NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zwierzaki »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Problem Bezpańskich Zwierząt w Stalowej Woli,
Posty: 8
Dołączył: 29 Paź 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Paź 2010r. 09:52  
Cytuj
Stalowa Wola ma problem ,a dokładniej chodzi tu o bezpańskie zwierzęta. Nasz urząd miasta dzięki Prezydentowi, ma gdzieś zwierzęta ,które nie mają domu i wałęsają się po mieście.!
Dziś rano Urzędniczka miasta (przydzielona do spraw bezpańskich zwierząt) po opryskliwym "No Słucham" odmówiła udzielenia
pomocy takiemu psu twierdząc ,że miasto nie ma pieniędzy.!!!Gdy moja mama zapytała się czy jak ktoś by zamordował psinę to czy byłaby sprawa ona powiedziała ,że "Być może.!"
Najbardziej życzliwymi osobami są Weterynarze i Policja.!Ale niestety mają związane ,ponieważ miasto " nie ma pieniędzy" akurat na ten cel ,hmmm... dziwne.!!
Mi się takie zachowanie nie podoba i uważam ,że problem jest i będzie dopóki nie powstanie schronisko.

Zbliżają się wybory i mam nadzieję ,że MIASTO będzie mieć lepszego Gospodarza ,który dostrzeże problem bezpańskich zwierząt i znajdzie na to FUNDUSZE .!!
Przygarnęłabym tego psiaka lecz niestety mam już psa też znajdę ,który jest chorobliwie zazdrosny i nie mam warunków na trzymanie dwóch psów ,ponieważ mieszkam w bloku .!

Druhna Karolina.! umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Paź 2010r. 09:52  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 216
Dołączył: 27 Kwie 2009r.
Skąd: STW
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Paź 2010r. 10:00  
Cytuj
Biedny psinka...

proponuje żeby zadzwonic do Pani weterynarz Beaty Pawliszyn , jest bardzo miła i napewno coś doradzi.
Przede wszystkim przejmuje się losem takich zwierzątek
Jej gabinet mieści się na Białych Domach

nr tel. 0609-416-620

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8
Dołączył: 29 Paź 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Paź 2010r. 10:06  
Cytuj
Wiem już do niej dzwoniłam ,ale niestety nie może wziąć tego psa ,ponieważ ma już 3 psy bezdomne po wypadku .
I niestety też w bloku mieszka i nie może go wziąć nawet bardzo chcąc:(

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 715
Dołączył: 13 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Paź 2010r. 10:23  
Cytuj
Przydałoby się tą sprawę dobrze nagłośnić przed wyborami bo to ważny problem w Stw. Okropnie mi szkoda takich zwierzątek które przez glupotę ludzką muszą tak cierpiec.

Boże, daj mi cierpliwość, bo jak dasz siłę to ich rozp*erdolę!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8
Dołączył: 29 Paź 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Paź 2010r. 10:25  
Cytuj
Zgadzam się z nagłośnieniem całej sprawy ,ale nie bardzo wiem jak

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1530
Dołączył: 16 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Paź 2010r. 10:30  
Cytuj
Wiem ze jest jakaś organizacja w Tarnobrzegu co zajmuje się bezdomnymi zwierzętami, pozniej to Mielec lub Rzeszów.

Ciekawe czy ta osoba w urzędzie zajmuje się tylko problemem bezpanskich zwierząt ? Skoro nie mogła Wam fizycznie pomóc powinna udzielić potrzebnych informacji , bo chyba jakąś wiedze ma jeżeli zajmuje takie stanowisko.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 715
Dołączył: 13 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Paź 2010r. 10:35  
Cytuj
W TBG jest schronisko ale pewnie przepełnione jak każde, choć można tam pytać co robić. Nie jestem ze Stalowej ale może jakiś artykuł o bezpańskich zwierzątkach w lokalnej gazecie nagłośnił ta sprawę?

Boże, daj mi cierpliwość, bo jak dasz siłę to ich rozp*erdolę!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8
Dołączył: 29 Paź 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Paź 2010r. 10:37  
Cytuj
I tu jest ten problem ,niestety każda gazeta podlega Prezydentowi

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 527
Dołączył: 15 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Paź 2010r. 14:35  
Cytuj
To jak nie ma kasy dla zwierząt to po co pracownicy do tego? Żeby odbierać i mówić, że nie ma kasy? To niech automat zostawią a kobiete zwolnią jak taka kompetentna. Będzie więcej kasy dla zwierząt ;-)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Paź 2010r. 15:24  
Cytuj
tak z ciekawosci ile by kosztowalo uspienie takiego psa ?:]

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8
Dołączył: 29 Paź 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Paź 2010r. 18:46  
Cytuj
No dobra załóżmy ,że ją zwolnili i co z tego.
Pieniądze będą ,ale ich dalej nie będzie.
A odnośnie uspania takiego psa nie jestem za ponieważ to koszt ok. 90-120 zł, zależy i wg. po co takiego psiaka usypiać skoro są ludzie ,którym faktycznie na tym zależy i jak mówiła P. Doktor B. Pawliszyn ochotnicy byli , dawali miejsce na wybudowanie schroniska i chętni by się nimi tam opiekować.Jeżeli uśpi ktoś takiego psiaka czy kota to problem nie zniknie ,bo problem bezpańskich kotów i psów narastać wciąż będzie.Ja nie wiem czy miasto liczy na to ,że ktoś takiego psa weźmie czy co,ale tak być nie może.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 480
Dołączył: 7 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Paź 2010r. 20:53  
Cytuj
To jak nie ma kasy dla zwierząt to po co pracownicy do tego? Żeby odbierać i mówić, że nie ma kasy? To niech automat zostawią a kobiete zwolnią jak taka kompetentna. Będzie więcej kasy dla zwierząt ;-)

jasne, niech zwolnią, niech wyrzucą z domu i niech chodzi po ulicy z rodziną, zwierzątka będą mieć ciepło, co tam ludzie...ważne że kasa będzie dla zwierzątek, huraaa

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 527
Dołączył: 15 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Paź 2010r. 21:09  
Cytuj
CYTAT
jasne, niech zwolnią, niech wyrzucą z domu i niech chodzi po ulicy z rodziną, zwierzątka będą mieć ciepło, co tam ludzie...ważne że kasa będzie dla zwierzątek, huraaa

Nie chodzi o to żeby była kasa na zwierzątka tylko o to że urzędy są pełne niekompetentnych osób skupiających się na malowaniu paznokci jak te Panie z ZUS, które już chyba wszycy znają. To my utrzymujemy tych ludzi. Pytanie, po co?
http://www.youtube.com/watch?v=6ioYx02K0Fo

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 29 Paź 2010r. 21:19  
Cytuj
CYTAT
jasne, niech zwolnią, niech wyrzucą z domu i niech chodzi po ulicy z rodziną, zwierzątka będą mieć ciepło, co tam ludzie...ważne że kasa będzie dla zwierzątek, huraaa


Bierze za to pieniądze powinna udzielić pomocy dla psiaka lub informacji co zrobić. A jak nie wie po co tam jest to niech szuka innej roboty.
A z drugiej strony takie miasto, nie małe, jak Nasze powinno mieć schronisko dla zwierząt.
A pani Pawliszyn już mi jej szkoda, jako jedyna w mieście pomaga tym bezdomnym psiakom. Operuje je po wypadkach. Ma babka wielkie serce.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 119
Dołączył: 8 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 29 Paź 2010r. 21:21  
Cytuj
Do ..thorongil..
Pomyliles chyba temat forum i wstawiles post
nie w temacie.Tu chodzi o zwierzeta ktore potrzebuja pomocy.
A tak na marginesie ja jesli jestem niekompetetny w pracy zostaje na lodzie mysle ze dotyczy to wiekszosci pracujacych.
Skad u ciebie taka troska o pania z UM?

Ps.
Moge ci podac namiary na MOPS

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 480
Dołączył: 7 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Paź 2010r. 21:34  
Cytuj
Do ..thorongil..
Pomyliles chyba temat forum i wstawiles post
nie w temacie.Tu chodzi o zwierzeta ktore potrzebuja pomocy.
A tak na marginesie ja jesli jestem niekompetetny w pracy zostaje na lodzie mysle ze dotyczy to wiekszosci pracujacych.
Skad u ciebie taka troska o pania z UM?

Ps.
Moge ci podac namiary na MOPS


niestety nie pomyliłem, a jak nie wierzysz, to proszę udać się do MOPS-u (numer znasz, to i droge pewnie też) i zapytać jak z kasa dla ubogich/bezdomnych, a póxniej zadać sobie pytanie co ważniejsze w przydzielaniu pieniędzy, człowiek czy zwierzę?

Bierze za to pieniądze powinna udzielić pomocy dla psiaka lub informacji co zrobić. A jak nie wie po co tam jest to niech szuka innej roboty.

co to znaczy 'powinna', jak nie ma na to funduszy, to ma zapłacić ze swoich lub zwolnić się aby były?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 119
Dołączył: 8 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 29 Paź 2010r. 21:51  
Cytuj
Sory thorongil myslalem ze darzysz troska tylko te pracownice UM.Ktora , mysle ze po zwolnieniu bedzie miala dosc czasu aby znalezc druga ,zanim stanie sie kloszardem.Dla mnie tez najwazniejszym podmiotem jest czlowiek.Jednak w krajach w ktorych sa zapewnione najwyzsze standarty socjalne nie uswiadczysz bezdomnych wloczacych sie smutnie psow.
Spia z pelnym brzuchem sniac o psim niebie w cieplych schroniskach.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 29 Paź 2010r. 21:53  
Cytuj
thorongil, oczywiście że ważniejszy jest człowiek ale skoro takie stanowisko w UM już istnieje to ta pani powinna się czymś zajmować, a skoro nie potrafi albo nie umie to niech zmieni pracę.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 480
Dołączył: 7 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Paź 2010r. 21:59  
Cytuj
My nie mieszkamy w kraju o wysokim standardzie, niedługo zaczną się artykuły o bezdomnych ludziach, jeśli nie ma pieniędzy na nich to co powiedzieć o zwierzętach.

W Polsce jest wystarczająco dużo schronisk dla zwierząt które pękają w szwach gdzie zainteresowanie obywateli przegarnięciem zwierzaka graniczy niemal z cudem, więc po co pisać o stworzeniu kolejnego, aby stał się tym samym. Nie wiem dokładnie co miał na mysli ifeelgood, ale jeśli myślał o tym samym co ja teraz, to wydaje się to najlepszym rozwiązaniem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 480
Dołączył: 7 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Paź 2010r. 22:01  
Cytuj
dobra Andrzejek, ale ona funduszy nie wyczaruje, a że była moze opryskliwa to zapewne nie tylko w tym przypadku urzędniczki/urzędnicy są, ale jakoś nie domagamy się ich usunięcia. To już raczej brak jej kultury, a nie kompetencji

może akurat myślała, czy kupić kolejny zestaw do sprzątania kup na mieście, z którego ludzie i tak nie umieją korzystać i posprzątać po swoim czworonogu

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 29 Paź 2010r. 22:05  
Cytuj
Brakiem kompetencji było nie udzielenie żadnej informacji. Oczywiście że nie wyczaruje funduszy. Jak ich nie ma to powinno się zlikwidować to stanowisko.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 119
Dołączył: 8 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 29 Paź 2010r. 22:18  
Cytuj
Bezdomni ludzie byli, sa i beda wszedzie na calym globie.Jest taka madra mysl ze nasz stosunek do braci mniejszych czyli zwierzat jet miara naszego czlowieczenstwa.Teraz mamy w dupie los zwierzat w naszym powiecie,czy ludziom ubogim wiedzie sie lepiej?
Czy jesli powstanie schronisko dla zwierzat to zapomogi w MOPS znikna?Wystrzelajmy,uspijmy,zagazujmy wszystkie psy,koty i inne gady a problem ubostwa na wieki zniknie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 66
Dołączył: 20 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Paź 2010r. 22:26  
Cytuj
Europejska konwencja ochrony zwierząt - warto poczytać, czasem smutno ale prawdziwo!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1530
Dołączył: 16 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Paź 2010r. 23:48  
Cytuj
CYTAT
My nie mieszkamy w kraju o wysokim standardzie, niedługo zaczną się artykuły o bezdomnych ludziach, jeśli nie ma pieniędzy na nich to co powiedzieć o zwierzętach.

W Polsce jest wystarczająco dużo schronisk dla zwierząt które pękają w szwach gdzie zainteresowanie obywateli przegarnięciem zwierzaka graniczy niemal z cudem, więc po co pisać o stworzeniu kolejnego, aby stał się tym samym.


Przeczytaj podsumowanie z 2009 ( zjedz na dół) masz tam napisane ile było przygarniętych a ile adpoptowanych , bedziesz miał świadectwo cudu.


http://www.mielec.bezdomne.com/

Schronisko to minimalny nakład finansowy i teren od miasta oraz chęci osób zarzadzających, sponsorów nie brakuje ! Wystarczą chęci.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 119
Dołączył: 8 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 30 Paź 2010r. 00:18  
Cytuj
Dokladnie.
Ktosik

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zwierzaki »