NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 2 3 4 5 6 7 8 ... » »»
JKM, czyli Janusz Korwin-Mikke,
Posty: 1530
Dołączył: 16 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Cze 2010r. 11:04  
Cytuj
http://www.youtube.com/watch?v=wK6uhEUiLws
umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Cze 2010r. 11:04  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 7 Cze 2010r. 11:20  
Cytuj
Ktośik, widzisz jaki to temat?? To po co wklejasz link zupełnie nie na temat???

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1530
Dołączył: 16 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Cze 2010r. 11:29  
Cytuj
CYTAT
Ktośik, widzisz jaki to temat?? To po co wklejasz link zupełnie nie na temat???



Dlaczego w innych tematach nie zwracasz na to uwagi ?

Wkleiłem to aby nie było monotonni na tle przepychanek.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 7 Cze 2010r. 11:31  
Cytuj
Tu jest jedyny normalny temat niech tak pozostanie. OK??

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1396
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Cze 2010r. 12:31  
Cytuj
Specjaliści: na ulicach zaczną się wojny gangów
"Dziennik Gazeta Prawna": Polskę zalewa fala przestępstw popełnianych przez nieletnich - alarmuje policja. Specjaliści przewidują, że już wkrótce na polskich ulicach zaczną się wojny młodocianych gangów.
Gazeta dotarła do niepublikowanych dotąd danych Komendy Głównej Policji. Wynika z nich, że tylko do 20 kwietnia 2010 roku nieletni popełnili już ponad 40 tys. przestępstw. To połowa przestępstw z całego ubiegłego roku; domeną młodocianych są rozboje i gwałty.

O tym pisze dziś "Dziennik Gazeta Prawna".

http://wiado(...)tem.html

Nie wolno bachorowi dać klapsa, bezstresowe wychowanie, róbta co chceta, zamiast kar głaskanie po główce przez sędziów i kuratorów no i mamy efekty. III RPrl zmienia się w III świat.
Janusz Korwin Mikke i w tym temacie chce zmian.

PZPR przy obecnej PO to jak uniwersytet obok przedszkola. A miało być tak pięknie.....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1141
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Cze 2010r. 14:04  
Cytuj
Niestety w tym systemie urzędnicy żyją z podatków i pracy innych - sami zaś nie tworzą "ŻADNEGO DOBRA" - są bezproduktywni a na domiar złego przeszkadzają w realizacji planów innym. Kogo nie spytam z przedsiębiorców czy usługodawców to każdy ale to każdy ma problem z PAŃSTWEM i podatkami.
Na pytanie dlaczego nie zatrudniają albo dlaczego płacą tak mało - odpowiadają zgodnie: Pracownik za drogo kosztuje! Ja drugie tyle musze odprowadzić do urzędu za jednego pracownika ile wynosi jego wypłata.
I to jest doskonała odpowiedź na pytanie dlaczego w Polsce nie opłaca się pracować i dlaczego rośnie szara strefa którą popieram.

A teraz kilka zdań o tym jak Państwo sprzyja obywatelom - sprzedawcom jak i konsumentom, którzy chcą kupować taniej i lepiej:

CYTAT
INFO: Dolnośląska Izba Skarbowa wyznaczyła 110 urzędników, którzy mają skontrolować 2800 sprzedawców handlujących za pomocą portalu aukcyjnego Allegro.

Wśród sankcji przewidzianych dla sprzedawcóww, którzy ukryli swoje przychody przed fiskusem, znalazły się grzywny i kara więzienia do 2 lat.

Kontrolowane są transakcje zawarte od 2006 r.



Kilka słów o EURO:

CYTAT
OPINIA: Euro przestanie istnieć najpóźniej za 5 lat - uważają czołowi brytyjscy ekonomiści, którzy wzięli udział w sondażu przeprowadzonym dla gazety "The Sunday Telegraph".

Na 25 ekonomistów londyńskich instytucji finansowych, którzy wzięli udział w badaniu, połowa przewiduje, że euro nie przetrwa w obecnej formie podczas obecnej kadencji brytyjskiego parlamentu. 30% podejrzewa, że euro może upaść, a 20% jest w tej kwestii niezdecydowane.

- Strefa euro straci trzech swoich członków: Grecję, Portugalię i może Irlandię, i potem może upaść z powodu rosnących tarć między Francją i Niemcami - twierdzi p. Tim Condon z Instytutu Badań nad Międzyanarodowym Systemem Monetarnym.


Świat według obywatelki K
to świat zadłużeń i życia ponad stan - to system niesprawiedliwości gdzie jedna grupa ludzi mając większość ograbia legalnie pozostałych uczciwie pracujących. To świat długów, korupcji i głupoty - Ja mogę jasno ocenić 20 wiek jako najgłupszy i najbiedniejszy w całej historii świata, gdzie marmury zastąpiono styropianem a sprawiedliwość i ład - wojnami i niesprawiedliwością. To świat takich socjalistów jak Hitler czy Stalin. Niestety 21 wiek jeszcze się nie obudził z tej głupoty.

Grabież legalna może przejawiać się na tysiąc sposobów, stąd nieskończona liczba jej przejawów: cła, ochrona rynku, dotacje, subwencje, preferencje, progresywny podatek dochodowy, bezpłatna oświata, prawo do pracy, prawo do zysków, prawo do płacy, prawo do opieki społecznej, prawo do środków produkcji, bezpłatny kredyt itd., itd. Wszystkie te przejawy – połączone tym, co dla nich wspólne, czyli usankcjonowaną grabieżą – noszą nazwę socjalizmu.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 200
Dołączył: 8 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Cze 2010r. 15:17  
Cytuj
CYTAT
ty pewnie chodzisz do pana ginekologa sugerujac mi tutaj, ze bez wzgledu na plec wybierasz dobrych (przypadkiem akurat trafil sie pan :]), a nie przyjmujesz do wiadomosci ze jest znacznie wiecej dobrych ginekologow niz ginekolozek bo takie sa predyspozycje :]

Jakie konkretnie??
Co do wyboru ginekologów, to jest niewielki jeżeli chodzi o kobiety. Więc siłą rzeczy częściej kobitki są zmuszone do chłopa chodzić, choć ja wolę panią doktor... (nie będę reklamować).
Ale np dermatolodzy w stalowej??? Najlepsze są kobiety... A co leczy dermatolog u facetów, sprawdź.
A co do elektroników-kobiet to nie wiem, ale znam osobiście np. "fizyczkę jądrową", informatyczki, "konstruktorkę silników".
Znam konstruktorki od konstrukcji stalowych, są policjantki, żołnierki i kierowcy autobusów.

Przypominam, że nie dawniej jak 100lat temu takie zawody były prawie ZUPEŁNIE niedostępne dla kobiet - bo takie było wychowanie i ogólne poglądy a nie predyspozycje!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1141
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Cze 2010r. 15:49  
Cytuj
CYTAT


Przypominam, że nie dawniej jak 100lat temu takie zawody były prawie ZUPEŁNIE niedostępne dla kobiet - bo takie było wychowanie i ogólne poglądy a nie predyspozycje!!!


Wolny Rynek daje ludziom wolność wyboru nie narzuca nic nikomu z góry. Jeżeli myślisz, że ktoś ci coś na siłę chce wmówić albo na siłę zrobić to się grubo mylisz i po prostu nie rozumiesz zupełnie przesłania JKM. Natomiast rządy przymusu i niewolnictwa to cała reszta socjalistów którzy każą ci pod przymusem płacić i dają ci takie usługi jakie sobie tylko wymyślą a pani zostaje bez grosza przy duszy.

Grabież legalna może przejawiać się na tysiąc sposobów, stąd nieskończona liczba jej przejawów: cła, ochrona rynku, dotacje, subwencje, preferencje, progresywny podatek dochodowy, bezpłatna oświata, prawo do pracy, prawo do zysków, prawo do płacy, prawo do opieki społecznej, prawo do środków produkcji, bezpłatny kredyt itd., itd. Wszystkie te przejawy – połączone tym, co dla nich wspólne, czyli usankcjonowaną grabieżą – noszą nazwę socjalizmu.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1396
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Cze 2010r. 16:14  
Cytuj
Coś o równości płci smiech2 Szczególnie od 1,32


PZPR przy obecnej PO to jak uniwersytet obok przedszkola. A miało być tak pięknie.....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1396
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Cze 2010r. 16:24  
Cytuj
Janusz Korwin-Mikke, były prezes Unii Polityki Realnej, a obecnie szef partii Wolność i Praworządność to weteran prezydenckiego wyścigu. Choć silniejszy jest na Facebooku, niż w realu, za co wini reżimową telewizję, która kłamie i sondaże robione na zlecenie ubeków, nie traci wiary. W rozmowie z Wirtualną Polską tłumaczy, dlaczego chce w Polsce ustanowić monarchię, odseparować nasz kraj od faszystowskiej Unii Europejskiej, przywrócić karę śmierci i zalegalizować narkotyki oraz wyjaśnia różnicę między... gejem a homosiem. Poznaj pomysły najbardziej ekscentrycznego z kandydatów na prezydenta!

http://wybor(...)osc.html

PZPR przy obecnej PO to jak uniwersytet obok przedszkola. A miało być tak pięknie.....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 867
Dołączył: 23 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Cze 2010r. 16:50  
Cytuj
obywatel_ka nie mam sily ^^ napisze ze mezczyzni maja lepsze predyspozycje bo lubia bardziej cipki ogladac :]
dlaczego tobie przeszkadza jak napisze ze kobieta matematyk to wyjatek ? :] mnie nie przeszkadza ze nigdy nie slyszalem by porod odbieral pan polozny :]
czy moj mistrz joda cie drazni ?:] przeciez 2 razy pisalem ze kobiety dermatolozki sa lepsze :]
ok znasz pania fizyczke jadrowa, informatyczke, konstruktorke silnikow powiedz mi teraz ilu wiecej znasz informatykow, konstruktorow silnikow czy fizykow jadrowych, ilu wiecej policjantow, konstruktorow konstrukcji stalowych i żolnierzy ? pewnie sporo wiecej :]
nie pogodzilas sie jeszcze z tym co bylo 100 lat temu ?smiech2 przeciez to juz minelo jak zauwazylas mozesz byc kim chcesz :] wybacz ale nie moge sie powstrzymac i zapytam ^^ do czego potrzebny jest ci facet smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1141
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Cze 2010r. 23:39  
Cytuj


A propos Ekologów:

CYTAT
Kaczka stanęła na przeszkodzie budowy autostrady A-1. W miejscu prowadzenia inwestycji - jak dowiedziało się Polskie Radio Szczecin - kaczka krzyżówka założyła gniazdo i wysiaduje 9 jaj.

Nadzór Przyrodniczy, a w ślad za nim inżynier kontraktu, zwracają uwagę, aby wykonawca zastosował zabezpieczenia i nie zakłócał naturalnego rytmu przyrody.

Ominięcie tych zaleceń może wpłynąć niesprzyjająco na obecne i późniejsze zachowanie kaczki, a dodatkowo może spowodować stres, co nie jest wskazane w jej stanie - napisał do wykonawcy przedstawiciel nadzoru przyrodniczego.

W odpowiedzi firma podkreśla, że zastosuje się do poleceń i ponadto może podjąć próbę dodatkowej inwigilacji, i zatrudnienia specjalistów do przewiezienia kaczki do wskazanego przez Nadzór Przyrodniczy ośrodka.

Firma proponuje też, aby podjąć próbę ogrodzenia siatką całego terenu budowy, także nad całą powierzchnią inwestycji. Mogłoby to wykluczyć przedostanie się na nią nie tylko klaczek czy gęsi ale i innej zwierzyny.

Firma zwraca też uwagę, że w związku z tym, iż w kontrakcie nie ma mowy o powyższych działaniach, może on podrożeć o 10%, czyli w tym przypadku - bagatela - około 40 milionów euro...

Grabież legalna może przejawiać się na tysiąc sposobów, stąd nieskończona liczba jej przejawów: cła, ochrona rynku, dotacje, subwencje, preferencje, progresywny podatek dochodowy, bezpłatna oświata, prawo do pracy, prawo do zysków, prawo do płacy, prawo do opieki społecznej, prawo do środków produkcji, bezpłatny kredyt itd., itd. Wszystkie te przejawy – połączone tym, co dla nich wspólne, czyli usankcjonowaną grabieżą – noszą nazwę socjalizmu.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1530
Dołączył: 16 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Cze 2010r. 00:11  
Cytuj
CYTAT
Tu jest jedyny normalny temat niech tak pozostanie. OK??


OK !

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 8 Cze 2010r. 00:13  
Cytuj
Ekolodzy fajni goście, to dopiero mafiachytry

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1141
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Cze 2010r. 13:32  
Cytuj
Ktoś pytał o konkrety

http://partiawip.pl/kolib-4-dummies/

a Tu pytania i odpowiedzi związane z JKM i WIP
http://partiawip.pl/abc-wip/

Grabież legalna może przejawiać się na tysiąc sposobów, stąd nieskończona liczba jej przejawów: cła, ochrona rynku, dotacje, subwencje, preferencje, progresywny podatek dochodowy, bezpłatna oświata, prawo do pracy, prawo do zysków, prawo do płacy, prawo do opieki społecznej, prawo do środków produkcji, bezpłatny kredyt itd., itd. Wszystkie te przejawy – połączone tym, co dla nich wspólne, czyli usankcjonowaną grabieżą – noszą nazwę socjalizmu.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 200
Dołączył: 8 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Cze 2010r. 18:07  
Cytuj
CYTAT
powiedz mi teraz ilu wiecej znasz informatykow, konstruktorow silnikow czy fizykow jadrowych, ilu wiecej policjantow, konstruktorow konstrukcji stalowych i żolnierzy ? pewnie sporo wiecej :]


Bo kobiety podchodzą do wszystkiego bardzo serio i nie decydują się na takie zawody jeśli nie maja do końca przekonania. Facetowi takie "pierdoły" jak wątpliwości nie przychodzą do głowy, nawet jak się żywcem nie nadaje (znam takich). Może lepiej by został "kosmetyczkiem" czy fryzjerem umiechumiech

Pytasz po co mi facet??? Jakiś kompleksik???

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 475
Dołączył: 9 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Cze 2010r. 18:17  
Cytuj
Dostrzegasz że różnica miedzy facetem a kobietą jednak istnieje. Dlatego faceci na ogół lepiej sprawdzają się w sytuacjach gdzie nie ma czasu na "wątpliwości" i w zawodach wymagających zdecydowanego działania.
Z moich statystyk wynika że jak ktoś mnie wpienia swoją jazdą to zazwyczaj prowadzi baba, macie podobnie?
Czy kosmetyczki mogły by z powodzeniem zastąpić tych co budują drogi czy brukarzy? już to widzę jezyk
Uważasz się za feministkę? Bo tak Cię odbieram.


"
Prawo i Sprawiedliwość obiecywało rozbicie układów, walkę z przestępczością, rozliczenie agentury, ochronę suwerenności… a skończyło się na kompromitującej koalicji z LPR i Samoobroną.

Platforma obiecywała "drugą Irlandię" – obniżenie podatków, uproszczenie prawa, zmniejszenie liczby urzędników, ograniczenie przywilejów władzy itp. Czy któraś z tych obietnic została zrealizowana? Nie!
"

Homo res sacra homini /Człowiek człowiekowi świętością/
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 867
Dołączył: 23 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Cze 2010r. 18:58  
Cytuj
CYTAT
Bo kobiety podchodzą do wszystkiego bardzo serio i nie decydują się na takie zawody jeśli nie maja do końca przekonania. Facetowi takie \"pierdoły\" jak wątpliwości nie przychodzą do głowy, nawet jak się żywcem nie nadaje (znam takich). Może lepiej by został \"kosmetyczkiem\" czy fryzjerem umiechumiech
ok odbieglismy juz od korwina za bardzo, wiec ostatni post o niczym, wybierasz co chcesz bo nie masz sie czego uczepic, nie mam przekonania = nie nadaje sie dla mnie to koniec tematu :] ale postaram sie cos zgodnie z twoimi wytycznymi napisac ^^ 13 razy wiecej kobiet jest przekonanych do tego nie sa umyslami scislymi :]
odpowiedz sobie do czego sie to sprowadza :] jak dla mnie do startu czy tu tez cos nie pasuje ?
CYTAT

Pytasz po co mi facet??? Jakiś kompleksik???

hehe nie znasz odpowiedzi na to pytanie wiedzialem :] chyba ze sie jej obawiasz ^^ jezeli ci sie poprawi to moge byc jednym wielkim chodzacym kompleksem :]

dla rozluznienia atmosfery i o fryzjerach o ktorych sie dopomninalas, najslynniejsi i najlepsi fryzjerzy to panowie :] podobnie zreszta jak kucharze, projektanci mody, zapachow itd. ^^ chlopy lija baby nawet w zdawaloby sie stricte damskich dyscyplinach smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 867
Dołączył: 23 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Cze 2010r. 23:37  
Cytuj
CYTAT

Jak pan widzi rolę kobiet w polityce? Co pan sądzi o parytetach?

- Tak samo jak mężczyzn.
Bruneci nie mają parytetów, więc dlaczego kobiety miałyby je mieć. Nie liczę kobiet w parlamencie, bo samo to świadczy o dyskryminacji. Parytety to traktowanie kobiet jak niepełnosprawnych. Janusz Korwin-Mikke
Bruneci nie mają parytetów, więc dlaczego kobiety miałyby je mieć. Nie liczę kobiet w parlamencie. Przypomina mi się dowcip z głębokiej komuny. Dyrygent moskiewskiej orkiestry symfonicznej przyjeżdża do Londynu. Dyrektor filharmonii pyta go o problem antysemityzmu w Związku Sowieckim. Jaki antysemityzm – odpowiada dyrygent - ja mam w swojej orkiestrze 37 Żydów. Samo liczenie kobiet świadczy o dyskryminacji. Parytety to traktowanie kobiet jak niepełnosprawnych.

A bierze pan uwagę taki scenariusz, że kobieta zostanie prezydentem? W tej kampanii kobiet brakuje.

-
Skoro kobiet w polityce wielu nie ma, to znaczy, że się do polityki nie garną. Tak samo wśród koszykarzy NBA nie ma mężczyzn poniżej 180 centymetrów, bo się tam nie nadająJanusz Korwin-Mikke
Skoro kobiet nie ma, to znaczy, że się do polityki nie garną. Tak samo wśród koszykarzy NBA nie ma mężczyzn poniżej 180 centymetrów, bo się tam nie nadają.

Kobiety nie mają predyspozycji do polityki?

- Tak jak mężczyźni do zawodu pielęgniarza. Oczywiście są wyjątki, sam jestem wielkim miłośnikiem lady Małgorzaty Thatcherowej. Gdyby ona kandydowała na prezydenta Polski, na pewno bym na nią zagłosował. Nie mam nic przeciwko kobietom w polityce, tylko powtarzam, to musi być kobieta, która ma predyspozycje, by bez żadnej taryfy ulgowej konkurować z mężczyznami.


i podbijam jescze raz link ktory zamiescil wyborca :-)
http://www.wybor(...)osc.html

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1141
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Cze 2010r. 23:51  
Cytuj
Ja widzę różnice i tylko o to tu chodzi. Kobieta to kobieta a facet to facet i tyle. Niektóre zawody poprzez psychikę i różnice są dla kobiet a inne dla facetów i ja nie będę wchodził w szczegóły bo zawsze są wyjątki od reguły i spotkamy na drodze panie jadące szybciej niż faceci i spotkamy panów strzygących lepiej czy robiących zabiegi kosmetyczne (oczywiście często okazuje się, że jest gejem czyli pół kobietą i na odwrót kobiety bardziej są facetami niż babami.)

Tyle o tym temacie umiech

Grabież legalna może przejawiać się na tysiąc sposobów, stąd nieskończona liczba jej przejawów: cła, ochrona rynku, dotacje, subwencje, preferencje, progresywny podatek dochodowy, bezpłatna oświata, prawo do pracy, prawo do zysków, prawo do płacy, prawo do opieki społecznej, prawo do środków produkcji, bezpłatny kredyt itd., itd. Wszystkie te przejawy – połączone tym, co dla nich wspólne, czyli usankcjonowaną grabieżą – noszą nazwę socjalizmu.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 475
Dołączył: 9 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Cze 2010r. 01:55  
Cytuj

Homo res sacra homini /Człowiek człowiekowi świętością/
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1141
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Cze 2010r. 09:34  
Cytuj
CYTAT

ten głosik trochę mi nie pasuje i te stawki trochę nieaktualne albo źle podany przykład umiech ale ogólnie to pokazuje jak jest.

ZUS 900 - składka zdrowotna 224 i dochodowy 18%
A jak zarabiasz powyżej 85 528 zł rocznie to stawka 32 %

Łatwo wyliczyć jak zarabiasz 2500
- 900 - 230 - 450 to się równa 950 zł I tyle gdzieś zarabia mało uposażony Polak a raczej zarabia państwo i urzędnicy na jego ciężkiej pracy. A więc: Polak płaci przez 40 lat płaci na ZUS kupę pieniędzy a dostaje na starość 400 - 600zł - Lepszego systemu nie wiedziałem i to pod przymusem ! a jak coś jest dobre to jest przymusowe.. hehe

PS. może nie do końca precyzyjnie podałem przykład ale w tych granicach gdzieś będzie.

Te 950 co wam zostanie.. to nie liczcie, że to pójdzie do was...
Jedziecie na stację gdzie 3/4 ceny paliwa to podatek i akcyza
Jedziecie do sklepu i każdy produkt jest obłożony podatkiem, jego wyprodukowanie i energia czy transport także podatkiem obłożona.
70% płaci przeciętny Polak w podatkach skarbowi państwa.

Obrazek

Grabież legalna może przejawiać się na tysiąc sposobów, stąd nieskończona liczba jej przejawów: cła, ochrona rynku, dotacje, subwencje, preferencje, progresywny podatek dochodowy, bezpłatna oświata, prawo do pracy, prawo do zysków, prawo do płacy, prawo do opieki społecznej, prawo do środków produkcji, bezpłatny kredyt itd., itd. Wszystkie te przejawy – połączone tym, co dla nich wspólne, czyli usankcjonowaną grabieżą – noszą nazwę socjalizmu.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1530
Dołączył: 16 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Cze 2010r. 10:27  
Cytuj
CYTAT


A więc: Polak płaci przez 40 lat płaci na ZUS kupę pieniędzy a dostaje na starość 400 - 600zł - Lepszego systemu nie wiedziałem i to pod przymusem ! a jak coś jest dobre to jest przymusowe.. hehe



Zapomniałeś dodać ze jak dozyje to dostanie, bo jak nie to był dojony do śmierci!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 200
Dołączył: 8 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Cze 2010r. 20:24  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Pytasz po co mi facet??? Jakiś kompleksik???

hehe nie znasz odpowiedzi na to pytanie wiedzialem :] chyba ze sie jej obawiasz ^^ jezeli ci sie poprawi to moge byc jednym wielkim chodzacym kompleksem :]

dla rozluznienia atmosfery i o fryzjerach o ktorych sie dopomninalas, najslynniejsi i najlepsi fryzjerzy to panowie :] podobnie zreszta jak kucharze, projektanci mody, zapachow itd. ^^ chlopy lija baby nawet w zdawaloby sie stricte damskich dyscyplinach smiech2


Właściwie to mnie notorycznie rozbawiacie umiechumiech
Nie powiem Ci po co mi facet, bo to też śmieszna odpowiedź. Nie chcę sie tu "uwywnętrzać" :]
Domyśl się i odpowiedz sobie sam umiech, bo właściwie nie jest mi potrzebny.
Co do fryzjerów, tak wiem i kucharze również.... tylko właśnie z tego powodu iść na siłę tam gdzie nie zawsze się jest dobrym to bezsens. Ale te stereotypy......

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 245
Dołączył: 8 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 9 Cze 2010r. 20:46  
Cytuj
Oczywiście zgadzam się z całą polityką gospodarzcą JKM, a dodatkowym plusem o którym nikt nie wspomniał to, fakt, iż przepisy podatkowe i inne byłyby dużo łatwiejsze, ad wcale bu nie istniały, zatem koszty prowadzenia przedsiębiorstwa byłyby dużo niższe, niepotrzebne byłyby księgowe, tony marnowanego papieru, tuszy do drukarek, asystentek księgowycj, komputery, oprogramowanie podatkowe, przlewy bankowe, itd to wszystko grosz do grosza dały by naprawdę spore oszczędnosci, a w dodatku wszystko byłoby bardzo proste.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 2 3 4 5 6 7 8 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »