NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 4 5 6 7
Kongres Nowej Prawicy,
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sie 2011r. 12:22  
Cytuj
[cytat]Co do porównania to no cóż, podoba się czy nie ale z wszystkich partii JKM najbliżej do PiS...
Robił przecież sojusze z Giertychem i jego moherami
.[cytat]

JKMowi jako przeciwnikowi chorej polityki UE pozostał wówczas tylko chwilowy sojusz z jedyną wtedy w sejmie partią eurosceptyczną LPR, której liderzy nawiazywali do tradycji Endecji, która w opozycji do PPSowskiego Piłsudskiego była ugrupowaniem o liberalnych poglądach na gospodarkę, szkoda, że przyciągała (LPR)do siebie głównie mohery.

[cytat]Niby poglądy na gospodarkę ma zupełnie odwrotne niż PiS (który za wroga nr 1 uważa \"oligarchów\" czyli kapitalistów-bogatych Polaków) ale w praktyce zawsze popiera Kaczyńskiego. Mimo że PO jest bardziej liberalna. Co najmniej dziwne. [cytat]

JKM "poparł" w ostatnich wyborach Jarka jako mniejsze zło, po przyjrzeniu się jakie środowiska popierają Komorowskiego - głównie postkomuna i byłe szychy UB. Choć mógł się wstrzymać od tego.

Pamiętaj,że w środowisku kons.-lib. SLD uchodzi za bardziej liberalne gospodarczo od Pisu, o PO już nawet nie mówię - są zaprzeczeniem liberalizmu.
Przez ostatnie parenaście lat podatki obniżły
SLD: CIT, akcyza na wódę i akcyza na paliwa (chyba jakieś 20-30gr jednorazowo)
PIS: zniósł sldowską obniżkę na paliwa ale obniżył PIT w raz zpodniesieniem progów pod. i obniżył składkę rentową
PO - nic nie obniżył tylko podniósł - całkowite zaprzeczenie liberalizmu (większosć ludzi i tak nie wie co to jest)

[cytat]Część towarzystwa z \"IV RP\" przewinęła się też przez UPR Korwina (np Rafi Ziemkiewicz jezyk)
PiS i JKM są bliżsi niż myślicie :
)[cytat]

Nie powiedziałbym - PIS - polscy talibowie, partia na wskroś klerykalna
KNP- kwestia religii leży w prywatnej sferze ludzi, zresztą ugrupowanie to zasilają katolicy jak i ateiści (ale nie ci czerwoni - wojujący) całkiem dobrze się dogadując zresztą.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sie 2011r. 12:22  
Cytuj

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1100
Dołączył: 2 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sie 2011r. 13:20  
Cytuj
Co do podatków to przy ocenie rządów nie zapominaj o sytuacji na świecie, ceny paliw zależą nie tylko od widzimisię Tuska.

PiS i JKM Łączy jeszcze jedno - niechęć do demokracji. Tylko co proponują w zamian? Dyktaturę?

*Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów* /Stanisław Lem
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sie 2011r. 13:40  
Cytuj
CYTAT
Co do podatków to przy ocenie rządów nie zapominaj o sytuacji na świecie, ceny paliw zależą nie tylko od widzimisię Tuska.

PiS i JKM Łączy jeszcze jedno - niechęć do demokracji. Tylko co proponują w zamian? Dyktaturę?


1. Nie obwiniam Tuska za ceny surowców na swiecie tylko o zakłamanie, afiszował się jako liberał a w praktyce niewiele ma z liberalizmem wspólnego gdzie te jego 3x15%?, gdzie reforma emerytur?
Największą pretensję do POwców mam za brak przeprowadzania poważnych reform.
Tusk walczy o słupki poparcia a chcąc sobie zjednać wszystkich nic nie robi.
Tusk jest słabym premierem, który sie cacka ze zwiazkowcami.
Kiedy nastąpi odebranie przywilejów emerytalnych bez względu na wiek, płeć, zawód?

2. Porównanie Pisu z JKMem nic nie wnosi bo więcej wspólnego Pis ma z SLD lub ze swoim wrogiem PO.
To że programy wszystkich partii w jakimś obszarze na siebie zachodzą to normalka.
A JKM czy KNP (jak kto woli) ma w porównaiu z resztą sceny polit. tę zaletę, że b. mało obiecuje, może dlatego ma niskie "słupki" bo nie chce rozdać 3mln. mieszkań. albo nie gra w trumny smoleńskie.

3. Niechęć do demokracji w wydaniu JKM jest szczera - mówi o tym wprost, PiS "mówi" raczej o demokracji na swój użytek.
Opinia o demokracji JKMa ni znaczy, że ją obali bo nie ma na to dużego wpływu.

P.S. Ludzie nie wierzą politykom, twierdzą, że oni nie realizują obietnic przedwyborczych,więc dlaczego nie chcą głosować na KNP i JKMa, przecież wg ludzi ten obóz nie powinien nic zrealizować więc nie ma się co bać ich programu, czyż nie?

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 139
Dołączył: 22 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Sie 2011r. 20:59  
Cytuj
dzisiaj odbyło się kolejne spotkanie sympatyków JKM i NP, muszę stwierdzić że to tydzień temu bylo o wiele lepiej prowadzone przz koordynatora z Rzeszowa. Dzisiaj miałem wrażenie że tworzy się kolejny beton polityczny strasznie takie hermetyczne to spotkanie... ktoś kto przyszedłby całkowicie nie zorientowany czułby się jak piąte koło u wozu.
I do koordynatora troche bądz bardziej otwarty na nowe osoby, a nie załatwiasz jakieś swoje gierki...najważniejsze jest dla ciebie nie przekonywanie ludzi o programie NP tylko jak narazie by umięscic swoich w komisjach wyborczych. Co juz polityka uerzyła Ci do głowy?...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1100
Dołączył: 2 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Sie 2011r. 23:13  
Cytuj
Kubuś, utopie mają to do siebie że nie są możliwe do zrealizowania umiech
Jeśli KNP dostanie się do sejmu to czekają ją te same patologie i problemy co ma teraz "bandę czworga".

A czy Ty, gdybyś decydował kogo mianować na jakieś regionalne stanowisko, to czy czasem w pierwszej kolejności nie chciałbyś swoich znajomych których znasz i im ufasz?

Można to nazwać "gierki wyborcze" czy "umieszczanie swoich" ale pomyśl jaka to odpowiedzialność mianować nieznajomych (ale z zapałem) na partyjne stanowiska - trafi się afera to idzie to na konto całej partii.

*Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów* /Stanisław Lem
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 51
Dołączył: 8 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Sie 2011r. 23:20  
Cytuj
Nie mogłem być na dzisiejszym spotkaniu, co z góry zaznaczam.
Co do osób do komisji wyborczych, to są one poszukiwane przez KNP. W związku z tym nie widzę nic złego w tym, że sympatycy wśród swoich znajomych znajdują osoby chętne do pracy w komisjach. To chyba naturalne, że najpierw szukamy wśród znajomych,a potem dopiero w innych kręgach.umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 50
Dołączył: 26 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Sie 2011r. 23:34  
Cytuj
Drogi Kubusiu, chyba zależy nam wszystkim na uzyskaniu jak największej liczby podpisów, aby zgłosić nasz komitet. W tym celu potrzebujemy osób, które będą zbierały podpisy. Dzwoniłem do większości osób, które były na pierwszym spotkaniu i pytałem czy mają kogoś zaufanego, lub chętnego do pracy w komisji. Jakoś nie było dużego odzewu. Im więcej osób będzie dla nas zbierało, tym lepiej. A fakt, że szukam najpierw wśród znajomych a nie obcych mi ludzi jest normalny. Mam pewność, że pozbierają rzetelnie i uczciwie. Jeżeli masz kogoś chętnego do pracy, to proszę o kontakt. Każda osoba się przyda.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 50
Dołączył: 26 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Sie 2011r. 23:38  
Cytuj
CYTAT
dzisiaj odbyło się kolejne spotkanie sympatyków JKM i NP, muszę stwierdzić że to tydzień temu bylo o wiele lepiej prowadzone przz koordynatora z Rzeszowa. Dzisiaj miałem wrażenie że tworzy się kolejny beton polityczny strasznie takie hermetyczne to spotkanie... ktoś kto przyszedłby całkowicie nie zorientowany czułby się jak piąte koło u wozu.
I do koordynatora troche bądz bardziej otwarty na nowe osoby, a nie załatwiasz jakieś swoje gierki...najważniejsze jest dla ciebie nie przekonywanie ludzi o programie NP tylko jak narazie by umięscic swoich w komisjach wyborczych. Co juz polityka uerzyła Ci do głowy?...


Uczestników spotkania raczej nie muszę przekonywać do programu JKM czy NP. W tej chwili najważniejsze są właśnie podpisy i komisje wyborcze. Na tym polega moje zdanie. Mam zebrać jak największa grupę osób, które będą zbierały podpisy poparcia .Dlatego dla sympatyków spotkanie zaczynało się o 17.30, a dla chętnych do pracy w komisji wyborczej o godz. 18.00.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 14
Dołączył: 14 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sie 2011r. 12:46  
Cytuj
Doktor Grzegorz Kida jak podkreślali na konferencji to niezależny kandydat z list Janusza Korwin-Mikke. Jak powszechnie wiadomo Grzegorz Kida to społecznik jakich mało. Wydaje się być kandydatem internautów, bo nawet sama forma kampanii jest nastawiona na to, żeby to ludzie mogli określić swoje potrzeby przez forum dyskusyjne na jego stronie. Jest człowiekiem otwartym na ludzi, myślę, że to to kandydat z tych nie za wszelką cenę. Ma co robić i wierzę, że mu się uda! 9 października głosujemy na Senatora z naszego regionu. 9 października głosujemy na Grzegorza Kidę!

Obrazek

Dnia 11.08.2011 odbyło się pierwsze spotkanie połączonych sił sztabowych niezależnego kandydata do Senatu RP Grzegorz Kidy i sympatyków Janusza Korwina - Mikke i Nowej Prawicy. Spotkanie poświęcone było głównie kwestiom organizacyjnym związanych ze wspólnymi działaniami wyborczymi. Przygotowywane były strategie kampanii wyborczej i omawiana była akcja zbierania podpisów na listach wyborczych pod kandydaturami. Kolejne spotkanie ma odbyć się w czwartek o 18 w lokalu Stowarzyszenia Sztafeta Pokoleń przy Alejach Jana Pawła II 46/118 (wieżowiec za blokiem Carrefour). Spotkanie prowadził koordynator stalowowolskich struktur NP Mateusz Witek

Obrazek

Obrazek

Czwartek 18.08.2011 ! ! ! !

źródło: http://www.grzegorzkida.pl

www.GrzegorzKida.pl - spoko gościu! www.GrzegorzKida.pl - spoko gościu! www.GrzegorzKida.pl - spoko gościu! www.GrzegorzKida.pl - spoko gościu!www.GrzegorzKida.pl - spoko gościu! www.GrzegorzKida.pl - spoko gościu! www.GrzegorzKida.pl - spoko gościu! www.GrzegorzKida.pl - spoko gościu!www.GrzegorzKida.pl - spoko gościu! www.GrzegorzKida.pl - spoko gościu! www.GrzegorzKida.pl - spoko gościu! www.GrzegorzKida.pl - spoko gościu!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 72
Dołączył: 31 Gru 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sie 2011r. 10:42  
Cytuj
Informacje o Grzegorzu rozchodzą się bardzo szybko. Ma coraz więcej zwolenników.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 72
Dołączył: 31 Gru 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Wrz 2011r. 19:15  
Cytuj
Zapewniam wszystkich na tym forum, że Grzegorz Kida to bardzo uczciwy człowiek.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 100
Dołączył: 2 Wrz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Wrz 2011r. 20:25  
Cytuj
trzeba dać szansę KNP i na nich zagłosować. Mam nadzieję, że protesty i odwołania partii na coś się zdadzą i PKW jednak zarejestruje KNP na wszystkich listach w kraju. Trzymam kciuki.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Wrz 2011r. 20:57  
Cytuj
Opóźnienia zastosowane w celu rejestracji KNP na całą Polskę są wg mnie podyktowane "odgórnie".
Proszę zauważyć, że w ostatniej debacie TV uczestniczyły partie o rejestracji ogólnopolskiej. Czyż głównym ugrupowaniom nie zależało żeby KNP nie brała udziału w oficjalnych spotkaniach transmitowanych na cały kraj? Tylko na tym zyskały nie musząc wchodzić w b trudną dla bandy4 rozmowę i konfrontację na argumenty.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lut 2012r. 10:11  
Cytuj
Oddział Krakowski Kongresu Nowej Prawicy zaprasza na otwarte spotkanie z
Pawłem Bogdanowiczem, radnym KNP w Chełmcu (okolice Nowego Sącza) na temat:
"Bezkredytowe prowadzenie finansów publicznych na przykładzie Gminy Chełmiec".
Spotkanie rozpocznie się w Krakowie w najbliższy wtorek, 28 lutego, o godz.
18:30 w kawiarni "KaNaPa Kulturalna", ul. Karmelicka 18.

Z wywiadu dla "Kuriera Chełmieckiego":
- Wielu mówi o sporym sukcesie samorządu chełmieckiego. Jak Pan to skomentuje?

- Na podsumowanie przyjdzie jeszcze czas, choć o naszym chełmieckim sukcesie sporo się mówi w ościennych samorządach i nie tylko, a w prasie lokalnej wciąż cicho.
Ale, tak króciutko, to nie da się schować pod dywan 5 sal gimnastycznych, szósta po przetargu, 100 km dróg asfaltowych i betonowych, prawie 100 km wodociągów, pozyskanych milionów zewnętrznych funduszy i wielu innych drobniejszych inwestycji, które trudno byłoby mi wymienić.
Moim zdaniem za największy sukces uznać trzeba, że wszystko to zostało zrobione bez złotówki kredytu, a zarazem ponad 50% oddłużeniem Gminy: z 16 na 7,5 mln zł.
W obecnej sytuacji kryzysu finansowego i narastającego w zastraszającym tempie długu publicznego Polski, uważam tę kwestię za niewątpliwy sukces.

Złośliwcy mówią o cudzie gospodarczym w Chełmcu. Chyba rządzący powinni przyjechać do Chełmca po naukę i wskazówki - chętnie udzielimy.
Generalnie - jak się nie kradnie - to na wszystko zostaje i u bankierów nie trzeba się zadłużać, bo z lichwiarzami, jak określa ich Stanisław Michalkiewicz, trzeba dobrze, ale na odległość. Chcę tu jeszcze podkreślić jedną bardzo istotną rzecz: w 2010 roku jako jedyny chyba samorząd w Polsce nie podnieśliśmy podatków lokalnych, a mimo to budżet jest większy niż w 2009 roku.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 50
Dołączył: 26 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Marz 2012r. 10:41  
Cytuj
http://www.facebook.com/KNP.StalowaWola

Zapraszam wszystkich do polubienia. Szczególnie zapraszam naszych przeciwników, bedzie okazja do ciekawych debat.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 50
Dołączył: 26 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Marz 2012r. 15:10  
Cytuj
No to już wiemy czemu interes Polski schodzi na drugi plan!

http://www.wykop(...)ejskiej/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 4 5 6 7
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »