NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Wydarzenia »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
przeciekający dach, proszę o poradę
Posty: 22
Dołączył: 12 Sie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Gru 2010r. 19:05  
Cytuj
zalało nam mieszkanie, szkoda nie byłaby tak duża gdyby osoby uprawnione do usuwania takich szkód zjawiły się zaraz po naszej interwencji, trzeba było czekać 5 dni i lało nam się na głowę, a pani odpowiada że nie tylko nam się leje mają mnóstwo takich zgłoszeń, co tutaj robić? a to początek opadów śniegu............

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Gru 2010r. 19:05  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 6 Gru 2010r. 19:36  
Cytuj
To gdzie Ty mieszkasz i od kogo wynajmujesz to mieszkanie?

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 22
Dołączył: 12 Sie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Gru 2010r. 21:11  
Cytuj
wynajmuje w bloku tj. wspólnota mieszkaniowa,a fundusz remontowy opłaca się co miesiąc

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 6 Gru 2010r. 21:24  
Cytuj
Ale co to jest komunalne czy prywatne mieszkanie?
Masz umowę najmu?
Zawsze możesz sądem postraszyć i nie płacić czynszu bo mieszkanie nie spełnia warunków. O ile oczywiście masz umowę.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 29
Dołączył: 17 Sie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Gru 2010r. 22:27  
Cytuj
CYTAT
Zawsze możesz sądem postraszyć i nie płacić czynszu bo mieszkanie nie spełnia warunków. O ile oczywiście masz umowę.


mozesz jezyk

i bedzie to Twój ostatni miesiac. Rownie dobzre mozesz sam wyniesc sie z tamtad ;p

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 317
Dołączył: 2 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Gru 2010r. 23:01  
Cytuj
W okresie zimowym eksmisja nie jest możliwa.

Zgodnie z regulacjami zawartymi kodeksie cywilnym drobne naprawy ( w szczególności drobne naprawy podłóg, drzwi i okien, malowanie ścian, podłóg oraz wewnętrznej strony drzwi wejściowych, jak również drobne naprawy instalacji i urządzeń technicznych, zapewniających korzystanie ze światła, ogrzewania lokalu, dopływu i odpływu wody) obciążając najemcę. Reszta obowiązków spoczywa na wynajmującym.
W kwestiach terminologicznych - żebyśmy mieli jasność - wynajmujący: osoba która oddaje w najem mieszkanie (z reguły właściciel); najemca: osoba, która bierze w najem mieszkanie - lokatorumiech.

Regulacje kodeksowe w odniesieniu do lokali mieszkalnych doprecyzowane są w ustawie o ochronie praw lokatorów.

Masz w sieci fora z darmowymi poradami prawnymi i tam warto przedstawić swój problem(jak nie znajdziesz to mogę polecić).

Odważni nie żyją wiecznie ale ostrożni nie żyją wcale !
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 6 Gru 2010r. 23:31  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Zawsze możesz sądem postraszyć i nie płacić czynszu bo mieszkanie nie spełnia warunków. O ile oczywiście masz umowę.


mozesz jezyk

i bedzie to Twój ostatni miesiac. Rownie dobzre mozesz sam wyniesc sie z tamtad ;p



To co ma sam wymienić czy naprawić dach i to jeszcze na własny koszt. Umowa zobowiązuje dwie strony. Ma do wyboru pogadać z właścicielem albo szukać nowego mieszkania. Szanujmy się trochę bo nikt nas nie będzie szanował.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 22
Dołączył: 12 Sie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Gru 2010r. 07:00  
Cytuj
mieszkanie jest własnościowe, ja po tej nocy mam już dość wybierania wody, o godzinie 3 nad ranem przelało się już wszystko woda dostała się do korytarza

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 22
Dołączył: 12 Sie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Gru 2010r. 07:03  
Cytuj
proszę o link do tych porad prawnych

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 22
Dołączył: 12 Sie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Gru 2010r. 07:08  
Cytuj
usunięcie śniegu nie załatwi sprawy....

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2373
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd: z miasta chyba ;)
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 7 Gru 2010r. 07:57  
Cytuj
http://wieszjak.pl/szukaj?q=koszty++napraw+w+wynajmowanym+mieszkaniu&c=1&p1=1&p2=1&p4=1&k=49

tu coś z pewnością znajdziesz - wystarczy tam wpisać w wyszukiwarkę porad prawnych o co konkretnie chodzi

" Kiedy zapada zmrok....pojawiają się strażnicy ... "
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 22
Dołączył: 12 Sie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Gru 2010r. 09:22  
Cytuj
dziękuje za link może tam znajdę poradę

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 12
Dołączył: 11 Lis 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Gru 2010r. 11:53  
Cytuj
Mamy to samo, musisz zgłosić to do spółdzielni i pójść po druk na którym składa się podanie o odszkodowanie. u nas był ktoś ze spółdzielni w ten sam dzień po złożeniu skargi i opisał przyczynę szkody w tym podaniu. Panowie ze spółdzielni mogą tylko zrzucić śnieg z dachu i strącić sople, wiadomo, że teraz nie będą łatać dziury przy tej ilości śniegu i pogodzie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 22
Dołączył: 12 Sie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Gru 2010r. 13:04  
Cytuj
u nas było to zgłoszone w poniedz. rano do tej pory nie ma nikogo dzwonimy i słyszymy że ,,już jadą''ale mają dużo zgłoszeń w tamtym roku czekaliśmy też tak długo, może pod koniec tyg przyjadą jak całe M zaleje, a na naprawę dachu mieli cały rok bo sytuacja się znów powtórzyła

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 7 Gru 2010r. 13:12  
Cytuj
Ale jak to jest wspólnota to macie jakiś zarząd wspólnoty. Nic nie robi ten zarząd? Nie reaguje?
Sam mieszkam na ostatnim piętrze i jak będzie dach przeciekał to w pierwszej kolejności mnie zaleje. Dlatego jestem ciekawy jak się sprawy potoczą.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 76
Dołączył: 16 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Gru 2010r. 14:14  
Cytuj
A czy w wiezowcach na Alejach/ KEN przeciekaja dachy, bo nie wiem czy kupowac mieszkanie na 10 pietrze?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 7 Gru 2010r. 14:24  
Cytuj
10 piętro jest fajne, do puki się winda nie zepsuje:-))


Jakie ceny za metr są teraz w wieżowcach?

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 22
Dołączył: 12 Sie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Gru 2010r. 18:44  
Cytuj
my nie mieszkamy w wieżowcu, to jest stare budownictwo 3piętrowe, wszyscy każą tylko dzwonić, a ta pani powtarza że do 15 na pewno zdążą....

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 22
Dołączył: 12 Sie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Gru 2010r. 18:47  
Cytuj
ja po tej historii nigdy nie kupię mieszkania na ostatnim piętrze jak się nie leje to kiedyś zacznie jak je wynajęliśmy w pierwszym roku nic nie przeciekało

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 12
Dołączył: 11 Lis 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Gru 2010r. 19:59  
Cytuj
CYTAT
ja po tej historii nigdy nie kupię mieszkania na ostatnim piętrze jak się nie leje to kiedyś zacznie jak je wynajęliśmy w pierwszym roku nic nie przeciekało


Na ostatnim zaleje cię z dachu, na przed ostatnim sąsiad z góry pralką itd,

U nas zrzucili już śnieg z dachu i przestało zalewać, wyceniliśmy szkody i składamy podanie o odszkodowanie, ciekawe tylko czy na prawdę pomogą nam to naprawić

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 474
Dołączył: 26 Kwie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Gru 2010r. 21:55  
Cytuj
mam podobną sytuację i w związku z tym chciałem się zapytać jaka jest szansa na uzyskanie odszkodowania od zarządcy nieruchomości?
i czy ktoś składał również wniosek o odszkodowanie od ubezpieczyciela (ja mam ubezpieczone mieszkanie) sa jakieś uproszczone procedury, jak wyceniają szkodę. Mieszkanie malowałem jakieś 3 lata temu i nie sądzę żebym kupił teraz taką farbę. Przeciekła jedna ściana więc wycenią mi tylko ją czy koszty całego pomieszczenia ??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 22
Dołączył: 12 Sie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2010r. 10:28  
Cytuj
nam już od tamtego roku ,,naprawiają ten dach'' i do tej pory tego nie zrobili tylko czekać na kolejne opady śniegu, już wole mieć łazienkę zalaną od sąsiada, niż cieknący sufit i ściany przez 4 dni

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 389
Dołączył: 7 Paź 2009r.
Skąd: stąd
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2010r. 10:54  
Cytuj
Miałam tak parę lat temu.
Nic i nikt nie załatwił jeszcze niczego na "gębę"
Trzeba napisać pismo,złożyć w sekretariacie, dać dwa dni,odpowiednio nastraszyć i efekt murowany!!!!
Tak zrobiłam,gdzieś mam to pismo, wiec jak znajdę, a zainteresowany chce gotowca- mogę przesłać na PW
Inaczej nici z załatwienia pozytywnego sprawy ...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 12
Dołączył: 11 Lis 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2010r. 11:42  
Cytuj
CYTAT
Miałam tak parę lat temu.
Nic i nikt nie załatwił jeszcze niczego na \"gębę\"
Trzeba napisać pismo,złożyć w sekretariacie, dać dwa dni,odpowiednio nastraszyć i efekt murowany!!!!
Tak zrobiłam,gdzieś mam to pismo, wiec jak znajdę, a zainteresowany chce gotowca- mogę przesłać na PW
Inaczej nici z załatwienia pozytywnego sprawy ...


Dokładnie, zapomniałam dodać, że u nas skarga też była składana z samego rana na piśmie, nie tylko telefonicznie. Po druk do odszkodowania też trzeba się samemu przejść do spółdzielni i ich wypytać o szczegóły. To samo ze złożeniem tego podania, lepiej nie czekać tylko wymierzyć kuchnie i obliczyć szkody

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 22
Dołączył: 12 Sie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2010r. 12:08  
Cytuj
to nie moje M, ja je tylko wynajmuje,

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Wydarzenia »