NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Zmulanie systemu ,
Posty: 1396
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Lip 2010r. 10:59  
Cytuj
Mam pytanie do osób znających się na komputerach. Otóż, od jakiegoś czasu zauważyłem, że przy oglądaniu różnych filmików we flashu (w mozilli adobe flash player 10) co jakiś czas komputer się tak mocno przymuli lub wyłączy się monitor na amen, że jedynie twardy reset pomaga. Niby działa, ale wygląda to tak, jakby w ogóle nie miał siły otworzyć czegokolwiek. Programy wymagające więcej mocy (pamięci, procesora , nie znam się) nie chcą działać. Czy może być to przyczyna adobe flash player 10 w mozilli? Zmieniłem na 9, ale domaga się update.

PZPR przy obecnej PO to jak uniwersytet obok przedszkola. A miało być tak pięknie.....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Lip 2010r. 10:59  
Cytuj

PZPR przy obecnej PO to jak uniwersytet obok przedszkola. A miało być tak pięknie.....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
ZTW
ZTW
ZTW
Posty: 109
Dołączył: 4 Kwie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Lip 2010r. 11:39  
Cytuj
Wciśnij Ctrl+Shift+Esc i zobacz ile masz procesów w tle.

Zabiorę Twoją Wypłatę
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1396
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Lip 2010r. 11:45  
Cytuj
Tam jest wszystko w porządku. % zużycie procesora i pamięci nie odbiega wtedy od normy.

PZPR przy obecnej PO to jak uniwersytet obok przedszkola. A miało być tak pięknie.....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1997
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Lip 2010r. 11:49  
Cytuj
Problemem sprawia prawdopodobnie procesor, pamięć RAM albo karta graficzna. Wszystkie wentylatory w porządku?

Miałem podobny problem, gdy przeglądałem internet w Firefoksie. Komputer zawieszał się. Czasami pojawiały się prążki na ekranie. Przyczyną był raczej zbyt wygięty kabel od monitora, który wyrywał gniazdo w karcie graficznej.

Zacznijmy od zbadania faktycznych parametrów komputera. Pobierz program Everest Home Edition. Na początku sprawdź, czy zgadza się prędkość procesora, ilość pamięci RAM i parametry karty graficznej. Najlepiej wygeneruj raport (duża ikona pod menu) i wklej go np. na wklej.org. Podaj link na forum.

Kliknij Start -> Uruchom i wpisz dxdiag. Wykonaj wszystkie testy. Jeżeli komputer zatnie się przy animacjach, szukaj przyczyny w karcie graficznej.

Podaj nazwy programów, których nie możesz uruchomić i komunikaty błędów.

Nic nie pomaga? Jaki masz program antywirusowy? Przeskanuj komputer. Zamieść log z HijackThis.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
ZTW
ZTW
ZTW
Posty: 109
Dołączył: 4 Kwie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Lip 2010r. 12:16  
Cytuj
No ale chyba możesz napisać, ile masz tych procesów w tle?

Zabiorę Twoją Wypłatę
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2373
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd: z miasta chyba ;)
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 31 Lip 2010r. 14:03  
Cytuj
Ja mam :szok: 58 :szok: to normalne???

Tak z ciekawości zrobiłam.........czy mam powody do zmartwienia tym faktem???



a przy okazji spytam -
Jakie są szanse ,że ktoś z zewnątrz ma dostęp do mojego kompa i może oglądać zawartość ?

Jakich programów należy unikać ?

Czy możliwe jest żeby ktoś grzebał w ustawieniach np kamerki czy dźwiękach?

Ogólnie chodzi mi o sieć cool girl tak z ciekawości pytam bo się nie znam a google to nie wszystko jednak wyjaśnią zarumieniony albo za trudny język do mojej wiedzy fachowej jezyk
Gdyby ktoś był miły i odpowiedział chociaż na te pytanka...... a w razie co mam jeszcze mnóstwo innych pytań good

" Kiedy zapada zmrok....pojawiają się strażnicy ... "
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
ZTW
ZTW
ZTW
Posty: 109
Dołączył: 4 Kwie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Lip 2010r. 14:46  
Cytuj
58 procesów to bardzo dużo, pewnie masz laptopa z zainstalowaną masą zamulaczy. Ja na XP miałem standardowo zaraz po uruchomieniu około 24 procesów, teraz na Win7 mam 38.

Co do kamer i mikrofonów to raczej nikt nie jest zainteresowany grzebaniem w ich ustawieniach. Co innego przechwytywanie z nich obrazu i dźwięku. ;)

Zabiorę Twoją Wypłatę
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 475
Dołączył: 9 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Lip 2010r. 14:52  
Cytuj
Mam 51 procesów a włączone tylko firefox i gg i winamp. Nie instalowałem zamulaczy.

Homo res sacra homini /Człowiek człowiekowi świętością/
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2373
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd: z miasta chyba ;)
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 31 Lip 2010r. 15:12  
Cytuj
placzeplaczeplacze no właśnie mam laptopa .....co mogę zrobić,żeby to zmniejszyć?nie wiem skąd te 58nie wiem
Jakie programy są szkodliwe i zamulające?
Chodzi mi teraz tylko gg i firefox....więc co jest nie tak?

A co do przechwytywania to właśnie czy to możliwe,żeby ktoś mógł podsłuchiwać lub podglądać tak,że się o tym nie wie?Chyba nie ma takiej opcji....

" Kiedy zapada zmrok....pojawiają się strażnicy ... "
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1997
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Lip 2010r. 16:14  
Cytuj
Im nowszy sprzęt, tym więcej procesów od producentów podzespołów, m.in. kart dźwiękowych / graficznych, drukarek, myszy lub touchpadów w laptopach (niektóre z nich wyświetlają tylko ikonę obok zegara, a za resztę i tak odpowiadają sterowniki). Większość można wyłączyć bez szkód w systemie. Jeżeli potrzebujecie więcej porad, wklejcie log z HijackThis lub pełną listę procesów. Znacznie lepszym narzędziem do przeglądania uruchomionych procesów jest Process Explorer.

Teoretycznie można podsłuchać, co wysyłasz lub dostajesz z Internetu, ale to zależy jeszcze od budowy sieci. W GG dopiero niedawno wprowadzili szyfrowanie, a będąc na koncie bankowym przeglądarka powinna łączyć się przez HTTPS (obok adresu pojawi się właściciel ważnego certyfikatu na zielono/niebiesko).

Dlaczego twierdzisz, że ktoś ma dostęp do twoich plików? Masz jakieś objawy?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2373
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd: z miasta chyba ;)
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 31 Lip 2010r. 17:02  
Cytuj
Nie twierdzę ,że ktoś ma dostęp...pytałam tylko jak mogę to sprawdzić tzn jakie są oznaki tego że ktoś siedzi mi na kompie ...?

" Kiedy zapada zmrok....pojawiają się strażnicy ... "
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1396
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Lip 2010r. 19:27  
Cytuj
Niestety, chyba będzie to fizyczna wada komputera. Poruszałem skrzynką w lewo, prawo; kablem wysyłającym sygnał do monitora i właśnie się to stało. Twardy restart i działa normalnie. Cóż, muszę wymienić skrzynkę na nową. Może jeszcze chwilę, bez dotykania ten stary pochodzi.

CYTAT
Kliknij Start -> Uruchom i wpisz dxdiag. Wykonaj wszystkie testy. Jeżeli komputer zatnie się przy animacjach, szukaj przyczyny w karcie graficznej.


Nie znaleziono żadnych problemów - wyskakuje na każdej zakładce.

PZPR przy obecnej PO to jak uniwersytet obok przedszkola. A miało być tak pięknie.....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1997
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Sie 2010r. 00:13  
Cytuj
Nie wystarczy przejrzeć zakładki, tylko kliknąć "Wykonaj test" w każdej karcie umiech

Spróbuj "ustabilizować" gniazdo od karty graficznej. Sprawdź, czy działają wszystkie wentylatory. Jeżeli masz łatwy dostęp do wnętrza PC, poobserwuj, co się dzieje. Jeżeli poruszasz innym kablem, też coś się dzieje?

Jeżeli masz dobry sprzęt, może wystarczy wymienić kabel lub kartę graficzną. Podaj parametry sprzętu. Jeżeli ma już kilka lat i masz na to kasę, lepiej wymienić na nowy (polecam tylko sprawdzone sklepy).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1396
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Sie 2010r. 09:20  
Cytuj
No to wyszło po zrobieniu testu. Najpierw wykonało, a później były te napisy o braku problemów.
Komputer ma 4 lata. Procesor 1,6 GHz, 512 RAM.
Może to moja wina, bo jak się wcześniej mulił i mnie to mocno wku.wiało to go waliłem i może coś odpadło w środku. No cóż, za głupotę się płaci.
Ile może kosztować złożenie nowego w miarę szybkiego? Chodzi o samą skrzynkę. Laptop odpada, bo to nie na moje nerwy - za małe klawisze na moje łapy.
Nie chcę nic majstrować przy kablach i w środku, bo jak go nie dotykam to działa. A tak, spieprzę coś a zaprzyjaźnionego fachowca mam w Tbgu.

PZPR przy obecnej PO to jak uniwersytet obok przedszkola. A miało być tak pięknie.....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 661
Dołączył: 14 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 1 Sie 2010r. 17:13  
Cytuj
skorzystałam z Process Explorer mam 72 uruchomione procesy - które wyłączyć? co na to wskazuje?

@@@
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 867
Dołączył: 23 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Sie 2010r. 17:27  
Cytuj
wyborca po nie kupuj pudla :]
lepiej kup sobie netbooka, podepnij do niego ten monitor ktory masz, podepnij klawiature taka jaka lubisz i jest si :] w razie w to masz mobilny pelnowartosciowy sprzet pod reka :]

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1100
Dołączył: 2 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Sie 2010r. 18:58  
Cytuj
CYTAT
skorzystałam z Process Explorer mam 72 uruchomione procesy - które wyłączyć? co na to wskazuje?


Ściągnij sobie program Spybot ( http://www.safer(...)dex.html ) On ma funkcję przeglądania uruchomionych procesów i autostartu wraz z opisem który jest od windowsa, sterowników itp a który zbędny lub szkodliwy.

@Wyborca PO
Nie napisałeś czy zaglądałeś do środka, zdejmij obudowę i usuń kurz, ja do tego używam zwykłego odkurzacza XD
Mało ludzi wie że kurz jest większym zagrożeniem dla kompa niż wirusy. Zwłaszcza w lecie.

*Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów* /Stanisław Lem
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 661
Dołączył: 14 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 1 Sie 2010r. 20:28  
Cytuj
zastosowałam i mam 70 uruchomionych procesów - to chyba nadal zbyt wiele?

@@@
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1100
Dołączył: 2 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Sie 2010r. 20:46  
Cytuj
CYTAT
zastosowałam i mam 70 uruchomionych procesów - to chyba nadal zbyt wiele?


Zdecydowanie za wiele. Ja mam na win xp niecałe 40, włączając w to przeglądarke i winampa.

*Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów* /Stanisław Lem
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 661
Dołączył: 14 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 1 Sie 2010r. 21:34  
Cytuj
zastosowałam spybot i jest 70 - to co dalej można zrobić?

@@@
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1997
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Sie 2010r. 22:48  
Cytuj
Karty ani szklana kula nic nie pokazują. Musicie wypisać listę procesów, a najlepiej wklejcie log z programu HijackThis (link podałem w poprzednich postach) albo OTL, bo będziemy też widzieć ścieżki, w których znajdują się uruchomione programy, a także komponenty zaszyte w różnych zakątkach systemu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1997
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sie 2010r. 00:18  
Cytuj
Raczej wszystko w porządku. Jeśli chcesz przyspieszyć system, wyłącz w Viście zbędne usługi i efekty graficzne (Aero, sidebar).

Jest trochę procesów, które można wyłączyć. Do niektórych nie mam pewności. Kilka rad:

1. Wyłącz autostart oraz automatyczne aktualizacje maszyny Java w Panelu Sterowania. Przejdź do zakładki Advanced, rozwiń Miscellaneous i wyłącz opcję \"Java Quick Starter\". W zakładce Update wyłącz opcję \"Check for Updates Automatically\". Później OK lub Apply. Proces jusched.exe powinien wtedy zniknąć.

2. Jeżeli nie korzystasz często z Winampa, wyłącz \"Winamp Agent\". Nie używam go, ale powinno się dać to wyłączyć w ustawieniach.

3. Jeśli nie używasz Media Center, możesz wyłączyć ehtray.exe i ehmsas.exe.

4. Jeśli nie instalowałaś Google Toolbar albo nie używasz, odinstaluj go w Panelu Sterowania (Dodaj/Usuń Programy). Jeśli nie ma takiej opcji, skasuj wpis:

O4 - HKCU\\..\\Run: [swg] \"C:\\Program Files\\Google\\GoogleToolbarNotifier\\GoogleToolbarNotifier.exe\"

5. Jeśli nie używasz MSN Messengera, wyłącz go, odinstaluj albo usuń wpis:

O4 - HKCU\\..\\Run: [msnmsgr] \"C:\\PROGRA~1\\MSNMES~1\\msnmsgr.exe\" /background

6. Jest parę procesów i usług Motoroli (chyba modem), HP (bezprzewodowy internet, szybki start CD/DVD, automatyczne aktualizacje), Synaptics (touchpad), nagrywarki, Realtek (karta dźwiękowa), NVIDIA (grafika)

7. Niepokoją mnie te wpisy. Dla bezpieczeństwa usuń:

O4 - HKLM\\..\\Policies\\Explorer\\Run: [] 

O16 - DPF: {E2883E8F-472F-4FB0-9522-AC9BF37916A7} - http://platf(...)6/gp.cab

8. Możesz też usunąć:

O4 - HKCU\\..\\Run: [MsgCenterExe] \"C:\\Program Files\\Common Files\\Real\\Update_OB\\RealOneMessageCenter.exe\" -osboot

O4 - HKLM\\..\\Run: [QuickTime Task] \"C:\\Program Files\\QuickTime\\QTTask.exe\" -atboottime

O4 - HKLM\\..\\Run: [Adobe ARM] \"C:\\Program Files\\Common Files\\Adobe\\ARM\\1.0\\AdobeARM.exe\"

O4 - HKLM\\..\\Run: [Adobe Reader Speed Launcher] \"C:\\Program Files\\Adobe\\Reader 9.0\\Reader\\Reader_sl.exe\"

One przyspieszają start Adobe Readera, QuickTime i Real Playera, ale przecież nie korzysta się z nich na co dzień.

Log można przeanalizować na hijackthis.de, ale ostrzegam, że to nie jest wyrocznia!

Więcej o optymalizacji:
Windows Vista - better performance na stronie MS

Do czyszczenia systemu polecam program CCleaner. Oprócz usuwania zbędnych plików/danych aplikacja wyświetli zainstalowane programy, autostart i oczyści rejestr. Przestrzegam przed nierozważnym zaznaczaniem \"cookies\" w karcie Aplikacje (Firefox, Opera, Chrome), bo zostaniecie wylogowani ze stron internetowych ;)

Poza tym - wyłączyć zbędne usługi. Warto przeczytać o tym na znanym w sieci forum SearchEngines. Link do tematu:

Optymalizacja Windows Vista - triki i porady

Ewentualnie wpisać \"optymalizacja windows vista\" w Google, ale podchodźcie do wszystkich porad z rezerwą (niektóre są antyoptymalizacjami, np. czyszczenie pliku stronicowania - jedynie wydłuża zamykanie systemu, a nie przyspiesza startu).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1348
Dołączył: 21 Kwie 2010r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sie 2010r. 00:26  
Cytuj
wyborca PO
po pierwsze domniemam ze XP
wiec mogilla czy firefox odpada !!!
jesli nie umiemy tego skonfigurowac !!!
domysle ustawienia sa do dupy !!!!

polecam opere !

anulk@
strony stalowemiasto z pop-up'ami !!!
po ktorych wali malware'ami !!
i exploitami !!!
grzebanie w kamerce dzwiekach ? TAAAA jak juz masz syfa robie co chce na twym kompie !!!

ogolnie wal na GG
to ci odpowiem na te mnustwo !!!

wyborca PO
zmien kabel od monitora na dzien dobry 20PLN

misia2009
72 huhuhu

chcialbym to widziec umiech

wyborca
HijackThis

albo zdiecie ze screena umiech
po wcisnieciu CTRL+ALT+DELETE i kliknieciu zakladki procesy w przypadku XP
vista , win 7 trzeba jescze wybrac "uruchom menagera zadan" i potem j/w

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1348
Dołączył: 21 Kwie 2010r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sie 2010r. 00:31  
Cytuj
wyborca grzebanie w rejestrze dla laika ???
wiesz czym to grozi ???


a reszcie polecam

http://www.free-av.com/
przy ustawieniach na high czasami przesadza, ale lepsze to niz syf w kompie !
ITB'owcy znają umiech

bo norton , panda, czy kasperski to lipa !!!
a AVAST to k...... porazka !!!!

wiec nowy lap czy komp z anty wirem w dobrej cenie pfffff
NIE !!!!!!

j/w jest za freeko !!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1100
Dołączył: 2 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sie 2010r. 11:20  
Cytuj
CYTAT
zastosowałam spybot i jest 70 - to co dalej można zrobić?


1.Włącz Spybota i pozwól mu się zaktualizować.
2. W lewym dolnym rogu kliknij "narzedzia", lub naciśnij N
3. Z lewego menu wybierz "Pozycje startowe systemu"
4. Przejrzyj listę i odznacz wszystko co niepotrzebne, większość opisów jest po angielsku. Po restarcie systemu odznaczone aplikację nie włączą się. Przy okazji zrób skan Spybotem, możliwe że masz jakieś złośliwe programy.

*Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów* /Stanisław Lem
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »