także samego nawiewu (bez klimatyzacji) pojawia się intensywny zapach stęchlizny. Zaznaczam, że klimatyzację odgrzybiam co roku, na wiosnę i w lecie (kiedy często pracowała) był spokój. Niestety teraz, kiedy jest używana mniej pojawił się ten problem. Klimatyzację odgrzybiałem ozonem, kiedyś kupowałem też takie pianki stawiane za siedzeniem, ale to pomagało najwyżej na 3 dni. Poradzicie coś? Może trzeba pomyśleć o wymianie skraplacza/parownika czy jak to się tam nazywa? Ile ewentualnie kosztowałaby taka przyjemność? Jest w okolicy jakiś zakład, który specjalizuje się w obsłudze klimatyzacji (tylko nie chodzi mi o takich mechaników, którzy kupią "kombajn" do nabijania i już są "specjalistami", nie obrażając nikogo)?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lis 2011r. 11:40  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lis 2011r. 12:12  
Cytuj
filtr kabinowy do wymiany, i ew odgrzybianie klimy, filtr z wymiana ok 100zl w zaleznosci od auta + ew odgrzybianie (ale moim zdaniem wystarczy filtr). co do zakladu to ul. sandomierska Tabor lub Nazimek (auto art)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 136
Dołączył: 31 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 7 Lis 2011r. 13:10  
Cytuj
CYTAT
filtr kabinowy do wymiany, i ew odgrzybianie klimy, filtr z wymiana ok 100zl w zaleznosci od auta + ew odgrzybianie (ale moim zdaniem wystarczy filtr). co do zakladu to ul. sandomierska Tabor lub Nazimek (auto art)


Filtr wymieniam zawsze przy odgrzybianiu, więc to na pewno nie to.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 331
Dołączył: 18 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lis 2011r. 14:06  
Cytuj
To troszke nie ta kolejność, zazwyczaj sie czesciej wymienia filtr niz odgrzybia umiech

Moze jednak wymien filtr.

Jeśli nie pomaga to trzeba się porządnie zainteresować parownikiem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 136
Dołączył: 31 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 8 Lis 2011r. 10:14  
Cytuj
CYTAT
To troszke nie ta kolejność, zazwyczaj sie czesciej wymienia filtr niz odgrzybia umiech

Moze jednak wymien filtr.

Jeśli nie pomaga to trzeba się porządnie zainteresować parownikiem.



Napisałem, że zawsze wymieniam filtr przy odgrzybianiu, a nie po. To chyba jest najlepszy możliwy wariant (wymiana filtra i odgrzybianie). Niestety efekt jest zbyt krótkotrwały.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 395
Dołączył: 15 Lis 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 8 Lis 2011r. 16:00  
Cytuj
Witam. Przy silnie zagrzybionej klimie czasami trzeba zadziałać bezpośrednio na parownik. Ozonowanie , wymiana fitra kabinowego nic nie dają. W warsztacie koleś mi powiedział że w moim aucie mogą mi to zrobić za 500 zł ( wymontowanie całego kokpitu itp itd- ściema). Tylko że akurat w moim aucie parownik klimy jest ukryty pod schowkiem pasażera i nie trzeba demontować deski.Zrobiłem sobie dezynfekcję sam. Po odkręceniu kilku wkrętów, odłączeniu min kostki poduszki powietrznej pasażera widać małą chłodniczkę - parownik. Nie wiem czy u Ciebie jest podobnie? Zapsikałem gada środkiem grzybobójczym i miałem kilka miesięcy spokoju, ale chyba znowu zaczyna capić. Nie wiem dlaczego ale po prostu w niektórych autach klima potrafi uprzykrzyć życie. Mam w rodzinie samochody , które nigdy nie miały odgrzybionej klimy ( przez kilkanaście lat) i nic nie czuć . W moim samochodzie mimo regularnego nabijania , serwisowania i odgrzybiania klimy , śmierdzi. To jest chyba tak jak z palaczami jedni żyją czterdzieści lat a inni dożywają osiemdziesiątki. Spróbuj poczytać na forach internetowych dotyczących Twojego modelu samochodu jak to wygląda u Ciebie. Może jesteś w stanie poradzić sobie sam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8
Dołączył: 17 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Gru 2011r. 09:04  
Cytuj
Witam, temat może już nieaktualny, ale mogę Ci w tym pomócumiech pisz na adres teleserwis_(at)_vp.pl

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 374
Dołączył: 2 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Gru 2011r. 11:49  
Cytuj
hm....a nie pomyśleliście, że to może nie wina klimy????umiech

Uwielbiam dzieci!!! zwłaszcza te płci męskiej pomiędzy 20 a 40 rokiem życia
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 136
Dołączył: 31 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 30 Gru 2011r. 11:57  
Cytuj
CYTAT
hm....a nie pomyśleliście, że to może nie wina klimy????umiech


Jeżeli mówisz poważnie, to powiedz konkretnie o co Ci chodzi. A jeśli nie to po prostu zamilcz, za głupie komentarze dziękuję.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Gru 2011r. 12:51  
Cytuj
A może gdzieś pod maską w jakiejś dziurze zagnieździło się jakieś stworzonko i się przysmażyło i teraz masz smród?? Mój kolega miał taki problem umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »