NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Wydarzenia »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 »
Na Polsacie patriotyzm zakazany,
Posty: 11788
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Marz 2011r. 13:47  
Cytuj
Naruszenie regulaminu punkt 4.c - post skasowałem. jacek

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Marz 2011r. 13:47  
Cytuj

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1100
Dołączył: 2 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Marz 2011r. 13:50  
Cytuj
Jak ktoś głosuje na SLD/PSL/UPR to też leming?

*Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów* /Stanisław Lem
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5007
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Marz 2011r. 13:53  
Cytuj
no i samoobronę jedyna słuszną partię

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11788
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Marz 2011r. 14:00  
Cytuj
"Leming" obejmuje głównie osoby wierzące w Tuska. Nie będę się tu o tym rozpisywał, bo temat był poruszany setki razy, i kto miał zrozumieć, już zrozumiał co to "leming".

Chociaż nie lubię robić wklejek (dawniej robiłem je zdecydowanie za często - przepraszam), to po prostu muszę zamieścić tekst Ryszarda Czarneckiego z jego blogu, dotyczący tego tematu:

"Banda czworga
Niezły obciach można było ostatnio obejrzeć w „Polsacie”. W programie promującym muzyczne talenty „Tylko muzyka” („Must be the music”) kompromitujący spektakl zaprezentowało jury w składzie Kora (l. 60), Elżbieta Zapendowska (l.64), Adam Sztaba (l. 36) i Wojciech Łozowski (l. 37), które oceniało bardzo zdolnego wokalistę spod Sanoka Piotra Wolwowicza (ze szkoły muzycznej w tym mieście), który zaprezentował piosenkę Andrzeja Rosiewicza „Pytasz mnie”. Piosenka, niestety, była patriotyczna. Co za bezczelność! No i, pożal się Boże, jurorzy, dali popalić młodemu artyście. Brzydko starzejąca się Kora załkała: „prawie, że umarłam”. Pani Zapendowska (jak wyżej) pouczała z idiotycznym błyskiem w oczach: „ciesz się, ale nie śpiewaj takich piosenek. Jakieś bogoojczyźniane, takie patriotyzmy. To jest coś okropnego. Nie daj się w to wciągnąć, nie idź tą drogą” (ryk śmiechu głupoli z jury). Pan Sztaba błysnął klozetowym dowcipem: „może czas na nowy program: zabij mnie swoją muzyką”. Najmłodszy Łozowski słusznie uznał, że milczenie jest złotem i nie dał głosu, czyli ciała, choć razem z innymi zagłosował przeciw wykonawcy.
Negatywny werdykt czwórki muzycznych popaprańców publiczność przyjęła buczeniem. Ta sama publiczność wcześniej Wolwowicza nagrodziła dużymi brawami.
Sam autor pokazał klasę nie tylko artystyczną. Po bełkocie jurorów powiedział: „w tych czasach emigrowanie jest, niestety, częste, a mi się wydaje, że ojczyzna jest jednak najważniejsza”...
Zderzenie młodego polskiego piosenkarza z pajacami- kosmopolitami było porażające. Z jednej strony talent i patriotyzm, z drugiej- kloaczne teksty i nienawiść do tradycji.
W Chinach słynna „banda czworga” budziła grozę. Muzyczna „banda czworga” z „Polsatu” tylko litość, zażenowanie, śmiech. Takie pajace, poziom kultury osobistej równy Rowu Mariańskiego, bo nawet nie Żuław. Słowem: totalny obciach. Ot, taki pseudomuzyczny, pseudokulturalny paw. Owych jurorów należy omijać szerokim łukiem: po tym co pokazali, mam wrażenie, że smarkają w palce i wycierają gębę (sic!) rękawem. "

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5007
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Marz 2011r. 14:08  
Cytuj
Mirek ponowne dzisiaj ostrzeżenie za naruszenie regulaminu. zakładasz temat i sam się go nie trzymasz. Przeczytaj regulamin zwłaszcza punkt 4 caly.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 26 Marz 2011r. 14:11  
Cytuj
CYTAT
M87 wiedziałem ze jak napisze zbyt długi tekst to nic z tego nie zrozumiesz , popros moze kogos starszego niech Ci wytłumaczy.Po pierwsze nie nazywaj mnie matołem bo to moze powiedziec o mnie ktos lepiej wykształcony a Ty nim napewno nie jestes skoro nie rozumiesz paru liniejek z domysłem w tle. Nastepna sprawa to moze wytłumacze Ci obrazowo ze nie chodzi o to co ktos spiewa ani w jakim jezyku lecz o trend i co jest cenione .Jak w socrealu było cenione pochodzenie robotnicze lub chłopskie tak teraz , pochodzenie z kręgu homo i tyle na ten temat....zrozumiałeś teraz ? A tobie pseudo modero Andrzejku nie wiem co nie odpowiada w mojej pisowni , to ze pisze eurokołchoz z małej litery ty poprawny politycznie żałosny człowieku i nie pisz do mnie jak ja do ciebie nie pisze(małe litery są celowe następny myslicielu)




Przeczytaj jeszcze raz swój (ten i poprzedni) tekst i sam będziesz wiedział o co mi chodzi. Podpowiem ci że nie chodzi mi o "eurokołchoz" z małej litery. A jak nie wiesz o co to aż boję się dalej drążyć temat.
Ja cie nie obrażałem więc nie życzę sobie takich tekstów z twojej strony. Regulamin się kłania.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 98
Dołączył: 8 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Marz 2011r. 14:14  
Cytuj
Ludziska politykom tej czy innej opcji wierzyć nie wolno. Wszyscy jesteśmy w pewnym sensie "lemingami".
Reasumując: polityka to szambo, gnój, syf, dżuma, malaria.....

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2494
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 26 Marz 2011r. 14:17  
Cytuj
do Mirek777 - Leming:
Człowiek, który bezkrytycznie wierzy w to, co usłyszy w telewizji, albo przeczyta w Internecie i przyjmuje to wszystko bez żadnego zastanowienia; uważa się przy tym za mądrego.

Ty jesteś typowym "Lemingiem" chociaż nie wierzysz w Tuska
Dowód to ta wklejka z Czarneckiego.

Tego chłopaka nikt w programie nie obraził. Za to Czarnecki jedzie na całego:
"Brzydko starzejąca się Kora"
"Zapendowska pouczała z idiotycznym błyskiem w oczach"
"ryk śmiechu głupoli z jury"
"Sztaba błysnął klozetowym dowcipem"
"werdykt czwórki muzycznych popaprańców"
"z pajacami- kosmopolitami"
"kloaczne teksty"
"smarkają w palce i wycierają gębę rękawem"
Poziom patrioty, prawdziwego Polaka, katolika, wychowanego w poszanowaniu bliźniego, rodziny i ojczyzny.
No to ja dziękuję, nie chciałbym mieć takiego w rodzinie albo za sąsiada...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11788
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Marz 2011r. 14:41  
Cytuj
"madras" - masz prawo myśleć co chcesz, ważne żebyś wyciągał wnioski. Ja wiem, kogo dotyczy określenie zakazane w użyciu w tym temacie.

Ale co sądzisz o geście tego chłopaka? Co sądzisz o reakcji widowni? Co sądzisz o zwalczaniu patriotyzmu w młodych ludziach. Czy uważasz, że patriotyzm jest nam potrzebny?

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2494
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 26 Marz 2011r. 15:07  
Cytuj
Ale co sądzisz o geście tego chłopaka?
- Myślę, że to nie był żaden gest tylko chłopak śpiewa na weselach i tego typu imprezach (o czym mówi w materiale przed występem) i wie dobrze co podoba się szerokiej publiczności zwłaszcza na Polsacie. Proste melodyjne piosenki do tego adresowane do ludzi, którzy pracują za granicą i ich tęskniących rodzin. To nie ma nic wspólnego z patriotyzmem: równie dobrze mógł zaśpiewać "Bo wszyscy Polacy to jedna rodzina" itp.

Co sądzisz o reakcji widowni?
Reakcja była taka na jaką liczył i jaką pewnie ma na weselach albo festynach. Ale jakby zaśpiewał "Majteczki w kropeczki" to reakcja byłaby taka sama.

Co sądzisz o zwalczaniu patriotyzmu w młodych ludziach?
Nie rozumiem pytania. Kto zwalcza patriotyzm? Kto komu zabrania być patriotą? Całe nieporozumienie z patriotyzmem bierze się z tego że to PIS i środowisko narodowo-katolickie przywłaszczyło sobie to określenie i wg nich każdy kto ma inne poglądy niż oni (na dowolny temat) nie jest patriotą, za to jest ruskim agentem, komuchem, zdrajcą, żydem itp.

Czy uważasz, że patriotyzm jest nam potrzebny?
Tak, patriotyzm jest potrzebny. W czasach pokoju to znajomość historii, kultury, umiejętność posługiwania się j. polskim. Ale patriotyzm to też stosunek do innych ludzi choćby byli pedałami, żydami, murzynami, ateistami itp. bo to też Polacy i też mogą być patriotami.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1100
Dołączył: 2 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Marz 2011r. 15:10  
Cytuj
Patriotyzm jest dobry, ale wielu ludzi pojmuje opacznie to pojęcie, uważając że patriotyzm głównie polega na głosowaniu na PiS, chodzeniu do kościoła i słuchaniu radia maryja. A kto tego nie robi wg tej grupy ludzi jest wrogiem i zdrajcą. Nie tędy droga.

*Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów* /Stanisław Lem
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11788
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Marz 2011r. 15:12  
Cytuj
Dziękuję za odpowiedź "madras".

Nie zgadzam się z twoim myśleniem, poza odpowiedzią na ostatnie pytanie (i to tylko częściowo). Widzę że należysz do pokolenia "tolerancyjnych"umiechumiechumiech

Ja bardzo ciesze się z postawy tego człowieka i zachowania widowni. Twoja odpowiedź pozwoli wyciągnąc wnioski o twoich poglądach nie tylko mi ale również pozostałym forumowiczom

"fractalu" ty już pokazałeś "patriotyzm"

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 25
Dołączył: 23 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Marz 2011r. 19:15  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11788
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Marz 2011r. 19:56  
Cytuj
Bardzo dobry komentarz Jana Pietrzaka do całej sytuacji. Ten człowiek świetnie komentuje wiele wydarzeń w Polsce. Polecam.
Szkoda , że za takie poglądy ma się teraz rozmaite kłopoty.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2215
Dołączył: 7 Kwie 2010r.
Skąd: z 2irlandii:-) tuska
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 27 Marz 2011r. 18:58  
Cytuj
CYTAT




Zgadzam się z Pietrzakiem komentarz=strzał w dziesiątkę

"Naród, który zabija(abortuje)własne dzieci, jest narodem bez przyszłości
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 56
Dołączył: 2 Maja 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Marz 2011r. 23:00  
Cytuj
madras widziales kiedys czarnego Polaka?? hahhahaha

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 27 Marz 2011r. 23:04  
Cytuj
Ja widziałem i znam ze Stalowej Woli Omar Sangare. Pasuje?

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2494
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 27 Marz 2011r. 23:29  
Cytuj
CYTAT
madras widziales kiedys czarnego Polaka?? hahhahaha


Tak. Jednego widuję często bo mieszka w moim bloku, ma jakieś 8 lat i bardzo miłą mamusię, śliczną blondynkę.

A tutaj jeszcze jeden ;)
Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 56
Dołączył: 2 Maja 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Marz 2011r. 23:36  
Cytuj
post nie na temat- moderowano. Jacek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 56
Dołączył: 2 Maja 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Marz 2011r. 23:39  
Cytuj
faktycznie Emanuel Czarnecki prawdziwy Polak ciekawe czy potrafi hymn zaspiewac??
Sko88 Używaj funkcji zmień, Andrzejek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2494
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 27 Marz 2011r. 23:44  
Cytuj
Pewnie lepiej niż niektórzy "Wolacy"...


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 28 Marz 2011r. 06:54  
Cytuj
Sko88 wyobraź sobie (nie jest to trudne) są czarnoskórzy Polacy. Urodzeni w Polsce z przynajmniej jednym rodzicem Polakiem.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11788
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Marz 2011r. 07:01  
Cytuj
Panowie - piszecie nie na temat. Szanowny "moderatorze" dlaczego zamiast pilnować porządku sam w tym uczestniczysz????
Jakim prawem usuwacie moje wpisy, które wcale nie były nie na temat, a potem urządzacie sobie wolnotematyczne pogaduszki?????

"Andrzejek" jakoś nie widzę, żebyś upomniał "sko88" aby używał funkcji "zmień"

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 28 Marz 2011r. 18:45  
Cytuj
A widzisz, dzięki za zwrócenie uwagi. Przegapiłem.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11788
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Marz 2011r. 09:36  
Cytuj
post nie na temat- moderowano. Jacek

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Wydarzenia »