NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Wydarzenia »
Nowy Temat Odpowiedz
Temat zastępczy ..., To co Nas ciekawi/irytuje/bulwersuje itp ...
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 10 Paź 2011r. 11:14  
Cytuj
Temat zastępczy ... pozwolę sobie otworzyć nowy temat cool i nazwać go zastępczym ... na jakiś czas polityka będzie "mniej atrakcyjna"...

chciałbym żeby nie było w nim polityki a tematy które bulwersują ... lub po prostu są ciekawe i wzbudzą zainteresowanie większą ilość forumowiczów ...

zacznę od czegoś takiego ...

Dyrektor Zakładu Karnego w Sztumie zabił więźnia

Dyrektor Zakładu Karnego w Sztumie Andrzej G. zabił w niedzielę więźnia. Do tragedii doszło w celi osadzonego. Dyrektor jest zatrzymany, ochrona w więzieniu wzmocniona. Na miejscu przebywa specjalny zespół z Warszawy z szefem Służby Więziennej.

Jak poinformowała rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk, dyrektor zadał więźniowi co najmniej cztery ciosy nożem, w tym w okolice szyi. Mężczyzna zmarł z wykrwawienia. Nie wiadomo jeszcze, dlaczego dyrektor sam wszedł do celi, czy został zaatakowany oraz czy przyniósł nóż do celi, czy np. odebrał go więźniowi - będzie to przedmiotem śledztwa.

Więcej szczegółów w tej sprawie gdańska prokuratura zamierza podać na konferencji prasowej zaplanowanej w poniedziałek na godz. 11.00.

W Sztumie przebywa specjalny zespół kontrolny resortu sprawiedliwości i Służby Więziennej, z szefem więziennictwa gen. Jackiem Włodarskim, który na polecenie ministra sprawiedliwości Krzysztofa Kwiatkowskiego bada sytuację na miejscu. Dyrektor więzienia jest zatrzymany do dyspozycji prokuratury; został też natychmiast zawieszony w obowiązkach służbowych

Według rzeczniczki Centralnego Zarządu Służby Więziennej ppłk. Luizy Sałapy, dyrektor zakładu to funkcjonariusz Służby Więziennej z 25-letnim stażem; od 6 lat kierował jednostką w Sztumie, wcześniej był dyrektorem Aresztu Śledczego w Elblągu. Z wykształcenia jest psychologiem.

Zabity skazany Józef S. odsiadywał liczne wyroki za kradzieże - koniec jego kary przypadał na 2030 r. Jak powiedziała rzeczniczka, więzień ten w przeszłości bywał agresywny, znany był z roszczeniowej postawy oraz pisania licznych skarg, zażaleń i pozwów, które były oddalane przez ich adresatów.

W niedzielę w zakładzie karnym odbywały się wybory, w czasie których więźniowie opuszczali cele. Z myślą o zachowaniu bezpieczeństwa w zakładzie, prokuratura i policja poinformowały o zdarzeniu, do którego doszło ok. godz. 11.00, dopiero po zamknięciu urn.

Zakład Karny w Sztumie to więzienie typu zamkniętego przeznaczone dla mężczyzn recydywistów. Jak można przeczytać na stronie internetowej Służby Więziennej, w Sztumie funkcjonują trzy oddziały penitencjarne oraz oddział terapeutyczny dla skazanych z niepsychotycznymi zaburzeniami psychicznymi lub upośledzonych umysłowo.

Jak zapewniła Sałapa, sytuacja w zakładzie w Sztumie jest opanowana. - Dla bezpieczeństwa ściągnięto dodatkowe siły ochrony - dodała.

źródło Interia

--------------

żeby wyciągać jakieś wnioski trzeba chyba poczekać jakiś czas ... ... pan dyrektor będzie miał w kryminale prze*** bez względu dlaczego tak się stało ... temat o tyle ciekawy że wdać tu nadużycie władzy ... wiem że spora część naszego społeczeństwa więźniów wsadza do jednego wora traktując ich jak podludzi ale to też ludzie ...\"Zakład Karny w Sztumie to więzienie typu zamkniętego przeznaczone dla mężczyzn recydywistów.\" ... pan który został zabity do aniołków zapewne nie należał skoro tam trafił ... nigdy nie miałem do-czynienia z policją tym bardziej nie siedziałem ale chyba każdy wie że więzienia to państwo w państwie i rządzi się swoimi prawami...

ciekawią mnie wasze opinie ale zamieszczę kilka komentarzy z Interii

"(2011-10-10 09:30)
~BYLY OFICER SW

TAKIE BAJKI ZE WIEZIEN NAPADL DYREKTORA TO
TYLKO DLA NAIWNYCH I NIE ZNAJACYCH TEMATU
BEZPIECZENSTWA I OCHRONY W ZAKLADACH PRACY.PO
PIERWSZE WIEZIEN Z 20-TO LETNIM WYROKIEM JEST NA
INNYM ODDZIELE NIZ CI KTORZY MUSZA ODSIEDZIEC DO 5
LAT.DLATEGO PRZY KAZDYM WEJSCIU I WYJSCIU Z CELI
SA ROZBIERANI DO NAGA I KONTROLOWANI NAWET W
ODBYCIE.PO DRUGIE ZADEN DYREKTOR ZAKLADU KARNEGO
NIE POSIADA ZADNYCH KLUCZY OD CEL,ANI OD KRAT
PRZEJSCIOWYCH I ODDZIALOWYCH.A WIEC BEZ POMOCY
OFICERA DYZURNEGO Z.K. I OBSTAWY CO NAJMNIEJ 3-CH
FUMKCJONARIUSZY S W NIE MOZE PORUSZAC SIE PO Z.K.A
WIEC SPRAWA JEST PROSTA DLA MNIE.PO WYBORACH
WIERZIEN NAUBLIZAL DYREKTOROWI I MOZE BYL W
SLOWACH AGRESYWNY,TEN Z KOLEI WSZEDL ZE SWOIM
NOZEM DO CELI SKAZANEGO Z CO NAJMNIEJ OFICEREM
DYZURNYM I ODDZIALOWYM NASTEPNIE PODERZNAL MU
GARDLO 4-RO KROTNIE Z PREMEDYTACJA I
WYRACHOWANIEM.NIE MA INNEJ OPCJI."

----

(2011-10-10 09:46)
~marcel
"to wina rządu, bo jak dyrektor miał sobie
poradzić gdy co roku dostaje mniej pieniędzy na
utrzymanie więzienia? Po prostu facet ciął koszty
i wyrwał chwasta ze społeczeństwa. Jednak zamiast
nagrody jest winny ukarania bandyty."

----

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Paź 2011r. 11:14  
Cytuj

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2213
Dołączył: 7 Kwie 2010r.
Skąd: z 2irlandii:-) tuska
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 10 Paź 2011r. 17:25  
Cytuj
Nie na temat. jacek

"Naród, który zabija(abortuje)własne dzieci, jest narodem bez przyszłości
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1100
Dołączył: 2 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Paź 2011r. 17:27  
Cytuj
Wiktor chyba tematy pomyliłeś.

*Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów* /Stanisław Lem
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2213
Dołączył: 7 Kwie 2010r.
Skąd: z 2irlandii:-) tuska
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 10 Paź 2011r. 17:32  
Cytuj
CYTAT
Wiktor chyba tematy pomyliłeś.




chyba ty Temat zastępczy ..., To co Nas ciekawi/irytuje/bulwersuje itp ...

"Naród, który zabija(abortuje)własne dzieci, jest narodem bez przyszłości
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2213
Dołączył: 7 Kwie 2010r.
Skąd: z 2irlandii:-) tuska
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 10 Paź 2011r. 17:34  
Cytuj
CYTAT
Nie na temat. jacek



a fajnie ty będziesz osądzał co mnie irytuje i bulwersuje co to k... za poj...portalmlotek

"Naród, który zabija(abortuje)własne dzieci, jest narodem bez przyszłości
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5007
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Paź 2011r. 17:52  
Cytuj
Jak nie umiesz czytac ze temat nie o polityce to co poradze, leć na niezależną się poskarżyć

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 11 Paź 2011r. 10:57  
Cytuj
widzę temat więzieni i służby penitencjarna w Polsce nie porwała do dyskusji to może coś z innej beczki ...

Barca chce Szczęsnego? Prawda, czy fałsz?


Zdaniem katalońskiego "Sportu" polski bramkarz Wojciech Szczęsny jest jednym z celów transferowych FC Barcelona na kolejny sezon. Informacje "pachnące" bajką mają jednak swoje uzasadnienie.

Uśmiałem się szczerze, gdy kilka dni temu tę wiadomość podał jeden z angielskich portali. Natychmiast przypomniał mi się transfer Emmanuela Olisadebe do Juventusu Turyn, który nigdy nie wydobył się ze sfery futbolowej fikcji tworzonej przez menedżerów. Wiadomość o tym, że klub z Katalonii interesuje się polskim bramkarzem zabrzmiała tak absurdalnie przede wszystkim ze względu na bezdyskusyjną pozycję Victora Valdesa. To tak, jakby ktoś twierdził, że Robert Lewandowski ma zastąpić Leo Messiego.
Kiedy jednak przeczytałem o zainteresowaniu Szczęsnym w katalońskim dzienniku "Sport", na wszelki wypadek chwyciłem za telefon. Kolega z dziennika "Marca" zapewnił mnie, że Polak zrobił wielkie wrażenie na Andonim Zubizarretcie

więcej TU

hmm Szczęsny w Barcelonie umiech z jednej strony o czym innym można marzyć z drugiej czy ma realną szansę zastąpić Valdesa ??

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Wydarzenia »