NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »
Nowy Temat Odpowiedz
Wymiana zawiasów Lenovo R61i, Jak się do nich dostać?
Posty: 327
Dołączył: 13 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Wrz 2011r. 11:25  
Cytuj
Jak wymienić zawiasy w laptopie Lenovo R61i. Co trzeba poodkręcać itp. Krok po kroku. Może miał ktoś kiedyś z tym do czynienia?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Wrz 2011r. 11:25  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 120
Dołączył: 5 Cze 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Wrz 2011r. 11:36  
Cytuj
miałeś kiedyś styczność z tego typu majsterkowaniem ? Może lepiej oddać do serwisu i za niewielkie pieniądze, mieć pewność, że zostało zrobione prawidłowo

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1216
Dołączył: 8 Sie 2006r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Wrz 2011r. 11:57  
Cytuj
CYTAT
Może lepiej oddać do serwisu i za niewielkie pieniądze, mieć pewność, że zostało zrobione prawidłowo


Chciał bym znać taki serwis potluczony

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 327
Dołączył: 13 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Wrz 2011r. 12:10  
Cytuj
Gdybym chciała oddać do serwisu to nie zakładałabym wątku na forum. Powiedzmy, że laptop jest zepsuty i nie nadaje się do użytku. Chce się tylko dostać do środka. Nie mogę znaleźć w googlach niczego konkretnego na ten temat i piszę tutaj z nadzieją, że ktoś może kiedyś rozkładał na części taki model.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1216
Dołączył: 8 Sie 2006r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Wrz 2011r. 12:55  
Cytuj
R61i nie rozbierałem, ale parę innych ThinkPadów tak.
Odkręcasz od dołu śrubki. Masz piktogramy wytłoczone które są do czego. Jeśli górna obudowa jest dwudzielna, to najpierw ściągasz tą z przyciskami TrackPointa, potem klawiaturę. Następnie powinnaś pod nią mieć śrubki trzymające drugą część obudowy górnej.

Odklejasz podważając np. igłą zaślepki w klapie matrycy. Odkręcasz. Ramka jest na zatrzaskach. Delikatnie podważając (idealna jest do tego plastikowa karta, np. kredytowa, etc.) odczepiasz ramkę. Zacznij od środka na górze. Naciskaj plastik do dołu w płaszczyźnie matrycy. Miejscami ramka może być klejona do matrycy (np. dołem będzie klejona na 99%), trzeba ją delikatnie odkleić.
Nie wiem czy w R61i będzie pod plastikową obudową odlew z metali lekkich. Jeśli będzie to uważaj na niego, bo można go łatwo połamać odkręcając niektóre śrubki.

Zaopatrz się w DOBRE precyzyjne wkrętaki.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »