NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2
klimatyzacja- gdzie najtaniej nabić,
Posty: 315
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Kwie 2012r. 09:46  
Cytuj
nikoxxx1[b][/b] po wizycie napisz co i jak i ile kasująok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Kwie 2012r. 09:46  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8
Dołączył: 17 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Kwie 2012r. 12:01  
Cytuj
Witam Wszystkich jako nowy na forum, poczytałem trochę Waszych opinii na temat klimy, zajmuję się już tym od dawna, a w tym roku zaczynam bawić się w klimatyzację samochodową!!
Pytanko do nikoxxx1 gdzie można tak tanio czynnik chłodniczy kupić?? 20 zł/kg?? Chętnie zakupię nawet 10 butli(Oby nie made in china bo takie też są)
Co do wydruku- oczywiście jak najbardziej powinien być jeśli maszyna na to pozwala. Ale Panowie i Panie musicie wiedzieć że maszyna ściąga czynnik do butli razem z olejem!! Nie jest prawdą że olej jest odseparowany, CZĘŚCOWO TAK! A później ten sam czynnik z olejem jest wtłaczany do instalacji pod ciśnieniemi w efekcie tego nie wiemy ile mamy czynnika a ile oleju w instalacji, dodatkowo maszyna nam doleje oleju i jest git! A później jest problem bo coś słabo chłodzi, filtry zapchane, węże pękają pod ciśnieniem itp.
Nie jestem zwolennikiem ściągania czynnika po to aby go tylko zważyć i wtłoczyc ponownie, jeśli jest możliwośc to tylko uzupełniam go czystym!!! czynnikiem
Jest możliwość uzupełniania czynnika beż ważenia na podstawie innych parametrów tak jak to się robi w klimatyzacji stacjonarnej.
A pytanie było czy ktoś sprawdza azotem pod ciśnieniem? Tak sprawdza.uśmiech
Wszystko na stronie www.teleserwis.eu

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 159
Dołączył: 1 Lut 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Kwie 2012r. 13:17  
Cytuj
Skoro czynnika ubyło - znaczy, że mamy nieszczelność. Pomijamy tutaj inne straty. Żeby nieszczelność zlokalizować - wypadało by:
- sprawdzić wycieki - o ile podany był barwnik
- wykonać próżnię, lub lepiej - sprawdzić ciśnieniem - pompując azot.

Na tej stronie jakiś bełkot.
CYTAT
Po kazdym sezonie zimowym w instalacji klimatyzacyjnej w samochodzie ubywa około 10% czynnika chłodniczego co objawia się mniejszą mocą chłodniczą w lecie.

No bez przesady potluczony

CYTAT
W wynku tego powstają mikronieszczelności których czasami nie da się wykryć przyrządami pomiarowymi, dlatego czasami wystarczy uzupełnić 100 gram czynnika by przywrócic pełną moc chłodniczą.


Czasami ...

CYTAT
Każdy serwis wyceniamy indywidualnie.

Mam wrażenie że cena usługi = A*wartość samochodu + B
gdzie A - jakiś współczynnik
B - stała korekcyjna, ze względu na klienta

CYTAT
Promocja przy uzupełnianiu klimatyzacji samochodowej. Do końca kwietnia przy uzupełnieniu klimatyzacji odgrzybianie za pół ceny!

Ha ! rewelacja. Tylko nigdzie nie ma podane ile wynosiła cena pierwotna potluczony


Wydruk nie tylko zależy od maszyny - ale i od obsługującego. Jeśli ktoś ma "maszynę", która wydruku nie robi - to dziękuje za takie usługi.

CYTAT
a w tym roku zaczynam bawić się w klimatyzację samochodową!!

Mam nadzieję, że w swoich samochodach ? Nie chciał bym by się ktoś bawił moim układem.

CYTAT
Jest możliwość uzupełniania czynnika beż ważenia na podstawie innych parametrów tak jak to się robi w klimatyzacji stacjonarnej.

Proszę rozwinąć. Mając na uwadze pojazdy, gdzie podłącza się jeden wąż.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8
Dołączył: 17 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Kwie 2012r. 13:34  
Cytuj
No widzę że już znalazł się znawca i matematyk, dziękuję za uwagi.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 159
Dołączył: 1 Lut 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Kwie 2012r. 13:39  
Cytuj
Proszę. Jednak czekamy na wyjaśnienia.
Kolega chyba świadczy usługi. Oczekujemy wiedzy i profesjonalizmu. Oraz nie poprawiania producenta.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8
Dołączył: 17 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Kwie 2012r. 13:48  
Cytuj
Tak świadczę usługi i daję na to gwarancję oraz dodatkowo 100% gwarancji satysfakcji, jeśli klient nie jest zadowolony to nie płaci. Nie jestem w tym zakresie laikiem.
Cóz mogę więcej dać, wiedzę mam dla siebie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 159
Dołączył: 1 Lut 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Kwie 2012r. 13:57  
Cytuj
Teraz to zawiało, że kolega jest wielkim magiem i jako nieliczny posiada tajemną wiedzę, która ma jedynie dla siebie potluczony


Wybacz kolego, ale mi się wydaje, że kupiłeś sobie jakąś maszynkę za kilka tysięcy i pomyślałeś, że w oparciu o utarte schematy postępowania w układach chłodniczych - jak to nazwałeś - stacjonarnych - będziesz robić samochody.
W rzeczywistości jednak wydaje mi się, że masz kiepski sprzęt i boisz się dyskusji, która może wykazać Twoje braki w wiedzy.
Na stronie masz pełno ogólników, zero konkretów. Nawet ceny są tajemnica ...

Podsumowując - jedziesz do np. Bosch Service i w cenie jak u Ciebie - albo 15 zł drożej mas zrobione na prof. sprzęcie, u ludzi którzy coś wiedzą.

Chciałem znaleźć Twoje atuty - ale nie mogę.
Stronę masz (to już coś), niestety na stronie same ogólniki. Na czym robisz, jak robisz - tajemnica. Ceny tajemnica. Wybacz, dla mnie stwierdzenie "nie jestem laikiem" to za mało, by powierzyć Ci usługę.
Sam sobie kłody pod nogi rzucasz.

P.S.
Dajesz gwarancję ... kolego - Ty MUSISZ dawać gwarancję. Jak każdy. Takie mamy prawo. Nawet fryzjer daje gwarancję.

P.P.S.
Klient nie jest zadowolony - nie płaci ... czyli jak mu nie chłodzi to nie płaci, bo się okazało, że nie wystarczyło jdyne dodać 100g czynnika :cwaniak:

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8
Dołączył: 17 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Kwie 2012r. 14:12  
Cytuj
Dalsza dyskusja z Tobą nie ma sensu, potrafisz tylko obrzucic błotem i oczernić na podstawie kilku zdań. Jest w STW tyle zakładów, wybierz sobie najlepszy. Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 26 Lis 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Kwie 2012r. 14:44  
Cytuj
Dyskusja trochę się rozmyła. Nie będę stawał po czyjejś stronie bo to nie ma sensu. Kto umie czytać ten widzi o co chodzi :]

Mnie interesuje to co ktoś wspomniał o tej auto klinice. Był ktoś ? sprawdzał ?
Może by się wypowiedział ktoś z pracowników lub właścicieli ?

Szczerze powiem ze rozważałem tez w tym roku albo auto craft albo Pana Chamerę ....

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 474
Dołączył: 26 Kwie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Kwie 2012r. 14:48  
Cytuj
tygrysek - możesz przybliżyć ciut berdziej wspomnianą gwarancję, która rzekomo daje fryzjer??
i nie zapomnij wskazać imiennie takiego fryzjera, który udzieli mi gwarancji zadowolenia - a jeśli cos spier... to przywróci stan mojej fryzury do momentu, kiedy wchodząc przekroczyłem próg jego zakładu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 545
Dołączył: 6 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Kwie 2012r. 14:58  
Cytuj
Tak jak Odmieniec,jestem zainteresowana namiarami na tegoż fryzjera.
Domniemam,iż posiada on stronę internetową, gdyż w przeciwnym razie nawet byś o nim nie wspomniałco.
Poproszę o link.Z góry dziękuję Tajgerze.

ps. Dif, golisz na glanc,czy robisz dredy? (tez mam ochotę poeksperymentować) :szok:

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 26 Lis 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Kwie 2012r. 15:17  
Cytuj
Może to zostało źle ujęte przez tygryska, tak domniemam ale chodzi o prawo do reklamacji na źle wykonaną usługę - potocznie nazywane jest to gwarancją. Nie rozmywajcie tematu. Posty do skasowania. Gdzie administracja ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 136
Dołączył: 31 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 10 Kwie 2012r. 15:35  
Cytuj
CYTAT
Dyskusja trochę się rozmyła. Nie będę stawał po czyjejś stronie bo to nie ma sensu. Kto umie czytać ten widzi o co chodzi :]

Mnie interesuje to co ktoś wspomniał o tej auto klinice. Był ktoś ? sprawdzał ?
Może by się wypowiedział ktoś z pracowników lub właścicieli ?

Szczerze powiem ze rozważałem tez w tym roku albo auto craft albo Pana Chamerę ....


Ja się wybieram, bo trochę mi śmierdzi z klimy. Co roku odgrzybiałem - raz u Widery (chemia, auto zostaje na całą noc) i kilka razy ozonowanie (raz w Bosch Service, raz w Sandomierzu). Niestety efekt jest mizerny w jednym i drugim przypadku, trzeba by powtarzać zabieg co najmniej 2x w roku. W moim przyapdku prawdopodobnie trzeba bezpośrednio potraktować parownik. Rozmawiałem z tym gościem z Auto Kliniki i powiedział, że może to zrobić - cca. 65 PLN. Przy okazji pytam w jaki sposób chce to zrobić, może ozonem... A on na to, że ozon ma, ale tylko dlatego, że wszyscy TO mają i klient chce "ozonowania", a klient nasz Pan... Natomiast efekt po ozonowaniu jest praktycznie zerowy!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 545
Dołączył: 6 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Kwie 2012r. 15:37  
Cytuj
CYTAT
Może to zostało źle ujęte przez tygryska, tak domniemam ale chodzi o prawo do reklamacji na źle wykonaną usługę - potocznie nazywane jest to gwarancją. Nie rozmywajcie tematu. Posty do skasowania. Gdzie administracja ?

Lisie.Nic źle ujęte nie zostało.Każdy ciut rozgarnięty forumowicz, domyśli sie o co chodzi z postem Different-a, tak jak każdy myślący forumowicz zaczai,z kim zwiazany jest Tajger i kogo reprezentuje w każdym temacie dot.motoryzacji.Zbyt bardzo rzuca sie w oczy.
Dziękuję za uwagę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 26 Lis 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Kwie 2012r. 15:50  
Cytuj
Widzisz, czekolado, ja nie śledzęforum wątek po wątku tylko wchodze na te które mnie zainteresują i i tak we wszystkich nie biorę udziału bo jak widzę ich poziom to stwierdzam że mija się to z celem. Nie wiem kogo reprezentuje tygrysek ale z chęcią się dowiem bo im dłużej "go czytam" tym lepsze mam o nim zdanie.

Wracając do klimy. Widera to ten koło dużego tesco tak ? wjeżdża od strony centrum handlowego ?

W auto klinice powiedział w końcu w jaki sposób zamierza to zrobić ? Chociaż cena 65 nie jest jakąś zaporową w jak robić, to porządnie. Ja z kolei myślałem że pomoże wymiana filtra przeciwpyłkowego bo strasznie parowały mi szyby na zamkniętym obiegu i był lekko nieprzyjemny zapach. Fitr wymieniłem (oczywiście nie teraz tylko niecały rok temu) i zero efektu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 474
Dołączył: 26 Kwie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Kwie 2012r. 17:27  
Cytuj
niech ktoś się przejedzie do Pana coolserwis`a i mi da znać czy warto umiech
tygrysek! zgłaszasz się na ochotnika!

PS. Czeko, ja w zasadzie to tylko zaczesuję grzywkę na resztę czachy. Zatem dbam o to aby była odpowiednia. Żadnych fajerwerków nie ma.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 122
Dołączył: 17 Lis 2011r.
Skąd: nisko
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Kwie 2012r. 17:38  
Cytuj
ja tam pojade autem bez klimy i zobaczymy czy szybko sie zorienyuje w tym ze brak tego co ma zrobic goodmlotek

czasami tu bywam
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 22 Cze 2012r. 16:22  
Cytuj
Odgrzebię temat. Robił ktoś ostatnio klimatyzację na trasie na Nisko za wiaduktem kolejowym po prawej w Centrum motoryzacyjnym od A do Z? Polecono mi ich, podobno robią wszystko za bardzo niewiele i trochę mi się to podoba, a trochę nie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 132
Dołączył: 1 Maja 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 22 Cze 2012r. 23:29  
Cytuj
//moderowano
Proszę nie zaniżać poziomu dyskusji.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 499
Dołączył: 8 Cze 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Cze 2012r. 10:15  
Cytuj
CYTAT
Fox-GreyFox
Widzisz, czekolado, ja nie śledzęforum wątek po wątku tylko wchodze na te które mnie zainteresują i i tak we wszystkich nie biorę udziału bo jak widzę ich poziom to stwierdzam że mija się to z celem.

I tutaj się zgadam z przedmówcą.
CYTAT
Fox-GreyFox
Ja z kolei myślałem że pomoże wymiana filtra przeciwpyłkowego bo strasznie parowały mi szyby na zamkniętym obiegu i był lekko nieprzyjemny zapach. Fitr wymieniłem (oczywiście nie teraz tylko niecały rok temu) i zero efektu.

Może wypróbowałeś coś jeszcze Fox?
Czy poza wymianą filtra ma ktoś jeszcze jakiś pomysł na parowanie szyb?

Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem,

ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem.

/Gabriel Garcia Marquez

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5007
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Cze 2012r. 10:21  
Cytuj
A nie ubywa płynu chłodniczego?
Często po zimie zaczyna przeciekać nagrzewnica, płyn leci do obudowy w któej jest też nawiew klimy i wtedy parują szyby

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 711
Dołączył: 0 00 0000r.
Skąd: Tarnobrzeg - Stalowa
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 23 Cze 2012r. 14:38  
Cytuj
99 zl kosztuje nabicie do 0.5 kg klimy w Auto Klinice.

Mam pytanie dla znajacych sie w temacie... ostatnio skonczyla mi sie klima w aucie i silnik zaczal glosniej pracowac ( przy wylaczonej klimie). Cos jak huczenie łożyska. Jak wlacze klime to przestaje.

Śmiejecie się ze mnie, bo jestem inny. Ja się śmieję z was, bo wszyscy jesteście tacy sami.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 51
Dołączył: 26 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Cze 2012r. 23:37  
Cytuj
Może łożysko na kompresorze

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »