NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »
Nowy Temat Odpowiedz
Wi-Fi,
Posty: 120
Dołączył: 5 Cze 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lip 2011r. 09:43  
Cytuj
Mam pytanie odnośnie internetu bezprzewodowego. Posiadam internet od Diany, typową kablówkę. Czy da się do niego podpiąć jakiś router i uzyskać Wifi czy muszę poprosić usługodawcę o pomoc ? pzdr

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lip 2011r. 09:43  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 19
Dołączył: 17 Lut 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lip 2011r. 09:57  
Cytuj
Bez problemu. Kup tylko router z wifi no chyba że już masz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 120
Dołączył: 5 Cze 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lip 2011r. 10:00  
Cytuj
Nie mam, nawet nie wiem jaki to ma być. http://alleg(...)596.html
coś takiego ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 12005
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lip 2011r. 10:03  
Cytuj
W ten sposób mam rozporowadzony internet w mieszkaniu. Żeby była lepsza siął sygnału, do kazdej śieciówki WiFi dokupiłem kabelek 1m aby antena nie była schowana gdzieś za jednostką.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 762
Dołączył: 7 Sty 2008r.
Skąd: RST/RNI
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lip 2011r. 10:04  
Cytuj
coś takiego albo jakiś D-Link.
W media expercie czy tesco dostaniesz bez problemu jakiś ruter, podłączysz i możesz śmigać bez kabla

Czym różni się parlamentarzysta od dziwki? Dziwka jak dostanie pieniądze to spełnia życzenia klienta.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 12005
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lip 2011r. 10:07  
Cytuj
Po co taki drogi? Ja mam Belkina - jest wystarczający.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 39
Dołączył: 21 Cze 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lip 2011r. 10:19  
Cytuj
CYTAT
Nie mam, nawet nie wiem jaki to ma być. http://alleg(...)596.html
coś takiego ?



Ten sie nie nada, nie ma wan-u na RJ45. Ruter nadaje sie do rozdzielenia internetu idacego po kablach telefonicznych (neostrada, bsa)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5014
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lip 2011r. 10:46  
Cytuj
moja dobra rada panie kolego to niewazne jaki router ale dobrze zabepiecz internet.
Wychodze na balkon i mam 34 sieci bezprzewodowe z tego 12 niezabezpieczonych, z pozostałych 22 sieci 8 jest zabezpieczone hasłem "admin" a 5 hasłem "123" lub "1234". Każdy może sie podpiać i za friko surfować, kolega był jakis czas temu i mnie oświecił jaki wysoki poziom zabezpieczeń mamy

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 135
Dołączył: 21 Cze 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lip 2011r. 10:47  
Cytuj
Ja mam dlinka od jakis 2 lat i bez problemu chodzi wszystko umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 120
Dołączył: 5 Cze 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lip 2011r. 11:23  
Cytuj
Ale ja pod modem obecny mam również podpięty kabel telefonu. Nie bedzie z tym jakiegoś problemu ? rozumiem, że ten router podpina sie pod zwykły modem, czy bezpośrednio do kabla internetu ? Sorry za tyle pytań ale jestem żółtodziobem w tym temacie.

http://alleg(...)373.html

Może to o to chodzi

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 339
Dołączył: 11 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lip 2011r. 12:32  
Cytuj
Dlink to badziew. Polecam firmę Netgear, jest porządny i tani 99 zł w Vobisie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 12005
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lip 2011r. 12:34  
Cytuj
Jeżeli masz internet z Diany, to skąd u licha kabel telefoniczny??????

Normalnie do modemu od Diany podpięty masz kabelek sieciowy, którego drugi koniec masz wpięty w kartę sieciową komputera.
Gdy kupisz Router Wifi, podepniesz go zamiast jednostki, do komputera włozysz kartę Wifi (chyba że korzystasz z laptopa - te teraz standardowo wyposażone są w WiFi) W instrukcji routera znajdziesz adres bramy który musisz wpisać w przeglądarkę aby wejść w ustawienia routera. Ustawisz w nim opcję, by Diana traktowała router jako twój komputer (nie będą wiedzieć, że podzieliłeś łącze), ustawiasz poziom zabezpieczeń i hasło, nadajesz nazwę sieci. Następnie wchodzisz w ustawienia sieciowe komputera, wybierasz połączenie z tą siecią (powinno ją wykryć) podajesz hasło (musisz wybrać ten sam poziom zabezpieczeń jaki ustawiłeś w routerze) i gotowe umiechumiechumiechumiech

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 222
Dołączył: 1 Gru 2010r.
Skąd: St.Wola oś.Centralne
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lip 2011r. 12:41  
Cytuj
Może najlepiej zadzwonić do diany powiedzieć o co chodzi i przyjadą i zrobią. Bo jak się wcale nie ma pojęcia co i jak to lepiej w ciemno nic nie kupować i nie kombinować.

MYŚL!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 12005
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lip 2011r. 12:44  
Cytuj
Też tak myślałem - jak mi gość z Diany zaśpiewał sumkę za podłączenie, plus opłatę za każdy komputer (opłata za dzielenie łącza) to zwątpiłem. Pogadałem z kumplem, pomógł dobrać sprzęt, wytłumaczył jak zainstalować......

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 222
Dołączył: 1 Gru 2010r.
Skąd: St.Wola oś.Centralne
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lip 2011r. 12:47  
Cytuj
No to ile zaśpiewał?

MYŚL!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 12005
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lip 2011r. 12:55  
Cytuj
150 zł za podłączenie routera i skonfigurowanie sieci, 50 zł za każdy komputer za podzielenie łącza. Oczywiście sprzęt trzeba sobie kupić......

Kumpel pomógł za czteropaka umiechumiechumiechumiechumiech

Tak było 2 lata temu - moze teraz coś się zmieniło.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 120
Dołączył: 5 Cze 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lip 2011r. 12:56  
Cytuj
Mirku - mam telefon z Diany również. Kabel podpięty jest do modemu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 12005
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lip 2011r. 12:57  
Cytuj
Przyszło mi to do głowy, ale myślałem, że sygnał internetu wysyłają tylko koncentrykiem do przesyłu sygnału telewizji.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 222
Dołączył: 1 Gru 2010r.
Skąd: St.Wola oś.Centralne
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lip 2011r. 12:58  
Cytuj
Sporo! To w sumie jak ktoś ma szanse zrobić to samemu to wychodzi oszczędniej.

MYŚL!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 670
Dołączył: 7 Gru 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lip 2011r. 13:02  
Cytuj
Ja mam router tp-link. Jest wystarczający. Bez kabli (nie licząc tego przy stacjonarnym).
Próbowałam skonfigurować sama, ale nie poradziłam sobie i panowie z MTMu mi zrobili. Usługa normalnie podobno 50zł.
Jest średnio zabezpieczony, bo panowie z MTMu chyba wszędzie tego samego hasła używają, bo udało mi się połączyć w St.W. na to hasło. Sama mieszkam na wsi, w takiej okolicy, że wiem, że nikt mi się nie podepnie więc nie ma sensu zmieniać.
Ale podoba mi się to, że w StW jest tyle niezabezpieczonych smiech2

Dorastając w tym kraju trzeźwiejemy z marzeń - K.Ś.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 120
Dołączył: 5 Cze 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lip 2011r. 13:36  
Cytuj
Czyli jak ? Router podpięty do modemu, a kabel telefoniczny zostaje podpięty do modemu obecnego. dobrze rozumiem ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 12005
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lip 2011r. 14:20  
Cytuj
TAK.
Jeżeli nigdy nie konfigurowałeś/łaś sieci bezprzewodowej, poproś kogoś o pomoc. Dobrze jak za pierwszym razem ktoś człowiekowi wytłumaczy i właściwie wszystko skonfiguruje.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 120
Dołączył: 5 Cze 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lip 2011r. 15:01  
Cytuj
Wszystko jasne, dzięki za pomoc ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 21 Lip 2011r. 21:58  
Cytuj
Jest ktoś kto potrafił by zrobić taki internet bezprzewodowy. Teraz działam na modemie z Netii z kablem i chcę to podłączyć do routera bezprzewodowego. Mam Tp-Link. Kiedyś kolo z Netii mi wytłumaczył telefonicznie i zaczęło działać. Ale od kiedy zawiesił mi się router i musiałem go zresetować i wrócił do ustawień fabrycznych, to już nie działa i nie potrafię sobie z nim poradzić. Teraz jak dzwonię do netii, próbują pomóc ale jakoś nie potrafię tego skonfigurować. Chętnie kogoś kto się na tym zna zaproszę do siebie żeby mi to ustawił. Oczywiście nie za darmo. Jest ktoś chętny?

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »