NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Wydarzenia »
Nowy Temat Odpowiedz
zakaz palenia,
Posty: 2
Dołączył: 18 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lis 2010r. 11:01  
Cytuj
czy wszedzie jest przestrzegany?
wczoraj bylem w planecie wszedzie wisialy karteczki informujace o zakazie palenia a na stolikach lezaly popielniczki ludzie palili ochrona nie reagowala...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lis 2010r. 11:01  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 20 Lis 2010r. 11:11  
Cytuj
A to bandyci, właścicieli do więzienia powinni zamknąć:-)))

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5012
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lis 2010r. 11:14  
Cytuj
Mi sie bardziej podoba że w aucie słuzbowym tez nie wolno palić bo to miejsce pracy. Koniec z jazdą w smrodzie

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 20 Lis 2010r. 11:40  
Cytuj
Z tymi autami to przegięcie, a już na pewno nie do wyegzekwowania.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
m87
m87
m87
Posty: 689
Dołączył: 25 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lis 2010r. 12:02  
Cytuj
vacatio legis dla tej ustawy konczy sie w poniedzialek , z tego co sie orientuje wiec juz od poniedzialku mozna spodziewac sie scigania palaczy ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 20 Lis 2010r. 12:13  
Cytuj
A kto będzie ścigał palaczy w samochodach służbowych?

PS. Skąd ten kontrolujący będzie wiedział jakie auto jedzie, służbowe czy prywatne?

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 345
Dołączył: 1 Maja 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lis 2010r. 12:28  
Cytuj
Zapraszam do klubu Alternatywy.
Dwie sale, w tym jedna wydzielona specjalnie dla palaczy umiech
Co weekend dyskoteki, karaoke i inne imprezy.
Dla każdego coś fajnegoumiech

NON SERVIAM
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lis 2010r. 12:58  
Cytuj
polacy kupuja tytoniu za jakies 20 mld, vat + akcyza to ponad 59% ceny paczki, akcyza bedzie stale rosla, do 2014r ma byc zrownana z unijnymi o ile pamietam to ok 30% wyzsza, przeciez to jest chore, chcialbym zeby z dnia na dzien na powiedzmy na rok wszyscy palacze przestali palic, jakby nie wplynelo ~12 mld zlotych, to jest prawie 2x tyle co wplywy po podniesieniu vatu to kolejne rzady by na kolanach do palaczy przychodzily i na leb sobie pozwalaly dmuchac ;] juz sie nie maja czym zajmowac, niedlugo czujnik w dupe wsadza i pierdnac nie bedzie mozna

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 20 Lis 2010r. 13:13  
Cytuj
Jest łatwy sposób na doprowadzenie do kryzysu. Przestać pić, palić i jeździć samochodem. Po roku nie ma kraju, finanse leżą:-)))

A tak na poważnie to ten zakaz to totalna porażka. Nie dali kompletnie wyboru. Państwo wie lepiej co jest dla nas dobre. I to mi się nie podoba. Dodam że jestem byłym palaczem.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1100
Dołączył: 2 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lis 2010r. 13:23  
Cytuj
CYTAT
Jest łatwy sposób na doprowadzenie do kryzysu. Przestać pić, palić i jeździć samochodem. Po roku nie ma kraju, finanse leżą:-)))

A tak na poważnie to ten zakaz to totalna porażka. Nie dali kompletnie wyboru. Państwo wie lepiej co jest dla nas dobre. I to mi się nie podoba. Dodam że jestem byłym palaczem.


Też jestem byłym palaczem i zakaz mi się nie podoba. Wcześniej były knajpy dla niepalących i ludzie mieli wybór. Zresztą większość znanych mi palaczy wolała knajpy dla niepalących bo następnego dnia ubrania nie śmierdzą i główka mniej boli ;)
Za dużo tych zakazów, pachnie socjalizmem :p

Zresztą wg ostatnich doniesień to egzekwowaniem ma się zająć Straż Miejska a tą w Stalówce Szrek zlikwidował ;]

*Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów* /Stanisław Lem
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 527
Dołączył: 15 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lis 2010r. 14:02  
Cytuj
CYTAT
Mi sie bardziej podoba że w aucie słuzbowym tez nie wolno palić bo to miejsce pracy. Koniec z jazdą w smrodzie

nie wolno palić w pomieszczeniach. Auto jest traktowane jak pomieszczenie? Chyba nie.
Nie wyobrażam sobie zakazu palenia na uczelniach. Niektóre to ogromne kompleksy i trzeba przejść spory kawałek żeby wyjść poza teren.
Ustawa o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych

z dnia 9 listopada 1995

Dz.U. z 1996r. Nr 10, poz. 55

stan prawny na dzień 15 listopada 2010 roku
CYTAT
5
1. Zabrania się palenia wyrobów tytoniowych, z zastrzeżeniem art. 5a:

1) na terenie zakładów opieki zdrowotnej i w pomieszczeniach innych obiektów, w których są udzielane świadczenia zdrowotne,

2) na terenie jednostek organizacyjnych systemu oświaty, o których mowa w przepisach o systemie oświaty, oraz jednostek organizacyjnych pomocy społecznej, o których mowa w przepisach o pomocy społecznej,

3) na terenie uczelni,

4) w pomieszczeniach zakładów pracy innych niż wymienione w pkt 1 i 2,

5) w pomieszczeniach obiektów kultury i wypoczynku do użytku publicznego,

6) w lokalach gastronomiczno-rozrywkowych,

7) w środkach pasażerskiego transportu publicznego oraz w obiektach służących obsłudze podróżnych,

8) na przystankach komunikacji publicznej,

9) w pomieszczeniach obiektów sportowych,

10) w ogólnodostępnych miejscach przeznaczonych do zabaw dzieci,

11) w innych pomieszczeniach dostępnych do użytku publicznego.

1a. Właściciel lub zarządzający obiektem lub środkiem transportu, w którym obowiązuje zakaz palenia wyrobów tytoniowych, umieści w widocznych miejscach odpowiednie oznaczenia słowne i graficzne informujące o zakazie palenia wyrobów tytoniowych na danym terenie lub środku transportu, zwane dalej „informacją o zakazie palenia tytoniu”.

2. (uchylony).

3. (uchylony).

4. Rada gminy może ustalić, w drodze uchwały, dla terenu gminy inne niż wymienione w ust. 1 miejsca przeznaczone do użytku publicznego jako strefy wolne od dymu tytoniowego.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1348
Dołączył: 21 Kwie 2010r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lis 2010r. 14:09  
Cytuj
Andrzejek

po naklejkach na aucie jezyk
i bo braku radia umiech

11) w innych pomieszczeniach dostępnych do użytku publicznego.

a co to sa inne ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 527
Dołączył: 15 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lis 2010r. 14:11  
Cytuj
CYTAT
Andrzejek

po naklejkach na aucie jezyk
i bo braku radia umiech

11) w innych pomieszczeniach dostępnych do użytku publicznego.

a co to sa inne ?

grota solna? smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 20 Lis 2010r. 14:19  
Cytuj
CYTAT
Andrzejek

po naklejkach na aucie jezyk
i bo braku radia umiech

11) w innych pomieszczeniach dostępnych do użytku publicznego.

a co to sa inne ?

Ja miałem autko służbowe bez naklejek, kratki i z radiem:-)))
To straż miejska musiała by zatrzymywać każde auto z palącym kierowcą lub pasażerem i sprawdzać czy to nie jest auto służbowe. O ile straż miejska ma uprawnienia do zatrzymywania pojazdów, nie orientuje się.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 802
Dołączył: 3 Gru 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lis 2010r. 15:21  
Cytuj
Zauważyłem że młodzież zaczyna afiszować się z paleniem w miejscach niedozwolonych przez władze, najgorsze, że ja też zaczynam tak robić i mnie to rajcuje, mimo że nie jestem od nich wiele starszy :-) Trzeba rzucić to cholerstwo.

A B O R C J A - holokaust nienarodzonych. WOLNOŚĆ NIE OZNACZA, ŻE MNIE WOLNO WSZYSTKO A TOBIE NIC!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 527
Dołączył: 15 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lis 2010r. 15:24  
Cytuj
CYTAT
Zauważyłem że młodzież zaczyna afiszować się z paleniem w miejscach niedozwolonych przez władze, najgorsze, że ja też zaczynam tak robić i mnie to rajcuje, mimo że nie jestem od nich wiele starszy :-) Trzeba rzucić to cholerstwo.

Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 802
Dołączył: 3 Gru 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lis 2010r. 15:46  
Cytuj
e tam, przesadzasz :-)

A B O R C J A - holokaust nienarodzonych. WOLNOŚĆ NIE OZNACZA, ŻE MNIE WOLNO WSZYSTKO A TOBIE NIC!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 115
Dołączył: 4 Sie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lis 2010r. 17:30  
Cytuj
ja myślę ze kary powinny być drakońskie aby w naszym społeczeństwie wyegzekwować przestrzeganie jakichkolwiek przepisów.........

"Racja jest jak dupa, każdy ma swoją." Józef Piłsudski
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1140
Dołączył: 18 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 20 Lis 2010r. 17:34  
Cytuj
I tak nic nie będzie z tej całej ustawy w wielu miejscach.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 109
Dołączył: 21 Marz 2009r.
Skąd: Stalowka
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lis 2010r. 17:42  
Cytuj
jak sie doroslo do palenia to i do rozumienia tego co nasza wladza ustala - wszedl w zycie zakaz spozywania tu i tam i jakos ludzie przezyli - wiadomo ze sa wyjatki ale tylko od nas zalezy czy da sie czy nie bo mozna za wszelka cene udowadniac ze jednak sie nie da

anioly sa cale zielone
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1348
Dołączył: 21 Kwie 2010r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lis 2010r. 18:19  
Cytuj
Andrzejek
kurde o kratce zapomnialem

tak czy siak atkie auta rzucaja sie w oczy umiech

aqua1956
spox
ja wole prawio hamburabiego
dopiero by sie działo umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 23
Dołączył: 3 Wrz 2009r.
Skąd: STWa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lis 2010r. 09:24  
Cytuj
A ja inhaluję (nie palę) e-papierosa i mam tę ustawę daleko w d...
W każdym lokalu mi wolno i do tego zdrowie oszczędzam. A Ci co kopcą śmierdziuchy to niech pozazdroszczą, że mogę sobie puścić dymka przy piwku w knajpie... jezyk

P.S.

To nie jest ustawa antynikotynowa tylko antytytoniowa - już sobie nagrabił producent inhalatorów nikotynowych "Nicorette"..... poszły pisma od forum e-palaczy umiech
A tutaj coś dla niedoinformowanych:

Status prawny e-papierosów na świecie
Australia – sprzedaż e-papierosów zawierających nikotynę jest nielegalna
Austria – e-papierosy są uważane za urządzenia medyczne, a wkłady nikotynowe za produkty medyczne. W związku z tym e-papierosy muszą posiadać Oznaczenie CE, a wkłady nikotynowe muszą być uprzednio zarejestrowane, by e-papieros mógł zostać dopuszczony do legalnej sprzedaży.
Belgia – e-papieros aktualnie nie podlega żadnym obostrzeniom prawnym.
Brazylia – sprzedaż, import oraz reklama e-papierosów w jakiejkolwiek postaci jest zabroniona
Dania – e-papierosy są legalne, jednak w związku z przeprowadzanymi aktualnie badaniami same wkłady nikotynowe są czasowo zakazane.
Finlandia – sprzedaż, a także kupno z zamiarem sprzedaży wkładów zawierających nikotynę jest zabronione. Ich zakup zagraniczny i jedynie dla użytku własnego pozostaje legalny.
Holandia – używanie e-papierosa jest legalne, jednak jego reklama jest zakazana
Hongkong – posiadanie i sprzedaż e-papierosa jest nielegalna.
Kanada – w marcu 2009 tamtejsze Ministerstwo Zdrowia zażądało natychmiastowego zaprzestania importu, sprzedaży oraz reklamy produktów związanych z e-papierosami, zalecając jednocześnie Kanadyjczykom nie kupować i nie używać e-papierosów. Oficjalnie każdy produkt związany z e-papierosami i zawierający nikotynę wymaga pozwolenia na import, sprzedaż i reklamę. W praktyce ani jedno takie pozwolenie nie zostało wydane
Malezja – e-papierosy są uważane za urządzenia medyczne, a wkłady nikotynowe za produkty medyczne. Mogą zostać legalnie nabyte na podstawie odpowiedniej recepty.
Nowa Zelandia – Ministerstwo Zdrowia ustaliło, że wkłady zawierające nikotynę, zanim zostaną dopuszczone do sprzedaży, muszą uprzednio zostać zarejestrowane jako lek.
Polska – aktualnie e-papieros nie podlega żadnym obostrzeniom prawnym.
Stany Zjednoczone – według Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) e-papieros stanowi system dostarczania nikotyny i jako taki podlega uprzedniej akceptacji przez Agencję. FDA prowadzi aktualnie badania nad e-papierosem, istnieją także przypadki wstrzymywania przez nią transportu produktów związanych z e-papierosem na teren USA
Wielka Brytania – e-papieros aktualnie nie podlega żadnym obostrzeniom prawnym
Niemcy – e-papieros aktualnie nie podlega żadnym obostrzeniom prawnym

Co kraj to obyczaj...
Niebawem nawet wódki się nie napijemy w tym kraju, bo wejdzie jakaś tam ustawa..

\"Jeśli coś może się zepsuć, na pewno się kiedyś zepsuje.\" E.Murphy
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Wydarzenia »