NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Sport »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Krav Maga Stalowa Wola,
Posty: 114
Dołączył: 5 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Sie 2011r. 13:49  
Cytuj
Uczeszcza ktos z was? Jak tak to co sadzicie ? Warto isc czy to tylko strata kasy? Jak wyglada trening i jaka atmosfera? A co powiecie o instruktorze Andrzeju Plaza ? Z gory thx za info ;]

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Sie 2011r. 13:49  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Sie 2011r. 15:09  
Cytuj
Moim zdaniem jedyna dziedzina w sztukach walki/samoobrony którą warto się zainteresować. Niestety nie wiem kto prowadzi treningi w stw, ale pomysł na SAMO-dyscypline&doskonalenie się masz dobry ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Sie 2011r. 19:40  
Cytuj
Chyba najlepszy system szybkiej i prostej nauki samoobrony

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 114
Dołączył: 5 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Sie 2011r. 21:20  
Cytuj
Hehe dzieki za odpowiedzi ale mi chodzi co sadzicie o Krav Maga w StW a nie ogolnie ;d zle pytanie skonstruowalem za co przepraszam :]

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 802
Dołączył: 3 Gru 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Sie 2011r. 23:00  
Cytuj
CYTAT
Chyba najlepszy system szybkiej i prostej nauki samoobrony

Na czym opierasz to stwierdzenie.
Według mnie to żaden sposób samoobrony, jak większość tzw. sztuk walki, skuteczny jedynie na dojo, może i skuteczny w wyciąganiu pieniędzy za naukę od kobiet. Uczysz się obrony przed wyimaginowanym przeciwnikiem a po jego uszkodzeniu w rzeczywistej walce idziesz siedzieć do kryminału jeżeli ci się uda go trafić ;-) Jako praktykujący te ćwiczenia jesteś notowany na policji i nie wolno ci się posługiwać nabytymi umiejętnościami poza salą gimnastyczną. Ja nazwałbym te czynności /sztuki walki/ nauką tańca. Strata czasu.

A B O R C J A - holokaust nienarodzonych. WOLNOŚĆ NIE OZNACZA, ŻE MNIE WOLNO WSZYSTKO A TOBIE NIC!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 84
Dołączył: 6 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Sie 2011r. 23:05  
Cytuj
1. Notowany na policji?
2. Jeśli krav maga jest stratą czasu to co polecasz?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 802
Dołączył: 3 Gru 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Sie 2011r. 23:07  
Cytuj
CYTAT
1. Notowany na policji?

Sorry, rejestrowany.

A B O R C J A - holokaust nienarodzonych. WOLNOŚĆ NIE OZNACZA, ŻE MNIE WOLNO WSZYSTKO A TOBIE NIC!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 84
Dołączył: 6 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Sie 2011r. 23:13  
Cytuj
W jaki sposób rejestrowany? Instruktor podaje moje dane czy co? Panowie z policji przyjeżdżają na trening i spisują ćwiczących?

Co polecasz bokser w zastępstwie Krav Magi?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 670
Dołączył: 7 Gru 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Wrz 2011r. 00:29  
Cytuj
CYTAT

Na czym opierasz to stwierdzenie.
Według mnie to żaden sposób samoobrony, jak większość tzw. sztuk walki, skuteczny jedynie na dojo, może i skuteczny w wyciąganiu pieniędzy za naukę od kobiet. Uczysz się obrony przed wyimaginowanym przeciwnikiem a po jego uszkodzeniu w rzeczywistej walce idziesz siedzieć do kryminału jeżeli ci się uda go trafić ;-) Jako praktykujący te ćwiczenia jesteś notowany na policji i nie wolno ci się posługiwać nabytymi umiejętnościami poza salą gimnastyczną. Ja nazwałbym te czynności /sztuki walki/ nauką tańca. Strata czasu.


O rejestrowaniu na policji nic mi nie wiadomo, pierwsze słyszę
Gdy ktoś wytoczy ci sprawę o pobicie (jeśli w grę wchodzi samoobrona) nie przyznajesz się do posiadanych umiejętności. Wystarczy powiedzieć, że było się w szoku i nie pamięta się w jaki sposób się broniło.

Dorastając w tym kraju trzeźwiejemy z marzeń - K.Ś.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 84
Dołączył: 6 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Wrz 2011r. 00:34  
Cytuj
Ja słyszałem wcześniej, ale zakładam, że to tylko "miejska legenda" umiech. Dlatego pytam boksera czy faktycznie ma jakieś informacje na ten temat.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Wrz 2011r. 01:07  
Cytuj
ja slyszalem ze kiedys karatekow rejestrowali tylko nie jestem pewien czy od zielonego czy od brazowego ale ile w tym prawdy to nie wiem :]

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Wrz 2011r. 07:20  
Cytuj
CYTAT
Na czym opierasz to stwierdzenie.
Według mnie to żaden sposób samoobrony, jak większość tzw. sztuk walki....


Krav maga nie jest sztuką walki tylko systemem walki - nie zawiera w swym składzie całej tej otoczki filozoficznej jak azjatyckie sztuki walki, uczy jak sie najskuteczniej obronić i unikać sytuacji zagrożenia.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Wrz 2011r. 07:53  
Cytuj
Bokser myli Ci się teoria z rzeczywistością -> zaatakowana kobieta ma prawo się bronić i (w obronie własnej) może nawet kolesia połamać na miejscu...i nie poniesie za to żadnych konsekwencji prawnych.
1. Krav maga to system obezwładniający a nie po to by kogoś "łamać"
2. Kobieta mogła być już w przeszłości napastowana i jej nabyte umiejętności samoobrony są wskazane !
3. Kto uwierzy ,że jakiś łysy koleś został zaatakowany przez kobiete ? - przecież na logike nikt jej za to nie posądzi.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 84
Dołączył: 4 Marz 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Wrz 2011r. 08:16  
Cytuj
Miałem przyjemność trenować krav magę i poznać Pana Andrzej Płazę.
Uważam że facet zna się na rzeczy i jest dobry w tym co robi. Moja opinia co do samej krav magi jest taka że jest to dobry system uzupełniający nie zaś bazowy ,wszystkie obrony jakie są uczone jak dla mnie mają charakter podręcznikowy co niestety daje błędne poczucie bezpieczeństwa.Jeśli myślisz że staniesz się dobrym fighterem trenując raz w tygodniu może Cię spotkać rozczarowanie.
Co do sprawy prawnej jeśli udowodnią Ci że trenujesz sztuki walki będziesz traktowany tak jak byś użył broni.Polecam karate kyoukushin (tu złapiesz podstawy ) jako system bazowy + krav magę jako system uzupełniający. Pozdrawiam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 670
Dołączył: 7 Gru 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Wrz 2011r. 10:20  
Cytuj
CYTAT
Bokser myli Ci się teoria z rzeczywistością -> zaatakowana kobieta ma prawo się bronić i (w obronie własnej) może nawet kolesia połamać na miejscu...i nie poniesie za to żadnych konsekwencji prawnych.
1. Krav maga to system obezwładniający a nie po to by kogoś \"łamać\"
2. Kobieta mogła być już w przeszłości napastowana i jej nabyte umiejętności samoobrony są wskazane !
3. Kto uwierzy ,że jakiś łysy koleś został zaatakowany przez kobiete ? - przecież na logike nikt jej za to nie posądzi.



Problem pojawia się jak taka kobieta zna sztuki walki, które jak wspomniał damiandomin traktowane są jak użycie broni. A wiadomo, że w Polsce nie możesz użyć większej broni niż atakujący.
Może akurat kobieta wygrałaby taką sprawę, ale mężczyzna miał by z tym problemy i już nie jeden taki przypadek był, że za obronę swoją lub innej osoby ktoś został skazany.

Dorastając w tym kraju trzeźwiejemy z marzeń - K.Ś.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 49
Dołączył: 1 Wrz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Wrz 2011r. 10:43  
Cytuj
Ja chodziłem na krav magę 3 lata rok sobie opuściłem z róznych powodów jeżeli chodzi o sam trening jak nazwa wskazuje jest to izraelski system walki nie mylic ze sztuką walki to nie znaczy że krav maga nie wprowadza elementów z innych sztuk walki są kopnięcia uderzenia walka w parterze itd. dodatkowo są chwyty i obrony róznego rodzaju z użyciem noża pałki itd. najlepiej samemu przyjść na trening i zobaczyć jeżeli chodzi o dziewczyny jak ja chodziłem to w grupie zaawansowanej były trzy teraz nie wiem czy te dziewczyny dotrwały jeżeli chodzi o odpłatność to grupa początkująca płaciła 200zł za 3 miesiące a jeśli chodzi o instruktora to chłop zna się na rzeczy i potrafi porządnie dać w dupę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 114
Dołączył: 5 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Wrz 2011r. 15:00  
Cytuj
a bardzo bedzie przeszkadzac to ze niestety nie jestem "duzych" rozmiarow ba jestem nawet dosc szczuply ;/ co zarazem wiaze sie z tym ze raczej nie rzuce goscia co wazy ze 100kg :/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 49
Dołączył: 1 Wrz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Wrz 2011r. 15:40  
Cytuj
nie bój się na kravkę nie chodza karki bo po 15 minutach by popadali partnera dobierasz wg masy

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 84
Dołączył: 4 Marz 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Wrz 2011r. 16:23  
Cytuj
CYTAT
nie bój się na kravkę nie chodza karki bo po 15 minutach by popadali partnera dobierasz wg masy


Strasznie przeceniasz te treningi kravki sam ważę 100 kg i na kravacie nie padłem po 15 min jak piszesz . Czy to jedyny system walki jaki trenowałeś/trenujesz???

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 802
Dołączył: 3 Gru 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Wrz 2011r. 21:37  
Cytuj
CYTAT
Bokser myli Ci się teoria z rzeczywistością -> zaatakowana kobieta ma prawo się bronić ...

Kobieta ma się prawo bronić od tego jest prawo i cała rzesza prawników :-) Rzeczywistość jest bardzo przykra. Ten kto chce zaatakować kobietę na pewno nie jest normalny i nie będzie chciał się z nią szarpać w obecności świadków. Najprawdopodobniej zaatakuje ją od tyłu powalając czy to siłą mięśni czy uderzając tępym narzędziem. Przecież to wiesz. Dlatego uważam, że uczenie kobiet tzw. sztuk walki jest ich oszukiwaniem i wyciąganiem z nich pieniędzy. One najzwyczajniej w świecie w sytuacji marginalnego stresu nie zadziałają i zostaną zniszczone przez sprawnego fizycznie bandytę.
Pytanie: Czy mam informacje na temat rejestracji pasjonatów sztuk walki?
Odpowiedź: Na jakim ty świecie żyjesz.

A B O R C J A - holokaust nienarodzonych. WOLNOŚĆ NIE OZNACZA, ŻE MNIE WOLNO WSZYSTKO A TOBIE NIC!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 84
Dołączył: 6 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Wrz 2011r. 22:04  
Cytuj
1. Bokser. Możesz całe życie ćwiczyć wszystkie rodzaje sztuk i sportów walki i tak nie masz szans ze snajperem. To oczywiste. Jeśli ktoś będzie na Ciebie czekał w klatce z nożem to te wszystkie lata zwiększa Ci szanse przeżycia z 10 na 20% pewnie (czyli i tak w 4 przypadkach na 5 zginiesz), co nie zmienia faktu, że z wielu sytuacji uda Ci się wyjść obronną ręką.

2. Zakładanie, że każdy atak na kobietę następuje z tyłu to jakaś bzdura.

3. Gdy byłem nastolatkiem regularnie przyczepiali się do mnie różni kolesie z zamiarem spuszczenia mi łomotu i bardzo często im się to udawało. W związku z tym zapisałem się na kung-fu, które z dzisiejszego punktu widzenia było totalną ściemą i nie przygotowało mnie w żaden sposób do walki na ulicy. Ale w międzyczasie kolesie przestali mnie zaczepiać. Dlaczego? Bo zmieniło się moje psychiczne nastawienie, zwiększyła mi się masa mięśniowa, zacząłem inaczej mówić i chodzić. To samo dzieje się w przypadku kobiet. Nie twierdzę, że kobieta po takim treningu da sobie radę na ulicy. Ale uważam, że może w sobie znaleźć dość siły by krzyknąć pomocy, uderzyć przeciwnika torebką, czy nawet odwrócić się w jego kierunku. Bardzo często potencjalni napastnicy nie są przygotowani na to, że ofiara będzie się bronić i sama świadomość, że ofiara będzie się opierać może ich zniechęcić do ataku. Niektóre kobiety bronią się "naturalnie", inne w stresowej sytuacji są "sparaliżowane" i jednym ze sposobów na przełamanie tego jest właśnie trening.

4. Odnośnie pytania i odpowiedzi. Jeśli nie masz o czymś zielonego pojęcia, wystarczy powiedzieć.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 13
Dołączył: 7 Wrz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Wrz 2011r. 09:49  
Cytuj
Trener naprawdę solidny, wczoraj odbyło się spotkanie organizacyjne połączone z pierwszym takim wstępnym treningiem, zapowiada się naprawdę fajnie chociaż zawiodłem się troszkę średnią wieku poniżej 18 lat. Wybrałem Krav Mage bo jest niesamowicie skuteczna w porównaniu z brakiem jakichkolwiek umiejętności lub innymi sztukami walki. (liznąłem trochę kickboxingu i wiem, że zanim uderzyłbym przeciwnika w twarz przybierając postawę ten zdążyłby mnie kopnąć 4 razy w jaja umiech )

Także jeśli ktoś jest zainteresowany zapraszam na następny trening za tydzień w SP 9 k. planety (200zł i formularze ze strony, niestety adresu nie znam umiech )

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 27
Dołączył: 6 Kwie 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Wrz 2011r. 12:17  
Cytuj
Witam a o której godzinie są treningi boks , w jakie dni ??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 13
Dołączył: 7 Wrz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Wrz 2011r. 16:29  
Cytuj
W poniedziałki o 17.30 zapraszam boks

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 802
Dołączył: 3 Gru 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Wrz 2011r. 17:35  
Cytuj
CYTAT
1. Bokser ....
....
4. Odnośnie pytania i odpowiedzi. Jeśli nie masz o czymś zielonego pojęcia, wystarczy powiedzieć.


chyba w tych okolicznościach zastosowano umiejętności nabyte w czasie treningów ? Nie napinaj się kolego :-)


A B O R C J A - holokaust nienarodzonych. WOLNOŚĆ NIE OZNACZA, ŻE MNIE WOLNO WSZYSTKO A TOBIE NIC!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Sport »