NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 5 »
Co to za miasto,
Posty: 1225
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lis 2008r. 18:09  
Cytuj
CYTAT
RTA - Tarnobrzeg umiech

W tarnobrzegu jestem co dwa tygodnie a w tamtym roku stud. dzien w dzien przez 3 lata - zdołałem poznać to miasto wystarczająco umiech


Stalowa Wola wcale nie jest ani lepsza, ani bardziej estetyczna. Dodam nawet, że idąc wieczorami, nasze miasto wydaje się być wyludnione. A RTA to nie Tarnobrzeg. Zauważ, że powiaty grodzkie mają swoje numery rejestracyjne. RTA to wiochy w powiecie tarnobrzeskim ziemskim. Tarnobrzeg ma RT.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lis 2008r. 18:09  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 820
Dołączył: 9 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lis 2008r. 18:09  
Cytuj
CYTAT
co za wariat umieszcza sad w centrum to jest chyba stalowwolska paranojazaklopotany:szok:


Kraków, Warszawa - sądy w centrum miasta. Co za wariaci wpadli na taki pomysł?chytryumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 711
Dołączył: 0 00 0000r.
Skąd: Tarnobrzeg - Stalowa
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 27 Lis 2008r. 18:12  
Cytuj
Ja sobie kiedys myslalem tak .. jak jest plac Pilsudzkiego przed MDK to ulice 1 sierpnia od sklepu avans po rondo kolo policji poprostu usunac i zrobic plac z prawdziwego zdarzenia. Zrobic deptak lawki... kawiarnie. Za kazdym razem jak jest jakas impreza pod MDKiem to musza zamykac ulice, a tak mozna ja usunac raz na zawsze i polozyc jakas ladna kostke. Zamiast tych obskornych bud (tzw barów,pijawek) zrobic jak juz pisalem ... kawiarnie, restauracje, miejsca spotkan... a dlaczego by nie ?

Kazdy pewnie by narzekal ze 1 -go sierpnia jakby zamkneli to niewiadomo jakie korki. Ludzie po czasie by sie przyzwyczaili ze niewolno jechac i juz.

Pzdr

Śmiejecie się ze mnie, bo jestem inny. Ja się śmieję z was, bo wszyscy jesteście tacy sami.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 405
Dołączył: 17 Lip 2007r.
Skąd: z czeskich filmów
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lis 2008r. 18:19  
Cytuj
CYTAT
Kraków - sądy w centrum miasta. Co za wariaci wpadli na taki pomysł?chytryumiech


No w tym przypadku to kolega delikatnie przeszarżował. Wprawdzie główny budynek sądów rejonowych i okręgowego jest w II dzielnicy Grzegórzki – ale odległość (mierząc optyką stalowowolską) to już drugi koniec miasta od centrum jezyk

Jutro To Dziś Tyle Że Jutro
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 820
Dołączył: 9 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lis 2008r. 18:20  
Cytuj
CYTAT
RTA to wiochy w powiecie tarnobrzeskim ziemskim. Tarnobrzeg ma RT.


Dobra - przyznaje się z tym do błędu umiech Ale Tarnobrzeg jest mniej ciekawym i bardziej opustoszałym miastem niż stalowa wola. A jeszcze poczucie humoru tarnobrzeżan - inne niż "stalowiaków "umiechsmiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1225
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lis 2008r. 18:26  
Cytuj
CYTAT
Dobra - przyznaje się z tym do błędu umiech Ale Tarnobrzeg jest mniej ciekawym i bardziej opustoszałym miastem niż stalowa wola. A jeszcze poczucie humoru tarnobrzeżan - inne niż "stalowiaków "umiechsmiech2


Z polskich miast najlepiej czuję się w Krakowie, Wrocławiu czy Rzeszowie. Warszawa, Lublin są zimne, rozległe. Takie wschodnie, radzieckie. Te pierwsze grody są taką namiastką Pragi czy Wiednia - miast przecudownych. O takie właśnie ciepło mi chodzi i taką przytulność.
Stalową Wolę zakwalifikował bym bardziej do grupy Warszawy i Lublina. Nie jestem architektem i nie nazwę tej różnicy, ale ona jest.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 820
Dołączył: 9 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lis 2008r. 18:27  
Cytuj
CYTAT
No w tym przypadku to kolega delikatnie przeszarżował. Wprawdzie główny budynek sądów rejonowych i okręgowego jest w II dzielnicy Grzegórzki – ale odległość (mierząc optyką stalowowolską) to już drugi koniec miasta od centrum jezyk


Nie nie nie - nie porównujmy optyka naszego miasta tylko danego miasta umiech No co jak co bez porównywania Krakowa do Stalowej umiech lekka przesada - stalowa to miniaturka jest umiech No ale co jak co są tam sądy albo na Grzegórzki albo na mogilskiej ;) blisko centrum miasta - jak na Kraków to naprawdę blisko umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 820
Dołączył: 9 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lis 2008r. 18:29  
Cytuj
Kraków owszem ale np jak byłem we Wrocławiu to jakoś droga na rynek główny przypominała mi przechadzkę po zatorzu - brzydkie, brudne bloki/kamienice - jakoś bez wrażenia umiech W sumie było wtedy też parę remontów ale nie sądzę, żeby aż tak obniżyło to uroki miasta umiech ale co jak co - Kraków wymiata good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 602
Dołączył: 3 Wrz 2006r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lis 2008r. 18:31  
Cytuj
po co stalowej sad w centrum jak ma w rozwadowie absurd stalowej brakuje klimatu i tu jest problemgood

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~ziemianin
ff
Wysłany: 27 Lis 2008r. 18:31  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
RTA - Tarnobrzeg umiech

W tarnobrzegu jestem co dwa tygodnie a w tamtym roku stud. dzien w dzien przez 3 lata - zdołałem poznać to miasto wystarczająco umiech


Stalowa Wola wcale nie jest ani lepsza, ani bardziej estetyczna. Dodam nawet, że idąc wieczorami, nasze miasto wydaje się być wyludnione. A RTA to nie Tarnobrzeg. Zauważ, że powiaty grodzkie mają swoje numery rejestracyjne. RTA to wiochy w powiecie tarnobrzeskim ziemskim. Tarnobrzeg ma RT.


Tylko bez wioch...... dodam do tego ze tablice RST to tez niby miasto STW plus okoliczne wsie typu Zaleszany , Pysznica czy krolestwo Kotowa Wola

 
 
 
 
Posty: 1225
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lis 2008r. 18:31  
Cytuj
CYTAT
Kraków owszem ale np jak byłem we Wrocławiu to jakoś droga na rynek główny przypominała mi przechadzkę po zatorzu - brzydkie, brudne bloki/kamienice - jakoś bez wrażenia umiech W sumie było wtedy też parę remontów ale nie sądzę, żeby aż tak obniżyło to uroki miasta umiech ale co jak co - Kraków wymiata good


Nie no, wrocławski rynek i starówka zdecydowanie lepsza od krakowskiej. Przynajmniej mnie się bardziej podoba. Może dlatego, że w Krakowie mieszkałem i mi spowszedniał a we Wrocławiu byłem gościnnie. umiech

CYTAT
Tylko bez wioch...... dodam do tego ze tablice RST to tez niby miasto STW plus okoliczne wsie typu Zaleszany , Pysznica czy krolestwo Kotowa Wola


Stalowa Wola jest tylko powiatem ziemskim i stąd brak rozróżnienia w rejestracji.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 820
Dołączył: 9 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lis 2008r. 18:34  
Cytuj
CYTAT
Nie no, wrocławski rynek i starówka zdecydowanie lepsza od krakowskiej. Przynajmniej mnie się bardziej podoba.


To już właśnie kwestia co komu się bardziej podoba - więc na ten temat nie ma sensu dyskutować umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 405
Dołączył: 17 Lip 2007r.
Skąd: z czeskich filmów
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lis 2008r. 18:35  
Cytuj
To miała być tylko mała złośliwostka sytuacyjna – a nie porównanie chytry
btw rejon ulicy Mogilskiej to też Grzegórzki umiech

Jutro To Dziś Tyle Że Jutro
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 820
Dołączył: 9 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lis 2008r. 18:40  
Cytuj
CYTAT
To miała być tylko mała złośliwostka sytuacyjna – a nie porównanie chytry
btw rejon ulicy Mogilskiej to też Grzegórzki umiech


A nie Olsza?umiech Ja już muszę kończyć umiech Praca wzywaumiech pzdr dla Was ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 602
Dołączył: 3 Wrz 2006r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lis 2008r. 18:45  
Cytuj
czy my rozmawiamy o stalowej czy krakowiesciana:szok:

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 405
Dołączył: 17 Lip 2007r.
Skąd: z czeskich filmów
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lis 2008r. 18:46  
Cytuj
No to może prawdziwek jako krakus rozsądzi tę lokalizację sądów (między rondem mogilskim a kotlarskim)?
Grzegórzki czy Olszachytry spokojnie już skończyłem, regulamin złamałem pewnie w sześciu miejscach cool girl
ps
miłej pracyumiech

Jutro To Dziś Tyle Że Jutro
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1225
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lis 2008r. 18:58  
Cytuj
CYTAT
No to może prawdziwek jako krakus rozsądzi tę lokalizację sądów (między rondem mogilskim a kotlarskim)?
Grzegórzki czy Olszachytry spokojnie już skończyłem, regulamin złamałem pewnie w sześciu miejscach cool girl
ps
miłej pracyumiech


Nie jestem krakusem (dzieciństwo i dorastanie spędziłem w Stalowej Woli), tylko tam mieszkałem przez kilka lat i było to w latach 90tych. Szczegółów topografii, nazewnictwa dzielnic czy osiedli nie znam. A może tak skorzystaj z www.maps.google.pl ? Tam dość dokładnie można zbliżyć miasto i pokazują się nawet najmniejsze ulice i ich nazwy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 602
Dołączył: 3 Wrz 2006r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lis 2008r. 19:03  
Cytuj
chyba schodzimy z tematu ogolnego jest to kategoria nasze miasto i co ma do tego krakowzaklopotanygood

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~jakup
ff
Wysłany: 27 Lis 2008r. 19:41  
Cytuj
Kurna, ludzie, wiecej patriotyzmu lokalnego i optymizmu, a mniej narzekactwa! ok

moim zdaniem po wypierniczeniu tych bud spod MDKa powinni zrobic budynek w ksztalcie litery "U", a na dole kawiarnie, zeby w nocy bylo jakiekolwiek zycie - wtedy bedzie duzo przyjemniej umiech

 
 
 
 
~~nieradny
ff
Wysłany: 27 Lis 2008r. 19:55  
Cytuj
Nasi radni na czela z prezydentem twierdza ze nie ma w Stalowej dobrego planu zagospodarowania przestrzennego i nie mozna wykonywac pewnych inwestycji, co nie przeszkadza panu prezydentowi w zorganizowaniu kilku beznadziejnych imprez za ok 1mln zlotych na obchody 70lecia miasta.
moze za te pieniadze warto by bylo zrobic cos fajnego na pamiatke tego miasta,odremontowac park kolo szkoly muzycznej no i stary park jordanowski .
Jednym slowem brak jakiego kolwiek logicznego myslenia, tyle w temacie!chytry

 
 
 
 
~~nieradny
ff
Wysłany: 27 Lis 2008r. 19:58  
Cytuj
pytanie do autorki tematu pani z Lublina.
co sklonilo Cie do przeprowadzenia sie tutaj?? no i gdzie ie podzial twoj lokalny patriotyzm???

 
 
 
 
~~hehe
ff
Wysłany: 27 Lis 2008r. 22:15  
Cytuj
CYTAT
Ja sobie kiedys myslalem tak .. jak jest plac Pilsudzkiego przed MDK to ulice 1 sierpnia od sklepu avans po rondo kolo policji poprostu usunac i zrobic plac z prawdziwego zdarzenia. Zrobic deptak lawki... kawiarnie. Za kazdym razem jak jest jakas impreza pod MDKiem to musza zamykac ulice, a tak mozna ja usunac raz na zawsze i polozyc jakas ladna kostke. Zamiast tych obskornych bud (tzw barów,pijawek) zrobic jak juz pisalem ... kawiarnie, restauracje, miejsca spotkan... a dlaczego by nie ?
Kazdy pewnie by narzekal ze 1 -go sierpnia jakby zamkneli to niewiadomo jakie korki. Ludzie po czasie by sie przyzwyczaili ze niewolno jechac i juz.


Ja zamknąłbym Okulickiego od Tesco do Hali Targowej i tutaj zrobił deptak. I tak przejechać tędy trudno bo ruch pieszych bardzo duży.

 
 
 
 
Posty: 1225
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lis 2008r. 22:21  
Cytuj
Gdyby był mądry architekt w tym mieście i mądre władze, deptakiem można by zrobić ulicę Floriańską od białych bloków, obok kościoła drewnianego i dalej w kierunku dworca PKSu i potem jakoś pod torami i plac Piłsudskiego oraz tereny wokół MDKu zrobić placem na wzór tarnobrzeskiego Bartosza. Przy uliczce Floriańskiej z obu stron wybudować (prywatni inwestorzy) stylowe chałupki z knajpami, usługami itp.
Zabudować tego bubla Tesco, dawny Lider lub nawet zburzyć. Okulickiego zamknąć od strony Popiełuszki. Zrobić stylowe latarnie itd. itp.
Ale lepiej kupić balon i oratorium i poszpanować, a wieś jak była wsią, tak nią jest. Amen.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 602
Dołączył: 3 Wrz 2006r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lis 2008r. 22:26  
Cytuj
zgadzam sie w stu procentach ze slowami prawdziwego tam w urzedzie sa same baranki z glownym oslem mlotekzaklopotanyokgood

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 561
Dołączył: 28 Lis 2007r.
Skąd: Miasto-Widmo
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lis 2008r. 22:48  
Cytuj
CYTAT
Zabudować tego bubla Tesco, dawny Lider lub nawet zburzyć. Okulickiego zamknąć od strony Popiełuszki. Zrobić stylowe latarnie itd. itp.

Ja bym jeszcze proponował przenieść San i go pociągnąć wzdłuż torów. Byłoby jak z Wisłą w Krakowie umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 5 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »