NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »
Nowy Temat Odpowiedz
legalność win 7 a klucz licencyjny, jak sprawdzić ?
Posty: 66
Dołączył: 28 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lut 2011r. 20:47  
Cytuj
Witam, mam pytanie o legalność windowsa; na allegro zakupiłem laptop z win 7 który jak wynikało w opisie aukcji miał być legalny. Po otrzymaniu sprzętu okazało się że faktycznie jest na nim windows 7 ale posiada naklejkę licencyjną XP. Ponieważ laptop będzie użytkowany m.in. w firmie i obawiając się, że ten system może być zwykłym piratem (nie otrzymałem żadnej naklejki, płyty, itp.) zwróciłem się z zapytaniem do sprzedawcy o legalność oprogramowania. Otrzymałem odpowiedź, że system był instalowany w sklepie komputerowym i że otrzymam oczywiście odpowiedni paragon oraz klucz licencyjny do tego konkretnie systemu, który jest na laptopie. Moje pytanie brzmi: jak sprawdzić, czy ten klucz, który otrzymam jest rzeczywiście oryginalny i konkretnie pod to oprogramowanie ? Czy sprzedający mówi prawdę ? Bardzo proszę o info w tej sprawie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lut 2011r. 20:47  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lut 2011r. 21:56  
Cytuj
Generalnie nie jest to takie proste co
1. Jeśli komputer jest "markowy" to można sprawdzić na stronie producenta z jakim systemem opuścił fabrykę.
Płyty zazwyczaj nie będziesz miał, a kopia systemu będzie na dysku.
2. Jesli jakaś drobna produkcja lub własne złożenie komputera to:
- powinieneś dostać płytę z Win.
- warto zapytać o rachunek za kompa lub luzem kupiony Win
3. Bez względu na powyższe:
- warto mieć naklejkę, oryginalny nośnik i rachunek na komputer z systemem
- systemy MS (bynajmniej nie corporate) podobnie jak Office można aktywować w standardowy sposób na więcej niż jednym komputerze .... ot MS chyba chciał sobie życie ułatwić :lol: a w związku z tym pewności nie będziesz miał

takie cos powinienes zglosc na policji(ale wtedy stracisz laptopa bo bedzie to dowod rzeczowy) albo dogadaj sie ze sprzedajacym, skoro masz naklejke win xp to win7 jest piratem, gdyz ten laptop byl sprzedawany z xp a ktos go przeinstalowal. w przypadku notebokow licencja przypisywana jest do laptopa lub do hdd, natomiast w przypadku pc licencja przypisywana jest do plyty glownej (ale tego i tak nikt nie sprawdza) aby miec oryginalny system musisz mniec klucz, (plytke ale to nie zawsze) i musisz miec naklejke do tego systemu, ja bym tego lapka oddal.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
ZTW
ZTW
ZTW
Posty: 109
Dołączył: 4 Kwie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lut 2011r. 22:12  
Cytuj
Jeżeli masz dowód na to, że sprzedawca zapewniał o legalności systemu (opis aukcji), możesz sprawdzić to pod poniższym adresem:
http://www.micro(...)ult.mspx

Zabiorę Twoją Wypłatę
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1348
Dołączył: 21 Kwie 2010r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lut 2011r. 01:00  
Cytuj
ja to powiem tak umiech
jak masz podpiety lap do neta , sprawdz aktualizacje umiech
czy smigaja
a zwlaszcza:

Aktualizacja dla systemu Windows 7 dla systemów opartych na procesorach x64 (KB971033)

Rozmiar pobieranego pliku: 1,2 MB

Typ aktualizacji: Ważna

Ta aktualizacja dla składnika Technologie aktywacji systemu Windows wykrywa programy wykorzystujące luki w zabezpieczeniach aktywacji i naruszenia kluczowych plików systemu Windows. Te programy wykorzystujące luki służą do obejścia aktywacji systemu Windows i są niekiedy dołączone do fałszywych kopii systemu Windows.

Więcej informacji:
http://www.microsoft.com/genuine

Pomoc i obsługa techniczna:
http://go.mi(...)d=161784

jak to masz głowa nie boli winda orginalnaumiech

"Magical Jelly Bean Keyfinder 2.0.8"

tu mozesz sprawdzic
tylko na wlasne ryzyko (niby orginal program) , bo moja AVira sie "drze" jakis adware jezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lut 2011r. 07:24  
Cytuj
ten sposob ktory opisujecie czyli m.in aktualizacje sprawdza tylko czy win jest zarejestrowany jesli nie to i tak sciagnie wiec bedzie myslal ze ma org a to nie prawda. kazdy laptop MUSI miec naklejke z cd-key. jesli jej nie ma to pirat. byc moze gosc ktory sprzedaje te lapki kupil sobie org wina i instaluje na wszystkich kompach jakie sprzedaje wiec niby jest to org ale jaka ma pewnosc ze ktos go nie zarejestruje? w firmie w razie kontroli sprawdzaja nalepke i cdkey ktorych nie posiada wiec dostanie kare jak sie patrzy. na twoim miejscu oddal bym tego lapka albo zadal plyty i nalepki org wina. w innym przypadku mozesz miec duze klopoty

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1348
Dołączył: 21 Kwie 2010r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lut 2011r. 14:26  
Cytuj
zubrstw
jezyk
nie bardzo czaje, jak sprawdza czy jest zarejestrowany
zrob sobie upa, i zaraz bedziesz mial szary piekny ekran z wiadomoscia w prawym dolnym rogu ze piracik umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lut 2011r. 15:25  
Cytuj
jak przychodza na kontrole to tak sie sklada ze maja w lapku taki programik i wpisuja cd-key i sprawdzaja na kogo jest zarejestrowany, pozatym musisz miec naklejke. przy zakupie win dostajesz pudelko,plytke,rachunek i naklejke i to musisz miec. a jak znam zycie to na tym rachunku ktory dostales z lapkiem pisze ze laptop jakiejs marki z windowsem tylko ze nie pisze z jakim i nie ma podanego cd-key a wiec gosc jest kryty bo w razie czego powie ze on sprzedal z xp ktorego naklejka jest na lapku

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1348
Dołączył: 21 Kwie 2010r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lut 2011r. 18:55  
Cytuj
no super sprawdzaja umiech
chyba zapomniales o co w watky tego tematu chodzi...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »