NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zakupy »
Nowy Temat Odpowiedz
Oszusci w sklepach,
Posty: 1738
Dołączył: 26 Lip 2009r.
Skąd: RMI
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 5 Sie 2010r. 12:04  
Cytuj
Witam. Mam taki problem. Kupilem aparat fotograficzny w sklepie MEDIAMARKT i podczas zakupu sprzedawca powiedzial ze w ciagu 5 dni moge ten aparat oddac jezeli mi nie bedzie odpowiadal.

Po 2godzinach przyjechalem oddac ten aparat bo mi sie nie podobalo ze on ma baterie a nie akumulatorek, i wtedy sprzedawca powiedzial ze nie moze tego przyjac, bo takie ma jakies przepisy.

Ten aparat byl ostatni z wystawy(wiem ze przy zakupie ostatniego produktu sa jakies znizki) i zadnej znizki nie mialem.

Chcialem rozmawiacv z kierownikiem to powiedzieli ze kierownika nie ma.

Na paragonie pisze ze kolor aparatu brazowy a Ja mam szaro czarny.

Jak to zwrocic ten aparat i odzyskac kase??????????????

PS. Ten co sprzedal ten aparat juz potem nie przyszedl wyjasniac sprawy tylko gdzies tam siedzial a inni bzdety wciskali z glupim smiechem.

CO mam zrobic teraz???????????????????

Jedni pija bo musza, Ja pije bo lubie, chyba ze tez juz ku.... musze!!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sie 2010r. 12:04  
Cytuj

Jedni pija bo musza, Ja pije bo lubie, chyba ze tez juz ku.... musze!!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 551
Dołączył: 4 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sie 2010r. 12:21  
Cytuj
niech Ci dadzą "na piśmie", że nie chcą tego przyjąć - podpis, pieczątka jeśli by się wzbraniali? wezwałbym policję i niech spisuje protokół, to powinno wystarczyć, ale jeśli trafisz, że będą dalej kombinować? to z takim pisemkiem zostaje iść do urzędu ochrony konsumenta. (w Stalowej chyba jest siedziba)
Tak mi się wydaje?

chyba aktualne : http://powiatstalowa.bip.pl/

CYTAT
Zadania Powiatowego Rzecznika Konsumentów, urzędy i organizacje zajmujące się prawami konsumenta
Gdzie można uzyskać poradę?
Jak i gdzie dochodzić swoich praw konsumenckich?
(Informacja dla konsumentów powiatu stalowowolskiego)
1.Powiatowy Rzecznik Konsumentów – Starostwo Powiatowe w Stalowej Woli ul. 1 Sierpnia 12, III piętro, p. 313, tel. 843-36-60.
Zadania rzecznika to:
- udzielanie bezpłatnych porad prawnych i informacji w zakresie ochrony interesów konsumentów,
- prowadzenie edukacji konsumenckiej,
- występowanie do przedsiębiorców w sprawach ochrony praw i interesów konsumentów,
- współdziałanie z właściwymi miejscowo delegaturami Urzędu, organami Inspekcji Handlowej oraz organizacjami konsumenckimi,
- wykonywanie innych zadań określonych w ustawie lub w przepisach odrębnych.
Zadania rzecznika określa ustawa z dnia 15 grudnia 2000 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. Nr 122 poz. 1319 z późn.zm.)

I w ciekawych czasach żyć nam przyszło - niestety, konserwatystą jest ten kto woli kobiety. Pozdrawiam myślących.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2083
Dołączył: 26 Cze 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sie 2010r. 12:28  
Cytuj
Prawo zwrotu do 7 dni przysługuje tylko jeśli zakup był dokonywany poza lokalem przedsiębiorstwa lub jeśli jakiś regulamin firmy do jakiejś usługi tak stanowi (jak ktoś chce powiedzieć, że przysługuje zawsze i wszędzie niech najpierw poczyta stosowny zapis w przepisach prawa), możliwość zwrotu w zwykłym sklepie to rodzaj uprzejmości ze strony sklepu. Więc jeśli najpierw ci powiedział, że możesz zwrócić, a potem nie chce przyjąć, to gość niestety cię wyruchał. A policja nie ma tu za wiele do rzeczy, przepisy wynikają z prawa cywilnego, a nie karnego i jak nie masz świadków, to cię panowie funkcjonariusze zleją.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 867
Dołączył: 23 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sie 2010r. 12:34  
Cytuj
na zwrot towaru zakupionego w necie jest 10 dni, a tak to wola sprzedawcy, jezeli mowil ci o tych 5 dniach obadaj, na swistku ktory podpisywales czy cos tam bylo w ustaleniach wewnetrznych sklepu o zwrocie, do rzecznika praw konsumenta mozna skoczyc i tak jak kafarek anpsial fajnie jakbys mial cos na swistku, ze nie chcieli tego przyjac jakbys dalej chcial ciagnac
btw aparat na baterie lepszy jest niz na akumulator ;]

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2083
Dołączył: 26 Cze 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sie 2010r. 12:39  
Cytuj
Oczywiście filek ma rację, 10 dni umiech. Ale to, że nie chcą przyjąć to nawet jak będzie na piśmie, to rzecznik nie za bardzo coś zdziała, bo takie ich prawo. Chyba, że się sami przyznają, że wcześniej mówili, że przyjmą umiech.

Edit: to Mediamarkt czy Mediaexpert w Centrum?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 867
Dołączył: 23 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sie 2010r. 13:00  
Cytuj
zeby nie bylo ja sie absolutnie nie znam ale tak tego bym sie czepil, pobadaj to :]
http://www.prawn(...)nolicony

CYTAT
Art. 3. 1. Sprzedawca dokonujący sprzedaży w Rzeczypospolitej Polskiej jest obowiązany udzielić kupującemu jasnych, zrozumiałych i niewprowadzających w błąd informacji, wystarczających do prawidłowego i pełnego korzystania ze sprzedanego towaru konsumpcyjnego. W szczególności należy podać: nazwę towaru, określenie producenta lub importera, znak zgodności wymagany przez odrębne przepisy, informacje o dopuszczeniu do obrotu w Rzeczypospolitej Polskiej oraz, stosownie do rodzaju towaru, określenie jego energochłonności, a także inne dane wskazane w odrębnych przepisach.

2. Informacje, o których mowa w ust. 1, powinny znajdować się na towarze konsumpcyjnym lub być z nim trwale połączone, w przypadku gdy towar jest sprzedawany w opakowaniu jednostkowym lub w zestawie. W pozostałych przypadkach sprzedawca jest obowiązany umieścić w miejscu sprzedaży towaru informację, która może zostać ograniczona do nazwy towaru i jego głównej cechy użytkowej oraz wskazania producenta lub importera.

3. Sprzedawca jest obowiązany zapewnić w miejscu sprzedaży odpowiednie warunki techniczno-organizacyjne umożliwiające dokonanie wyboru towaru konsumpcyjnego i sprawdzenie jego jakości, kompletności oraz funkcjonowania głównych mechanizmów i podstawowych podzespołów.


nabazgraj cos na szybko, pocytuj te artykuly, powiedz ze cie niedoinformowali o sprzecie, pozniej ze wprowadzili w blad ze zwrotem, haslo dla przyciagniecia klientow ze zwrotem w 5 dni jest stosowane w calej sieci i jest powszechnie znane, ze chcesz regulamin sklepu, na koniec ze sie kolor z paragonem nie zgadza, a rzecznik aby prowadzic dalsze czynnosci chce miec na pismie odmowe przyjecia, opierdol kogos to kierownik sie znajdzie, tamtemu powiesz ze chcesz napisac na niego skarge wyzej i moze poleci zwrot ;]

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1738
Dołączył: 26 Lip 2009r.
Skąd: RMI
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 5 Sie 2010r. 13:13  
Cytuj
Ten sklep to MEDIAMARKT w Mielcu

Jedni pija bo musza, Ja pije bo lubie, chyba ze tez juz ku.... musze!!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 551
Dołączył: 4 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sie 2010r. 13:16  
Cytuj
- ano prawa się zmieniły...niestety
przydałby się świadek, że obiecali możliwość zwrotu

http://prawa-konsumenta.wieszjak.pl/prawa-konsumenta/84067,Zwrot-towaru.html

I w ciekawych czasach żyć nam przyszło - niestety, konserwatystą jest ten kto woli kobiety. Pozdrawiam myślących.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
R_1
R_1
R_1
Posty: 9
Dołączył: 9 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sie 2010r. 15:50  
Cytuj
jest jeden mały problem nie ma w mielcu sklepu nie dla idiotów, chodzi mi o "Mediamarkt" najbliżej taki sklep w rzeszowie, po drugie nie mają obowiązku przyjąć Ci towaru.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1738
Dołączył: 26 Lip 2009r.
Skąd: RMI
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 5 Sie 2010r. 17:57  
Cytuj
CYTAT
jest jeden mały problem nie ma w mielcu sklepu nie dla idiotów, chodzi mi o \"Mediamarkt\" najbliżej taki sklep w rzeszowie, po drugie nie mają obowiązku przyjąć Ci towaru.


To widze kolego ze Mielca nie znasz.

Mediamarkt jest z tylu za sklepem tesco.

Jedni pija bo musza, Ja pije bo lubie, chyba ze tez juz ku.... musze!!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 344
Dołączył: 4 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sie 2010r. 20:22  
Cytuj
To jest wykaz sklepów MediaMarkt i Mielca nie zauważyłamjezyk

Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 39
Dołączył: 7 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sie 2010r. 20:33  
Cytuj
A na pewno wiesz gdzie kupowałeś? Nie był to przypadkiem Market Media Expert?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 284
Dołączył: 25 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sie 2010r. 21:31  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 200
Dołączył: 25 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sie 2010r. 03:14  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 52
Dołączył: 17 Marz 2010r.
Skąd: stąd
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sie 2010r. 08:27  
Cytuj
jednak ich hasło reklamowe ma w sobie pewne przesłanie - mogą z klienta zrobić idiotę.neutralny

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5
Dołączył: 24 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Wrz 2010r. 19:58  
Cytuj
RNI nie wie że Media Expert to prawie Media Markt !!!!!




bububububuubuubub hahahah

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zakupy »