NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »
Nowy Temat Odpowiedz
ocieplanie, ocieplanie z dwoch stron
Posty: 5
Dołączył: 14 Wrz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sty 2011r. 18:02  
Cytuj
Witam,mam pytanie jesli mozecie to niech ktos mi odpowie prosze..mam ocieplona sciane z jednej strony z zewnatrz domuale chce tez ocieplic od wewnatrz w pokoju bo kiedys byla ona zawilgocona ale juz teraz jest sucha..czy mozna tak zrobic?czy wilgoc gorsza dopiero mi wyjdzie??dziekuje z ory za odpowiedz.pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sty 2011r. 18:02  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 314
Dołączył: 15 Marz 2009r.
Skąd: Stahlwille
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sty 2011r. 18:05  
Cytuj
CYTAT
Witam,mam pytanie jesli mozecie to niech ktos mi odpowie prosze..mam ocieplona sciane z jednej strony z zewnatrz domuale chce tez ocieplic od wewnatrz w pokoju bo kiedys byla ona zawilgocona ale juz teraz jest sucha..czy mozna tak zrobic?czy wilgoc gorsza dopiero mi wyjdzie??dziekuje z ory za odpowiedz.pozdrawiam


Nawet o tym nie myśl.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1140
Dołączył: 18 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 6 Sty 2011r. 18:19  
Cytuj
da sie akle tanio nie będzie, welna specjalna wewnetrzna plus regips

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1140
Dołączył: 18 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 6 Sty 2011r. 18:19  
Cytuj
da sie akle tanio nie będzie, welna specjalna wewnetrzna plus regips

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 791
Dołączył: 20 Lip 2010r.
Skąd: Kielce
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 6 Sty 2011r. 18:26  
Cytuj
Czy wilgoć była w domu już po ocieplenia ściany od strony zewnętrznej? Mierzyłaś wilgoć w mieszkaniu? Poza tym skoro z jednej strony jest ocieplone w jakim celu jeszcze chcesz wewnątrz ocieplać?

Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby PiS, kiedy pojawi się zagrożenie w postaci utraty władzy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 314
Dołączył: 15 Marz 2009r.
Skąd: Stahlwille
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sty 2011r. 18:28  
Cytuj
CYTAT
da sie akle tanio nie będzie, welna specjalna wewnetrzna plus regips


Myślę, że tak powiem - nie czujesz bluesa.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 791
Dołączył: 20 Lip 2010r.
Skąd: Kielce
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 6 Sty 2011r. 18:32  
Cytuj
CYTAT

Myślę, że tak powiem - nie czujesz bluesa.



Mistrzu da się to zrobić. Najpierw przeprowadzić badania wilgotnościowe, jeżeli wyjdą że ściana jest nadal wilgotna to osuszanie (dość drogie), a następnie można normalnie zaizolowaćumiech Btw. ktoś by musiał policzyć gdzie po ociepleniu się punkt rosy znajduje bo jak gdzieś w ścianie to przewaloneumiech

Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby PiS, kiedy pojawi się zagrożenie w postaci utraty władzy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 314
Dołączył: 15 Marz 2009r.
Skąd: Stahlwille
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sty 2011r. 18:45  
Cytuj
CYTAT
CYTAT

Myślę, że tak powiem - nie czujesz bluesa.



Mistrzu da się to zrobić. Najpierw przeprowadzić badania wilgotnościowe, jeżeli wyjdą że ściana jest nadal wilgotna to osuszanie (dość drogie), a następnie można normalnie zaizolowaćumiech Btw. ktoś by musiał policzyć gdzie po ociepleniu się punkt rosy znajduje bo jak gdzieś w ścianie to przewaloneumiech


Wyraziłem swoją opinię. Autorka zrobi to co zechce. Mnie to lotto - to nie moja ściana. Nie trzeba liczyć - wystarczy przeczytać co napisała i odrobina rozsądku. Nie będę pisał dlaczego, bo z tego również żyję.
A co to są badania wigotnościowe? Jest jakieś laboratorium, które to robi?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1530
Dołączył: 16 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sty 2011r. 18:58  
Cytuj
CYTAT
Witam,mam pytanie jesli mozecie to niech ktos mi odpowie prosze..mam ocieplona sciane z jednej strony z zewnatrz domuale chce tez ocieplic od wewnatrz w pokoju bo kiedys byla ona zawilgocona ale juz teraz jest sucha..czy mozna tak zrobic?czy wilgoc gorsza dopiero mi wyjdzie??dziekuje z ory za odpowiedz.pozdrawiam


Także odradzam taką metode. Można zapytać po co chcesz tak zrobić ? Chodzi tylko o docieplenie budynku ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 791
Dołączył: 20 Lip 2010r.
Skąd: Kielce
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 6 Sty 2011r. 19:22  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
CYTAT

Myślę, że tak powiem - nie czujesz bluesa.



Mistrzu da się to zrobić. Najpierw przeprowadzić badania wilgotnościowe, jeżeli wyjdą że ściana jest nadal wilgotna to osuszanie (dość drogie), a następnie można normalnie zaizolowaćumiech Btw. ktoś by musiał policzyć gdzie po ociepleniu się punkt rosy znajduje bo jak gdzieś w ścianie to przewaloneumiech


Wyraziłem swoją opinię. Autorka zrobi to co zechce. Mnie to lotto - to nie moja ściana. Nie trzeba liczyć - wystarczy przeczytać co napisała i odrobina rozsądku. Nie będę pisał dlaczego, bo z tego również żyję.
A co to są badania wigotnościowe? Jest jakieś laboratorium, które to robi?




Tak, pobiera się próbki i bada w nich zawartość wody. Nie trzeba liczyć? Kurde to po co tyle się uczyłemsmiech2 A audyt później zły wyjdzieumiech

Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby PiS, kiedy pojawi się zagrożenie w postaci utraty władzy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 314
Dołączył: 15 Marz 2009r.
Skąd: Stahlwille
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sty 2011r. 19:34  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
CYTAT
CYTAT

Myślę, że tak powiem - nie czujesz bluesa.



Mistrzu da się to zrobić. Najpierw przeprowadzić badania wilgotnościowe, jeżeli wyjdą że ściana jest nadal wilgotna to osuszanie (dość drogie), a następnie można normalnie zaizolowaćumiech Btw. ktoś by musiał policzyć gdzie po ociepleniu się punkt rosy znajduje bo jak gdzieś w ścianie to przewaloneumiech


Wyraziłem swoją opinię. Autorka zrobi to co zechce. Mnie to lotto - to nie moja ściana. Nie trzeba liczyć - wystarczy przeczytać co napisała i odrobina rozsądku. Nie będę pisał dlaczego, bo z tego również żyję.
A co to są badania wigotnościowe? Jest jakieś laboratorium, które to robi?




Tak, pobiera się próbki i bada w nich zawartość wody. Nie trzeba liczyć? Kurde to po co tyle się uczyłemsmiech2 A audyt później zły wyjdzieumiech


Próbki czego?
A kiedy się bada, przy jakiej wilgotności powietrza?
Przy każdej, czy też konkretnej?
Jaki jest opór cieplny takiej wielowarstwowej ściany?
Jakie są temperatury na granicy poszczególnych warstw? Ile ich będzie?
Przy jakich różnicach temperatur określa się je?
Jaka będzie wpływ zmjany temperatury na dynamikę przewodzenia w ścianie wielowarstwowej? Wiąże się to ... myślę że doskonale wiesz. W końcu się o tym uczyłeś.

Poprawka - nie przewodzenia a przenikania.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 791
Dołączył: 20 Lip 2010r.
Skąd: Kielce
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 7 Sty 2011r. 04:00  
Cytuj
Ojj to było dawno, kiedy jeszcze się tym zajmowałem ale:

1. Jedną z metod jest pobranie próbek poszczególnych materiałów ze ściany, wsadzenie do hermetycznych pojemników i wysłanie do labolatorium gdzie są badane.
2. Opór cieplny zależy od ściany. Grubości, zastosowanych materiałów. Teraz bodajże jest nakazane aby ściana miała u

Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby PiS, kiedy pojawi się zagrożenie w postaci utraty władzy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 314
Dołączył: 15 Marz 2009r.
Skąd: Stahlwille
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sty 2011r. 06:12  
Cytuj
[cytat]Ojj to było dawno, kiedy jeszcze się tym zajmowałem ale:

1. Jedną z metod jest pobranie próbek poszczególnych materiałów ze ściany, wsadzenie do hermetycznych pojemników i wysłanie do labolatorium gdzie są badane.
2. Opór cieplny zależy od ściany. Grubości, zastosowanych materiałów. Teraz bodajże jest nakazane aby ściana miała u

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sty 2011r. 09:36  
Cytuj
CYTAT
Ojj to było dawno, kiedy jeszcze się tym zajmowałem ale:

1. Jedną z metod jest pobranie próbek poszczególnych materiałów ze ściany, wsadzenie do hermetycznych pojemników i wysłanie do labolatorium gdzie są badane.
2. Opór cieplny zależy od ściany. Grubości, zastosowanych materiałów. Teraz bodajże jest nakazane aby ściana miała u< =0,35 W/m^2*k
3. Rozkład temperatur zależy od grubości warstw i oporu przenikania. Z tego co pamiętam to ilość warstw + 1 temperatur na przegrodzie jest (nie licząc temp otoczenia)
4. Strefa klimatyczna dla Polski -20 stopni, a temp projektowa od 20 do 23 stopni


CYTAT
Że też nie możesz spać o nocy umiech
Ja to co innego muszę iść do roboty.

Odpowiem w skrócie
1. Niczego nie trzeba badać, bo ta wigoć nie jest istotna. Interesuje nas wilgoć w powietrzu a w zasadzie punkt rosy, a to jest podane w tabelach. W końcu to wigoć z powietrza wykrapla się na źcianie.
2. Może i masz rację, ale tylko w przypadku nowo oddawanych do użytku obiektów.

Reszta po południu, bo muszę lecieć...

troche wam znikly wiadomosci :] strona jest zjebana i nalezy unikać ciagow ze strzalkami w lewo :]

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 254
Dołączył: 12 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sty 2011r. 09:46  
Cytuj
Bla bla bla .... bla bla bla .... żadnych ociepleń w środku i już. A jak będziesz mieć takiego farta, że woda się w ścianie nie wykropli, to leć i puść totka. Na pewno szóstkę trafisz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1216
Dołączył: 8 Sie 2006r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sty 2011r. 11:34  
Cytuj
CYTAT
Bla bla bla .... bla bla bla .... żadnych ociepleń w środku i już


dokładnie - bla bla bla - tyle warta jest Twoja wypowiedź w tym temacie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 254
Dołączył: 12 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sty 2011r. 22:15  
Cytuj
CYTAT
dokładnie - bla bla bla - tyle warta jest Twoja wypowiedź w tym temacie.


Wow, zarząd, wow umiech Mądrego to miło posłuchać. Bystra uwaga.
Ale po cholerę dyskutować na oczywiste tematy? To tak jakby ktoś pytał czy np fundamenty się leje jak jest minus 20 stopni. Nie i już. A to jak to się dzieje, że to się wtedy niszczy, to jakie to ma znaczenie. Pytanie padło: Czy ocieplenie w środku" Odpowiedź jest prosta: Nie. A dlaczego się tak dzieje? To niech ciekawski sobie sięgnie po książkę na temat izolacyjności przegród budowlanych i tam wszystko znajdzie. Będą tam wszystkie wzory, rysunki, współczynniki i inne bajery. Jest coś co zwane jest sztuką budowlaną i ... trza się stosować.
Sam jestem użytkownikiem ocieplenia zastosowanego w środku pomieszczenia. Świadomie zrobionego z pełną świadomością konsekwencji. No i co miało się stać to się stało. Trochę to trwało, ale się stało. Życieumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »