NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 5 6 7 8 9 10 11 ... » »»
Optymalni górą!, Węglowodany winny być..
Posty: 326
Dołączył: 18 Marz 2009r.
Skąd: St. W.
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 14:03  
Cytuj
Niektórzy prześmiewcy , nawet z rodziny , mają teraz nietęgie miny.
Pewnie z chęcią weszliby w ten model odżywiania , ale głupio jakoś.
Choć lepiej ich przeskoczyć , niz obejść.
No cóż , takie jest życie.
Niektórzy mówią- krótko , a dobrze...

OPTYMALNE CENTRUM ŻYWIENIOWE - STALOWA WOLA AL. J. PAWŁA II 19A/www.jedzoptymalnie.pl/
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 14:03  
Cytuj

OPTYMALNE CENTRUM ŻYWIENIOWE - STALOWA WOLA AL. J. PAWŁA II 19A/www.jedzoptymalnie.pl/
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 14:33  
Cytuj
CYTAT

Dorzucę co nieco , tych z chlebem-bułką.
Znajomy - Sławek , nie potrafił obyć się bez bułeczek , chociaż wiedział , ze mu szkodzą. Po każdym tradycyjnym ich spożyciu(chleba też) dostawał wysypki.
Do pracy jednak brał minimum 4 kajzerki , lub harmonie kanapek z chleba , zrobione na swój sposób(jakieś smarowidło i chudzizna).
Nie dość , ze zawsze był głody to jeszcze \"osyfiony\".
Wkurzało go to , zresztą każdy by tak miał.
Zapytałem go , czy lubi masło , boczek , baleron , sery żółte.
Uwielbia!
Czy wyobrażasz sobie drugie śniadanie w pracy z jednej kanapki , lub twojej kajzerki?
No , nie - odpowiedział.
Zrób sobie eksperyment.
Po rozkrojeniu bułeczki , włóż do niej tyle masła na ile pozwoli ci przyjąć , a na to nałóż tyle baleronu , aby można zrobić gryża.
Jedz tak długo jak poprzednio przy 4-ch.
Daj znać , jak wyszło.
Wyszło - do dziś wystarcza jedna pozycja. Syfy zniknęły bezpowrotnie.
Tak będzie w każdym przypadku , gdy TŁUSZCZ przebije węglowodan minimum dwa razy!
Bo tłuszczem się najadasz , a resztą się napychasz(było już o tym)


Takie kajzerki to spulchniacze i nic więcej - nimi sie nie da najeśc - poniewaz czasem kupuje po 10 pakowane w Tesco i wcinam na jednym posiedzeniu do 3 bananów - dieta małysza smiech2
Co do smarowania tyle masłem - to nie ma żadnych przeciwskazań bym sobie walił masełkim aż po brzegi ?chytry

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 38
Dołączył: 20 Wrz 2011r.
Skąd: St.W.
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 16:38  
Cytuj
CYTAT
CYTAT

Dorzucę co nieco , tych z chlebem-bułką.
Znajomy - Sławek , nie potrafił obyć się bez bułeczek , chociaż wiedział , ze mu szkodzą. Po każdym tradycyjnym ich spożyciu(chleba też) dostawał wysypki.
Do pracy jednak brał minimum 4 kajzerki , lub harmonie kanapek z chleba , zrobione na swój sposób(jakieś smarowidło i chudzizna).
Nie dość , ze zawsze był głody to jeszcze \\\"osyfiony\\\".
Wkurzało go to , zresztą każdy by tak miał.
Zapytałem go , czy lubi masło , boczek , baleron , sery żółte.
Uwielbia!
Czy wyobrażasz sobie drugie śniadanie w pracy z jednej kanapki , lub twojej kajzerki?
No , nie - odpowiedział.
Zrób sobie eksperyment.
Po rozkrojeniu bułeczki , włóż do niej tyle masła na ile pozwoli ci przyjąć , a na to nałóż tyle baleronu , aby można zrobić gryża.
Jedz tak długo jak poprzednio przy 4-ch.
Daj znać , jak wyszło.
Wyszło - do dziś wystarcza jedna pozycja. Syfy zniknęły bezpowrotnie.
Tak będzie w każdym przypadku , gdy TŁUSZCZ przebije węglowodan minimum dwa razy!
Bo tłuszczem się najadasz , a resztą się napychasz(było już o tym)


