NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 8 9 10 11 12 13 14 ... » »»
Optymalni górą!, Węglowodany winny być..
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Gru 2011r. 15:22  
Cytuj
CYTAT
Bardzo mnie to rozśmieszyło, ja tylko twierdzę że jeśli mieszkacie razem to możecie porozmawiać w domu a nie na forum i jeśli coś piszecie do ludzi piszcie z jednego konta a nie 3 bo to zwykłe oszukiwanie. Poza tym nie chce być złośliwy ale waga ok. 120kg przy 180cm w Pana wieku nie jest chyba zbyt zdrowa?


Wrzuć sobie jakieś dobre musli lub serek żółty z boczusiem - to Ci dobrze zrobi - w moim organizmie wykonuje całą robote ok
Dziś zaszalałemn i sobie zrobiłem rybke z jajeczku + kasza gryczana i 3 jajka na twardo z majonezem - czuje sie znacznie lżej niż po kurczaku i ryżu umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Gru 2011r. 15:22  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 326
Dołączył: 18 Marz 2009r.
Skąd: St. W.
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Gru 2011r. 15:45  
Cytuj
I tak będzie trwać , trwać i trwać , aż stanie się wyjątkowo proste , tanie i wybitnie prozdrowotne , dające w Twoim przypadku wyjątkowy power , o czym już niejednokrotnie się przekonałeś.
Pamiętaj - proporcje BTW , jak 1,2:2,5-3,5:0,8-1,5 w Twoim przypadku są najważniejsze!!!!
Powodzenia.ok

OPTYMALNE CENTRUM ŻYWIENIOWE - STALOWA WOLA AL. J. PAWŁA II 19A/www.jedzoptymalnie.pl/
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2011r. 10:47  
Cytuj
Chałwa słonecznikowa z Ukrainy skład BTW - jaki?

Czasami (rzadko bo u nas w sklepach jej nie ma) ją wcinam bo sezamowej nie lubię a ta ukraińska ze słonecznika jest dla mnie delikatesem.

Pytanie moje dot. głównie zawartości cukrów i tłuszczu w tym produkcie (słonecznikowa zazanczam) bo nie mogę nic takiego znaleźć na necie.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 326
Dołączył: 18 Marz 2009r.
Skąd: St. W.
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2011r. 11:27  
Cytuj
Tego nie wie nikt...
Jeśli nie ma danych na opakowaniu , a pewnie nie ma , to nic w tego.
Średnio handlowa chałwa posiada:
Białko 12.5 g
Tłuszcze 21.5 g
Węglowodany 60.5 g
Indeks glikemiczny 56
Pewnie za dużo cukru , na pewno za dużo!
Można by nieco pokombinować mając BTW słonecznika - (24,4/43,7/18,6 oraz sezamu - (23,2/59,9/2,1).
Gdyby zmniejszyć ilość cukru w sezamowej , byłaby lepszą potrawą niż słonecznikowa z uwagi na W.
Święta za pasem , zatem proponuję:
http://www.jedzo(...)p?id=177

OPTYMALNE CENTRUM ŻYWIENIOWE - STALOWA WOLA AL. J. PAWŁA II 19A/www.jedzoptymalnie.pl/
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2011r. 11:46  
Cytuj
Kurde, a ja myślałem, ze to głównie miazga, tłuszcz i trochę cukrów a to taka pułapka:szok:

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2011r. 20:31  
Cytuj
Chałwa tylko o samku waniliowym - mieszam ja z plastrami banana - wyczytałem ,że to także dobry mix - jak banan z bułką.
Ten placuszek O.C.Ż podałeś to dam dziewczynie - może podoła i cos z tego przepisu będzie na święta chytry

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 61
Dołączył: 2 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2011r. 20:36  
Cytuj
Jak tam twoje "uleczajace" prądy? Dalej nabijasz ludzi w butelke?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11971
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2011r. 20:45  
Cytuj
To już nie ta chałwa co kiedyś. Zapamiętałem ten smak z dzieciństwa bardzo dobrze i jestem pewien, że obecna chałwa nie ma z tamtą nic wspólnego. W tamtych czasach bardzo wiele produktów było o wiele zdrowszych.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2011r. 21:04  
Cytuj
CYTAT
To już nie ta chałwa co kiedyś. Zapamiętałem ten smak z dzieciństwa bardzo dobrze i jestem pewien, że obecna chałwa nie ma z tamtą nic wspólnego. W tamtych czasach bardzo wiele produktów było o wiele zdrowszych.


Mirek jak se kupisz słonecznikową na Ukrainie to Ci się dzieciństwo przypomni. Mają też smakowe i stara szkoła - krojone z bloku na wagę jak u nas smalec czy marmolada za komuny.
Ja sezamowej nie lubię.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2011r. 21:07  
Cytuj
Na granicy słowackiej też maja takie rarytasy - najbardziej lubie serowe sznurowadła good - ser oscypkowy ...zawsze gdy wracalem ze slowacji kupowalem takie poniewaz inaczej smakuja niz te nasze - rozpuszczalem i mieszałem z żurawiną - palce lizać ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11971
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2011r. 21:09  
Cytuj
Nie kupiłbym tej od naszych wschodnich sąsiadów. Po prostu nie mam zaufania do produktów ze wschodu. Teraz nie tan smak, zapach, konsystencja. Wiele produktów to teraz oszustwo - to se ne wrati...

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2011r. 21:16  
Cytuj
CYTAT
Nie kupiłbym tej od naszych wschodnich sąsiadów. Po prostu nie mam zaufania do produktów ze wschodu.


A czy z zachodu lub centrum są lepsze?
Ja też kiedyś byłem uprzedzony do żarcia ze wschodu ale nasi i unijni producenci mnie z tego wyleczyli.

Wbrew pozorom pewne zacofanie Ukrainy działa pozytywnie na wiele tam produkowanych żarć.
Wódka, piwo, słodycze - umieją zrobić, to i reszcie dadzą rady.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11971
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2011r. 21:19  
Cytuj
To raczej głeboko zakorzenione uprzedzenie. Nie poparte jakimiś konkretnymi argumentami. Dawniej, - zauważcie - były ekologiczne opakowania, produkty żywnościowe bez całej gamy środków chemicznych "E..."

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2011r. 21:25  
Cytuj
Ja nie mam uprzedzeń - gdy jade za granice zawsze jem lekalna kuchnię - czasem sie na tym przejade - ale ogolnie wychodze na plus ok - slowacja , ukraina - alkohole - znajomi cale bagazniki ze slowacji przywozili(rum) - kiedy to było.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 191
Dołączył: 27 Maja 2010r.
Skąd: StW
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 9 Gru 2011r. 05:12  
Cytuj
Dajcie sobie spokój z chałwą i pochodnymi. Ten produkt nie mieści się w żadnych granicach diety , bądż żywienia optymalnego.
Zatem jest niegodny.chytry
Wątek dotyczy prawidłowego odżywiania człowieka opartego na naukach ścisłych , chemii , biochemii , fizyce , a nawet matematyce.

Ogon , nerki , wątroba i cały tłuszcz z barana , to Najświętsza rzecz Mojżesza kapłana/Biblia/.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Gru 2011r. 08:36  
Cytuj
CYTAT
Dajcie sobie spokój z chałwą i pochodnymi. Ten produkt nie mieści się w żadnych granicach diety , bądż żywienia optymalnego.
Zatem jest niegodny.chytry
Wątek dotyczy prawidłowego odżywiania człowieka opartego na naukach ścisłych , chemii , biochemii , fizyce , a nawet matematyce.

seanor ale jeżeli nawet ktoś stosuje diete optymalną i sie skusi na cos innego np jak chałwa to przeciez nie robi sobie żadnej krzywdy, prawda ? - ile taka chałwa po zjedzeniu zostaje w organiźmie ? - słodycze chyba najdłużej sie utrzymują.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 191
Dołączył: 27 Maja 2010r.
Skąd: StW
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 9 Gru 2011r. 09:44  
Cytuj
Pewnie i nic wielkiego się nie stanie.
Przez analogie , to pewnie będzie tak , jakbyś do baku z oktanem 98 , wlał przez pomyłkę 5 litrów gazu...
(chałwa to tez słodycz , jak wynika z powyższego postu - czekolada ma tyle samo cukru co chałwa , bułka-skrobia 10 dkg podobnie).

Ogon , nerki , wątroba i cały tłuszcz z barana , to Najświętsza rzecz Mojżesza kapłana/Biblia/.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 326
Dołączył: 18 Marz 2009r.
Skąd: St. W.
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Gru 2011r. 10:53  
Cytuj
CYTAT
Trzeba będzie powoli zacząć się zaopatrywać w jakieś podreczniki z zakresu Ż.O.

Do tej pory było trochę samouctwa, podglądania zjawisk i prawidłowości zachodzących w przyrodzie, trochę myślenia i wyciągania wniosków. Oczywiście nie obyło się i bez błedów.

No ale widze, że trzeba teraz wejść na wyższy poziom samodoskonalenia się i zaczerpnąc z literatury fachowej.

Muszę zarabiać na siebie i rodzinę, nie lubię stać w kolejkach i nie mam czasu na choroby a zresztą najpoważniejsza rzecz z jaką byłem w życiu u lekarza-chirurga to wrastający paznokieć u nogi- trochę w tym własnej winy.

Z doświadczenia na przestrzeni lat zauważyłem, że im moje żywienie było bliższe optymalnego tym lepiej się czułem i miałem więcej powera teraz też jestem w takim stadium i myśle, ze po osiągnięciu optimum już zostanę w nim na stałe.



Gdy się dużo czyta – dużo się znajduje. Gdy się czyta z kluczem – znajduje się jeszcze więcej.
Oficjalna nauka wszystko to, czego nie jest w stanie zrozumieć po prostu pomija, pokrywa milczeniem, odrzuca jako nieistniejące - napisał Dr J.Kwaśniewski.
Zatem , dążenie do wiedzy jest czynnością chwalebną - podążaj więcok

OPTYMALNE CENTRUM ŻYWIENIOWE - STALOWA WOLA AL. J. PAWŁA II 19A/www.jedzoptymalnie.pl/
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 326
Dołączył: 18 Marz 2009r.
Skąd: St. W.
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Gru 2011r. 11:55  
Cytuj
Róbcie zapasygood http://www.sfora(...)a-a38552 - oni już wiedzą , a MY?!mlotek

OPTYMALNE CENTRUM ŻYWIENIOWE - STALOWA WOLA AL. J. PAWŁA II 19A/www.jedzoptymalnie.pl/
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Gru 2011r. 13:21  
Cytuj
Niestety w Polsce świętością jest cukier.

Nie widziałem nigdy żeby nasi rodacy robili od cukru większe zapasy czegokolwiek. No może ziemniaki. Ale pod wględem ilości wywożonego wózkiem ze sklepu towaru I miejsce - zajmuje niepodzielnie cukier.

Czyżby podstawowy produkt żywnościowy w naszym pięknym kraju?
To w takim przypadku jak ten kraj ma rosnąć w siłę i dostatek?

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 38
Dołączył: 20 Wrz 2011r.
Skąd: St.W.
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Gru 2011r. 18:15  
Cytuj
Bo cukier krzepi , ale tylko producentówchytry
A masła nie wolno, bo po maśle mdli!uśmiech
I chorysterol skaczeneutralny

Moje motto:Jedz optymalnie i trwaj tylko w słońcu , bo nic zdrowego i pięknego nie urośnie w ciemności. Twórca www.jedzoptymalnie.pl
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 326
Dołączył: 18 Marz 2009r.
Skąd: St. W.
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Gru 2011r. 11:12  
Cytuj
Prawdopodobny sprawca kryzysu maślanego w Norwegii http://www.youtu(...)ieW_X9l4
A tu http://www.forum(...)&start=0 - norweskie forum maślaneumiech
(dobrze , że o łoju i słoninie na razie ciszagood uśmiechumiechuśmiech)

OPTYMALNE CENTRUM ŻYWIENIOWE - STALOWA WOLA AL. J. PAWŁA II 19A/www.jedzoptymalnie.pl/
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Gru 2011r. 11:37  
Cytuj
Roald Amundsen (Norweg) jako pierwszy zdobywca bieguna południowego z pewnoscią jechał na biegun o tłuszczu bo na "zdrowej żywności" to by nawet do wybrzeży Antarktydy nie dopłynął.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 109
Dołączył: 18 Wrz 2010r.
Skąd: St.W.
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Gru 2011r. 07:19  
Cytuj
Rzeczywiście!
I wszystko jasne.
To dziś , Norwegowie świętują setną rocznice odkrycia bieguna przez swego rodaka.
Kto żyw popędził w jego kierunku zabierając ze sobą tłuszcze nasycone , w tym masłoumiechumiechumiech
(na badylach i marmeladzie byłaby słaba jazda...uśmiech)

xxl
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Gru 2011r. 10:48  
Cytuj
Szukam i szukam i nie mogę nigdzie znaleźć normalnej słoniny (3-4 palce).
Problem w tym, że z mojego pewnego źrodła nie będę miał słoniny tak do około połowy 2012r. (świnie jeszcze za małe).

We wszyskich sklepach same ścinki zwane dumnie "słoniną".

W ogóle większość towarów w większości sklepów to nie jest jedzenie dla człowieka.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 8 9 10 11 12 13 14 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »