NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Komunikacja »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
\"inteligentne światła\" w Stalowej Woli,
~~mieszczuch
ff
Wysłany: 6 Sty 2009r. 11:57  
Cytuj
Czy już wiadomo komu zależało na wyrzuceniu w błoto trzech milionów złotych publicznych pieniedzy nie wiemna nowe słupy i nowe światła ? Teraz trzeba mieć anielską cierpliwość przy poruszaniu się po mieście. Proszę o wyjaśnienie dlaczego to cośtam cośtam nazwano inteligentne światła.nie wiem

 
 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sty 2009r. 11:57  
Cytuj

 
 
 
 
~~kierowca
ff
Wysłany: 6 Sty 2009r. 12:05  
Cytuj
ktoś poprostu musiał zarobić!!!mamy tak inteligentne światła w naszym wspaniałym miescie jak tem który je montował i ten który za nie płacił!!! .Najlepsza jest ZIELONA FALA i możliwość skretu w lewo na wszystkich inteligentnych skrzyzowaniach w miescie !!!!!to jakas parodia że nie więcej jak 3 auta zdąży przejechać w lewo na zielonym !!!!!!po co są te sterczące kamery??po co sa swiecące guziki dla pieszych ????tylko po to żeby były!!!mamy najinteligentniejsze światła w POLSCE!!!!!!

 
 
 
 
Posty: 120
Dołączył: 24 Gru 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sty 2009r. 12:06  
Cytuj
a powiedz dokładniej, o które światła Tobie chodzi???
czyzbt te przy Bazylice???

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~kolega
ff
Wysłany: 6 Sty 2009r. 12:06  
Cytuj
to pytanie trzeba by zadać prezydentowi miasta chyba bo zeczywiście te swiatła nie działają tak jak potrzeba JEŚLI CZYTA NAS PREZYDENT TO PROSIMY O ODPOWIEDŻ!!!!!!

 
 
 
 
~~kierowca
ff
Wysłany: 6 Sty 2009r. 12:08  
Cytuj
CYTAT
a powiedz dokładniej, o które światła Tobie chodzi???


napewno o wszystkie !!!!o te co zmieniają sie z czerwonego na żółte i z żółtego na zielone i tak inteligentnie w kółko To te które ruchem aut sterują

 
 
 
 
Posty: 2083
Dołączył: 26 Cze 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sty 2009r. 12:13  
Cytuj
CYTAT
a powiedz dokładniej, o które światła Tobie chodzi???
czyzbt te przy Bazylice???


Te przy Centrum 4 też są niezłe, ale te przy parku (skrzyżowanie Okulickiego i Popiełuszki) moim zdaniem spełniają swoją funkcję.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~kolega
ff
Wysłany: 6 Sty 2009r. 12:13  
Cytuj
CYTAT
a powiedz dokładniej, o które światła Tobie chodzi???
czyzbt te przy Bazylice???


a co ty nie jeżdzisz po Stalowej autem???dla łańcuchów z huty swiatła mogą być OK bo po pedaleniu po robocie na czerwonym mogą dłużej odsapnąć ale dla kierowców stamie po 10 min na czerwonym chcąc skręcić w lewo nie jest miłe

 
 
 
 
~~kierowca
ff
Wysłany: 6 Sty 2009r. 12:17  
Cytuj
Te przy Centrum 4 też są niezłe, ale te przy parku (skrzyżowanie Okulickiego i Popiełuszki) moim zdaniem spełniają swoją funkcję.[/cytat]

te koło pilicji to chyba jedyne normalne!!!choc też sie mulą po otwarciu szlabanów

 
 
 
 
Posty: 120
Dołączył: 24 Gru 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sty 2009r. 12:20  
Cytuj
problem jest w tym ze nie jezdze po mieście, ale faktycznie jest problem przy bazylice bo cos długo musze stac przy pasach i czekac na zielonegood

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~kierowca
ff
Wysłany: 6 Sty 2009r. 12:20  
Cytuj
czyzbt te przy Bazylice???[/cyta

to jest BAZYLIKA W METROPOLII!!!!

 
 
 
 
~~kierowca
ff
Wysłany: 6 Sty 2009r. 13:00  
Cytuj
CYTAT
problem jest w tym ze nie jezdze po mieście, ale faktycznie jest problem przy bazylice bo cos długo musze stac przy pasach i czekac na zielonegood



to własnie przykład inteligentnego działania światel za które wszyscy zapłacilismy!!!!jak tam bedziesz stał pomachaj do kamery bezczynnie wiszącej na słupie!!!może ktoś cie zauważy i pstryknie ci zielone na 20 sekundsmiech2

 
 
 
 
~~kolega
ff
Wysłany: 6 Sty 2009r. 13:05  
Cytuj
faktycznie jest problem przy bazylice bo cos długo musze stac przy pasach i czekac na zielonegood[/cytat]


no panie kochany musisz coś w tym kierunku zadziałać!!!!to twój obywatelski obowiązek !!!! a jak bardzo ci sie bedzie spieszylo to sprubuj tak migiem na czerwonym śmignąc !!!smiech2

 
 
 
 
~~bass
ff
Wysłany: 6 Sty 2009r. 13:12  
Cytuj
ja proponuje na każdym skrzyżowaniu zrobić rondo umiech precz z "zieloną falą" !! hehe sciana

 
 
 
 
~~mieszkaniec
ff
Wysłany: 6 Sty 2009r. 14:04  
Cytuj
firma która to robiła nie zepsuła tylko świateł w centrum miasta, całkowicie popsuli światła na ul. Energetyków i na górce. Nie ma sygnału dźwiękowego dla pieszych. A najgorsze jest to że nawet jak samochód nie najedzie na czujnik zapala sie zielone światło
jak jest jadąc prosto w stronę Niska trzeba stać na czerwonym świetle bo zielone zapala się dla skręcających w prawo których w ogóle nie ma

Zastanawiam się po co komu są potrzebne kamery na przejściu dla pieszych na ul. Staszica. Przecież i tak czerwone zapala się po naciśnięciu guzika (tzn. teraz te przyciski nie działają ale powinno być tak że po naciśnięciu samochody mają czerwone). A kamery to tylko pieniądze wyrzucone w błoto bo nawet jak jedzie dużo samochodów to zapala się czerwone i wszystkich hamuje. Nie chciałbym mieszkać w pobliżu. Najgorzej jest tam w lecie jak jest gorąco, pełno tirów i spalin. Koszmar......

 
 
 
 
Posty: 185
Dołączył: 2 Gru 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sty 2009r. 14:15  
Cytuj
Te światla jeszcze nie są włączone ...sciana

wieś się bawi \' : )
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 29
Dołączył: 24 Gru 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sty 2009r. 14:31  
Cytuj
Nie wiem w jakim celu są zamontowane włączniki na światłach dla pieszych jak i tak wszystkie działają automatycznie. Ludzie wyglądają jak idioci wciskając, tak naprawdę niepotrzebnie żółty włącznik... Cała ta organizacja budowy dróg i świateł to jedno wielkie nieporozumienie w stalówce...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2373
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd: z miasta chyba ;)
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 6 Sty 2009r. 14:41  
Cytuj
CYTAT
[cytat]problem jest w tym ze nie jezdze po mieście, ale faktycznie jest problem przy bazylice bo cos długo musze stac przy pasach i czekac na zielonegood



no ja mam ten sam problem tylko marznę na rondzie przy Al.JPII.... szlag mnie trafia jak muszę przejść przez te pieprzone pasy....Żeby z Edukacji dostać się pod Stal to sobie trzeba postać.Wchodzę na pierwsze dajmy na to że trafiło mi się akurat zielone i zanim dojdę do drugich pasów już czerwone...stoję , stoję , i stoję...i naciskam guziczek kilkakrotnie.... no zielone ...wiec ide 10 metrow do następnych i stoję , stoję , stoję (oj już jestem spóźniona jakieś 5 minut lekko licząc, ale moja wina -powinnam wyjść wcześniej) więc tupię sobie nóżka i naciskam coraz to z większa siła guziczek....naciskam...naciskam...naciskam i czekam,i marznę bo jest minus 10 i wiatr więc zaczynam dygotać....ale cóż mogłam się cieplej ubrać mój błąd.....patrzę błagalnie na światła...widzę,po drugiej stronie już zielone a ja czekam na czerwonym....już zaczynam się porządnie wkurwi.ć ale zanim piana pójdzie z ust włącza sie zielone ... teraz nie wiem co robić.......gonić biegiem ,żeby zdążyć na następne przejście zanim zielone mi się wyłączy( chociaż i tak nie da rady dobiec, próbowałam ale sprinterką nie jestem,dobiegam i stop)czy też przy tej minusowej temperaturze iść sobie spokojnie , spacerkiem i liczyć do dziesięciu albo stu zanim mnie ch.j trafi.... bo biegnąc czy spacerując i tak stoję i czekam na zielone....

SZKODA BO NIKT Z WYŻEJ POSTAWIONYCH TAM KOŁKÓW NIE POMYŚLAŁ O TYM, ŻE TRACĘ SWÓJ CZAS STOJĄC DURNO PRZY SŁUPKU I WCISKAJĄC PIEPRZONY PRZYCISK ,( KTÓRY ZRESZTĄ WCALE NIE DZIAŁA A JEST DLA OZDOBY ) ZAMIAST SIEDZIEĆ TE 10 MINUT DŁUŻEJ W DOMU Z DZIEĆMI CZY NAWET SIEDZĄC W KNAJPIE!!!! TO JEST JAWNA KRADZIEŻ MOJEGO CZASU !!! nie wspomnę że za kilka chwil muszę wracać tą samą drogą!!!!!!!!! KOSZMAR!!!!!!!!! Kto tędy przechodzi dość często pewnie ma takie same odczucia jak ja WIĘC SIĘ PYTAM CZY PRZESTAWIENIE O 30 SEKUND ZIELONEGO NA DŁUŻEJ KOGOŚ ZBAWI A POZWOLI MI ZAOSZCZĘDZIĆ ŚREDNIO 10 MINUT DZIENNIE??????????? PROPONUJE ABY WŁADZE MIASTA ZAMIAST WOZIĆ SWOJE DUPY SAMOCHODAMI POKONAŁY TE ŚWIATŁA DWA RAZY DZIENNIE I TAK PRZEZ MIESIĄC!!!!!!!!!!1

mlotekmlotekmlotekmlotekmlotekmlotekmlotekmlotekmlotekmlotek

" Kiedy zapada zmrok....pojawiają się strażnicy ... "
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 65
Dołączył: 31 Gru 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sty 2009r. 15:07  
Cytuj
Anulka, Kubens ma racje umiech nie musisz wciskac tego guziczka slicznego umiech on dziala automatycznie ;)Ja rowniez przechodze przez te swiatelka i kolo konkatedry, Lotosu jak i na rondzie, co prawda trzeba chwile postac, ale nie przesadzajmy, ze to az tyle czasu zabiera umiech Pretensje mozemy, miec do firmy, ktora zajela sie montazem tych super swiatelek oraz do GDDKiA, bo ta droga to jej wlasnosci pewnie oni wybrali ta firme. A wladze miasta trzeba obudzic, zeby cos z tym zrobilyumiech

Jeśli kłócisz się z idiotą, najprawdopodobniej on robi właśnie to samo...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 820
Dołączył: 9 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sty 2009r. 15:15  
Cytuj
Coś, gdzieś, kiedyś słyszałem, że to wszystko zacznie funkcjonować dopiero wtedy, kiedy remont drogi się skończy. W teorii się skończył ale jeszcze ekspertyzy nie było umiech Dlatego też to wszystko działa tak jak działa. Poczekajmy jeszcze trochę, może nastąpią jakieś poprawki. Sam prezydent się swojego czasu wypowiadał, że do bani jest ta sygnalizacja =). Trochę więcej wiary i cierpliwości. umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~dobra rada
ff
Wysłany: 6 Sty 2009r. 15:51  
Cytuj
CYTAT
naciskam...naciskam...naciskam i czekam,i marznę bo jest minus 10 i wiatr więc zaczynam dygotać....


a kalesony nie łaska założyć przed wyjściem na mróz ? good

 
 
 
 
~~fallon
ff
Wysłany: 6 Sty 2009r. 15:55  
Cytuj
te światła to pomylka !!!!tak jak ten letni remont Alej !!!!!jesteśmy jedynym miastem w Polsce z taką zieloną falą!!!!jesli nie działa to wszystko poprawnie to po co było wydawać 3 miliony zl i to instalować????

 
 
 
 
Posty: 781
Dołączył: 28 Sie 2007r.
Skąd: z miasta rowerów
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sty 2009r. 15:57  
Cytuj
najlepiej działają światła przy "16-tce" jak jest pusto na drodze wszyscy mają zapalone czerwone a jak się zbliżasz czujnik puszcza zielone dla twojego pasa ruchu. co inne go pod kościołem czy lotosem kiedyś jadę wieczorem i niestety muszę stać, mimo że nikt nie jedzie oprócz mnie. taki ot inteligentny system z kamerami. z resztą te przyciski dla pieszych to naprawdę ściema bo i tak wszystko działa według schematu a nie na czujnik. sciana

Errare humanum est.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~Prezydęt Miasta
ff
Wysłany: 6 Sty 2009r. 15:59  
Cytuj
CYTAT
to pytanie trzeba by zadać prezydentowi miasta chyba bo zeczywiście te swiatła nie działają tak jak potrzeba JEŚLI CZYTA NAS PREZYDENT TO PROSIMY O ODPOWIEDŻ!!!!!!


czytam, czytam.
odnośnie świateł no to więc nie interesuje mnie jak działają światła koło Bazyliki, Centrum4 czy też na tzw. Rądzie bo mieszkam na Ozecie więc przez ww. skrzyżowania nie jeżdżę a tym bardziej nie chodzę na piechotę uśmiech

 
 
 
 
~~c-r
ff
Wysłany: 6 Sty 2009r. 16:02  
Cytuj
Prezydent osobiście interweniował tam gdzie trzeba/dyr dróg itd/mówiąc:
ile trzeba było się nagłowić i napracować zeby aż tak spieprzyć swiatła na stalowowolskich ulicach... i co i nic

 
 
 
 
~~ala
ff
Wysłany: 6 Sty 2009r. 16:04  
Cytuj
CYTAT
najlepiej działają światła przy \"16-tce\" jak jest pusto na drodze wszyscy mają zapalone czerwone a jak się zbliżasz czujnik puszcza zielone dla twojego pasa ruchu. co inne go pod kościołem czy lotosem kiedyś jadę wieczorem i niestety muszę stać, mimo że nikt nie jedzie oprócz mnie. taki ot inteligentny system z kamerami. z resztą te przyciski dla pieszych to naprawdę ściema bo i tak wszystko działa według schematu a nie na czujnik. sciana


ty jesteś słynnym WUJKIEM DOBRA RADA to powinienes zadziałać !!!jednym słowem światła w konia cie zrobiły bo ja po stalowej dużo jeżdże i mi sie tak jak tobie przy lotosie nigdy nie przytrafiło

 
 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Komunikacja »