NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zakupy »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 »
sklep z dostawą do domu, sklep z dostawą do domu
Posty: 371
Dołączył: 24 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 24 Cze 2010r. 09:29  
Cytuj
Również jakoś tego nie widzę, to jest POLSKA, grosz do grosza, ludzie robią zakupy nie w jednym sklepie, ale np w kilku, bo tu jest tani chleb, a tam tani płyn do naczyń, także tego... Będziecie robić zakupy, ale ceny tych rzeczy mogą być naprawdę różne [nie takie jakie oczekuje klient] i jak klient dostanie taki rachunek to ojoj sam sobie później przeliczy co taniej mógłby kupić, nie, nie, nie dla mnie, wolę się przejść, w końcu ruch to zdrowie smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Cze 2010r. 09:29  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 867
Dołączył: 23 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Cze 2010r. 10:05  
Cytuj
CYTAT
If33lG00d - a widziałeś gdzieś w STW by którś sklep "produkował" swój chleb i bagietki?

chleby to nie wiem ale bagietki czy kajzerki to kazdy z tych wiekszych w swoim piecu przecie robi :]
zaplecze bedzie to si poczte ta przenosna pewnie w takim razie tez :] ustalanie z gory co i kiedy to nie przejdzie ^^ wychodzisz z zalozenia ze stalowowolanie nagle zaczeli/zaczna wszystko doskonale planowac :] nawet jak bedziesz swietny, wszystkim dogodzisz to po misiacu sie to znudzi bo nikt nie lubi uwiazania :] niech sie nawet troche takich osob trafi to najwiecej dowozow mialbys powiedzmy na 15:30 po robocie fajnie miec zakupy w domu :] zlap 100 osob na ta godzine w roznych miejscach odwiedz w tym czasie rzeczyce, jastkowice, nisko oraz hutnik ^^ tak jak do poslizgow przy zamawianiu pizzy sa ludzie przyzwyczajeni tak za polprodukty potrzebne na obiad cie zjedza :]
do zrealizowania to jest ale wszystkim nie dogodzisz, zajmij sie lepiej grupowo

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 25
Dołączył: 31 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Cze 2010r. 10:59  
Cytuj
a mnie ciekawi na jakiej zasadzie będziesz płacił te rachunki... czy np. ja dam Tobie rachunek z odliczoną kwotą a Ty pobiegniesz zapłacić? coCzy w takim wypadku dostanę od Ciebie potwierdzenie że dałam Ci te pieniądze? i czy zwrócisz mi potwierdzenie że rachunek został zapłacony?? I to samo co do recepty... jaką mam pewność że mi przyniesiesz leki i resztę chytry bo nigdy nie wiadomo ile będą lekarstwa kosztowały? co
Zakupy ok rozumiem płacę przy dostawie... ale jak z tymi rachunkami?

No i jeszcze o ten abonament chciałam zapytać... czy przewidujesz jakiś okres próbny np. tydzień? Nie chciałabym zapłacić 50 zł za cały miesiąc, żeby potem w ciągu 3 dni okazało się ze wcale to tak kolorowo nie wygląda. nie wiem

\"Nigdy nie mów wszystkiego, co wiesz, ale wiedz zawsze, co mówisz.\"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 105
Dołączył: 7 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Cze 2010r. 11:25  
Cytuj
Tya... moze jeszcze ktos bedzie sie za mnie mył w jakims abonamencie?? Nie moglabym tak zyc pizza na telefon, rachunek na telefon i chleb na telefon to popada w jakas paranojejezyk ja tam lubie sie przeleciec do sklepu zaklopotany

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 201
Dołączył: 10 Gru 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Cze 2010r. 15:55  
Cytuj
do If33lG00d : uwierz mi chleb z tesco czy kauflanda różni się jakością i smakiem od chlebów pieczonych w "normalnych" piekarniach a nie na zapleczu. Zresztą już same hipermarkety wiedzą jak to się robi, że z ciasta wielkości szklanki wyrasta duży ogrmony chleb o,5 kg umiech

do: Neff

Jak wspominałem kilka postów wyżej nie wszytko mogę zdradzić, ale zapewniam Cię, że wszytko jest legalnie, z wszystkimi wymaganymi pieczątkami i potwierdzeniami.


Zapewne część z Was wypowiadających się, że woli się przejść - codziennie na zakupy nie chodzi umiech a z miłą chęcią pierwsi pałąszujecie świeże bułeczki i chlebek.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 299
Dołączył: 9 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Cze 2010r. 23:11  
Cytuj
Wilgny widzę że masz pomysł w który bardzo już uwierzyłeś i pewnie nie ma takiej siły żebyś sobie wybił go z głowy. Więc czyń swoje, najwyżej ci nie wyjdzie i będziesz szukał nowych koncepcji.

Ale jeśli już zadałeś ludziom pytanie co myślą o twojej idei,to pilnie czytaj wypowiedzi , bo tylko tak możesz się naprawdę zorientować czy twój pomysł to nie jest jakaś utopia.

Ze swego doświadczenia wiem, że bardzo łatwo wpaść w pułapkę własnych kalkulacji jeżeli jest się z natury "zapaleńcem".

Jeśli mogę coś doradzać to powiem, że w przypadku nowej działalności handlowej trzeba wyłożyć i zaryzykować duże środki finansowe więc badanie rynku powinno być bardziej profesjonalne niż zapytanie na forum dyskusyjnym. W swoim poście IF33IGood zwrócił ci uwagę na wiele bardzo ważnych kwestii organizacyjnych, jednak mam wrażenie, że ty raczej chcesz zobaczyć potwierdzenie wspaniałości swojego pomysłu niż rozważyć wątpliwości.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 201
Dołączył: 10 Gru 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Cze 2010r. 08:37  
Cytuj
założeniem nie było badanie rynku tylko doprecyzowanie oczekiwań klienta. Nikt nie wspomniał, że np sklep będzie otwarty do 24 i tu np się bedę zastanawiał, czy jednak trzymać się jak inni max do 22.

IF33IGood faktycznie "dobrego" posta odpisał, ale traktuje to jako ewentulne dopracowanie do biznesu. Założenia miałem proste. 3 pytania 3 odpowiedzi.
np.
1) ok 2) a może 10? c) nie,bo....
Jak wyszło widzimy, ale i tak dziekuję za odpowiedzi. Również i taka opinia jest dla mnie ważna.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1530
Dołączył: 16 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Cze 2010r. 09:17  
Cytuj
CYTAT
Nikt nie wspomniał, że np sklep będzie otwarty do 24 i tu np się bedę zastanawiał, czy jednak trzymać się jak inni max do 22.


W opcjach wspominałeś godziny dostawy od 5 do 24.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 201
Dołączył: 10 Gru 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Cze 2010r. 13:30  
Cytuj
ktośk wiem, że ja pisałem. Chodzi mi oto, że nikt się nie sprecyzował czy takie godz. Mu pasują czy nie...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
rbg
rbg
rbg
Posty: 55
Dołączył: 5 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Cze 2010r. 19:00  
Cytuj
Wydaje mi się, że pomysł nie do końca dobry na Stalówkę. Jako usługa dodatkowa przy prowadzeniu sklepu może być, ale i tak musisz mieć zatrudnionego kierowcę, który będzie to rozwoził, więc koszty duże. A 15 zł za dostawę, to bardzo dużo jak na zwykłe zakupy. Tym bardziej, że wiele osób robi duże zakupy samemu, a taka usługa wykorzystywana jest tylko w sytuacjach awaryjnych. Polak jednak lubi "pomacać" towar, który chce kupić.
Życzę jednak powodzenia, lepiej próbować niż nic nie robić.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2373
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd: z miasta chyba ;)
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 26 Cze 2010r. 19:47  
Cytuj
Jak by ten sklep był gdzieś w okolicach edukacji,wp czy skarpy to jak będzie nawet do 3 rano to klienci będą bo tu nic nie ma tak dłużej otwartego a ludzie jednak szukają a tak tesco daleko a na stacjach drogo cool girl.... Jestem za good

" Kiedy zapada zmrok....pojawiają się strażnicy ... "
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 12
Dołączył: 26 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Cze 2010r. 20:23  
Cytuj
Chcialam tylko zapytac co wkoncu z tym biznesem??mlotek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 201
Dołączył: 10 Gru 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Cze 2010r. 00:02  
Cytuj
mogłabyś sprecyzować?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2373
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd: z miasta chyba ;)
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 27 Cze 2010r. 00:21  
Cytuj
ja czy alastalowka?

" Kiedy zapada zmrok....pojawiają się strażnicy ... "
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 201
Dołączył: 10 Gru 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Cze 2010r. 08:27  
Cytuj
alastalowka

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 540
Dołączył: 14 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Cze 2010r. 08:59  
Cytuj
Ja osobiscie zycze powodzenia! napewno nie raz skorzystam;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 267
Dołączył: 13 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Cze 2010r. 12:00  
Cytuj
IMHO jesli mialbys tylko z tego zyc to klapa.
Jesli ma to byc jako dodatek do istniejacego sklepu (ktory otworzysz), to spoko jak najbardziej bardzo dobre rozwiazanie napewno ktos sie skusi przy dobrej reklamie i skorzysta ale nie liczylbym raczej na sukces i dowozenie non stop, przynajmniej nie za taka cene.
Za 15 zeta to taksiarz bez probemu w tej chwili wodeczke dowiezie a na normane zakupy chyba cena troszke za duza (mowie o 15zeta). Abonament to uwiazanie jak juz ktos wczesniej pisal ale moze ktos akurat......
W kazdym razie zycze powodzenia, czy skorzystam - nie wiem - ale dobrze jak cos takiego bedzie w stw.
Pomysl o dowozach 24h/dobe, przy czynnym tesco moze takie cos by wypalilo w razie czego.
POWODZENIA

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 201
Dołączył: 10 Gru 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Cze 2010r. 20:07  
Cytuj
do qwerty_stw:
opcja 24 h jest brana pod uwagę ale nie ze względu na otwarte
tesco.
Ludzie coraz częściej wybierają małe sklepy choćby na rzekomą świeżość np warzyw w marketach- najpierw np.takie pomidorki przez dostawcę muszą być załadowane i dostarczone do magazynu centralnego, później muszą być rozładowane i ponownie załadowane na kolejny samochód, który to dopiero dostarczy go do marketu. Ja wole prosto od producenta bez pośredników i wycieczek takiego pomidorka umiech to tylko jeden z wielu przykładów ale to chyba na inny wątekumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2373
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd: z miasta chyba ;)
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 27 Cze 2010r. 20:17  
Cytuj
A ja teraz myślę nad tym czy by się opłacało tylko w godz nocnych ? no i tak i nie ale nie słyszałam o sklepie od 20-8 przykładowo piszęcool girl

" Kiedy zapada zmrok....pojawiają się strażnicy ... "
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 867
Dołączył: 23 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Cze 2010r. 21:27  
Cytuj
ten fragment o swiezym pomidorku od farmera i o zwiedzajacych swiat pomidorkach z tesco to troche bajka ;-) uwazasz ze u twojego producenta pomidor bedzie zrywany prosto z krzaka ?:] pomidory na handel zrywa sie jak sie zaczynaja rozowe robic a pozniej se dojrzewaja, co mi za roznica czy ten pomidor zrobi 100 czy 500 km ?:] btw taki producent to ma folie jedna ze wszystkim dla siebie, a z reszty przeznaczonej na male sklepy nie tyka ^^ dowoz 24h to wg mnie to slaby pomysl sporo wiecej przeciw niz za :]

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 201
Dołączył: 10 Gru 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Cze 2010r. 22:53  
Cytuj
ifek nie bajka tylko normalny łańcuch logistyczny umiech tak działają sklepy sieciowe. wszytsko do "kupy" a później dopiero na markety umiech jak widziałeś kiedyś reklame lidla jak jedzie ciężarówka wypakowana cała chyba pomarańczami to ja mam pytanie: chciałbyć taką pomarańczę z samego dołu? bo ja nie umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 867
Dołączył: 23 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Cze 2010r. 23:26  
Cytuj
nie pilem do tego jak to jest transportowane przez sieci :] moze i tak jest nie znam tematu, bajka to ze pomidorki bezposrednio od producenta farmera sa swiezutkie i cacy ^^ po zerwaniu leza mniej wiecej tyle samo i szczerze srednio mnie interesuje czy one leza bez ruchu czy jezdza dookola polski :]
w okolicach mojej wichury jest sporo sadow sporo folii widze to na codzien :] niektorzy tyle syfu wala pod folie ze pies obok nie przejdzie bo na ryj pada, a ludzie przyjezdzaja kupuja i sie ciesza ze swiezonki ^^
pytasz czy chcialbym pomarancza z samego dolu :] reklamy nie widzialem nie wiem jak pakuja pomarancze ale wiem jak pakuja np jablka czy to do chlodni, czy na tiry ze slaska i powiem ci ze nie mam nic przeciwko tym skrzynkom znajdujacym sie na samym dole :]

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 201
Dołączył: 10 Gru 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Cze 2010r. 09:18  
Cytuj
ifek schodzimy już na inny temat niż jest w poście jak chcesz o "wałach" marketowych pogadać zapraszam na priv, chyba że ktoś taki temat założy umiech
pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 867
Dołączył: 23 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Cze 2010r. 09:35  
Cytuj
co zlego to nie ja ^^ sam zaczales :p powodzenia :]

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Marz 2011r. 15:47  
Cytuj
dzisiaj w leliwie uslyszalem o
www.sklepfranek.pl dowoz rst i okolice to twe wilgny czy konkurent jaki ? ^^

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zakupy »