NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zakupy »
Nowy Temat Odpowiedz
Paint zoom Vs Sprężarka, co lepsze ??
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 5 Lis 2011r. 18:24  
Cytuj
Mam zamiar w najbliższym czasie troszkę pomalować ... a nawet dużo od farb olejnych po emulsje ... żeby sobie ułatwić życie postanowiłem ciut w "siebie" zainwestować i tu moje pytanie ...

co lepsze ...

PAINT ZOOM

Vs

KOMPRESOR SPRĘŻARKA

Malował ktoś coś czymś takim ??

za sprężarką przemawia dalsze użytkowanie nie tylko przy malowaniu ... minusem jest chyba to że pistolet lakierniczy raczej nie pociągnie gęstej farby :/

Paint zoom to sprzęt do malowania ale czy pociągnie farbę olejną ??

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Lis 2011r. 18:24  
Cytuj

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1530
Dołączył: 16 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Lis 2011r. 19:53  
Cytuj
Ja miałem styczność ze sprężarką i pistoletem. Pytanie co chcesz dokładniej tym malować i jak często ?

Pistolet poradzi sobie z "geściejszymi" farbami jeżeli wczesniej je odpowiednio rozcieńczysz umiech

Jeżeli sprzet ma być wykorzystywany w jednym miejscu i chcesz malować duże elementy zainwestuj w minimum 50 l.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 5 Lis 2011r. 21:50  
Cytuj
Zacznijmy od tego że Matejko to zemnie nie jest ... do szkolenia się mam piwnicę (jakieś sześć pomieszczeń) ... i tu następne moje pytanie umiech czy tyle styknie by czegoś się nauczyć i zacząć malować pokoje zdegustowany ?? widziałem jak chłopaki malowali (malarze) z pistoletu szło im to zajefajnie umiech muszę poczytać czy zmywalną farbę (Dulux) ot tak można rozcieńczać ... co do częstości to pomaluje i mam nadzieję że będzie z 5 lat spokoju cool ... duże elementy :/ ... powiedzmy jeden średni pokój i jak coś mogę dać mu odpocząć (to takie delikatne jest ?? :/) ... co do sugestii dotyczącej 50 L sprężarki chcę zaoszczędzić na malarzach a w to miejsce zainwestować w sprzęt więc i ta setka mnie nie zbawi

ps.czy taki pistolet można jakoś przerobić (dysze) by ciągnęły ciut gęściejszą farbę ?? ... bo lakierować na pewno nie mam zamiaru ...

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Lis 2011r. 22:05  
Cytuj
ja strzelalem w garazu to mi szlo srednio, co nie pyklo i byly kleksy to walekiem poprawilem bo szkoda zdrowia, ale jak masz zdrowie to sie nauczysz w tych piwnicach :]
tyle ze jak chcesz tyle malowac to nie koncowke kup tylko pistolet gdzie od gory lejesz z wiekszym zbiornikiem ;-) sporo zdrowia przy rozdzieczaniu i dolewkach zaoszczedzisz

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 5 Lis 2011r. 22:07  
Cytuj
Pistolet

coś w ten deseń ?? czy czymś takim da rade ciapać po suficie ?? smiech2

takie coś ??

znalazłem jeszcze takie "cudeńko" ale jakoś nie wydaje m się że dało by radę ...

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5013
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Lis 2011r. 22:29  
Cytuj
Żeby malować musisz mieć kompresor 50-100litrów wydajny i dobrepistolety i dobry wąż. Trzeba dać sporo więcej kasy niż 300 złotych. Maluje amatorsko czasami coś w aucie i takim czymś co tu dałeś nie da rady, ściany podobnie

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 5 Lis 2011r. 22:36  
Cytuj
Może jakieś propozycje ??

50l / 206l/min

Styknie czy nadal mało ;(

100l zaczyna się od 1200 zł (bez niczego) więc zaczyna tracić to sens neutralny

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5013
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Lis 2011r. 23:49  
Cytuj
Kolego nie musi być 100 l, wystarczy wydajne 50 litrów ale szybk isilnik, do tego odwadniacz dobry waż idobry pistolet.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1767
Dołączył: 6 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Lis 2011r. 01:03  
Cytuj
do ścian to kup porządny wałekcool jak myślisz że gadżety typu paint zoom będą działać jak w Tv markecie to się mocno zdziwisz
umiech dawno dawno temu były takie pistolety do których podłączało sie odkurzaczgood drzwi od stodoły można było tym pomalować ale nic więcej, ten paint zoom wygląda podobnie,

jak chcesz koniecznie używac pistoletu, to kup pistolet niskociśnieniowy HVLP (ok 100zł) najlepiej w komplecie z dwoma dyszami ok 1.2mm i 1.8-2.0mm, bedziesz mógł malować olejnymi i wszelkimi emulsjami, do tego kompresorek (byle był olejowy)można na promocji nabyć za ok 400zł, i do takich robót ci wystarczy,
odwadniacz i odolejacz nie będą ci potrzebne

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 209
Dołączył: 29 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Lis 2011r. 08:23  
Cytuj
Bananowy podjedź do tej firmy
F.H.U JA-WA Wacław Jaworski wypożyczają narzędzia . Brałem od nich taki sprzęcik do malowania "pompa malarska" masz wszystko w zestawie pompa wydajna do prawie wszystkich emulsji i innych. Za 100pln na dobę pomalowałem magazyn ponad 3000m2 ścian i zarobiłem na tym że ...hmmmumiech na stronie jest galeria sprzętu i widać tam to urządzonko to jest 5-te zdjęcie w prezentacji.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1530
Dołączył: 16 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Lis 2011r. 10:36  
Cytuj
Co do sprężarki myślałem ze chcesz "ciapać" też co innego niż pokoje np: jakieś stalowe konstrukcje umiech


Nie probowałem nigdy malować pokoju owym sprzętem, wiec nie wiem czy zdał by egzamin umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 381
Dołączył: 23 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Lis 2011r. 12:08  
Cytuj
Jeżeli chcesz ładnie pomalować tanim kosztem to tylko dobrej jakości wałek i troche chęci i cierpliwości. A jeżeli chcesz pokombinować z takimi gadżetami to proponuje taki sprzęt z dolnej półki http://allegro.pl/nk-agregat-do-malowania-wagner-project-115-airless-i1916126852.html No chyba, że jestes bardzo kasiast to mogę polecić tej firmy droższe urządzenia. Ale ogólnie nie baw się w wałki z mango, czy biedronek. Co do tego sprzętu co masz w linku, maluje latexem, olejną, emulsją, można dokupywać różne dysze i filtry. Ale jeżeli chcesz nie za dużym kosztem to tak jak na wstępie kup sobie dobry wałek i dobra farbę i będzie gitumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 6 Lis 2011r. 12:08  
Cytuj
starzec : jak napisałeś o tym sprzęcie podłączanym pod odkurzacz to przypomniałem sobie że kiedyś z czymś takim się bawiłem umiech chyba nawet miało przykręcany zwykły słoik ... robiliśmy kiedyś u kolesia "sople" i właśnie coś takiego służyło nam do pomalowania ... powiem Ci że spełniło swoje zadanie fakt że ścian to raczej nie chciał bym malować potluczony (zaraz zerknę za pistoletem o jakim piszesz)

Ktośik : plan jest pomalować dodatkowo ogrodzenie ... poodkręcać sztachetki itd ...


Tester : ja niestety nie wyrobie się w jeden dzień za dużo różnych robót/oklejania itd ... jeśli mam coś takiego wynająć na powiedzmy tydzień zapłacić 700zł to mija się to z celem ... a sprężarka w domu przyda się jeszcze niejednokrotnie ... nawet do napompowania czegoś czy przedmuchana

ps.wałek z teleskopowym "kijem" kupiłem razem z farbą patrząc na ilość roboty (jakieś 10 pomieszczeń , ogrodzenie + budynek gospodarczy) pomyślałem że zakupie "pomocnika" ... firma za taką robotę weźmie ładnych parę tysięcy ... a mi się nie spieszy ... więc mogę robić to i do wiosny

ps2. anna22 : malowałaś coś tym lub ktoś z twoich znajomych ??

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 381
Dołączył: 23 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Lis 2011r. 13:01  
Cytuj
He robiłem tym często (pisze z konta narzeczonej)W pracy malujemy tymi sprzętami z tym, że droższymi ale ogólnie firma zacna i warta polecenia. No chyba że znajdziezz tańszy odpowiednik z jakis innych firm. Pokój 5x5 włącznie z sufitem zajeło malowanie jakies 20-25 minut na gotowoumiech oczywiście bez obklejania. w mrówce zaraz za bramkami jak wchodzisz stoi taka malowarka bezpowietrzna czy jakos tak sie nazywa ale kosztuje 1000zł to z wyglądu czyms takim malowalem. No ale cena adekwatna do jakości sprzetuumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 6 Lis 2011r. 14:29  
Cytuj
O widzisz umiech

Napiszę tak że ten 1000 zł na pewno lepiej wydać i zakupić taki sprzęcik ... zwróci się już przy pomalowaniu trzech pokoi ( i tak nie wiem czy fachowiec nie zawołał by więcej za robociznę )

Jako ktoś co masz doświadczenie napisałbyś mi coś o opcji - sprężarka

Tamten sprzęcik przydałby mi się tylko do malowania a sprężarka po "operacji malowanie" będzie służyła do innych celów

np. czy ta 50 l styknie i jaki dobrać do niej pistolet czy taki jak wlepiłem da radę czy lepiej dołożyć ... budżet powiedzmy do 1000 zł

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 566
Dołączył: 15 Marz 2011r.
Skąd: STW
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 6 Lis 2011r. 23:04  
Cytuj
o co tu chodzi???

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zakupy »