Takie kajzerki to spulchniacze i nic więcej - nimi sie nie da najeśc - poniewaz czasem kupuje po 10 pakowane w Tesco i wcinam na jednym posiedzeniu do 3 bananów - dieta małysza smiech2
Co do smarowania tyle masłem - to nie ma żadnych przeciwskazań bym sobie walił masełkim aż po brzegi ?chytry


Dodam tylko , ze wspomniany Sławek stracił nieco kilogramów i pozbył się trzeszczenia gnatów , a w szczególności bólu kolan.:cwaniak:

Moje motto:Jedz optymalnie i trwaj tylko w słońcu , bo nic zdrowego i pięknego nie urośnie w ciemności. Twórca www.jedzoptymalnie.pl
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 16:59  
Cytuj
st.dec - może i Ty masz jakies magiczne przekąski jak i O.C,Ż - które moge sobie na lekko rzucic przed siłownia i zaowocuja odpałem dopiero w jej trakcie - tak miałem do tej pory tylko z substytutami słodyczy - które dawały kopa w połowie treningu - roladki z żółtego sera i boczku działaja podobnie - ale chciałbym więcej takich produktów...chytry

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 38
Dołączył: 20 Wrz 2011r.
Skąd: St.W.
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 18:27  
Cytuj
Słodycze to kiepski kop i wyjątkowo krótki spowodowany wyrzuceniem insuliny przez trzustkę. Za chwile totalna klapa- pewnie zauwazyłeś.
Mądrzy piszą tak(news z www:

"Naukowcy udowodnili,że NADMIAR CUKRU OBNIŻA POZIOM ENERGII.Udowodnili również,że mózg może uzależnić się od cukru tak samo jak od twardych narkotyków.Najlepiej przejść na odwyk, bo choć po zjedzeniu czekolady czujemy się lepiej, to potem następuje dołek energetyczny.Zamiast pogryzać chipsy i słodycze między posiłkami można /należy/ sięgnąć po orzechy,prażone pestki dyni czy słonecznika. Mają więcej składników odżywczych i dają więcej energii. /G.M.nr 10/...
Skąd my to znamy?!
Książka Kucharska dra Kwaśniewskiego posiada 700 przepisów , a www.jedzoptymalnie.pl ponad 300.
Korzystaj do woli...
Jeden z prostszych-
kostka sera tłustego wymieszana z 1/3 , a lepiej z 1/2 kostki masła z dodatkiem...szczypiorku,rzodkiewki itd popita tłustą śmietaną(najlepiej 36%) uczyni podobnie co jajca.
To tłuszcz jest siłą motoryczną , napędową ludzkiego organizmu i nic i nikt tego nie zmieni.

Moje motto:Jedz optymalnie i trwaj tylko w słońcu , bo nic zdrowego i pięknego nie urośnie w ciemności. Twórca www.jedzoptymalnie.pl
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 18:30  
Cytuj
CYTAT
Słodycze to kiepski kop i wyjątkowo krótki spowodowany wyrzuceniem insuliny przez trzustkę. Za chwile totalna klapa- pewnie zauwazyłeś.
Mądrzy piszą tak(news z www:

\"Naukowcy udowodnili,że NADMIAR CUKRU OBNIŻA POZIOM ENERGII.Udowodnili również,że mózg może uzależnić się od cukru tak samo jak od twardych narkotyków.Najlepiej przejść na odwyk, bo choć po zjedzeniu czekolady czujemy się lepiej, to potem następuje dołek energetyczny.Zamiast pogryzać chipsy i słodycze między posiłkami można /należy/ sięgnąć po orzechy,prażone pestki dyni czy słonecznika. Mają więcej składników odżywczych i dają więcej energii. /G.M.nr 10/...
Skąd my to znamy?!
Książka Kucharska dra Kwaśniewskiego posiada 700 przepisów , a www.jedzoptymalnie.pl ponad 300.
Korzystaj do woli...
Jeden z prostszych-
kostka sera tłustego wymieszana z 1/3 , a lepiej z 1/2 kostki masła z dodatkiem...szczypiorku,rzodkiewki itd popita tłustą śmietaną(najlepiej 36%) uczyni podobnie co jajca.
To tłuszcz jest siłą motoryczną , napędową ludzkiego organizmu i nic i nikt tego nie zmieni.


Zauważyłem umiech dlatego później gdy nie zasilasz sie na nowo słodyczami ma to efekt odwrotny - spowolnienie - ja jadam ser biały tłusty z dżeme i do tego przygryzam płatkami kukurydzianymi - czasem mieszam wszystko razem ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 38
Dołączył: 20 Wrz 2011r.
Skąd: St.W.
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 18:37  
Cytuj
Przez analogie- pomieszaj w baku samochodu paliwa: wlej benzyne , gaz i ropęuśmiechuśmiechuśmiech
Pojedziesz???
A teraz wazne!!!
Przed siłownią musisz wrzucić nieco więcej węglowodanów.
Pozwalamuśmiechuśmiechuśmiech na DWIE kajzerki , przy super wysiłku jeszcze ew.jedna!

Moje motto:Jedz optymalnie i trwaj tylko w słońcu , bo nic zdrowego i pięknego nie urośnie w ciemności. Twórca www.jedzoptymalnie.pl
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11971
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 18:40  
Cytuj
Kurde - ale wybuchowe diety tu widzę. Mi kiedyś w górach, Woda mineralna z sokiem (a tym samym z cukrem) uratowała tyłek. Szlak był długi (11 godzin) i trochę przesadziłem z wysiłkiem - dotrwałem dzięki cukrowi.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 38
Dołączył: 20 Wrz 2011r.
Skąd: St.W.
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 18:54  
Cytuj
Lepszy rydz , niż nicumiech

Moje motto:Jedz optymalnie i trwaj tylko w słońcu , bo nic zdrowego i pięknego nie urośnie w ciemności. Twórca www.jedzoptymalnie.pl
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 19:00  
Cytuj
CYTAT
Przez analogie- pomieszaj w baku samochodu paliwa: wlej benzyne , gaz i ropęuśmiechuśmiechuśmiech
Pojedziesz???
A teraz wazne!!!
Przed siłownią musisz wrzucić nieco więcej węglowodanów.
Pozwalamuśmiechuśmiechuśmiech na DWIE kajzerki , przy super wysiłku jeszcze ew.jedna!


ok, rozumiem ok
A teraz mam pytanie - po każdej siłce zamiatam torebkę ryżu parabolicznego - chciałbym to czasem zastąpić - np kasza gryczana makaronem - czy np torebka kaszy gryczanej da mi tyle samo ile torebka ryzu ? czy mam zjesc jej wiecej - to samo tyczy sie makaronu ...ile ? by byly odpowiednie proporcje białka.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11971
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 19:02  
Cytuj
Miałem też kanapki - ale po prostu - cukier - trawiony przecież w pierwszej kolejnosci, najszybciej trafił do krwioobiegu. Odczułem różnicę bardzo szybko. Teraz zawsze na dłuższy szlak mamy z zoną oprócz zwykłej mineralnej, również taką z sokiem.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 38
Dołączył: 20 Wrz 2011r.
Skąd: St.W.
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 19:19  
Cytuj
O szybkiej energii(cukrze jest wyżej).
Tak jest w istocie , ale lepiej zatankuj swój "bak" wodorem , będzie więcej pożytku niż z węgla i dalej oraz dłużej pojedziesz.:cwaniak:

Nie wiem co to jest ryz p... , chociaż zaraz...czy to http://www.jedzd(...)parowany
Kasza w każdym przypadku będzie lepsza(gryczana z uwagi na magnez , jaglana z uwagi na krzem)
"W" mają porównywalne.

Moje motto:Jedz optymalnie i trwaj tylko w słońcu , bo nic zdrowego i pięknego nie urośnie w ciemności. Twórca www.jedzoptymalnie.pl
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 19:22  
Cytuj
st.dec a co prosz tych 3 produktow - makaron, ryz, kasza - mozna zastapic z wieksza wchlanialnoscia bialka do organizmy - tym juz sie przejadam - zastanawiam sie nad jakimis kaszkami - ale nie mam koncepcji co wymieszac z czym - bym idealnie zaqopatrzyl organizm w bialo po wysilku.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11971
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 19:24  
Cytuj
A co powiecie na taki patent - Zwykła niegazowana woda mineralna, a do tego cztery - pięć tabletek Pluszsz Actiwe. Dużo lepsze i bezpieczniejsze niż te wszystkie Drinki Energetyczne - polecam na długie jazdy samochodem, i wycieczki górskie.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 19:35  
Cytuj
Nie jestem za napojami energetycznymi - ani pluszami - można czasem zrobic wyjatek i gdy ktos jest w dużej trasie sie napic ale mi to kopa nie daje - są w nich tak naprawde znikome ilości guarany która ma za to wszystko odpowiadać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1216
Dołączył: 8 Sie 2006r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 19:37  
Cytuj
Znowu prywatny czat urządzacie: JerseyShore, mirek777 ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 38
Dołączył: 20 Wrz 2011r.
Skąd: St.W.
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 19:41  
Cytuj
Jersey , białka z produktów roślinnych nie powinieneś brać , WOGÓLE pod uwagę - ONE SIĘ NIE LICZĄ I SĄ BEZ ZNACZENIA!!!

Mirek , udowodniono i zatajono , ze każdy płyn z wodą na czele zabutelkowanej w plastiku jest KANCEROGENNY , czyt . rakotwórczy z uwagi na alkohol propylowy.
A suplementy to już totalna katastrofa(dr Clark-Kanada)
Za drinki energetyczne winien ktoś beknąć.
Słyszałem o bogatym młodzieńcu z Rzeszowa(głośna sprawa) , który "jechał" na drinkach i już nie jedzie.placze
Białaczka wyłączyła go z jazdy i spoczywa na wiecznym parkingu.

Moje motto:Jedz optymalnie i trwaj tylko w słońcu , bo nic zdrowego i pięknego nie urośnie w ciemności. Twórca www.jedzoptymalnie.pl
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 19:44  
Cytuj
CYTAT
Jersey , białka z produktów roślinnych nie powinieneś brać , WOGÓLE pod uwagę - ONE SIĘ NIE LICZĄ I SĄ BEZ ZNACZENIA!!!



One dla mnie są uzupełnieniem diety - substytutem białka - ponieważ czy to kurczak czy wołowina ona jest moim bazowym zasilaczem białka - bo co innego moge jeść do miesa po treningu ? co da mie jeszce wiecej białka ?

SM - ja tu diete dobieram i gadam ze specjalistami a nie Mirkiem - dostsowalem sie do twoich ostrzezen - sam popatrz w tematach.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 38
Dołączył: 20 Wrz 2011r.
Skąd: St.W.
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 19:56  
Cytuj
Każdy nadmiar białka jest szkodliwy organizmu , bo:(tekst z nk)
Objawy przy nadmiernym spożyciu białka:
swędzenie i pękanie skóry, cuchnący mocz i oddech , bóle wątroby, nerek,, stawów, przyspieszone tętno, arytmia serca, wzrost ciśnienia tętniczego, nadmierna pobudliwość, nerwowość, pocenie się, powrót cukrzycy, rzut dny moczanowej, ogólne osłabienie, otępienie mózgowe, uczucie zimna,zimne ręce i nogi , pogorszenie samopoczucia, słabość w stopach i łydkach, mrowienie, drętwienie, na paznokciach mogą pojawić się plamy, słabe włosy i paznokcie , myśli samobójcze , bardzo rzeczywiste sny , nie najlepszej "jakości".

Nadmierne spożywanie białka grozi nam CODZIENNIE, nie tylko od święta , dlatego przychodnie zapchane klientami , apteki rosną jak grzyby po deszczu , a koncerny farmaceutyczne powalają się z radości.
Tak robi sie biznes....
Dr JAN KWAśNIEWSKI powiedział - STOP!!!
/no i został wrogiem/
Ponadto każde 100gram białka , ponad norme , wątroba i "podwykonawcy" przerabiaja , męcząc sie okropnie , na węglowodany w ilości 56 gram , a te z kolei na tłuszcz.
Najwiecej białka jest w chudziznie(czyt. wyzej-na kłopoty chudzizna)

Moje motto:Jedz optymalnie i trwaj tylko w słońcu , bo nic zdrowego i pięknego nie urośnie w ciemności. Twórca www.jedzoptymalnie.pl
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 20:00  
Cytuj
st.dec - no dobra nadmiar białka szkodzi - ale co nie szkodzi w nadmiarze ? - chyba wszystko...
Jeżeli na siłowni doprowadziłem mięsni do mirko pęknięć - czyli nadkompensacji mięsnia - to czym jeżeli nie białkiem zaspokoje oragnizm bym uzyskład odbudowe z nadmiarem - czyli co zjeśc prócz wołowiny - by mięscie po wysiłku odstały to czego potrzebuja ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 38
Dołączył: 20 Wrz 2011r.
Skąd: St.W.
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 20:15  
Cytuj
Dobrze zauważyłeś - wszystko w nadmiarze i niedomiarze szkodzi.
Dlaczego nie wlejesz oleju do silnika pod korek , tylko dajesz mu właściwą dawkę?
A swój organizm chcesz za....ć.
Sam kiedyś machałem sztangą , ale bez nałukowyh wynalazków.
Pewnie zapisze się do siłowni...topgym
Terapia sympatyczna , którą nazwałem polega na tym , ze zerwane mięśnie naprawiasz mięśniami wieprzowymi-innymi , cherlawe płuca , płuckami na pierogi , chore serce , gulaszem z serc , rozłażąca się skórę , skórkami najbardziej biochemicznie zblizonymi do naszej , czyli swińskimismiech2smiech2smiech2
itd itp.
(no chyba , ze ktoś ma ręce z ogórka , nogi z bananów , głowę z kapusty , to taki ktoś winien zjadac białko roslinneuśmiech - trochę humoru nie zawadzi)uśmiech

Moje motto:Jedz optymalnie i trwaj tylko w słońcu , bo nic zdrowego i pięknego nie urośnie w ciemności. Twórca www.jedzoptymalnie.pl
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 20:21  
Cytuj
CYTAT
Dobrze zauważyłeś - wszystko w nadmiarze i niedomiarze szkodzi.
Dlaczego nie wlejesz oleju do silnika pod korek , tylko dajesz mu właściwą dawkę?
A swój organizm chcesz za....ć.
Sam kiedyś machałem sztangą , ale bez nałukowyh wynalazków.
Pewnie zapisze się do siłowni...topgym
Terapia sympatyczna , którą nazwałem polega na tym , ze zerwane mięśnie naprawiasz mięśniami wieprzowymi-innymi , cherlawe płuca , płuckami na pierogi , chore serce , gulaszem z serc , rozłażąca się skórę , skórkami najbardziej biochemicznie zblizonymi do naszej , czyli swińskimismiech2smiech2smiech2
itd itp.
(no chyba , ze ktoś ma ręce z ogórka , nogi z bananów , głowę z kapusty , to taki ktoś winien zjadac białko roslinneuśmiech - trochę humoru nie zawadzi)uśmiech


Mi także jest ciezko osiągac coraz to wyższy level - poniewaz nie korzystam z suplementacji/odżywek - dlatego wale w posiłki dużo białka - ale musze coś urozmaicic i zmienic ponieważ od jakiegos czasu rośnie siła ale masa stoi w miejscu - a chciałbym jeszcze ze 2-4kg masy mięsniowej i wtedy zaczne mocniejsza wycinke.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11971
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 22:28  
Cytuj
SM - czyżbyśmy nie w temacie pisali - to wyogłosiliście konkurs.

a wracając do tematu. Też nie jestem za suplementami i używam ich bardzo sporadyczniem tym bardziejm że te musujące potrafią wywołać kamice nerkową, jeśli się z nimi przesadza. Lepiej jeststarać się zapewnić sobie mikroelementy w diecie.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 23:02  
Cytuj
CYTAT
Sam kiedyś machałem sztangą , ale bez nałukowyh wynalazków.


st.dec chetnie poznam Twoja diete i to jak ja bilansujesz w białko i węglowodany - jakie masz proporcje każdego posiłlu po siłowni - nie wiem na jakiej zasadzie ćwiczyłes i czy takie diety były Ci potrzebne - poniewaz mogłeś to robic czystorekreacyjnie bez budowania masy.

Jednak pytanie brzmi - ponieważ w optymalnym jedzeniu - mówic sie dużo o jakjach - ściśle - żółtkach - jeżeli jadam sniadanie z 4 to czy to nie jest dużo białka dla organizmu ? i czy dziennie go nie przekraczam skoro dodatkowo po silowni = dokladam kolejne bialko...mieso, ryz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 38
Dołączył: 20 Wrz 2011r.
Skąd: St.W.
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2011r. 06:26  
Cytuj
Jersey , kiedy ja machałem to jeszcze Ciebie na świecie nie było ,a o zadnych dietach w tym czasie mowy nie było.
Samo bilansowanie potrawy jest nieco skomplikowane. Musisz sie tego nauczyć. Poznać praktycznie tabele produktów zywnosciowych http://www.jedzdobrze.pl/tabele kupić wage , kalkulator i wrócic do matematyki.
Lepiej jednak będzie gdy skorzystasz z gotowych potraw na http://jedzo(...)aria.php

Nie znam Twojego wzrostu , nie wiem co porabiasz i ile ważysz. To są dane wyjściowe do ustalenia proporcji BTW.
Ponieważ należę do tych , którzy nie maja pogladów , powiem to co WIEM.
Dr Jan Kwaśniewski nie opracował diety optymalnej dla kulturystów i takiej nie ma. Powiedział krótko- po co to komu i jaki z tego pozytek.
Można jednak nieco podciagnąc proporcje , ale z tego masy mięśniowej raczej nie bedzie.
Będzie natomiast super sylwetka i niemiłosierna siła , a to wystarczy , aby wszystkie laski lały łzy na widok takiego atlety.
Człowiek posiada 625 rodzajów mięśni. Jeśli któryć z nich pęknie pod wpływem wysiłku , móżg natychmast kieruje tam części zamienne(białka) , aby naprawic awarie.
Dobrze w tym czasie , gdy w zasobach organizmu jest właściwe białko(żółtka,podroby,mięso), gorzej , gdy krąży bialko roslinne. Tym nic nie naprawisz.
Wizualnie po vczasie wygląda na to , że mięsień , np biceps ci "Urusł". Nic bardzie mylnego. To zagojona blizna spowodował , ze obwód sie zwiekszył.
Jesli takich peknięć jest sporo , blizn coraz więcej , obwód rośnie a nasza psyche pozornie sie poprawia.
Kiedys widziałem Terminatora- strach na to cos patrzeć , a było przeciez na co!
Ja zjadam 35 gram białka na dobe,z najwyższej półki , ok. 100-120g tłuszczu i ok 40 g W.

Kamicę nerkowa najszybciej mozna załapać na owocach. Każdy może to sobie udowodnić.
Dzis robi sie usg-wszystko gra. Ale nadszedł czas owocobrania- truskawki , czereśnie,maliny itd. Jęzor wisi po kolana , bo tak porobiono(5-7xdz). Zjadamy więc codziennie ok dwóch kilogramów tych "świetnych" witamin , mikro i makroelementów.
Po dwóch miesiącach robimy usg i kamyki juz ocieraja sie o siebie.
Wiemy jednak cos na ten temat i błyskawicznie przechodzimy na diete optymalna(tłuszczowa). Okazuje sie , ze po miesiacu po kamyczkach ani sladu!!!
Kamyczki rozpuszczaja sie w obecności tłuszczu , a wiesz dlaczego? Bo kamyczki to "zastana" żółć , którą Stwórca nam dał do trawienia tłuszczu. Proste?
Jak świnski ogonuśmiechuśmiechuśmiech
Nie ma tłuszczu , jest zastój i kamyki. Jest tłuszcz żółć ma co robić -kamyków niet...

Moje motto:Jedz optymalnie i trwaj tylko w słońcu , bo nic zdrowego i pięknego nie urośnie w ciemności. Twórca www.jedzoptymalnie.pl
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 5 6 7 8 9 10 11 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »