NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zwierzaki »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Pies zamarza na śniegu przy Centrum 4!!!!Pomocy!!!,
Posty: 206
Dołączył: 23 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2010r. 19:42  
Cytuj
Niedaleko wieżowca nr 8 przy Centrum $ obok trzepaka leży pies na śniegu i zamarza!Ani policja ani straż pożarna się tym nie zajmuje!Żaden weterynarz w Stalowej nie ma podpisanej umowy z miastem na takie usługi!!!Wiem,bo dzwoniłam i mi odmówiono.Potrzebna jest pomoc,bo bez pomocy ten pies zamarznie i zdechnie na tym śniegu!!!Ja nie mogę go zabrać niestety a serce mi pęka!!!Pomóżcie!!!Pies leż tam od conajmniej 19-tej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2010r. 19:42  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 5 Gru 2010r. 19:46  
Cytuj
Do domu nie musisz go brać ale możesz do klatki wpuścić i już będzie mu cieplej.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 206
Dołączył: 23 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2010r. 19:53  
Cytuj
Próbowałam go razem z inną panią zaprowadzić do klatki ale ten pies nie ma siły się podnieść jest apatyczny i osłabiony,dość duży,wilczurowaty.:(

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 124
Dołączył: 26 Maja 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2010r. 20:09  
Cytuj
No tak, jeszcze tego brakuje żeby strażacy zajmowali się psami.
A skoro Tobie go szkoda to sam mu pomóż umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 173
Dołączył: 22 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2010r. 20:10  
Cytuj
CYTAT
Próbowałam go razem z inną panią zaprowadzić do klatki ale ten pies nie ma siły się podnieść jest apatyczny i osłabiony,dość duży,wilczurowaty.:(


To go zanieś. Albo patrz dalej jak zdycha. Ja ci nie pomogę.
Jak znajdziesz człowieka, to też tak będziesz wypisywać na forum?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 164
Dołączył: 23 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 5 Gru 2010r. 20:16  
Cytuj
CYTAT
No tak, jeszcze tego brakuje żeby strażacy zajmowali się psami.
A skoro Tobie go szkoda to sam mu pomóż umiech
Nic by im się nie stało jakby się tym zajeli ale im się nie chce ruszyć dupy bo zimno.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1141
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2010r. 20:21  
Cytuj
Gdzie są odpowiednie służby ???
Mam nadzieję, że ta historia będzie miała dobry finał.

Grabież legalna może przejawiać się na tysiąc sposobów, stąd nieskończona liczba jej przejawów: cła, ochrona rynku, dotacje, subwencje, preferencje, progresywny podatek dochodowy, bezpłatna oświata, prawo do pracy, prawo do zysków, prawo do płacy, prawo do opieki społecznej, prawo do środków produkcji, bezpłatny kredyt itd., itd. Wszystkie te przejawy – połączone tym, co dla nich wspólne, czyli usankcjonowaną grabieżą – noszą nazwę socjalizmu.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 124
Dołączył: 26 Maja 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2010r. 20:25  
Cytuj
Zostawmy strażaków, nie są od tego.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 173
Dołączył: 22 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2010r. 20:25  
Cytuj
[/cytat]Nic by im się nie stało jakby się tym zajeli ale im się nie chce ruszyć dupy bo zimno.[/cytat]

Jasne. powinni wysłać ze trzy samochody, ratowników medycznych, drabinę, dźwig i łodzie. Rusz swoje dupsko i mu pomóż cwaniaku. Za zimno? Przecież nic ci się nie stanie jak się tym zajmiesz. Albo chociaż skróć jego cierpienia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 173
Dołączył: 22 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2010r. 20:30  
Cytuj
CYTAT
Gdzie są odpowiednie służby ???


Są na miejscu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1141
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2010r. 20:31  
Cytuj
Tym zjawiskiem powinna zająć się zgodnie z literą prawa "Straż Miejska" Niestety nasz prezydent zlikwidował tą służbę. Więc tą sprawą powinna zająć się POLICJA, która powinna powiadomić inne służby czy schronisko

Jeżeli sprawa skończy się tak jak się skończy :/
to proponuję zgłosić sprawę do odpowiednich gazet i mediów

PS. nie wszyscy musimy być tak obojętni jak pan BZYK który najchętniej by dobił to zwierzę albo patrzył jak uchodzi z niego życie.

Grabież legalna może przejawiać się na tysiąc sposobów, stąd nieskończona liczba jej przejawów: cła, ochrona rynku, dotacje, subwencje, preferencje, progresywny podatek dochodowy, bezpłatna oświata, prawo do pracy, prawo do zysków, prawo do płacy, prawo do opieki społecznej, prawo do środków produkcji, bezpłatny kredyt itd., itd. Wszystkie te przejawy – połączone tym, co dla nich wspólne, czyli usankcjonowaną grabieżą – noszą nazwę socjalizmu.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 206
Dołączył: 23 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2010r. 20:34  
Cytuj
Dlaczego Bzyku mnie obrażasz?I innych też.Nie pomożesz to nie zabieraj głosu.Do ratowania człowieka w tej sytuacji są odpowiednie służby a zwierzęta się nie liczą?!Na szczęście tego psa ktoś zabrał.Ale problem pozostaje w naszym mieście i powinien ktoś z decydentów coś z tym zrobić.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1141
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2010r. 20:36  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Gdzie są odpowiednie służby ???


Są na miejscu.


Jak ci się będzie palić mieszkanie, to mam nadzieję, że służby też będą na miejscu.

Zgodnie z literą prawa ktoś powinien się TYM zająć. to nie jest bezdomny pies to jest pies umierający. Sprawa została zgłoszona telefonicznie z tego co pisze autorka policji i straży. Jeżeli prawdą jest, że Policja w tej sprawie nie potrafiła pomóc to mamy w Stalowej mały skandal.

czyżby Policja nie wiedziała co w takich przypadkach robić ?

Grabież legalna może przejawiać się na tysiąc sposobów, stąd nieskończona liczba jej przejawów: cła, ochrona rynku, dotacje, subwencje, preferencje, progresywny podatek dochodowy, bezpłatna oświata, prawo do pracy, prawo do zysków, prawo do płacy, prawo do opieki społecznej, prawo do środków produkcji, bezpłatny kredyt itd., itd. Wszystkie te przejawy – połączone tym, co dla nich wspólne, czyli usankcjonowaną grabieżą – noszą nazwę socjalizmu.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 28
Dołączył: 1 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2010r. 20:36  
Cytuj
Czy ktoś wie co się z tym psem stało?

Bo widzę że go nie ma...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 173
Dołączył: 22 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2010r. 20:44  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
CYTAT
Gdzie są odpowiednie służby ???


Są na miejscu.


Jak ci się będzie palić mieszkanie, to mam nadzieję, że służby też będą na miejscu.


Nie cwaniakuj.
Podaj definicję "odpowiednich służb", a potem się mędrkuj.
Może poszukaj właściciela czworonoga najpierw.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 715
Dołączył: 13 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2010r. 20:44  
Cytuj
Strasznie mi szkoda takich zwierząt, które przez ludzką głupotę tak okrutnie cierpią. Mam nadzieję że ktoś się już nim zaopiekował.

Boże, daj mi cierpliwość, bo jak dasz siłę to ich rozp*erdolę!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 5 Gru 2010r. 20:44  
Cytuj
CYTAT
Gdzie są odpowiednie służby ???
Mam nadzieję, że ta historia będzie miała dobry finał.


Wymień te odpowiednie służby?

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1141
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2010r. 20:59  
Cytuj
CYTAT
Wymień te odpowiednie służby?


Straż Miejska + schroniska

A jeżeli nie mamy w Stalowej Woli Straży Miejskiej to ktoś te kompetencje powinien przejąć, może straż może Policja

Nie łap mnie za słowa bo nie wiem co w tym przypadku z prawnego punktu widzenia (straży miejskiej nie ma ale problem JEST)

Może TY masz jakąś receptę ??

Grabież legalna może przejawiać się na tysiąc sposobów, stąd nieskończona liczba jej przejawów: cła, ochrona rynku, dotacje, subwencje, preferencje, progresywny podatek dochodowy, bezpłatna oświata, prawo do pracy, prawo do zysków, prawo do płacy, prawo do opieki społecznej, prawo do środków produkcji, bezpłatny kredyt itd., itd. Wszystkie te przejawy – połączone tym, co dla nich wspólne, czyli usankcjonowaną grabieżą – noszą nazwę socjalizmu.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 173
Dołączył: 22 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2010r. 20:59  
Cytuj
CYTAT
Dlaczego Bzyku mnie obrażasz?I innych też.Nie pomożesz to nie zabieraj głosu.Do ratowania człowieka w tej sytuacji są odpowiednie służby a zwierzęta się nie liczą?!Na szczęście tego psa ktoś zabrał.Ale problem pozostaje w naszym mieście i powinien ktoś z decydentów coś z tym zrobić.



Sorry Zygfrydo, ale jak nie masz ochoty ratować, to po co szukasz kogoś kto to zrobi? Ty pomogłaś może?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 173
Dołączył: 22 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2010r. 21:07  
Cytuj
CYTAT
Tym zjawiskiem powinna zająć się zgodnie z literą prawa \"Straż Miejska\" .


Jaka to "litera prawa" o tym mówi?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1530
Dołączył: 16 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2010r. 21:09  
Cytuj
CYTAT

Wymień te odpowiednie służby?


Straż miejska lub odpowiedni pracownicy schroniska dla bezdomnych zwierząt, oczywiscie nie ma ich w naszym mieście.


Co do psiaka, nie odrazu trzeba go pakować do mieszkania, wystarczy dać mu coś do jedzenia ( ugotowany makaron wymieszany z mięsem, bez przypraw)


Dobrze ze informujesz o takim zdarzeniu, możliwe że ten pies ma właściciela i Twoja informacja moze być bardzo pomocna.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 715
Dołączył: 13 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2010r. 21:10  
Cytuj
Pokazała na forum że jest problem. Teraz przy takiej pogodzie niestety nie raz może pojawić się taka sytuacja. Może uda się ustalić kto powinien pomóc zwierzakowi. Z tego powodu nie powinieneś wyzywać Jej od idiotek i pytać kto ją spłodził. Litości tak głupio mówi mój kuzyn....a ma 7 lat.
Bzyku bez urazy jeśli masz problem z utrzymaniem emocji to może czas na psychologa.

Boże, daj mi cierpliwość, bo jak dasz siłę to ich rozp*erdolę!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3
Dołączył: 5 Gru 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2010r. 21:14  
Cytuj
Z tego co wiem, zabrali go na klatkę schodową mieszkańcy jednego z wieżowców- nakarmili i chyba noc spędzi w cieple.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1141
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2010r. 21:15  
Cytuj
Chyba dobrze, że Policja nie zjawiła się na miejscu.
Pamiętacie akcję z zastrzeleniem psa. hehehe

CYTAT
Bezpańskie i agresywne psy

Psy, które biegają luzem, stanowią zagrożenie, bądź też stanowią problem dla ruchu ulicznego można zgłosić do Straży Miejskiej, która to powinna złapać psa i odstawić do schroniska, z którym Urząd Miasta ma podpisaną stosowną umowę. Zwierzę, które SM dostarczy do schroniska powinno mieć zabezpieczone utrzymanie w schronisku. Samodzielne dostarczenie zwierzęcia do schroniska bez uzgodnienia może wiązać się z odmową pokrycia kosztów za leczenie i utrzymanie zwierzęcia.


CYTAT
Gminy zapewniają czystość i porządek na swoim terenie i tworzą warunki niezbędne do ich utrzymania, w tym m.in. organizują ochronę przed bezdomnymi zwierzętami. Zapewnianie opieki bezdomnym zwierzętom oraz ich wyłapywanie należy do zadań własnych gmin.

Wyłapywanie bezdomnych zwierząt oraz rozstrzyganie o dalszym postępowaniu z nimi odbywa się wyłącznie na mocy uchwały rady gminy podjętej po uzgodnieniu z powiatowym lekarzem weterynarii oraz po zasięgnięciu opinii upoważnionego przedstawiciela organizacji społecznej, której statutowym celem działania jest ochrona zwierząt.

Grabież legalna może przejawiać się na tysiąc sposobów, stąd nieskończona liczba jej przejawów: cła, ochrona rynku, dotacje, subwencje, preferencje, progresywny podatek dochodowy, bezpłatna oświata, prawo do pracy, prawo do zysków, prawo do płacy, prawo do opieki społecznej, prawo do środków produkcji, bezpłatny kredyt itd., itd. Wszystkie te przejawy – połączone tym, co dla nich wspólne, czyli usankcjonowaną grabieżą – noszą nazwę socjalizmu.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 206
Dołączył: 23 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2010r. 21:20  
Cytuj
Bzyku pomogłam ile mogłam,zadzwoniłam ,popytałam i może po moim apelu ktoś zabrał tego psa.Nie wiem.Stałam na mrozie przy tym psie razem z dwiema paniami i byłyśmy bezradne!Mijali nas ludzie i nikt się nie zatrzymał. Dzwoniłyśmy i wszędzie grzecznie odmawiano pomocy.Poszłam więc do domu i napisałam post na forum, bo nic innego nie przychodziło mi do głowy.Najlepszym rozwiązaniem byłoby wziąć tego psa na ręce i zanieść w ciepłe miejsce ale po pierwsze to był dość duży pies a po drugie trochę się bałyśmy a niestety ,żaden przechodzący mężczyzna nam nie pomógł.Chyba lepiej zrobić chociaż niewiele niż nie zrobić nic?Pozdrawiam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zwierzaki »