NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zakupy »
Nowy Temat Odpowiedz
Kosiarka spalinowa w STW - po rozsądnej cenie,
Posty: 390
Dołączył: 23 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lip 2011r. 19:23  
Cytuj
Witam,

Kupuję kosiarkę spalinową. Budżet to 1500 zł - szału nie ma, ale myślę kupić maksymalnie dobrą/mocną w tej cenie. Kosiarka będzie z koszem, silnik raczej na pewno Brigs&Stratton z serii 650 albo najlepiej 675, musi mieć dużo poziomów regulacji wysokości koszenia, napęd może mieć, ale nie musi. Byłem w Husqvarnie i przeglądałem w Partnerach, ale wydaje mi się, że ceny są mocno wygórowane ( za 1500 zł nawet bez napędu ),a "Victusów" nie chcę, bo to chińskie. Następnie przeszedłem do sklepu naprzeciwko hali, tam gdzie mają rowery i skutery. Przeglądałem, ale same Victus-y i Nac-e ... czyli dalej chińszczyzna. Podjechałem do Unimetu, myślę sobie może coś ze stajni Makity wybiorę. No nawet byłaby, ale miały może ze 3 albo 4 poziomy koszenia - dla mnie za mało. W końcu zacząłem szukać na allegro i odpowiadałby mi 2 kosiarki:

1 http://alleg(...)955.html - tylko zdaje się, że nie ma regulacji obrotów "żółwika i zajączka" ;D

2 http://alleg(...)032.html - do tej jestem bardzo mocno przekonany

PS. Gdzie jeszcze w Stalowej znajdę sklep w którym będzie kilka rodzajów kosiarek, a nie tylko Victus i Nac ?
Słyszał coś ktoś o firmie Craftsman - podobno USA albo GreenWorld ? Może jakieś doświadczenia na temat tych 2 marek ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lip 2011r. 19:23  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 339
Dołączył: 11 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lip 2011r. 20:17  
Cytuj
Największy wybór kosiarek dobrych firm, a co zarazem idzie porządnych jest na górce rozwadowskiej jak jedziesz do rozwadowa to po prawej stronie przed biedronką. Polecam ten sklep ponieważ sprzedawcy znają się na rzeczy, zawsze doradzają co i jak. Makita jak najbardziej sam mam kosiarkę tej firmy i nie mogą o niej złego słowa powiedzieć. A po drugie jak kupisz na górce to masz serwis na miejscu, i fachowe doradztwo. Na allegro nie polecam kupować takich rzeczy jak kosiarka. Podjedz do nich napewno Ci dobrze doradzą.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 339
Dołączył: 11 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lip 2011r. 20:19  
Cytuj
Firmy Craftsman nie radzę kupować ponieważ jest jak napisałeś Amerykańska, więc mogą być problemy z dedykowanym olejem czy serwisem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1233
Dołączył: 3 Gru 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lip 2011r. 22:34  
Cytuj
na gorce maja drogo na maxa,w Husqvarnie silniki b&s????? pierwsze slysze wczesniej montowali kawasaki,Husqvarne mozna poszukac na necie mozna kupic on line ja bym bral tylko to

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 3 Lip 2011r. 22:46  
Cytuj
http://allegro.pl/kosiarka-spalinowa-6km-bs-seri-675rs-53cm-5w1-i1678253334.html

to całkiem przyzwoity budżet umiech

na allegro znajdziesz na pewno lepszą ofertę ale to tylko przykład dodadzą Ci olej lub nóż jest tego na kopy i gwarancja kurierem masz z reguły w ciągu max 48 h

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2231
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lip 2011r. 22:53  
Cytuj
Ja kupiłem kosiarkę pod halą w husqvarnie z 4 lata temu a może i 5 ale do tej pory elegancko pracuje.
Silnik 5,5km z napędem. Elegancko daje sobie rade u mnie z placem ok 40 arów.
Spalanie w normie na każde koszenie idzie mi coś kolo 2l

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 390
Dołączył: 23 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lip 2011r. 23:12  
Cytuj
marines, ja przeglądałem kosiarki Partner, którego to Husqvarna wykupiła i w kosiarkach tych montowane są w większości silniki B&S. W oryginalnych kosiarkach Husqvarny również montowane są silniki B&S i Hondy.

Powiem tak, mnie już nie chodzi nawet o silnik i jego żywotność, bo o to się nawet nie martwię. Silniki B&S wytrzymują minimum 5 lat. Obecnie mam kosiarkę 3,5 KM z silnikiem Briggsa 8 lat, silnik na wykończeniu, a przynajmniej tak mi się wydawało ( kopci na czarno jak parowóz, pali 1 L na 30 min pracy, obrotów brakuje żeby ściąć 10 cm trawę. Ja już ją chcę wykończyć, ale nie mogę od 2 lat, bo ta ciągle działa xD ) Bardziej rozchodzi mi się o trwałość lawety/podwozia/wózka - jak zwał tak zwał, ale wiadomo o co chodzi. No i chodzi mi o kółka żeby wytrzymały kilka lat, w obecnej zacinają mi się i strasznie żegoczą i hałasują.

Kosiarka Craftsman ma silnik B&S, problemu raczej nie byłoby, gorzej z osprzętem: linkami, nożami i innymi duperelami do lawety.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 13 Marz 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Marz 2014r. 21:34  
Cytuj
CRAFTSMAN to szajs do kwadratu,napęd zero,kółka małe ,ślizgają się cze ba cały czas mocno pchać, worek napełnia się w 30 procentach,niewłaściwie
skonstruowany układ wlotowy .W ciągu 3 lat zmieniłem 6 kółek napędowych koszt około 500 zł.Nie polecam!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 26
Dołączył: 8 Lip 2010r.
Skąd: Miami
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Marz 2014r. 22:36  
Cytuj
Damian1989r ! Kilka ladnych lat temu wyslalem Ojcu do Polski kosiarke Craftsman-a z koszem i napedem , ojciec uzywa jej do dzisiaj i nie wymienial w niej jeszcze zadnej czesci,oprucz oleju ,noza i filtra , za jakis czas wyslalem mu znowu kosiarke tym razem byla to Honda ale juz bez kosza i rowniez robi do dzisiaj. Ja u siebie uzywam traktorka-kosiarki f-my Craftsman i rowniez odpukac jak do dzisiejszego dnia nic sie z nim nie dzieje, a uzywam go praktycznie raz-dwa razy w tygodniu przez caly rok! Narzedzia,klucze,narzedzia elektryczne tez uzywam f-my Craftsman gdyz sa dobre i wygodne w uzyciu i co jeszcze to to ze jak ulamie klucz,lub zepsuje mi sie wiertarka to ide do sklepu /w USA sklepy Sears/ prowadza sprzedaz wszystkiego f-my Craftsman i wymieniaja mi na nowy bez zadnych kosztow. Nie wiem skad takie opinie o tej Firmie,ale ja sobie ja bardzo chwale ,zreszta nie tylko ja . Trudno mi mi sie zgodzic z opiniami ze Craftsman to szajs itp . Kilka razy wyslalem koledzie ze Stalowej Woli zestawy kluczy /plaskie,nasadowe,metryczne i calowe / z 3-4 grzechotkami w takich twardych plastykowych walizkach ,zestawy po 300 i 500 kluczy i gosciu jest z nich bardzo zadowolony bo jak on stwierdzil " robia robote" ;) a prowadzi warsztat samochodowy. Tak ze ja polecam f-me Craftsman.Pozdrawiam !

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Marz 2014r. 22:51  
Cytuj
Mattoni - ja bym nie brał pod uwagę wypowiedzi osoby, która akurat zarejestrowała się dziwnym sposobem dzisiaj, jak powstał ten wątek i jeszcze napisała "cze ba".

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zakupy »