NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2
nikon, canon, czy sony??,
Posty: 781
Dołączył: 28 Sie 2007r.
Skąd: z miasta rowerów
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sty 2012r. 19:04  
Cytuj
leszek00
obiektywy takie napisałem ponieważ są w zestawie umiech narazie chce sobie coś kupić i się "pobawić" pouczyć a jak kiedys może dojdę do wprawy to będę się oglądał za innymi szkłami umiech
znalazłem jeszcze coś takiego CANON EOS 500D 18-55+75-300mm za około 2575 zł
55-200 ciemny co tzn?

Errare humanum est.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sty 2012r. 19:04  
Cytuj

Errare humanum est.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 762
Dołączył: 7 Sty 2008r.
Skąd: RST/RNI
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sty 2012r. 19:18  
Cytuj
Tylko nicon lub canon. Sony to porażka, daj lepiej kilka setek więcej i będziesz zadowolony.
Pewnie zaraz niżej zacznie sie spór co lepsze, to czy to.
Moim zdaniem to i to jest zajebiste

Czym różni się parlamentarzysta od dziwki? Dziwka jak dostanie pieniądze to spełnia życzenia klienta.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sty 2012r. 19:41  
Cytuj
Nikon , olympus lub canon, raczej wybralbym nikona np d5000

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 517
Dołączył: 29 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sty 2012r. 19:59  
Cytuj
Jasność obiektywu informuje, jaka ilość światła przepuszcza obiektyw do aparatu. Stosując jaśniejszy obiektyw możemy pozwolić sobie na krótszy czas naświetlania potrzebny dio prawidłowego naświetlenia zdjęcia.
Czas naświetlania to czas otwarcia migawki w którym naświetlany jest element światłoczuły w aparacie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 128
Dołączył: 13 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sty 2012r. 20:02  
Cytuj
A teraz włącz filtr tego posta i poczytaj tylko mądre wypowiedzi i na temat.
Najpierw jezeli nie miales do czynienia z lustrzanką idz do sklepu i sie baw!!!!! Baw sie Canon`em, baw sie Nikon`em.
Poszukaj znajomych z takim sprzetem i zrob kilka fotek. Zobaczysz co Ci bedzie bardziej "lezało" w rece.
Jeeli juz miales dostep do lustrzanek, i masz jakies akcesoria to....moze to bedzie mialo decydujacy glos.
Sam używam Nikona, czesto uzywam Canona i.....lepiej mi leży Nikon choc Canon tez sie sprawdza - wiec jak widzisz....kwestia, jak Ci będą szybciej palce latac, - Nikon czy Canon.
Gdybym sam stanął teraz przed wyborem-zastanawiał bym sie długo i na dzien dzisiejszy chyba Nikon (bo mam osprzet).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 157
Dołączył: 9 Wrz 2008r.
Skąd: Nisko
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sty 2012r. 20:18  
Cytuj
CYTAT
55-200 ciemny co tzn?

z takim podejściem/wiedzą, to chcesz wydać na aparat ze 2-3x za dużo. przepłacisz, a różnicy nie zobaczysz. ba! wkurzysz się, że kompakt kolegi robi lepsze zdjęcia niż ty "lustrzankom".
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 128
Dołączył: 13 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sty 2012r. 20:33  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
55-200 ciemny co tzn?

z takim podejściem/wiedzą, to chcesz wydać na aparat ze 2-3x za dużo. przepłacisz, a różnicy nie zobaczysz. ba! wkurzysz się, że kompakt kolegi robi lepsze zdjęcia niż ty \"lustrzankom\".




hahahaha- bardzo słuszne uwagi i stwierdzenia. Popieram

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 43
Dołączył: 6 Marz 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sty 2012r. 20:44  
Cytuj
Dokładnie najpiew powiększ swoją wiedzę na temat co z czym i do czego bo kupić lustrzankę to nie jest duży problem i wydać kilka tysięcy a póżniej nie umieć jej wykorzystać wtedy można powiedzieć że wyrzucisz pieniądze w błoto. Może jednak lepszym roziązaniem byłby kompakt z wyższej pólki niż lustrzanka?

Jeśli mogę spytać mialeś kiedyś doczynienia z lustrzanką?

Po Prostu ja http://www.maxmodels.pl/vinix.html Usługi fotograficzne: -Chrzciny -Imprezy Okolicznościowe -Osiemnastki -Sesje zdjęciowe (Wyłącznie Pań) Kontakt PW ;) Zapraszam.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sty 2012r. 23:39  
Cytuj
kolego miałem sony A200 i przy dobrym oświetleniu fotki były nawet nawet, ale już przy słabszym świetle troszkę lipa a i lampa błyskowa nie była zbyt wydajna, no i najważniejsza jak dla mnie wada, zdjęcia mogłem robić tylko przez wizjer.
P.S. Jersey gdzieś Ty się podziewał?? jakiś konkurs ogłoszono??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 278
Dołączył: 22 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sty 2012r. 23:44  
Cytuj

Obrazek



Takie tam zrobione zwykłym kompaktem + zmiana składowych kolorów...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 781
Dołączył: 28 Sie 2007r.
Skąd: z miasta rowerów
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Sty 2012r. 13:24  
Cytuj
dzięki wszystkim za odpowiedzi w szczególności leszkowi00
ale nikt mi nie odpowiedział co wybrać.
Aparat pierwszy czy drugi naprzykład.
Nie bójcie się proszę o to ile kasy wyrzucę w błoto.
Doradźcie mi tylko przy wyborze,np pomiędzy tymi dwoma lub podajcie jakiś inny przykład.
za kompakta dziękuję,mam.
co do pytania czy miałem kiedyś do czynienia z lustrzanką odpowiadam tak!
w Media Markecie, Saturnie i ProMarkt'cie good

Errare humanum est.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 157
Dołączył: 9 Wrz 2008r.
Skąd: Nisko
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Sty 2012r. 13:33  
Cytuj
to kup średnioformatową leice m9.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Sty 2012r. 14:47  
Cytuj
CYTAT
A teraz włącz filtr tego posta i poczytaj tylko mądre wypowiedzi i na temat.
Najpierw jezeli nie miales do czynienia z lustrzanką idz do sklepu i sie baw!!!!! Baw sie Canon`em, baw sie Nikon`em.
Poszukaj znajomych z takim sprzetem i zrob kilka fotek. Zobaczysz co Ci bedzie bardziej \"lezało\" w rece.
Jeeli juz miales dostep do lustrzanek, i masz jakies akcesoria to....moze to bedzie mialo decydujacy glos.
Sam używam Nikona, czesto uzywam Canona i.....lepiej mi leży Nikon choc Canon tez sie sprawdza - wiec jak widzisz....kwestia, jak Ci będą szybciej palce latac, - Nikon czy Canon.
Gdybym sam stanął teraz przed wyborem-zastanawiał bym sie długo i na dzien dzisiejszy chyba Nikon (bo mam osprzet).

Zgadzam się z tym.
Powiem tak używam nikona d5000 i olego e510, mialem do czynienia z sony a (porazka) oraz z canonem eos 500. canon ok, nikot fajny dużo bajerow ale wysoka cena, teraz na codzien kozystam z olego, jest poreczny, klawisze pod reka, wszystko na miejscu. Przetestuj sobie najlepiej kazdego jesli to mozliwe i porownaj. umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 54
Dołączył: 9 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Sty 2012r. 17:27  
Cytuj
ja powiem może od siebie na temat wyboru...

Czy to będzie Canon czy Nikon czy inny to jako "amator" różnicy dużej w jakości zdjęć nie będziesz widział. Chyba że porównasz Canona z niskiej półki z nikonem z wysokiej półki i do tego ekstra obiektywem.

Jeśli kupisz aparat z obiektywem "kit" czyli w większości wypadków 18-55 to nie myśl że będzie aparat sam robił super ekstra piękne fotki.

Tutaj dużego znaczenia nie będzie miało to czy wybierzesz Nikon'a d3000, d3100, d5000 czy innego lub Canona 400d, 500d, 600d, itd... znaczenie będzie miało to jaki do tego będziesz miał obiektyw.

Jeśli jest to twoja pierwsza lustrzanka to radziłbym sobie kupić coś co tobie dobrze leży w rękach.

Ja osobiście mam Canon'a ale teraz jak już mam parę obiektywów i lampę to ciężko przeskoczyć na inną puszkę. Bawiłem się kilka Nikonami i jeślibym kupował "pierwszą" lustrzankę to chyba wybrałbym Nikona.

Znajomy ma Nikona D3100 i do tego obiektyw 18-105 i jest to bardzo fajny sprzęt. Jak dobrze poszukasz to taki sprzęt kupisz za jakieś 2800 zł. Myślę że to jest fajny zestaw na początek. Z czasem możesz sobie dokupić fajny jasny obiektyw i będzie wystarczająco na potrzeby "amatora".

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 474
Dołączył: 26 Kwie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Sty 2012r. 18:25  
Cytuj
Canon - sam mam i nie jestem zadowolony, choć podobno to tylko ten model (450D) się nie udał.
polecić mogę natomiast Pentaxa

.... a z resztą, ja nawet nie umiem się tym Canonem posługiwać dobrze mlotek

ktoś zna jakąś dobrą stronkę z podstawami dotyczącymi manualnych ustawień lustrzanki ??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 781
Dołączył: 28 Sie 2007r.
Skąd: z miasta rowerów
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lut 2012r. 21:25  
Cytuj
potrzebuję porady w sprawie obiektywu chytry
chciałbym "cyknąć" kilka fotek komunijnych jaki waszym zdaniem obiektyw by się do tego najbardziej nadawał? kupiłem "nikosia" z kitem 18-105 umiech powiem szczerze że wymiata, ale nie o tym umiech zdjęcia chciałbym robić pozowane, kilka w kościele (jak już będzie "po zawodach") i jakieś na "polu", rodzinne itd itp

Errare humanum est.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
ff
Wysłany: 13 Lut 2012r. 21:44  
Cytuj
mądre głowy piszą że Tamron 17-50/2,8 do tychże czynności będzie odpowiedni

 
 
 
 
« 1 2
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »