NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
Unia przykręca kurek na zakup żywności ,
Posty: 245
Dołączył: 30 Maja 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 21 Paź 2011r. 16:59  
Cytuj
Unia przykręca kurek na zakup żywności dla najuboższych Przed ograniczeniem wydawania żywności najuboższym mieszkańcom naszego regionu ostrzega Czesław Łuszczki, prezes Tarnobrzeskiego Banku Żywności. Powód? W przyszłym roku Komisja Europejska planuje przeznaczyć na żywność zaledwie 17 milionów euro. Zaledwie, bo do tej pory Polska otrzymywała rocznie około 75 milionów euro.Mieszkańcy Podkarpacia korzystają z pomocy Rzeszowskiego i Tarnobrzeskiego Banku Żywności. Tarnobrzeskie stowarzyszenie zaopatruje, co miesiąc w żywność 22 tysiące osób z naszego regionu. Każda rodzina, wskazana przez ośrodek pomocy społecznej odbiera siedmiokilogramową paczkę na każdą osobę w rodzinie. -------------- http://www.echod(...)77626356

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Paź 2011r. 16:59  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 21 Paź 2011r. 17:04  
Cytuj
Zosia1 powiem ci tak. Nie korzystam z takiego banku i nigdy nie korzystałem. Znam takich co piją mleczko z takiego banku. Kawkę słodzą sobie takim cukrem. Śmieja się, że nie są w stanie tego przejeść i rozdają lub nawet sprzedają znajomymumiech
Może i dobrze, że taka pomoc zostanie ograniczona. Powinno się uszczelnić ten system i pomagać tym co naprawdę potrzebują. Wtedy nawet te 17 milionów będzie za dużo.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1100
Dołączył: 2 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Paź 2011r. 17:08  
Cytuj
Też to widziałem, huciani związkowcy dostawali tych paczek na potęgę i rozdawali swoim znajomym. Niekoniecznie tym potrzebującym.

Oni dostawali tego tyle że nie wiedzieli co z tym robić.
Oczywiście nie odmawiali, bo jak dają to trzeba brać, co nie? chytry Motto każdego Polaka umiech

Jakoś też nie słyszałem żeby któryś z nich powiedział np. "to dajmy do MOPSu", prędzej dawali je komuś ze znajomych ze wsi, świnie i kury pałaszowały unijną kaszą z funduszu dla potrzebujących chytry

*Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów* /Stanisław Lem
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 276
Dołączył: 29 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Paź 2011r. 22:01  
Cytuj
CYTAT
prędzej dawali je komuś ze znajomych ze wsi, świnie i kury pałaszowały unijną kaszą z funduszu dla potrzebujących chytry


Gdyby tylko to i tak było by ok. Ja widziałem jak dzieciaki kiedyś rozsypywały te produkty (kasza i makaron) po chodniku i bawiły się jak piaskiem. Pomoc dla potrzebujących. Tja...

A psychopath is better than no path
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5007
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Paź 2011r. 23:03  
Cytuj
Ja tam znałem wiecej przykładów zaraz po rozpoczęciu rozdawania. Towar przyjeżdzał na europaletach które szły na lewo bo bezzwrotne. mąka, Makaron i reszta była wszędzie ludzie sobie to odsprzedawali i wymieniali bo kury bo coś tam... Nie dostawali tego ludzie porzebujący tylko często widziałem jak podjeżdzali porządnymi autami i brali

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »