NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Komunikacja »
Nowy Temat Odpowiedz
ON na Bliskiej.,
Posty: 44
Dołączył: 14 Lut 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sie 2011r. 11:28  
Cytuj
Witam,

czy tankujecie swoje diesele na Bliskiej w Agatówce? Chodzi mi przede wszystkim o silnika diesla w autach wprodukowanych po 2006 roku. Czy paliwo na tej stacji nie zaszkodzi nowszym modelom silników diesla?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sie 2011r. 11:28  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
bmx
bmx
bmx
Posty: 19
Dołączył: 29 Maja 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sie 2011r. 11:31  
Cytuj
Możesz spokojnie tankować, na pewno nie zaszkodzi. Paliwo jest zlewane z tej samej cysterny, która dostarcza ON na Orlen.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 26
Dołączył: 28 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sie 2011r. 12:02  
Cytuj
jak pojedziesz kilkaset metrów dalej to po prawej stronie masz orlen.

Cena na tablicy taka sama jak na bliskiej ALE JAK PODJEDZIESZ POD DYSTRYBUTOR to masz tam napisane że od ceny podanej na Tablicy masz odliczane na każdym litrze 3 grosze. niby nie dużo, a jednak umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 136
Dołączył: 31 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 12 Sie 2011r. 12:35  
Cytuj
Szczerze odradzam! Tankowałem tam kiedyś cały czas PB95 i nie było problemów. Ale co do ON to próbowałem tam tankować kilka razy i 3, 4 razy komputer pokładowy wyrzucał komunikat "Sprawdź wtrysk", auto przechodziło w tryb awaryjny (turbina się wyłączała i zero jazdy). Po zgaszeniu silnika, problem znikał i ponownie się pojawiał jak zaczynał ciągnąć to paliwo. Po przejściu na Statoil problem zniknął. Szczerze odradzam - remont systemu wtryskowego może zrujnować niejeden domowy budżet!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5007
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sie 2011r. 13:17  
Cytuj
Jesty już o tym temat. kiedyś polecałem i było ok ale od zimy odradzam. Coś się pogorszyło i gorzej jedzie i więcej pali

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2230
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sie 2011r. 22:36  
Cytuj
Ciekawe czy ON z Bliskiej na przemysłowej która powstaje teraz to będzie tak samo syfiasty jak ten z Agatówki zaklopotany

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 271
Dołączył: 15 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Sie 2011r. 00:11  
Cytuj
CYTAT
Jesty już o tym temat. kiedyś polecałem i było ok ale od zimy odradzam. Coś się pogorszyło i gorzej jedzie i więcej pali


Może po prostu auto starsze jezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 162
Dołączył: 11 Wrz 2010r.
Skąd: RNI/RST/RZ
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Sie 2011r. 00:30  
Cytuj
"Paliwo jest zlewane z tej samej cysterny, która dostarcza ON na Orlen." - i co z tego? Wiesz jak cysterna jest zbudowana? "Beka" na cysternie to nie puszka coli, lub piwa albo szambowóz jakiś brzydko mówiąc, tam są sekcje(komory) porobione, w każdej może być co kto woli. Cysterna nigdy nie zapiepsza z samym ON lub samą bezołowiówką. Są paliwa lepsze i gorsze nie ma co ukrywać. Wątpię żeby to samo paliwo szło na Bliską co na Orlen. Mając do wyboru między Bliska a Orlenem, nieważne gdzie czy w Stalowej czy w Rzeszowie czy też "Koziej Wólce" wolę wybrać ORLEN.(nie, nie zbieram punktów Vitay ani innego szmelstwa). Na bliskiej też zdarzało mi się tankować, raz zaobserwowałem większe spalanie - tyle powiem. Parę razy zdarzyło mi się tankując auto na wielu stacjach niewielką cześć oleju wlać do "mini" karnisterka. Niewielka ilośc była mi potrzebna do innych celów. I muszę stwierdzić, że olej z bliskiej zabójczo szybko wytrącał parafinę w porównaniu do konkurencji. (wszystkie paliwa oczywiście tzw. zimowe) to też moim zdaniem do myślenia daje.
PS. boisz się tankować tam gdzie taniej? to nie rób tego.... stać Cię na "nowego" diesla (które teraz są wrażliwe na byle gówno a "oranżadki" już w ogóle nie chełpną)to myślę, że nie ma co dziadować z paroma groszami na litrze, nie mówię też wcale o tankowaniu paliw z Vervą czy z Powerem w nazwie itd bo auto i tak Ci nie pofrunie dzięki temu. POZDRAWIAM

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5007
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Sie 2011r. 09:15  
Cytuj
murena 3 letnie auto z dieslem common rail więc nie wiem czy takie stare, ale racje masz na wiosne idzie do wymiany bo stare

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2230
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Sie 2011r. 10:06  
Cytuj
Ja jestem tylko ciekawy jak z tą nową Bliską będzie..
Ja zaobserwowałem większe spalanie samochodu na ropie z bliskiej i kopci a samochodu nie mam starego bo audi a4 b6 2003 także nie jest to jakiś tam szrot, na paliwie z lotosu czy statoila audiczka smiga i mało pali aż miło no i nie kopci umiech

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 62
Dołączył: 11 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Sie 2011r. 10:09  
Cytuj
Myslalem, że to kolejny temat o tym, że jakas dziewczyna widziała chlopaka, ten sie do niej usmiechnał, i nikt z nich nie zagadal, i chce go odszukac ;p

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Sie 2011r. 10:16  
Cytuj
nick na to wskazujacy ^^ widac kto potrzebuje milosci a kto ropy ;]

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2230
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Sie 2011r. 10:24  
Cytuj
Nie rozumiem was? do kogo wy pijecie? co

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5007
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Sie 2011r. 10:26  
Cytuj
usunąłem 2 posty nie na temat, pewbnie do tego. Btw stefan co ty porównujesz twoje audi ma przestarzały silnik na pompowtryskiwaczach i on pokopci bardziej ale pojedzie nawet na opałówce

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2230
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Sie 2011r. 12:56  
Cytuj
Już nie przesadzaj, ten silnik nie jest taki stary no i dodatkowo turbodoładowany więc kijowe paliwo zje turbinkę..
Wlałem dwa razy BIO i wtedy się zaczął koszmar dopiero zaczęło strasznie kopcic strasznie smierdzialo i nie miało mocy.
A powtarzam silnik mam zdrowy i na dobrej ropie nie puści dymka umiech 2 lata temu miałem yarisa D4D i on był w common railu i tam po wlaniu na bliskiej raz do pełna zaświecił się check.. paliwo wyjezdzilem wlałem na lotosie i yariska zupełnie inna i check zgasł umiech

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Sie 2011r. 15:33  
Cytuj
Kolejny temat o paliwach na bliskiej. Paliwa na bliskiej są gorszej jakości, cysterny owszem są orlenu ale paliwa są gorszej jakości każda cysterna ma kilka komór na paliwo. Bliska jest siecią o niższym standardzie co skutkuje obniżeniem cen ale i jakości paliwa. W stalowej tankuj na orlenie lub statoil wydasz parę groszy więcej ale silnika nie zajeździsz. Na stronie bliskiej znajdziesz takie info: "Benzyna bezołowiowa Eurosuper 95 oferowana na stacjach BLISKA pochodzi ze sprawdzonego źródła, którego gwarantem jest największy polski producent paliw." Nigdzie nie podają że są to paliwa ORLENU !! Jedna sieć z drugą nie ma żadnego powiązania. Paliwa są gorszej jakości i mają więcej biokomponentów.

więcej: LPG http://stalowemiasto.pl/forum/forum.php?mode=pokaz_posty&id=643687&poile=&str=1
Bliska: http://stalowemiasto.pl/forum/forum.php?mode=pokaz_posty&id=633517

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Komunikacja »