NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »
Nowy Temat Odpowiedz
Co kupć dziecku na chrzest i gdzie?,
Posty: 31
Dołączył: 5 Sty 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lip 2011r. 20:51  
Cytuj
Witam. Niedługo zostanę matką chrzestną uroczego chłopca i w związku z tym mam pytanie. Co kupić małemu na chrzest? Pieniążki wiadomo ale co poza tym? I gdzie można by kupić coś sensownego na tę okazję w Stalowej Woli?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lip 2011r. 20:51  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 66
Dołączył: 4 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lip 2011r. 23:11  
Cytuj
Nocnik i flaszkie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5014
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lip 2011r. 23:12  
Cytuj
Ostatnio miałem ten sam dylemat i im dłużej myslałem co kupić tym bardziej dochodziłem do wniosku że rodzice wiedzą lepiej. I tyle kase daj

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 222
Dołączył: 1 Gru 2010r.
Skąd: St.Wola oś.Centralne
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lip 2011r. 23:15  
Cytuj
Rodzicom korki do uszu to może się wyśpią - żartuje! Najlepiej i najbezpieczniej dać $

MYŚL!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1738
Dołączył: 26 Lip 2009r.
Skąd: RMI
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 12 Lip 2011r. 23:53  
Cytuj
kasa kasa i jeszcze raz kasa. kazda waluta dolce, franki, funty, euro i zlotowki

Jedni pija bo musza, Ja pije bo lubie, chyba ze tez juz ku.... musze!!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 291
Dołączył: 10 Cze 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lip 2011r. 08:13  
Cytuj
hej, też byłam w takiej sytuacji i też nie miałam zielonego pojęcia co kupić. Dałam kasę bo wiadomo że przy małym dziecku to pieniądze potrzebne a dodatkowo zobowiązałam się,że na pamiątkę od cioci;) po chrzcinach wywołam zdjęcia z uroczystości, kupiłam album i bardzo im się to spodobało. pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 72
Dołączył: 3 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lip 2011r. 09:20  
Cytuj
Mata edukacyjna, krzesełki do karmienia. Dzieci to lubia, spodoba sie rodzicom i dzieciom.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 167
Dołączył: 27 Lis 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lip 2011r. 14:32  
Cytuj
Ja też miałam z tym problem, swojej chrześnicy kupiłam srebrny obrazek taki do postawienia na szafeczce i w tyłu wygrawerowałam taki ładny cytat pasujący do sytuacji i podpisałam Matka Chrzestna i do tego dałam kasę. Na allegro są fajne srebrne smoczki zobacz tam dużo fajnych prezentów jest, albo taki tort z pampersów, też fajny prezent umiech

Niestety, przyszłość nigdy nie przychodzi - zawsze jest teraźniejszość.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 167
Dołączył: 27 Lis 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lip 2011r. 14:34  
Cytuj
aaa jeszcze wiesz co? Na żwirkach bodajże jest taki sklep, gdzie są własnoręcznie robione rzeczy, kartki, zaproszenia, albumy. Moja siostra kupiła dla tej małej taki album własnoręcznie robiony (ok 90 zł) tam masz opisane fajnie kartki np, moja pierwsza kąpiel albo coś takiego. Album jest cudowny, ślicznie się prezentuje umiech

Niestety, przyszłość nigdy nie przychodzi - zawsze jest teraźniejszość.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 150
Dołączył: 23 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lip 2011r. 16:20  
Cytuj
AAA ja kasy nie dałam bo by rodzice dla siebie wzieli.... ja kupiłam dużo pamiątek zabawek ciuszków itp. kase dam jak już bedzie starsza chrześnica i bedzie wiedziała co z nia zrobićumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 28
Dołączył: 4 Wrz 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lip 2011r. 17:33  
Cytuj
Kupiłam złoty łańcuszek do tego 3 cnoty boskie:wiara-krzyż, nadzieja-kotwiczka, miłość-serduszko oraz Pamiątkę chrztu-kartkę,możesz dorzucić 100 zł ale myślę że i bez tego wystarczy. Można też komplet sztućców dla dzieci i komplet porcelanowy. Są też książeczki z grubej tektury: Aniele Boży, Zdrowaś Maryjo, Ojcze Nasz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 273
Dołączył: 9 Cze 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 13 Lip 2011r. 19:21  
Cytuj
Również chyba jak większość pojawił się u mnie ten problem i choć chciałbym kupić coś wyjątkowego to niestety kilka pomysłów upadło i będę zmuszony dać pieniążki. Może to i lepiej... wiadome, małe dzieci - duże wydatki.

Nie ma nic dobrego w wojnie, z wyjątkiem jej końca - Abraham Lincoln.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 26
Dołączył: 17 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lip 2011r. 20:57  
Cytuj
Mój syn był chrzczony rok temu. Dostał m.in.:śliczny obrazek z dedykacją, krzesełko do karmienia, smoczek z wygrawerowaną datą i godziną narodzin, kocyk z imieniem i datą urodzin, sztućce dla dzieci. I powiem szczerze, że po kasie dawno już nie ma śladu, a pamiątki zostały, z czego bardzo się cieszęumiechPieniądze oczywiście bardzo się przydadzą rodzicom - ale to święto dziecka i prezent powinien być dla niego.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 291
Dołączył: 10 Cze 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Lip 2011r. 09:57  
Cytuj
a dla mnie bezsensownym prezentem wydaje się srebrny smoczek czy grzechotka, po co to? zobaczysz raz, może drugi dziecku pokażesz jak podrośnie i resztę czasu będzie leżał w szufladzie, pieniądze wyrzucone w błoto, no ale każdy ma swoje zdanie. pozdr.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 12005
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Lip 2011r. 11:13  
Cytuj
Jeśli chcesz pomóc rodzicom, to oczywiście pieniążki. Jeśli chcesz dac coś dla dziecka - kup sztabke złota np z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej, lub srebra - z tym samym. Oferuje je Mennica Państwowa oraz Skarbiec Mennicy. Dodają stylowe pudelko, można zamówić dedykację.....

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 128
Dołączył: 13 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Lip 2011r. 16:11  
Cytuj
PYSIULKA.....nie na Żwirkach tylko na Czarnieckiego. Zapraszam--robimy takie prezenty, tak samo jak dedykowane dla konkretnych dzieci/osób imienne albumy itp. www_mkartoprawaobrazow_pl i jest odnośnik na bloga gdzie można podglądnąć co się robi.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 670
Dołączył: 7 Gru 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Lip 2011r. 18:59  
Cytuj
Myślę, że warto kupić jakąś pamiątkę dla dziecka i dać pieniądze rodzicom (chyba, że mają ich dość i nie potrzebują).
Moja siostra swoje chrześnicy kupiła kolczyki (wiadomo, do założenia za kilka lat) i chyba łańcuszek z wisiorkiem umiech


Też uważam, że srebrne grzechotki itp. są bez sensu. Tak samo jak te okropne torty z pampersów, to już lepiej kupić ciuszki.

Dorastając w tym kraju trzeźwiejemy z marzeń - K.Ś.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 12
Dołączył: 23 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Lip 2011r. 19:51  
Cytuj
plakat lady gagi

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »