NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Podwyżka Spółdzielni na Okulickiego... znowu,
Posty: 5015
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Cze 2010r. 17:58  
Cytuj
Własnie dostaliśmy radosne pisemko ze Społdzielni.

Z 390 złotych na 401 złotych podniesienie rachunku.
Od 2007 podrożało kolejny raz.

Powiedzmy że rozumiem Podwyżke sprzątania klatek o 7 groszy bo ta nowa firma jest sporo tańsza podobno, o tyle nie rozumiem działaności kulturalnej niby grosz / metr.
Blok wyremontowany a Fundusz remontowy w górę o 7 złotych a co się będą.. i na koniec koszty eksploatacji o 6 groszy na metrze w górę. Rewelacja. Fajne władze Spółdzielni.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Cze 2010r. 17:58  
Cytuj

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 124
Dołączył: 26 Maja 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Cze 2010r. 18:48  
Cytuj
Mi też to się nie spodobało sciana

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 826
Dołączył: 20 Sie 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Cze 2010r. 19:14  
Cytuj
No, chyba nikomu się nie spodobało!

Robię to, co lubię. Lubię to, co robię.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11
Dołączył: 19 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Cze 2010r. 19:42  
Cytuj
A ja jestem ciekawa co oznacza ta opłata na działalność społeczno kulturalną i to od m2?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5015
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Cze 2010r. 20:03  
Cytuj
to jest sdk i reszta w 2009 było pismo co to jest. kiedys to było wliczone w utrzymanie mera, potem odjeli by był nizszy koszt a teraz i tak wyszło drożej

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 28 Cze 2010r. 21:11  
Cytuj
Dziwne, ja dostałem podwyżkę od 1-06-2010 na 404,49 zł. za 48,6 m2 i teraz od 01-07-2010 o kolejne 10 zeta. Zaraz mnie szlag trafizarumieniony

Zdrożały:
- koszty eksploatacji o 6gr/m2,
- sprzątanie klatek o 8gr.,
- fundusz remontowy o 14gr/m2,
- działalność kulturalna o 1 grosz.

Pięknie, po prostu piękniesciana

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5015
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Cze 2010r. 21:39  
Cytuj
Bo nad spółdzielniami nie ma władzy nikt i tu jest ból. Przydałoby się wprowadzic sposób kontroli

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 94
Dołączył: 13 Maja 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Cze 2010r. 22:07  
Cytuj
dzisiaj akurat rozmawialem z kolezanka na ten temat ona mieszka na zatorzu ma mieszkanie 68m2 i placi 320zł/miesiac ja mam 48m2 i place 410zł/miesiac dodam ze po odliczeniu wody place i tak wiecej niz ona i jaka tu logika :Ozaklopotany

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
007
007
Posty: 22
Dołączył: 19 Marz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Cze 2010r. 22:21  
Cytuj
szkoda ze wraz z podwyżkami za czynsz nie idą podwyzki płac...zaklopotany

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 28 Cze 2010r. 22:21  
Cytuj
Nie no bez jaj, w której jest spółdzielni? W tej na Okulickiego?

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5015
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Cze 2010r. 22:23  
Cytuj
i nie jest to wina partii zaznaczam ;p

Wiec spamerzy polityczni wypad
Ale zarząd dostał dalej władze i podwyższa ceny

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1530
Dołączył: 16 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Cze 2010r. 22:29  
Cytuj
CYTAT
to jest sdk i reszta w 2009 było pismo co to jest.


To mi się w tym wszystkim "najbardziej podoba".

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 39
Dołączył: 20 Kwie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Cze 2010r. 23:03  
Cytuj
koala choć wybierzemy cie na prezesa - będzie obniżka czynszu. A jak sięmlotek sprawdzisz to i prezydenta z ciebie zrobimy

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 446
Dołączył: 8 Marz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Cze 2010r. 00:14  
Cytuj
Przecież daliście absolutorium zarządowi to teraz macie.Tą bandę już dawno trzeba było pogonić to my spółdzielcy dajemy im prace i możemy ich tej pracy pozbawić co powinniśmy zrobić już dawno tak jak było z prezesem Rudzińskim.Co niektórzy członkowie Rady Nadzorczej chwalą się głośno, że fajna fucha nic się nie robi a bierze się pieniądze.Nazwisko tego pana zaczyna się na literkę"M"Niestety taką mamy radę podporządkowaną pani Czubak.

Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 115
Dołączył: 4 Sie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Cze 2010r. 07:08  
Cytuj
no tak żelazna dama wróciła z wczasów zrobiła podwyżkę i jest płacz , a gdzie byliście jak było walne ???? trzeba było przyjść i pokazać jej czerwoną kartkę a tak rządzi dalej i jest utwierdzona w swojej bezkarności, nie oczekujcie żadnej obniżki bo w SM nikt nie dba o koszty a wręcz przeciwnie dbają o własną kieszeń i nabijanie kosztów w górę.działalność kulturalna-to utrzymywanie Spółdzielczego Domu Kultury za pieniądze członków spółdzielni itd.......

"Racja jest jak dupa, każdy ma swoją." Józef Piłsudski
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 540
Dołączył: 14 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Cze 2010r. 07:30  
Cytuj
Wykupcie mieszkania i załóżcie wspólnote.Jk juz macie wspolnote i spółdzielnia jest waszym zarządcą to zmieńcie zarządce.Nnie wiem jak jest w waszym przypadku;) ale z tego co piszecie to doja was strasznie, zreszta w tym kraju kazdego sie doi

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5015
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Cze 2010r. 08:58  
Cytuj
np u nas to niemożliwe. Moja klatka nei zalega wiecej niz miesieczne opłaty.
Ale jak widze ludzi któzy mają po 5 tysiecy długu to średnio widze wykup terenu i przekształcenie we wspólnote

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 446
Dołączył: 8 Marz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Cze 2010r. 09:02  
Cytuj
Właśnie dlatego co napisał Jacek85 władze spółdzielcze czują się jeszcze bardziej nietykalne,

Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 169
Dołączył: 12 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Cze 2010r. 14:29  
Cytuj
Nie wiem o co te sapy - informacja o podwyżkach dotarła do wszystkich w lutym czy marcu. Walne było w maju - trzeba było iść i zapytać dlaczego podwyżki są i dlaczego w takiej wysokości. Nie wiem czy ludzie nie potrafią czytać pism ze zrozumieniem czy po prostu mają to w du..

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 149
Dołączył: 8 Paź 2007r.
Skąd: internet
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Cze 2010r. 14:47  
Cytuj
Ale społdzielnia na Walnym chwaliła sie ze wypracowala milion zlotych zysku i wcale nie kosztem lokatorow...;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 286
Dołączył: 24 Maja 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Cze 2010r. 18:36  
Cytuj
wq...ce jest to wszystko,
ale...
byłam na walnym i nie było zbyt wielu lokatorów...
każdy tutaj krzyczy,ale jak trzeba pójść...
sprawdzić,zagłosować
to większość nie ma czasu,ma dzieci małe itp...
wymówek wiele...
a w ten sposób to nic się nie zmieni,
i dalej będzie nami rządzić "komuna" SP

Homo sum, Humani nihil a me alienum puto. [Człowiekiem jestem i nic, co ludzkie, nie jest mi obce.]
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1141
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Cze 2010r. 23:20  
Cytuj
a po co SDK ? skoro na chleb nie ma... może by ktos sie zapytalczy dany lokal wspiera sdk czy nie..

kolejny raz przymus, na szczescie ja nie naleze do spoldzielni umiech

Grabież legalna może przejawiać się na tysiąc sposobów, stąd nieskończona liczba jej przejawów: cła, ochrona rynku, dotacje, subwencje, preferencje, progresywny podatek dochodowy, bezpłatna oświata, prawo do pracy, prawo do zysków, prawo do płacy, prawo do opieki społecznej, prawo do środków produkcji, bezpłatny kredyt itd., itd. Wszystkie te przejawy – połączone tym, co dla nich wspólne, czyli usankcjonowaną grabieżą – noszą nazwę socjalizmu.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 96
Dołączył: 14 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Cze 2010r. 10:38  
Cytuj
a mam pytanie czy mamy obowiązek utrzymywać sdk ?? inne spółdzielnie nie maja takich opłat.. Korzysta ktoś z was płacących na sdk z tego domu kultury ??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2373
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd: z miasta chyba ;)
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 30 Cze 2010r. 11:04  
Cytuj
Władze w spółdzielniach potrafią zadziwić :szok:nie tylko podwyżkąmlotek,ale i innymi atrakcjami np. na siedlance pół bloku należy do innej spółdzielni a drugie pół do innej i .....i pół jest wyremontowane a drugie nie,kostka chodnikowa była do połowy bloku dłuższy czas z jednej nowa a z drugiej stare płytyzaklopotany, płytki na balkonach też dziwnie kładli i w ogóle ten blok jest dziwny ale.....wszyscy niby takie same podwyżki dostawali i rachunki jednakowe....ręce opadają co się w Stalowej dziejenie wiemnie wiemnie wiem

" Kiedy zapada zmrok....pojawiają się strażnicy ... "
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 149
Dołączył: 8 Paź 2007r.
Skąd: internet
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Cze 2010r. 11:56  
Cytuj
do eMTe: jak zrezygnujesz członkowstwa w SM przestaniesz wtedy placic na SDK chytry

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »