NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 5 ... » »»
Szybki i niezawodny internet w STW,
Posty: 56
Dołączył: 4 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Kwie 2011r. 15:15  
Cytuj
Ta "profesionalna" firma wychwalana przez Ciebie nie zaoferuje mi takiego łącza jak interblock za ta cene. Za ta cene w dianie będe mial 1Mbit?? i co mi z tego ze sie przełączy na innego providera w razie awarii jak i tak bede miał 1Mbit?

A co do koncentryka to prawda. Wystarczy dostać sie do byle jakiej studzienki i zobaczyć w jakim stanie są kable. W rekach da się je łamaćumiech ale to jest wlasnie koncentryk wykorzystywany przez sieci kablowe.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Kwie 2011r. 15:15  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 60
Dołączył: 28 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Kwie 2011r. 15:19  
Cytuj
Speed, to iluzja, wiesz dobrze, że w Interblocku nie pociągniesz z zewnątrz danych z transferem 40 Mbps...

A to, że w Interblocku przez kilka godzin nie było żadnego wyjścia na świat, a abonenci Diany mieli stabilny net,
taki jak w umowie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 56
Dołączył: 4 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Kwie 2011r. 15:23  
Cytuj
i tu Cie zdziwie, jak ściagam z kont premium typu filesonic, rapidshare czy innego typu to mi leci z transferem 2mb/s - 4 mb/s oczywiscie jak dużo ludzi siedzi to wolniej. A w dianie za 30 zł ile max wyciagne? 128 kb/s?

A co do awarii to interblock ma jedno lacze. Awarie czasem sie zdarzaja ale rzadko. Chyba kazdy wytrzyma to 30 min bez internetu i woli miec wiekszy transfer niz to dziadostwo z diany po koncentryku;)

A co do koncentryka to wystarczy dostać sie do byle jakiej studzienki i zobaczyć w jakim stanie są kable. W rekach da się je łamaćumiech ale to jest wlasnie koncentryk wykorzystywany przez sieci kablowe.

Dlaczego nic nie napiszesz o koncentrykuumiech To zacofana technologia;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 60
Dołączył: 28 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Kwie 2011r. 15:23  
Cytuj
Speed, w dyskusji staraj się zawsze posługiwać
prawdą i faktami. Nic się nie łamie.
W ramach stażu widziałem też ich kable w kanalizacji TPSA.
Profesjonalne, bambusy oraz żelowane amerykańskie kable.
Przeżyją Ciebie i Twoje wnuki :-)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 56
Dołączył: 4 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Kwie 2011r. 15:29  
Cytuj
idz do diabla z koncentrykamiumiech przeciez ten internet idzie tym samym kablem co telewizja, a czesto to w dianie jest jakies sniezenie, slaby sygnal, duze tlumienie, slabe wzmacniacze. jednym słowem DZIADOSTWOsmiech2 i zapomniałeś dodac, aby posiadac neta z diany to jescze trzeba mieć abo telewizyjny , to za ta kwote niech sie w tylek pocaluje ta twoja dianasmiech2

CYTAT
W ramach stażu widziałem też ich kable w kanalizacji TPSA.


od kiedy to kable "idą" kanalizacjasmiech2?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 60
Dołączył: 28 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Kwie 2011r. 15:32  
Cytuj
Speed i tu Cie rozczaruję !

Kabel koncentryczny jest znakomitym medium dostępowym
w sieciach końcowych (abonenckich).

Dzisiaj standardem jest pasmo 100MHz do 1 GHz,
co daje około 110 kanałów transmisyjnych po 8 MHz.
Zakładając modulację QAM 256 i przepływność 50 Mbps
na kanał dostajemy ok. 5.5 Gbps ! na koncentryk.

Pokaż mi taką skrętkę, którą możesz puścić ponad 5 Gbps
np na 3 km.

A z tego co wiem, "Diana" kładzie wszędzie światłowody,
zostawiając koncentryk na końcówkach sieci.

Nie dyskutuj więcej, bo NIE masz wiedzy i zaczynasz się
powoli kompromitować.

Kanalizacja teletechniczna TPSA.
Oj do szkoły by się przydało pójść...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 56
Dołączył: 4 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Kwie 2011r. 15:36  
Cytuj
Chłopie, gdzie te świadłowody ciągną? Wiesz ile kosztuje położenie 100m swiatłowodu? Ciągą do serwerowni a dalej kilometrami koncentryków do obiorców chyba. I tak za 30 zł Diana nigdy nie zaoferuje łącza takiego jak Interblock. I nie masz się co kłócić, bo każdy woli wysokie transfery. A ze od czasu do czasu 20 min nie będzie neta z powodu dostawcy to nikt nie uboleje. I nikt w Interblocku nie karze podpisywać zoobowiazujacych umow. Najgorsza rzecz to przywiazac sie do dziadostwa, a pozniej niemoc bez kosztów zrezygnować.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 60
Dołączył: 28 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Kwie 2011r. 15:42  
Cytuj
Speed nie masz wiedzy, to nie dyskutuj !
Tylko w jesieni "Diana" położyła w Stalowej
prawie 5 km światłowodów.

Miło było porozmawiać umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 56
Dołączył: 4 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Kwie 2011r. 15:45  
Cytuj
ale co mnie to obchodzi ile polozylo? niech polozy i 20km jak odbiorcy nie odczuwaja tego swiatlowodu jak maja predkosci po 128kb/s? to tak samo jakby i radiem to prowadzili. Dla mnie nie ma zadnej roznicy ile przepustowosci maja koncentryki i ile km maja swiatlowodow jak klienci tego nie odczuwaja i maja tranfer 128kb/s . Niech zrobia tak jak w interblocku za 30 zl 20 - 30 Mbit to chetnie nawet kupie od nich 2 abonamenty.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10
Dołączył: 6 Lut 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Kwie 2011r. 15:45  
Cytuj
CYTAT
i tu Cie zdziwie, jak ściagam z kont premium typu filesonic, rapidshare czy innego typu to mi leci z transferem 2mb/s - 4 mb/s oczywiscie jak dużo ludzi siedzi to wolniej. A w dianie za 30 zł ile max wyciagne? 128 kb/s?


W Dianie tak samo w zaleznosci od pakietu ma sie przepustowosc 1-6 MBit.

Odnosie lacz TPSA jesli chodzi o Neostrade itp. to po raz kolejny wykazales sie ze go..o wiesz.

Siec TPSA tez sie rozwija - dzisiaj w Turbii Neostrada śmiga z przepustowoscia 6-8 Mbit w zaleznosci od odleglosci od centrali itp.
I to jest realna przepustowosc bo moi znajomi maja i sam widzialem na wlasne oczy.
W Stalowej te przepustowosci sa o wiele wieksze.

Odnosnie pierdzielenia jakie to Diana ma do dupy kable to nie wiesz o czym mowisz - wszedzie idzie swiatlo w studzienkach i na koncowkach koncentryk.

Popatrz lepiej na kable Interblocku - rece opadaja jak sie patrzy na ich instalacje - wogole ta siec jest tak zrobiona ze w 2-3 miejscach tniesz im kable albo na klatce schodowej albo w piwnicy i wiekszosc sieci nie ma internetu.

PS. Po za tym Speed nie wiesz nawet o czym piszesz jesli chodzi o transfery/przepustowosci - to nie rozrozniasz co to jest Mbit a co to jest MB - to sa podstawy informatyki, ale skad mozesz wiedziec jak zapewne edukacje skonczyles w podstawowce.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10
Dołączył: 6 Lut 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Kwie 2011r. 15:48  
Cytuj
Speed 20-30 Mbit to byloo w interbocku baaardzo dawno temu.

W tej chwili co pisze posta transfer z porzadnego serwera (leci 200-300 KB/s) - czyli okolo 2 MBit.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 56
Dołączył: 4 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Kwie 2011r. 15:54  
Cytuj
CYTAT
W Dianie tak samo w zaleznosci od pakietu ma sie przepustowosc 1-6 MBit.


Diana - Koszt 6Mbit - już od 90 zl (we lbie im sie pier***li)
Interblock - 20 - 30MBit - 30 zł

CYTAT
Siec TPSA tez sie rozwija - dzisiaj w Turbii Neostrada śmiga z przepustowoscia 6-8 Mbit w zaleznosci od odleglosci od centrali itp.
I to jest realna przepustowosc bo moi znajomi maja i sam widzialem na wlasne oczy.
W Stalowej te przepustowosci sa o wiele wieksze.


Poczytaj we wczesniejszych tematach, pisałem o odległosci od centrali:

CYTAT
Odnosnie pierdzielenia jakie to Diana ma do dupy kable to nie wiesz o czym mowisz - wszedzie idzie swiatlo w studzienkach i na koncowkach koncentryk.


i co z tego jak klient ma max transfer w zależności od pakietu od 128kb/s do 640 kb/s - tyle to wyciągne drogą radiową na 40 km

CYTAT
Popatrz lepiej na kable Interblocku - rece opadaja jak sie patrzy na ich instalacje - wogole ta siec jest tak zrobiona ze w 2-3 miejscach tniesz im kable albo na klatce schodowej albo w piwnicy i wiekszosc sieci nie ma internetu.


CYTAT
jakbyś nie wiadział to ta siec nie jest polączona w celu właśnie takich głupich pomysłow jak ty masz. Dowiedz się jaki interblock ma szkielet sieci a potem pisz

PS. Po za tym Speed nie wiesz nawet o czym piszesz jesli chodzi o transfery/przepustowosci - to nie rozrozniasz co to jest Mbit a co to jest MB - to sa podstawy informatyki, ale skad mozesz wiedziec jak zapewne edukacje skonczyles w podstawowce.


ja rozrożniam , pisze ze sciagam z predkościa 2mb/s (to nie jest 2Mbit = ok. 240 kb/s) czytaj ze zrozumieniem

Speed 20-30 Mbit to byloo w interbocku baaardzo dawno temu.

CYTAT
W tej chwili co pisze posta transfer z porzadnego serwera (leci 200-300 KB/s) - czyli okolo 2 MBit.


zrób ten na www.speedtest.net i wklej linka i tak jest 10x lepiej niz na dianie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 25
Dołączył: 23 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Kwie 2011r. 15:57  
Cytuj
Może się wypowiem jako osoba postronna. Nie znam się na technice internetowej, więc opiszę jako laik. Mam porównanie pomiędzy Interblokiem a Dianą. Owszem, w Interblocku były duże prędkości, ale dawno. Teraz są 2-3 megabit. Taką samą prędkość mam w Dianie. Ale. No właśnie, chodzi o to ale. W Interbloku nie było tygodnia, a potem już dnia bez awarii. Trafiały się dni, kiedy co jakiś czas następowały przerwy. To bardzo denerwowało. Szczególnie kiedy prowadziło się rozmowy na Skypie. W Dianie przerwy właściwie nie występują. Wtedy, co padł GTS Energis w którąś niedzielę, to nie chciały otwierać się niektóre strony w Dianie, ale komunikatory działały. Wolę mieć stabilny i niezawodny net 2 megowy niż szybką rosyjską ruletkę, czyli będzie albo nie będzie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10
Dołączył: 6 Lut 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Kwie 2011r. 16:01  
Cytuj
CYTAT
ja rozrożniam , pisze ze sciagam z predkościa 2mb/s (to nie jest 2Mbit = ok. 240 kb/s) czytaj ze zrozumieniem

Gow.. rozroznia - nie rozrozniasz podstawowoyh jednostek informatycznych.

A speedtesty to mozna sobie wsadzic w du.. - wielu operatorow oszukuje ludzi takimi speedestami - a jak bardzo prosto - na serwerze przyznaja najwyzszy priorytet na polaczenia z tego typy serwerami sciagajac nawet ograniczenia - i co z tego ze speedtesty pokaza transfery kosmos, jak w praktyce jest inaczej.

Nie pisze mi o przepuwstowosciach 20-30 Mbit bo sam (jeszcze - ale juz niedlugo) korzystam z neta z interblocku.
Bajki to pisz na innej stronie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10
Dołączył: 6 Lut 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Kwie 2011r. 16:02  
Cytuj
A zapomnialem dodac ze w interblocku to nawet youtube teraz chodzi gorzej niz na radiowkach, a o youtubie a jakosci 720p mozna zapomniec.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 56
Dołączył: 4 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Kwie 2011r. 16:09  
Cytuj
CYTAT
A zapomnialem dodac ze w interblocku to nawet youtube teraz chodzi gorzej niz na radiowkach, a o youtubie a jakosci 720p mozna zapomniec.


to zrezgnuj i zamów pakiet diany 6Mbit za 90 zł. Dlaczego dalej siedzisz w interblocku jak Ci tak zle?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1348
Dołączył: 21 Kwie 2010r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Kwie 2011r. 18:31  
Cytuj
Obrazek

ITB i co wy marudzicie umiech

Andju
youtube w 720p albo lepiej trzeba miec na czym ogladac
tu 90% to ma komputery ze średniowiecza, sam twardziel nie wyrabia nie mowie o reszcie :(

w tej chwili dre 40-60 Mbit, z premium i smiało ogladam na youtube 1080p

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
xyz
xyz
xyz
Posty: 68
Dołączył: 4 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Kwie 2011r. 20:20  
Cytuj
Ja do tej dyskusji dodam tylko tyle, że niech się Diana Interblock i inne wynalazki cieszą ze do Stalowej nie weszły Multimedia z technologią GPON - światłowód do każdego mieszkania. Bodajże za nieco ponad 100zł można mieć telefon, internet 20Mbit i telewizje w nie najgorszej opcji umiech Wydaje mi się ze Multimedia pozamiatały by tutaj wszystkichjezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 60
Dołączył: 28 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Kwie 2011r. 20:48  
Cytuj
xyz, a Ty myślisz, że Diana nie zna tej technologii ???
Jak myślisz, po co wkłada tyle światłowodów ? umiech
Przecież nie pod sam DOCSIS 3.0. umiech
No to już masz jasność.

Multimedia i inni potentaci mają teraz wystarczająco
dużo roboty z modernizacją swoich sieci w dużych aglomeracjach.
A cenowo wcale nie są tak atrakcyjni, porównaj sobie
ich oferty...

Powtórzę to : Diana nie śpi.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1348
Dołączył: 21 Kwie 2010r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Kwie 2011r. 20:53  
Cytuj
xyz
ale ja naprawde nie narzekam na ITB, wystarczy troche pogłowkować

w nocy (tak po 00:00) jak przy.... to gre 7GB mam w 7-10min

5-10min instalki i smigam

przy 20Mb mozesz pomazyc umiech

rubikon237
z cenami dawno przysnela NEO czy NETIA ma lepsza oferte tylko ludzie nie mysla !

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
xyz
xyz
xyz
Posty: 68
Dołączył: 4 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Kwie 2011r. 20:56  
Cytuj
Dla mnie bomba, że Diana nie śpi. Wg. mnie z Internetem w Stalowej Woli nic się nie zmieni dopóki nie wejdzie jakiś 'potentat' i nie zrobi małego przewrotu - inaczej nic nie zmusi pozostałych operatorów do podnoszenia poziomu świadczonych usług (po co mam płacić więcej za łącza itp jak nie muszę a dodatkowo więcej na tym zarobie?), także w najbliższym czasie dalej będziemy żyć w epoce 1Mbit.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 60
Dołączył: 28 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Kwie 2011r. 21:04  
Cytuj
xyz, nie masz racji. Miałem staż w Dianie i widziałem
to i owo "od środka".
Mają w pełni profesjonalną serwerownię ze stacją czołową.
Nie czekają aż ktoś tu wejdzie. Już ostro działają.
Zresztą sam będziesz mile zaskoczony tym co wkrótce
zrobią umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
xyz
xyz
xyz
Posty: 68
Dołączył: 4 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Kwie 2011r. 21:13  
Cytuj
Rubikon, ja nie atakuje w żaden sposób Diany ani nie krytykuje bo ich działanie z ekonomicznego punktu widzenia jest uzasadnione. Tak jak ktoś wyżej zauważył na co komu światłowody, serwerownie itp skoro jedyne na co możemy liczyć to 6mbit za kosmiczne pieniądze. Jeżeli Diana ma zamiar przyśpieszyć stanowczo Internet i dodatkowo obniżyć jego cenę to mogą trochę wytłuc konkurencję. Osobiście uważam, że takiego wzrostu prędkości nie dostaniemy bo po co komuś dawać całą rękę na raz jak można to robić na raty? 1 mbit -> 2mbit -> 5 mbit -> 8mbit...... a interes bez ponoszenia na raz gigantycznych kosztów będzie się dalej kręcił. Diana jest firmą nastawioną na zyski (nikogo to nie powinno dziwić) więc głównym założeniem jest maksymalizacja zysków.... a podniesienie o 10x prędkości bez podniesienia ceny spowoduje wzrost kosztów a co za tym idzie zmniejszy dochód.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 60
Dołączył: 28 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Kwie 2011r. 21:22  
Cytuj
XYZ, wywód jak najbardziej słuszny.
Trudno się z Tobą nie zgodzić.
Ważne jest to, że technologicznie będą gotowi na gwałtowne
przyspieszenie. A kiedy i jak to nastąpi ?
Scenariusz wykorzystania możliwości tej technologii może (choć nie musi) być dokładnie taki jak napisałeś.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1348
Dołączył: 21 Kwie 2010r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Kwie 2011r. 21:24  
Cytuj
diana 2Mb 45,26 / 6Mb 90,64PLN
TPSA 6mb 59.48PLN + prezenty (modem wifi za zyla)
NETIA 8Mb 48,70 + prezenty (modem wifi za zyla)
pilicka-minitelecom BRAK SŁÓW kolo 100pln za 1Mb
STELLA 6Mb 99,00 zł
MTM-info 6Mb 75,00 zł (opłaty aktywacyjne haha 300PLN)

ITB 130Mb 30PLN (srednio 60Mb)

to po kablu !

RADIO:

mtm-info 3Mb 75,00 zł (w promoci a ile trwa nie szukalem, (opłaty aktywacyjne haha 300PLN)

COVERNET - 60.00 pln

ITB 130Mb 30pln (średnio , nie wiem jescze)

POLSAT 28,8Mb pakiet 2GB 30PLN (średnio 2-4Mb, kuzyn ma)

cos pominolem oprocz dostawcow GSM ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 5 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »