NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »
Nowy Temat Odpowiedz
Turbina, Gdzie regeneruja turbiny?
Posty: 3
Dołączył: 20 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lip 2010r. 19:22  
Cytuj
Witam.
Potrzebuje zregenerowac turbine. Gdzie w Stalowej mozna robia takie rzeczy? Zna ktos warsztat ktory za przyzwoita cene dobrze to zrobi?
Z gory dziekuje.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lip 2010r. 19:22  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 267
Dołączył: 13 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lip 2010r. 21:21  
Cytuj
W STW chyba raczej nikt nie regeneruje turbinek, ale wiekszosc warsztatow ci ja wyjmie, wysle do regeneracji i pozniej zamontuje z powrotem na miejsce.
Napisz jakie masz autko.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3
Dołączył: 20 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lip 2010r. 21:34  
Cytuj
Dzieki za szybka odpowiedz. Mam Passata 1.9 TDI 101KM z 2004 roku. Jesli chodzi o wyjecie turbiny to zrobie to sam. Chodzi mi o sama regeneracje. Znalazlem taka firme http://www.fol-turbo.pl/ Czy ktos korzystał z ich usług? Jesli macie jakies doswiadczenia to prosze o opinie. Dzieki

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5
Dołączył: 8 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Paź 2010r. 19:26  
Cytuj
CYTAT
Polecam, omijać ten zakład szerokim łukiem. Na pewno nie jest to zakład godny zaufania dla mnie i kulku osób, które korzystały z jego usług. W moim przypadku po 200 km padła regenerowana u nich turbina i facet robił jeszcze raz. Po ponownej regeneracji turbina puszczała olej i samochód wrócił do zakładu. Powiedzieli mi, że turbina jest ok ale mam uszkodzoną jedną część za 600zł i nadal były problem z samochodem. Cholciaż jak oddawałm samochód wszystko było ok. Okazało się, że część była dobra tylko urwali inną część i nie chcieli się przyznać. Do tego przy montazu nie dali nowych uszczelek za 12 zł tylko zamontowali na starych i od dołu turbiny ciekło. SObie zaoszczędili 12 zł a mi zafundowali 2 tygodnie nieprzespanych nocy. TURBINA NADAL BIERZE OLEJ I SIE POCI, CZEGO ONI NIE POTWIERDZAJĄ I NIE UZNAJĄ GWARANCJI. Kolega robił w tym samym zakładzie i źle mu przykręcili zawór, w wyniku czego doszło do jego zniszczenia koszt około 400 zł. Ogólnie miał z nimi straszne problemu i podejrzewał ich o podmienianie części.
Podobno dobry zakład jest w Mielcu, chwalą go mechanicy z PKS i sa ogólnie zadowoleni, nie maja później problemów.
Moim osobistym zdaniem, jeżeli chcesz nadal jeżdzić autkiem turbina tylko i wyłącznie nowa z serwisu. Będziesz mieć święty spokój.
Po regeneracji turbiny nadal ciekną. Przeważnie mechanicy dają chińskie podróby zamiast orginalnych części i past uszczelniających. ZAŁUJĘ ZE REGENEROALEM TURBINE BO CHCE NADAL JEZDZIC AUTKIEM A NIE ZNAM DNIA ANI GODZINY KIEDY PADNIE.




Potwierdzam w 100%
To nie jest żaden warsztat tylko garaż z dwoma partaczami.
3 razy usiłowali poprawić turbinę
1 raz 3 dni
2 raz 2 dni
3 raz 5 dni
za każdym razem były inne objawy ich partactwa.
Brak sił .... idę do sądu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5015
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Paź 2010r. 20:09  
Cytuj
W polsce tylko kilka firm zrobi profi regeneracje, reszta niestety to partacze gdzie po 5 razy będziesz naprawiał. nie będe polecał konkretnej firmy ale szukaj takiej o dobrych opiniach niekoniecznie taniej.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 91
Dołączył: 23 Wrz 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Paź 2010r. 10:16  
Cytuj
http://www.regmex.com.pl/

ja tam będę swoją zawoził, ponoć dają chłopaki radę ;-)

Muzułmanie nie są zacofanymi fundamentalistami, po prostu taką mają tradycję, ty niepoprawna politycznie świnio! (c) nonsensopedia
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3
Dołączył: 3 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Paź 2010r. 20:08  
Cytuj
Witam turbiny to tylko Mielec jest tam parę firm co się tym zajmują tylko jechać 2 lata temu robiłem sprężarkę i turbinę i wszystko ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 9
Dołączył: 11 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Paź 2010r. 21:00  
Cytuj
Temat juz pewnie nieaktualny ale jak najbardziej polecam Mielec- Regmex. Już 3 turbiny tam robiłem, wszystkie zregenerowane jak należy. Do tego pół roku gwarancji;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »