NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »
Nowy Temat Odpowiedz
Renault Scenic radio,
Posty: 136
Dołączył: 31 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 28 Lip 2011r. 10:49  
Cytuj
Witam,

Mam następujący problem. Samochód Renault Scenic II, 2005 r., radio Tuner list. Wyciszyłem kiedyś tylne głośniki i teraz nie mogę ich włączyć, niestety nie działa wyświetlacz od radia i wszystko muszę robić na ślepo. Jednak problem jest chyba inny bo podłączyłem inne radio i po ustawieniu fadera na tył wycisza całkowicie. W tym samochodzie jest coś takiego jak Tryb Experta, gdzie można wyłączyć tylne głośniki, niestety bez wyświetlacza jest to trudne do sprawdzenia. Nie wiem czy to wina ustawień czy problem głośników. Macie jakiś pomysł jak to sprawdzić, ewentualnie kogoś, kto się specjalizuje w takich rzeczach i mógłby to zbadać za rozsądne pieniądze?

Dzięki.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lip 2011r. 10:49  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 28 Lip 2011r. 11:19  
Cytuj
mam ten model scenica i jedno możesz sprawdzić bardzo szybko ... a mianowicie czy tylne głośniki są ok ... zamień je miejscami z przednimi ... jeżeli będą śmigać będziesz wiedział że głośniki są ok ... ja niestety nie mam oryginalnego radia żeby pomóc coś więcej ale przekładka głośników z drzwi tylnych może coś ci "powie" ...

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 136
Dołączył: 31 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 28 Lip 2011r. 11:27  
Cytuj
A jakie masz radio? Zmieniałeś z fabrycznego? A jak sterowanie z kierownicy? Myślę o zmianie radia na niefabryczne + adapter do sterowania z kierownicy tylko najpierw muszę dojść ładu z tymi głośnikami.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 271
Dołączył: 15 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lip 2011r. 11:47  
Cytuj
Jeśli zmienisz radio to ustawienia wyjścia sygnału na głośniki się zmienią wraz z nowym radiem.

Dlaczego nie działa Ci wyświetlacz ? Przy fabrycznym radiu komunikaty od radia powinieneś mieć na desce rozdzielczej.

Nie wiem czy jak odepniesz aku to nie zresetują się ustawienia radia ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 136
Dołączył: 31 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 28 Lip 2011r. 11:54  
Cytuj
Podpinałem nowe radio Pioneer, kostki ISO od zasilania jaki głośników, ale po przestawianiu fadera na tył wycisza się całkiem. U mnie wyświetlacz od radia jest w jednym wyświetlaczu z nawigacją i ten wyświetlacz nie działa, więc wszystkie ustawienia radia robię na czuja z instrukcją w ręku (był już kiedyś wymieniany jak kupowałem samochód, ale podziałał parę miesięcy, dlatego nie uśmiecha mi się wydawać 300-600 PLN na następną używkę, która nie wiadomo jak długo podziała, jeśli za te same pieniądze mogę kupić nowe radio + adapter do sterowania w kierownicy). Najpierw jednak muszę sprawić żeby głośniki z tyłu wydały głos umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 28 Lip 2011r. 11:55  
Cytuj
ja akurat kupiłem bez radia ... sterowania z kierownicy nie mam ...

murena ... tu chyba masz racje ... przy odłączeniu akumulatora praktycznie wszystko się resetuje ... od stacji radiowych po średnie spalanie ... wiem jedno po zakupie scenica przejrzałem kilka forów i pierwsze co w nich idzie to elektronika :/ ja np. mam problem z oknami po prawej stronie a szczególnie z tylnym działa kiedy chce

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 136
Dołączył: 31 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 28 Lip 2011r. 12:08  
Cytuj
Spróbuję z tym akumulatorem. A ta szyba w ogóle Ci nie działa czy np. otwiera się ale skokowo nie automatycznie (bo po odłączeniu akumulatora trzeba je zaprogramować - jedzie szybą do samej góry lub dołu i trzymasz przycisk przez 2-3 sekundy żeby się zaprogramowała)?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 136
Dołączył: 31 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 28 Lip 2011r. 14:30  
Cytuj
A można sprawdzić czy na PIN-y w kostce ISO przy radiu + przy tylnych głośnikach idzie prąd?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 136
Dołączył: 31 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 29 Lip 2011r. 11:52  
Cytuj
Jeszcze jakieś pomysły, namiary?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 136
Dołączył: 31 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 12 Sie 2011r. 14:57  
Cytuj
Reset na akumulatorze nie przyniósł żadnych rezultatów, tył nadal nie gra. Możecie polecić kogoś kto by to sprawdził?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sie 2011r. 15:19  
Cytuj
radio masz 4 kanałowe? sprawdź czy nie są kanały zmostkowane żeby głośniej na 2 grało

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »