NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Spółka siarkowa w Stalowej ?, Kopalnie siarki kolo STalowej Woli
~~Zdziwiony
ff
Wysłany: 27 Paź 2008r. 20:07  
Cytuj
W Echu ukazał się artykuł o tym, że w elektrowni powstała spółka siarkowa a koło Turbi ma powstać kopalnia siarki.
NIestety nie wygląda to na żart.
To przecież byłby dramat dla miasta i mieszkańców.
Wszyscy wiemy jak wyglądają okolice Jeziórka.

link do artykułu :

http://www.echod(...)17985423

 
 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Paź 2008r. 20:07  
Cytuj

 
 
 
 
~~Cr-Mo
ff
Wysłany: 27 Paź 2008r. 20:46  
Cytuj
CYTAT
W Echu ukazał się artykuł o tym, że w elektrowni powstała spółka siarkowa a koło Turbi ma powstać kopalnia siarki.
NIestety nie wygląda to na żart.
To przecież byłby dramat dla miasta i mieszkańców.
Wszyscy wiemy jak wyglądają okolice Jeziórka.


Ciekawe, czy panowie prezesi wiedzą, że siarka otrzymywana podziemnym wytopem jest bardzo droga? O wpływie na środowisko nawet nie wspominam. Najtaniej czystą siarkę otrzymuje się podczas produkcji paliw - odsiarczania ropy naftowej w procesach rektyfikacji węglowodorów. Nie mają pomysłu nadmiar energii cieplnej? A smrodzące domy jednorodzinne?

 
 
 
 
~~ktos
ff
Wysłany: 27 Paź 2008r. 21:08  
Cytuj
CYTAT
[cytat]W Echu ukazał się artykuł o tym, że w elektrowni powstała spółka siarkowa a koło Turbi ma powstać kopalnia siarki.
NIestety nie wygląda to na żart.
To przecież byłby dramat dla miasta i mieszkańców.
Wszyscy wiemy jak wyglądają okolice Jeziórka.


Ciekawe, czy panowie prezesi wiedzą, że siarka otrzymywana podziemnym wytopem jest bardzo droga? O wpływie na środowisko nawet nie wspominam. Najtaniej czystą siarkę otrzymuje się podczas produkcji paliw - odsiarczania ropy naftowej w procesach rektyfikacji węglowodorów. Nie mają pomysłu nadmiar energii cieplnej? A smrodzące domy jednorodzinne?


I myślisz, ze spółka powstała dlatego, ze jest drogo i się nie opłaca???
Albo, że zieloni i przepisy UE pozwolą na degradację środowiska??

A właściciele smrodzących domów po prostu nie chcą podpinac się do sieci PEC-u, bo smrodząc jest taniej ogrzać mieszkanie i znika problem wywózki śmieci.
A Ty masz pomysł na wykorzystanie ciepła??? To możesz zostać bardzo bogaty.

 
 
 
 
~~ktos
ff
Wysłany: 27 Paź 2008r. 21:10  
Cytuj
CYTAT
.
To przecież byłby dramat dla miasta i mieszkańców.
Wszyscy wiemy jak wyglądają okolice Jeziórka.






To byłoby dobre dla miasta i mieszkańców, dałoby prace i rozwój regionu.
Nie strasz ludzi Jeziórkiem, nie te czasy i nie ta technologia. I przepisy o ochronie środowiska nie te.

 
 
 
 
~~zpo
ff
Wysłany: 27 Paź 2008r. 21:38  
Cytuj
popieram poprzednika, to nie te czasy i i stare techniki wydobycia mozesz podziwiac w muzeach. dzisiejsza teechnologia zapewnia duzo lepszy standard a co za tym idzie ludzie nie musza sie obawiac ze bedzie smierdziec...

Ale jak jacys ludzie nie w temacie znowu zaczna gadac ze to zle itp to bedziemy mieli powtorke z walcownii aluminum...

Szkoda gadac ludzi, najpierw pomyslcie a nie piszecie ze nie, nie nie... Tylko pozniej marudzicie i mowicie ze pracy nie ma ze trzeba z kraju za chlebem jechac...

 
 
 
 
~~jakison
ff
Wysłany: 28 Paź 2008r. 08:06  
Cytuj
zpo i ktos, MACIE RACJĘ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jeszcze się nic na dobre nie zaczęło, a już możemy to zaprzepaścić....
To miasto traci swoje szanse jadna po drugiej...
Kilka lat temu był pomysł na spalarnie śmieci w Elektrowni, nie udało się, bo spalarnia w środku miasta to syf. Nie pomogły tłumaczenia , ze podobna działa w centrum Baden-Baden... Walcownia Aluminium... Wcześniej Fabryka Telefonów Komórkowych Nokii (jest na Węgrzech) ... I wiele szans w strefie ekonomicznej pogrzebanych...
Nie ma u nas dobrej infrastruktury dróg, jest daleko do stolicy. Wykorzystajmy fakt bliskości wschodniej granicy i stwórzmy dobrą atmosferę do inwestowania... A pieniądze wraz z inwestorami pojawią się w naszym mieście.
Nie trzeba daleko szukać - Biłgoraj to dobry przykład.

 
 
 
 
~~Roman
ff
Wysłany: 28 Paź 2008r. 09:35  
Cytuj
I może siarka teraz już mniej śmierdzi ?
I nie ma wyziewów ??


Ludzie zejdźcie na ziemię !
To przecież kilka km od miasta.

Jak mają za dużo ciepła to niech podgrzewają płytę stadionu stali, wybudują szklarnie, basen z podgrzewaną wodą itd itp

Ale z wydobyciem siarki to MINIMUM 50 km od miasta i zabudowań !

Czemu nie mamy przywoływać Jeziórka ? To przecież znakomity przykład jak zrobić pystynię. A technologia wytopu nie zmieniła się.

 
 
 
 
Posty: 820
Dołączył: 9 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Paź 2008r. 09:47  
Cytuj
a tam pieprzysz .... po tym wydobyciu siarki maja teraz fajny zalewik good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~gizmo
ff
Wysłany: 28 Paź 2008r. 09:53  
Cytuj
Zal poprostu zal umiech jakich tu mamy eskpertow ;) skad kolego wiesz ze technologia sie zmienila? chcesz udawac madrzejszego od innych? a naprawde od syfu kolo tbg minelo kupe lat...

 
 
 
 
~~ktos
ff
Wysłany: 28 Paź 2008r. 11:34  
Cytuj
CYTAT
I może siarka teraz już mniej śmierdzi ?
I nie ma wyziewów ??


A technologia wytopu nie zmieniła się.



Siarka nie śmierdzi, to siarkowodór...
Widzisz, nie znasz się a zabierasz głos...


Jesteś technologiem wydobycia siarki metodą podziemnego wytopu?? Skończyłeś wczoraj taki kierunek studiów isię znasz najlepiej, tak???
No, to może powiesz skąd pewność ,że własnie taką metodę chcą zastosować właśccciciele nowej spółki??? Znasz akt powołania spółki, a może plany i strtegię rozwoju????

Ech, przestań gdybać, zejdż na ziemię, zdobąż wiedzę i dopiero zabieraj głos

 
 
 
 
~~Roman
ff
Wysłany: 28 Paź 2008r. 13:32  
Cytuj
Ktoś, jesteś w zarządzie tej spółki ???
Widzę, że na forum jest mocne lobby siarkowo-elektrowniane.
Ale są też zwykli ludzie, którzy tu mieszkają i pracują.

Możesz się czepiać, oczywiście śmierdzi siarkowodór.

Przy takiej bliskości miasta smród będzie gwarantowany.Żeby tylko smród, ale tu chodzi o zatrucie środowiska.
I proszę nie mydlić ludziom oczu nowymi technologiami.
Jednym już zamydlono, wszyscy musieli się wyprowadzić.

Z błędów trzeba umieć wyciągać wnioski.

Powtarzam : kopalnia tak, ale MINIMUM 50 km od miasta
i wszelkich zabudowań.

 
 
 
 
~~jakison
ff
Wysłany: 28 Paź 2008r. 14:04  
Cytuj
CYTAT
Widzę, że na forum jest mocne lobby siarkowo-elektrowniane.
Ale są też zwykli ludzie, którzy tu mieszkają i pracują.


Przy takiej bliskości miasta smród będzie gwarantowany.Żeby tylko smród, ale tu chodzi o zatrucie środowiska.

Powtarzam : kopalnia tak, ale MINIMUM 50 km od miasta
i wszelkich zabudowań.




Ja na razie widzę,że mocne jest lobby " nie bo nie "
Nic nie wiem, ale się sprzeciwię... bo ktośby mógł zarobić.. nie ja no to NIEEEE!!!!!

Zwykli ludzie, też skorzystają...

Ronman zagwarantuje im smród, bo wie napewno,że będzie takowy.... Tylko nie wie skąd wie.
Chodzi o to by nie było zatrucia środowiska. O to samo chodziło przy projekcie budowy walcowni aluminium... I co??? Nie będziie walcowni... Najlepiej storpedować wszystko. Bo może śmierdzieć, i po co słchać zapewnień,ze na pewno będzie ok. że smród ani zatrucie, ani degradacja środowiska nie nastąpią, po co sztab fachowców opracowuje warunki odziaływania inwestycji na środowisko, po co wydawać pieniądze na terenie powiatu na inwestycje, po co nam nowe miejsca dobrzepłatnej pracy, po co podatki, po co rozwój...

NIE, BO NIE!!!! oparte na domysłach i wymysłach, a nie na wiedzy i zbadaniu.

Nie mam nic wspólnego ze spółką siarkową, ale mieszkam tu i dobro tego miasta leży mi na sercu. I mam dośc ludzi, którzy niczego nie osiągneli i nie chcą by komuś się udało...

 
 
 
 
~~Sesio
ff
Wysłany: 28 Paź 2008r. 14:11  
Cytuj
Ciagle to "Po co" "po co"umiecha po to zeby Roman mial sie na czym porozwodzicumiech I gdzie siac panike umiech jak widac okreslenie "betonowe miasto" nie odnosi sie tylko do zabudowy umiech

 
 
 
 
Posty: 820
Dołączył: 9 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Paź 2008r. 14:26  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Widzę, że na forum jest mocne lobby siarkowo-elektrowniane.
Ale są też zwykli ludzie, którzy tu mieszkają i pracują.


Przy takiej bliskości miasta smród będzie gwarantowany.Żeby tylko smród, ale tu chodzi o zatrucie środowiska.

Powtarzam : kopalnia tak, ale MINIMUM 50 km od miasta
i wszelkich zabudowań.




Ja na razie widzę,że mocne jest lobby \" nie bo nie \"
Nic nie wiem, ale się sprzeciwię... bo ktośby mógł zarobić.. nie ja no to NIEEEE!!!!!

Zwykli ludzie, też skorzystają...

Ronman zagwarantuje im smród, bo wie napewno,że będzie takowy.... Tylko nie wie skąd wie.
Chodzi o to by nie było zatrucia środowiska. O to samo chodziło przy projekcie budowy walcowni aluminium... I co??? Nie będziie walcowni... Najlepiej storpedować wszystko. Bo może śmierdzieć, i po co słchać zapewnień,ze na pewno będzie ok. że smród ani zatrucie, ani degradacja środowiska nie nastąpią, po co sztab fachowców opracowuje warunki odziaływania inwestycji na środowisko, po co wydawać pieniądze na terenie powiatu na inwestycje, po co nam nowe miejsca dobrzepłatnej pracy, po co podatki, po co rozwój...

NIE, BO NIE!!!! oparte na domysłach i wymysłach, a nie na wiedzy i zbadaniu.

Nie mam nic wspólnego ze spółką siarkową, ale mieszkam tu i dobro tego miasta leży mi na sercu. I mam dośc ludzi, którzy niczego nie osiągneli i nie chcą by komuś się udało...



------------------------------------------------------

Dobrze powiedziane ... :haha:

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~klop
ff
Wysłany: 28 Paź 2008r. 14:27  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
W Echu ukazał się artykuł o tym, że w elektrowni powstała spółka siarkowa a koło Turbi ma powstać kopalnia siarki.
NIestety nie wygląda to na żart.
To przecież byłby dramat dla miasta i mieszkańców.
Wszyscy wiemy jak wyglądają okolice Jeziórka.


Ciekawe, czy panowie prezesi wiedzą, że siarka otrzymywana podziemnym wytopem jest bardzo droga? O wpływie na środowisko nawet nie wspominam. Najtaniej czystą siarkę otrzymuje się podczas produkcji paliw - odsiarczania ropy naftowej w procesach rektyfikacji węglowodorów. Nie mają pomysłu nadmiar energii cieplnej? A smrodzące domy jednorodzinne?


Nie do konca. W niektorych galeziach przemyslu takich jak - kosmetyki czy farmaceutyka mozna korzystac wylacznie z siarki rodzimej. Taka siarke mozna uzyskac jedynie wydobywajac ja w kopalniach.

 
 
 
 
~~wudu
ff
Wysłany: 28 Paź 2008r. 14:56  
Cytuj
Oby tak dalej! Walcownia miała powstać-bojkot , huta - bojkot , kopalnia - bojkot.Oby tak dalej to będziemy za 10 lat wójta wybierać...

 
 
 
 
~~commonwealth
ff
Wysłany: 28 Paź 2008r. 16:20  
Cytuj
Trzeba wspierac polskie firmy panstwowe czy spolki wiec kopalnia to by bylo cos bo jest koniunktura na siarke i wyroby. A ja jestem bez pracy.

 
 
 
 
~~Zdziwiony
ff
Wysłany: 28 Paź 2008r. 16:59  
Cytuj
Referendum rozstrzygnie. Po to wywalczyliśmy demokrację, żeby skończyła się "mądrość" kilku "biznesmenów", którzy kosztem
zdrowia mieszkańców i zatrucia środowiska chcą coś ugrać wyłącznie dla siebie.
Tak jak nie brakuje "głupiej" pracy (za 700-800zł),
tak nie brakuje "głupich inwestycji" (z aluminium, siarką, itd)

Czyżby Chińczycy już mieli dość zatrutego środowiska i lokuje się takie inwestycje u nas ?

Opamiętajcie się. Nie o taki rozwój i nie o takie inwestycje chodzi.

 
 
 
 
~~aaa
ff
Wysłany: 28 Paź 2008r. 18:17  
Cytuj
Zdziwiony jestes po prostu glupkiem. Jesli nie chcesz miec kopalni to mozesz wykupic teren na ktorym sa zloza siarki i ich nie eksploatowac. Ot, po prostu. Mam nadzieje, ze zadna z osob, ktore maja wplyw na decyzje w tej sprawie nie bedzie kierowal sie opiniami takich imbecyli na forum. Tak samo jak chlopi z pobliskich wiosek nie powinni miec nic do powiedzenia w tej sprawie. Dosyc dyktatury ludu. Masz pieniadze? Inwestujesz z jak najmniejszym skutkiem dla okolicznych mieszkancow i im NIC do tego co robisz na swojej dzialce. To TWOJA dzialka i mozesz tam robic co chcesz, jak chcesz i zatrudniac kogo tylko chcesz.

 
 
 
 
~~Zdziwiony
ff
Wysłany: 28 Paź 2008r. 18:39  
Cytuj
aaa PRZESTAN obrazać ludzi. Twój poziom nie nadaje się do komentowania.

Gdzie jest administartor tego forum ???

Wybuduj sobie kopalnie siarki (ekologiczną) na placu Piłsudskiego, słyszałem, że tam są bardzo dobre złoża.
Albo na placu obok siedziby ZUS - będziesz miał blisko do pracy.

Nie pozdrawiam i rezygnuję z udziału w forum na tak niskim poziomie.
Miłego zatruwania.

 
 
 
 
~~Roman
ff
Wysłany: 28 Paź 2008r. 18:46  
Cytuj
Buta, cynizm i arogancja. Brawo aaa.
Kim ty jestes ?
To mają być argumenty ?

Ja również znikam z tego forum. Przypomnij sobie o mnie jak nie będziesz mógł otworzyć okna, bo powieje siarkowodorem.
A wierz mi, to wspaniały zapach. good:haha:

 
 
 
 
~~Roman
ff
Wysłany: 28 Paź 2008r. 18:46  
Cytuj
Buta, cynizm i arogancja. Brawo aaa.
Kim ty jestes ?
To mają być argumenty ?

Ja również znikam z tego forum. Przypomnij sobie o mnie jak nie będziesz mógł otworzyć okna, bo powieje siarkowodorem.
A wierz mi, to wspaniały zapach. good:haha:

 
 
 
 
~~wet
ff
Wysłany: 29 Paź 2008r. 08:45  
Cytuj
Mówicie że nie te czasy żeby śmierdziało i nie ta stara technologia...A Osiek to w jakich czasach wydobywa...TERAZ..Przejedźcie się i sprawdźcie czy smierdzi...śmierdzi jak cholera...

 
 
 
 
~~ktosik
ff
Wysłany: 29 Paź 2008r. 09:19  
Cytuj
CYTAT
Mówicie że nie te czasy żeby śmierdziało i nie ta stara technologia...A Osiek to w jakich czasach wydobywa...TERAZ..Przejedźcie się i sprawdźcie czy smierdzi...śmierdzi jak cholera...


Kopalnia w Osieku to przestarzały zakład.
Dziś by dostać zgodę na kopaliny, trzeba zgodnie z prawem górniczym spełnić wiele warunków. Przedewszystkim wykonac opracowanie oddziaływania nowej inwestycji na środowisko i to dopiero staje się podstawą otrzuymania zgody na budowę i działalność. Zarejstrowanie spółki to jedno, a rozpoczęcie jej statutowej działalności to drugie.
Na szczęście w tym kraju obowiązuje prawo.
I jeśli nowa spółka spełni wszystkie warunki... Jestem za , niech działa i zarabia. Bo dlaczego nie.

 
 
 
 
Posty: 820
Dołączył: 9 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Paź 2008r. 10:01  
Cytuj
CYTAT
Ja również znikam z tego forum.

CYTAT
Nie pozdrawiam i rezygnuję z udziału w forum na tak niskim poziomie.


------------------------------------------------

Pa! nie będziemy tęsknic zdziwiony

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »