NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zakupy »
Nowy Temat Odpowiedz
zakupy z sygma bank, zakupy z sygma bank
Posty: 36
Dołączył: 29 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Wrz 2011r. 10:47  
Cytuj
witam, 2 miesiące temu kupiłem w jednym ze sklepów w St.Woli sprzęt AGD na raty w SYGMA BANK. Wszystko pięknie zostało załatwione. Po 2 tyg. przyszła mi karta kredytowa na kwotę 2000 zł gdzie kredyt był dużo niższy, kartę tę zniszczyłem i odesłałem za zwrotką. Wczoraj przychodzi mi pismo o odrzuceniu przez bank mojego kredytu z tytułu iż nie przyjąłem kredytu właściwie karty kredytowej z 2000 zł. I tu ostrzeżenie !!! Omijajcie ten bank dalekim łukiem. Gdybym przyjął kartę aktywował ją odsetki miałbym od 2000 zł. JEDNO WIELKIE OSZUSTWO!!!!!Poza tym kobiety na stanowisku Konsultant posiadają zero informacji, zero pomocy!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Wrz 2011r. 10:47  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 210
Dołączył: 19 Lut 2008r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 15 Wrz 2011r. 12:02  
Cytuj
Po pierwsze primo - zawsze powtarzam - czytać co się podpisuje, a jak nie do końca jasne to nie podpisywać;

Po drugie primo - jeżeli był to kredyt w limicie karty, to odsetki liczone są od wykorzystanego limitu, a nie od przyznanego, bo niby dlaczego miałoby być inaczej;

Po trzecie primo - bank w zasadzie postąpił właściwie, ponieważ brak aktywacji karty równał się brakowi akceptacji kredytu i jego parametrów.

PS. A to, że dają wyższy limit niż nam potrzebny to akurat w każdym jednym tak samo, bo z tego jest prowizja.
A jeśli idąc do banku (albo gdziekolwiek indziej) pytam pracownika o cokolwiek i człowiek się "gubi" nie potrafiąc mi "rozjaśnić" tematu, to wychodzę. Po prostu.

Często człowiek jest winny sam sobie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 36
Dołączył: 29 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Wrz 2011r. 12:50  
Cytuj
No zgoda primo - ultimo - do ps. pkt 2
Sprzedawca w sklepie i jednocześnie przedstawiciel banku uświadomił mnie o karcie i podpowiedział by ją zniszczyć i odesłać gdyż automatycznie do kredytu doliczona będzie kwota 10 zł za karte. Wiem że pracownik podpisuje umowę z Sygma bank na udzielanie kredytów i jednocześnie przechodzi szkolenie. Albo oni są tak niekumaci albo robią to specjalnie na niekorzyść klienta. Człowiek idzie ze świadomością zakupów a powstają problemy. Chociaż jak pisze przedmówca trzeba czytać wszystko.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 22
Dołączył: 17 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 15 Wrz 2011r. 13:32  
Cytuj
Moja żona w styczniu 2010 zrobiła zakup ratalny skredytowany przez sygma bank, w tym samym miesiącu odesłała przeciętą kartę(tak sugerował sprzedawca w sklepie )i wszystko ok.Aż tu nagle po półtora roku w sierpniu przychodzi opłata za karte 30 zł plus tam jakieś 4 zł z groszami. Dodzwonić sie do nich nie można, więc napisałem maila z reklamacją i czekam na odpowiedź.Ciekawe jest to że list z przekazem dotarł 10 sierpnia a termin zapłaty 8 sierpnia.Wyjaśnianie sprawy jest w toku tak mniemam, a już dzwonił pracownik firmy windykacyjnej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 22
Dołączył: 17 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 15 Wrz 2011r. 13:39  
Cytuj
Dodam jeszcze że w marcu tamtego roku kredyt został wcześniej spłacony, za zgodą banku oczywiście. Tyle miesięcy cisza, a tu nagle 30 złotych i windykator mlotek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zakupy »