NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Turystyka »
Nowy Temat Odpowiedz
Wyprawa na Węgry pomocy?!?!,
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Cze 2011r. 18:48  
Cytuj
Witam, wybieram sie na wakacje na Węgry samochodem i tu moje pytanie, czy jadac przez slowaacje i wegry trzeba wykupic jakies winiety lub cos w tym stylu?? i czy tam mozna kupic LPG na stacjach benzynowych, i jakie wogole sa ceny PB na slowacji no i oczywiscie czy na wegrzech jest euro??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Cze 2011r. 18:48  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 141
Dołączył: 19 Wrz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Cze 2011r. 19:02  
Cytuj
co do lpg na slowacji jest z tym problem,bardzo ciezko jest znalezc stacje z gazem.. cenowo jest drozej anizeli w polsce ale generalnie rozsadnie,co do winiet na slowacje obowiazkowo musisz je wykupic.Mozliwe ze na statoilu bede miec ? a jezeli nie to polecam kupic w polsce zeby nie stwarzac powodow policjantom w slowacji,ktorzy generalnie nie lubia polakow i oferuja bardzo bogata game mandatow smiech2 nie ma wiec co ryzykowac,co do wegier nie ma tam euro;) a co do wiz na 100% nie jestem pewnien ale pewnie tez trzeba wykupic,wszak tylko my jestesmy tacy fajni dla sasiadow i nie ma u nas winiet.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 279
Dołączył: 27 Marz 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Cze 2011r. 19:07  
Cytuj
Napisz jeszcze gdzie i którędy chcesz jechać. Jest to istotne dlatego, że może uda Ci się ominąć w ten sposób płatne odcinki tak w SK jak i w H.

Cudny Lolo
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5007
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Cze 2011r. 20:00  
Cytuj
i uzyj google jest strona która planujac trase pokazuje stacje lpg w okolicy i uważaj. Z 8 lat temu prawie nam wybuchł zbiornik LPG bo tam mieli coś zwalone z odbijaniem przy pełnym baku i do zbiornika 42 l weszło ponad 50 i baniak zrobił się wypukły.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 143
Dołączył: 16 Lut 2011r.
Skąd: Lublin
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Cze 2011r. 21:38  
Cytuj
W zeszłym roku jechałem przez Słowację i Węgry dalej na południe, ale Budapeszt miałem w planie wycieczki, Ty pewnie też więc trasa ta sama być może. Na Słowacji żadnych winiet nie kupowaliśmy, jedynie na Węgrzech, w pierwszej budce za granicą, trochę nas nacięli, nie pamiętam ile zapłaciliśmy, ale przy zajeździe kawałek dalej był cennik z którego jasno wynikało, że powinniśmy zapłacić mniej.

https://www.facebook.com/ZdjeciaWKuchni
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 279
Dołączył: 27 Marz 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Cze 2011r. 22:21  
Cytuj
Pytałem o trasę przejazdu bo np. od ubiegłego roku prawdopodobnie zmienił się status obwodnicy Svidnika i w tym roku prawdopodobnie - co podkreślam- prawdopodobnie, ten odcinek wymaga winiety. Poza tym w Presov wjeżdża się na drogę nr 68 biegnącą równolegle do "autostrady" do Koszyc i za ten odcinek nie płaci się nic. Wielokrotnie kupowałem winietki i robiłem opłaty za przejazd, w tej budce na granicy SK/H i nie zdarzyło mi się aby mnie nacięli. Swoją drogą kilka kilometrów dalej jest stacja benzynowa i tam też można zrobić stosowne opłaty. Już za trzy tygodnie będę robił dokładnie to samo!!!!!

Cudny Lolo
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 12 Cze 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Cze 2011r. 22:35  
Cytuj
Bez obaw !! juz na granicy lub na pierwszej stacji w Słowacji wykupujesz winete - bodajże na tydzien ( najkrótsza) - za ok 30-35 zł upoważniającą Cie do przejazdu przez płatne autostrady . którymi przejedziesz raptem ok 100 km . Wydatek niewielki a masz spokój. Na Węgrzech robisz to samo (z tą róznicą ze najkrótsza to 4 dni za ok 40 zł.Koszt bynajmniej nie uszczupli Ci portfela. Winety potrzebne sa na wybrane drogi ale prawdopodobnie , ktoras z nich zachaczysz wiec trzeba kupic.
Słowacja - Tak samo jak u nas gaz jest na wszystkich stacjach paliw - no chyba ze zechcesz tankowac na jakiejs malutkiej stacji-. Oznaczenie gazu u nich to tradycyjne LPG lub Plin . Na Słowacji ceny gazu to ok 2,10zł ( zatankuj sie przed granica- te 250 km przejedziesz). Węgry - ok 3,00 i gazu pod dostakiem.
Jedyny problem to tankowanie w nocy - moga nie chciec napełnic autka.
Polecam również na Słowacji stosować sie do ograniczen prędkosci , czy to w miescie czy poza - bardzo rygorystcznie na to patrza a na Węgrzech znacznie bardziej uważac gdyż na drogach szczególnie w weekendy panuje lekkie bezprawie. Powodzenia w podrózy i jesli cos jeszcze potrzeba - pytaj
no i Wegry maja forinta a Słowacja - euro

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 143
Dołączył: 16 Lut 2011r.
Skąd: Lublin
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Cze 2011r. 09:05  
Cytuj
Ale wszystkie stragany w Budapeszcie na euro też działają umiech

https://www.facebook.com/ZdjeciaWKuchni
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 297
Dołączył: 28 Lip 2009r.
Skąd: stalowa wola, nisko
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Cze 2011r. 10:56  
Cytuj
umiech)))))))))

Auto Ślub - Zawioze do ślubu pięknym nissanem altimą, oraz mitsubishi lancer kolory białe idealne na ślub. Konkurencyjne ceny! Zapraszam mazan85@poczta.onet.pl gg 8867405,priv
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3
Dołączył: 14 Sie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Cze 2011r. 19:40  
Cytuj
Na Słowacje winety obowiązują tylko i wyłącznie na autostradach. Na węgrzech jest tak samo z tą różnicą że na Słowacji na "SOS-ach" stoją policjanci z lornetkami i zatrzymują prawie każde polskie auto osobowe tylko po to żeby zrobić "kontrola nalepki". W Polsce winieta do 3,5t na Słowacje kosztuj 30-40zł. Na Słowacji kosztuje wszędzie 7 EURO (TYGODNIOWA)14EURO (MIESIĘCZNA).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 10 Cze 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Cze 2011r. 14:02  
Cytuj
Na Węgry jeżdżę od 1994 roku i nigdy nie kupowałem winietki na Słowację. Jeżdżę przez Miejsce Piastowe, Barwinek, Trebishov i Slovenskie Nowe Mesto. Tam przekraczam granicę W Satorajahujely i Jestem na Węgrzech. Paliwo tankuję w Barwinku, maja dobry gaz i nie muszę wydawać EURO. Na zbiorniku dojeżdżam na Węgry. Na ęgrzech wcale nie musisz poruszać się po autostradach. Wprawdzie od Miskolca jest, ale to zależy gdzie jedziesz. Jeśli nad Balaton lub do Budapesztu to musisz kupić. Przed Miskolcem zajedź na jakąś stację i tam spokojnie kupisz - ceny urzędowe. Na Węgrzech przed Budapesztem pełno stacji beznynowych na których sprzedają LPG. Poniżej B w kierunku Balatonu coraz mniej, a czasem nie ma gazu. Napisz gdzie jedziesz - to może coś więcej podszepnę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 134
Dołączył: 26 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Cze 2011r. 14:25  
Cytuj
Węgry samochodem to "wyprawa"? Tam jest bliżej niz nad Bałtyk.

Donek, ale nie z tych Tusków.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 26
Dołączył: 23 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Cze 2011r. 15:03  
Cytuj
Heh nawet bliżej niż do Poznania, albo koło tego. Co do winietek to ostatnio na polskiej granicy były o około 15 zł droższe niż zaraz za słowacką na Węgrzech. A przy okazji Romów grających na słonecznikach można posłuchać;-)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11
Dołączył: 15 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Cze 2011r. 18:36  
Cytuj
CYTAT
Na Węgry jeżdżę od 1994 roku i nigdy nie kupowałem winietki na Słowację. Jeżdżę przez Miejsce Piastowe, Barwinek, Trebishov i Slovenskie Nowe Mesto.


W przyszlym tygodniu wybieram sie do Budapesztu, zawsze jedzilem przez Presov i Koszyce. Dobra droga jest na tej trasie która opisujesz ? Nie ma tam po drodze mnostwa wiosek i ciaglych ograniczen? Mapy googla trase Barwinek - Miszkolc pokazuja 220km / 3:40 czas jazdy. Jak wyglada to w praktyce ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 762
Dołączył: 7 Sty 2008r.
Skąd: RST/RNI
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Cze 2011r. 18:49  
Cytuj
Ja jak jechałem to kupowałem. Nie wiem po co. Przez Słowację przelecisz moment. Nawet tego nie odczujesz. Uważaj tylko na ograniczenia prędkości, bo to Cię może sporo kosztować.

Czym różni się parlamentarzysta od dziwki? Dziwka jak dostanie pieniądze to spełnia życzenia klienta.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Cze 2011r. 05:47  
Cytuj
Dzieki za Tyle odpowiedzi a planuje jechac do SIÓFOKU. A czy taka winiete Węgierską kupię w PL?? No i ogólną trasę jestem na etapie planowania żeby zwiedzić po drodze jak najwięcejumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 791
Dołączył: 20 Lip 2010r.
Skąd: Kielce
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 15 Cze 2011r. 07:52  
Cytuj
Węgry w dobie połączeń Ryanaira z Rzeszowa do Hahn (skąd jest multum tanich lotów do całej europy) za 80 zł w 2 strony? Szkoda pieniędzyumiech Bierzcie plecaki i polujcie na Lanzarote lub inne porządne miejsceumiech

Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby PiS, kiedy pojawi się zagrożenie w postaci utraty władzy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4
Dołączył: 6 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Cze 2011r. 18:15  
Cytuj
Winiety na Europę (Austrię, Czechy, Słowację, Szwajcarię,Węgry czy Słowenię polecam kupić na: http://www.pzmtravel.com.pl dostawa do domu, czego chcieć więcej..

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Turystyka »