NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »
Nowy Temat Odpowiedz
Blue vision czy diamond vision?,
Posty: 221
Dołączył: 21 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sie 2011r. 13:15  
Cytuj
Witam, chcialem cos zmienic w swoim pugu, i wpadlem na pomysl zarowek i takie pytanie, ktore zarowki daja lepszy efekt 'niebieski' te http://alleg(...)898.html czy http://alleg(...)428.html . pisza niby ze te 2 sa lepsze , i czy sie oplaca to robic bo wiadomo ze dosyc czesto sie pala zarowki w peugeotach. i ten 1 komplet jest razem z postojowkami. czekam na odp.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sie 2011r. 13:15  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 43
Dołączył: 29 Lis 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sie 2011r. 13:27  
Cytuj
Zacytuję może pewien post użytkownika rafal700 z forum mazdaspeed:

CYTAT
Miałem różne żarówki H4: Tungsram +50%, Tungsram +90%, ostatnio przez tydzień testowałem Philips NightGiude, Philips Blue Vision + 100% (ta nowość co nie dawno wyszła) oraz Philips Xtreme Vision +100% (tez te nowe co teraz wyszły na rynek) i powiem tak:

NightGuide: ciemno przed oczyma, jeszcze nie miałem tak kiepskiej żarówki. Świeca bardziej na żółto. U Taty H7 świeciły dobrze (inna technika wykonania ?), lecz żadna rewelacja.
BlueVision: światło białe nawet bardzo lecz ja mam słaby wzrok i jak jest ciemny asfalt to mało co widzę a o jeździe w deszczu to masakra; nie widać nic. Jedyna zaleta to naprawdę świetnie się prezentują. Coś a`la ksenon.
XtremeVision: bardzo ładne światło; nie tak białe jak wyżej ale przynajmniej widać jezdnię podczas deszczu; światło bardzo jasne bardzo mocne lecz nie warte są tej ceny ponieważ żarówki Tungsram +90% które kosztują 3x mniej świeca tak samo aczkolwiek powiedziałbym, że lepiej. Kolor światła ten sam. Zraziłem się już do firmy philips ponieważ za cenę ich żarówek mamy 3 komplety naprawdę mocnych żarówek które świeca bardzo jasno, nie jest idealnie światło białe ale przecież nie chodzi o wygląd auta tylko o własne bezpieczeństwo. 30zł a 90zł to jest różnica prawda ? Do tego żaróweczki w5w Blue z Philipsa które bardzo ładnie się komponują z Tungsramami
Tungsram +50%: równiez bardzo ładne światło daje; nie tak ostre i białe jak +90% ale jeśli ktoś ma słabą instalację elektryczną, wysokie skoki napięcie to te będą dłużej świeciły.
Ranking:
1. Tungsram +90%
2. Philips Vision 100%
3. Tungsram +50%
4. Philips Ultra Blue
5. Philips NightGuide



Też kiedyś byłem napalony na bluevision, ale dowiedziawszy się jak często się palą spasowałem ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5014
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sie 2011r. 13:28  
Cytuj
Wszystkie żarówki powyżej50% plus szybciej sie palą. pugi mają problem z tym już w standardzie więc polecam często dawać nowe np+30

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 221
Dołączył: 21 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sie 2011r. 13:40  
Cytuj
Jacek moglbys napisac troche jasniej ???

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sie 2011r. 16:45  
Cytuj
Żarówki które mają dać więcej mocy z 55W muszą się szybciej przepalać, bardziej się grzeją i więcej się z nich "wyciska" dlatego palą się szybciej. Miałem osram night breaker +90 ale były średnie, lepsze od zwykłych ale bez rewelacji. Bluevision są beznadziejne w deszczu nic kompletnie nie widać, NIE POLECAM. Teraz jeżdżę na tungsram +90 i jestem bardzo zadowolony światło białe, znacznie poprawia widoczność i wydłuża zasięg, jeżdżę na nich już w msc i jest rewelacja a cena śmieszna (25zł za 2szt, philipsy kosztują 90zł a osramy 75zł płaciłem). Moim zdaniem najlepsze są tungsram+90, później osram a na końcu philips bluevision.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 221
Dołączył: 21 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sie 2011r. 17:00  
Cytuj
ale czy te tungsram beda dawaly swiatlo pseudo ksenonowe? bardziej mi zalezy na swiatlach wpadajacych w niebieskie, czekam na odp

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sie 2011r. 17:30  
Cytuj
tungsramy dają białe światło. Nie dawaj pseudo xenonów bo po 1. To jest wiejski tuning po 2. nic nie będziesz widział na drodze w nocy i w deszczu po 3. będziesz oślepiał innych kierowców. Znam przypadki że bluevision dawało na niebiesko i raziło kierowców z naprzeciwka wszystko było ok dopóki nie trafiłeś na policję, zabierali dowód i kierowali na dodatkowe badanie techniczne. Żarówki mają dobrze świecić a nie wieśniacko wyglądać i denerwować innych kierowców.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »