NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Komunikacja »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 3 4 5 6 7 8 9 ... » »»
KLUB MIŁOŚNIKÓW KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ..., kurcze, jazda ZMKS to sama przyjemność ...
~~east
ff
Wysłany: 4 Paź 2008r. 16:14  
Cytuj
Ja mam na przyatnek 400 metrow i nie narzekam. Kolego nie narzekaj jak masz na przystanek tylko 200 metrow.

 
 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Paź 2008r. 16:14  
Cytuj

 
 
 
 
~~hans
ff
Wysłany: 4 Paź 2008r. 19:59  
Cytuj
Tak jak napisał Kropek,strona ZMKS wygląda na biedną(brakuje szczególnie mapki komunikacyjnej lub jakiegokolwiek schematu linii, zakładki z informacjami o taborze,historii przedsiębiorstwa..mi osobiście brakuje też galerii ale o tym chyba nie mam co marzyć),ale jest przynajmniej schludna i w miarę czytelna-brawo za to! Co do podciągniecia jakiejś linii pod dworzec pkp Rozwadów myśle że dobrym pomysłem byłoby postawienie tam (po wczesniejszym zakupiejezyk) takiego Jelcza Vero http://mkmlo(...)ovin.jpg i zsynchronizowania odjazdów z głównymi pociągami- które mają jeszcze jako taką frekfencje-są jeszcze takie chyba?jezyk

 
 
 
 
:-)
:-)
:-)
Posty: 24
Dołączył: 6 Wrz 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Paź 2008r. 10:16  
Cytuj
CYTAT
Co do podciągniecia jakiejś linii pod dworzec pkp Rozwadów myśle że dobrym pomysłem byłoby postawienie tam (po wczesniejszym zakupiejezyk) takiego Jelcza Vero http://mkmlo(...)ovin.jpg i zsynchronizowania odjazdów z głównymi pociągami- które mają jeszcze jako taką frekfencje-są jeszcze takie chyba?jezyk

No ok dobry pomysl, ale co bedzie jak tym autobusem tez beda chcieli jezdzic uczniowie z zespolu szkol gastronomicznych. Jakos nie wyobrazam sobie takiego autobusu w czasie godzin szczytowych. Moim zdaniem dobrym pomyslem byloby wydluzenie 1,2 i kursow lini 4 konczacych w Rozwadowie do dworca PKP. Przeciez autobus moglby spokojnie podjezdzac pod dworzec PKP w Rozwadowie i pozniniej zaczynac z tamtad swoj nowy kurs, przejezdzajac przez rynek w Rozwadowie.
Ale trzeba sie jeszcze zastanowic czy oplaca sie kupowac i utrzymywac dodatkowe mniejsze autobusy, ktore beda jezdzic wieczorami i w weekendy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~Kropek
ff
Wysłany: 5 Paź 2008r. 11:40  
Cytuj
Moze stronka ZMKS rozkreci sie z czasem, bo w obcenje chwili jest biedna.
Jezli chodzi o podjazd pod PKP to jest mi to obojetne, w tamtych stronach nie bywam.
W autbusie 017 ktos sobie na tyle autobusu niezle grafiti strzelil, nawet kasownik pomalowal.

 
 
 
 
~~cycu
ff
Wysłany: 10 Paź 2008r. 01:53  
Cytuj
Widzę, że od czasu mojego wyjazdu z Miasta Rowerów w celach edukacyjnych cuda się dzieją. Bo powstanie strony interentowej należy chyba w tych kategoriach rozpatrywać...
Narazie bida z nędzą, ale z tego co piszecie wynika, że nie nastąpiło jeszcze "uroczyste otwarcie strony". Zobaczymy jak to będzie jak strona "wystartuje"jezyk

 
 
 
 
~~xyz ...
ff
Wysłany: 10 Paź 2008r. 08:01  
Cytuj
stronce ZMKS życze wszystkiego naj... by robił to ktoś z głową ... ROZWADÓW PKP, myślę, że spokojnie 3 i 9 mogą robić wjazd po trasie na miasto .... oczywiście w godzinach jak przyjeżdza pociąg ...a jest jeszcze takich kilka... hhheeee, poza tym, to skoro tak ZMKS pamięta o wszystkich zakątkach miasta, to poproszę z ul. Brandwickiej, Grunwaldzką kurs na Bełty..czyli pod rozwadowski ekonomik ..., lub kilka kursów w porze szkolnej obwodnicą, tak by były kursu z przystanku pod wiaduktem widmo...co do wiaduktu, to super miejsce na palenie fajek i straszenie kierowców jadących popod nim, by jakiś przygłup nie żucił czyms większym niż pet w auto ... ...wracając do podskarpowej, to kilka kursów lini 4 z Agatówki, może by załatwiło sprajezykwę...

 
 
 
 
~~hhehee
ff
Wysłany: 10 Paź 2008r. 10:03  
Cytuj
popieram rozmowce....dojazd do każdej ulicy powinien być...a przeciez ekonomik to duża placowka..pozdrawiammm.umiech

 
 
 
 
Posty: 2083
Dołączył: 26 Cze 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Paź 2008r. 10:24  
Cytuj
No faktycznie z placu rozwadowskiego do ekonomika taki szmat drogi, że iść piechotą to prawdziwa wyprawa, której nie każdy podoła wytrzymałościowo, szczególnie jak go już koledzy palić nauczyli. Niech postawią przystanki przy każdym domu wtedy wszyscy będą mieli blisko, a trasę z rozwadowa do al. JPII wtedy szybciej będzie można pokonać piechotką niż autobusem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2083
Dołączył: 26 Cze 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Paź 2008r. 12:03  
Cytuj
No to piszę przecież :boksuj:. Robactwo twojego pokroju w takiej ilości wychodzi z każdej klatki, więc przy każdym bloku trzeba przystanek postawić po to żeby nikt przez te długie 100 metrów nie musiał dupy tarabanić.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~cycu
ff
Wysłany: 10 Paź 2008r. 12:14  
Cytuj
Mysle, że za rok jak powstanie przynajmiej fragment ulicy Granicznej od wiaduktu nas podkskarpowa do ronda przy biedronce będzie można myslec o puszczeniu jakiegos autobusu w okolice ekonomika. Niby do pętli w Rozwadowie idzie z pod tej szkoły niecałe 10 minut ale zapewne autobus, który miałby przystanek przy szkole miałby także przyzwoitą frekwencję. Może linia 5, która chyba narazie jest lekkim niewypałem mogłaby być tam skierowana.
Co do koncepcji puszczenia tamtędy "kilku kursów czwórki" to... broń Panie Boże ! Wystarczy już kursów wariantowych w Stalowej Woli. Porządna komunikacja powinna dążyc do stopniowej likwidacji, lub przynajmniej ograniczenia kursów wariantowych. A z cała pewnoscia nie do zwiększania ich liczby, bo dojdzie do sytuacji, że wsiadajac do jakiejs linii nawet stali jej pasażerowie nie bedą wiedzieli gdzie ich autobus zawiezie. Schemat komunikacji w miescie powinien byc latwy do zapamietania, a warianty raczej temu nie sprzyjają.

 
 
 
 
~~kasia
ff
Wysłany: 10 Paź 2008r. 20:34  
Cytuj
Mim zdaniem i pewnie wielu z was dla ulatwienia sobie powinne być zainstalowane takie tabliczki jak w innych większych miastach czyli droga poczatkowa kursu do koncowej wtedy wiesz gdzie masz wysiąść i gdzie dojedziesz, ogólnie powinny poprawić się warunki komunikacji miejskiej żeby mozna było z niej korzystać Duzy plus i to naprawde ogromny dla tego kto wymyslił koszule niebieskie i granatowe swetry z tarcza miasta na piersi genialny pomysł teraz wiadomo że to kierowca autobusu miejskiego a nie każdy wygladał jak wygladał Estetyka jak najbardziej na +umiech Pozdrawiam

 
 
 
 
~~zmks
ff
Wysłany: 10 Paź 2008r. 20:59  
Cytuj
z tymi tablicami to naprawdę mogliby coś zrobić:
po pierwsze w tych diodowych jest błąd bo piszą np.: "oś. Piaski". Co ma oznaczać skrót "oś."? Ośiedle? analfabeci...
po drugie: autobus nr 10 jeździ na osiedle Hutnik, a na tablicy widnieje napis "Hutnik". No i teraz pytanie: Gdzie ten autobus jedzie?: pod hotel Hutnik czy na osiedle Hutnik?
kompletna dezinformacja

 
 
 
 
~~Kropek
ff
Wysłany: 11 Paź 2008r. 12:51  
Cytuj
Tabliczki z nazwami ulic po ktorych jedzie autobus byly, ale w obecej chwili jakos ich niewidac. Jezeli chodzi o dojazd do ekonomika to w obecej chwili jest niemozliwy, gdzyz przed ulica wjazdowa jest ustawiony znak zakaz wjazdy pojazdow do 3,5 tony, na dodatek ulica waska i zawsze jeszcze jakies samochody stoja na poboczu na dodatek nie ma miejsca by autobus mogl by zawrocic. Moze jak zrobia ta ulice od biedroniki do wlotu na wiadukt, to moze zrobia jakis kurs pod ekonomik.
A kolega "hhehee" juz zaczyna mnie denerwowac, mowil ze w Krakowie przystaniki sa oddalone o rzut beretem, ja jakos bylem teraz w Krakowie i sie okzuje ze to nieprawda, przystanki sa oddalone mniej wiecej w takiej odleglosci jak u nas. Koles wez sie opanuj, jak bys chial poustawiac przystanki co 100 m, to predziej by zaszedl na piechote niz autobusem do celu. Jezeli chodzi o bledy w rozkladach jazdy to jest ich duzo, na przystanku pisze ze kurs do Brandwicy, a autobus jedzie do Rozwadowa, bo kierowca ma tak napisane w rozkladzie.

 
 
 
 
~~cycu
ff
Wysłany: 16 Paź 2008r. 13:33  
Cytuj
strona ZMKS ruszyła "pełną parą" ale za piękna to ona nie jest. Informacji tez za wiele nie zawiera, w zasadzie przepisano na nową witryne to co znajdowało sie na stalowawola.pl na podstronie ZMKS Stalowa Wola.
Na pewno przydałaby sie wyszukiwarka połączen,
cos o historii firmy, spis przystanków, mapka komunikacyjna.

PS.Nie ma mnie w Stw a ciekawy jestem czy info o stronie jest w jakis sposób wyeksponowane w autobusach? Bo jesli nie, to o istnieniu strony za wiele osob sie nie dowie.

 
 
 
 
~~cycu
ff
Wysłany: 16 Paź 2008r. 15:40  
Cytuj
Aha, jeszcze jedno.
Otóż na stronie BIP Stalowa Wola zamieszczono ogłoszenie o przetargu na remont (narazie głównie kanalizacji) ulicy Kopernika. Remont ma zostac wykonany do 10 grudnia. Nie obejmuje on narazie wymienay nawierzchni drogi ale skoro juz remont jest rozpoczynany to wypadałoby go zakonczyc, czyli połozyc nowa nawierzchnie na tej ulicy.
A czemu pisze o tutaj? A no bo remont ulicy Kopernika stwarza mozliwosc podjazdu autobusów ZMKS pod dworzec kolejowy Stalowa Wola-Rozwadów.

 
 
 
 
~~xyz ...
ff
Wysłany: 16 Paź 2008r. 22:13  
Cytuj
Drogi cycu - wyszukiwarka połaczeń... między czym żwirki i wigury a popiełuszki..kurde stalowa ma 3 km w szerokości, jastkowice 5...więc ..... Dla mnie ważniejsze jest to, dla kogo jeździ kila kursów 11...czy to niby nie jest spełnienie kogoś czyjejs zachcianki...nie lepiej zwiększyc ilości kursów 2 , 4. Kto np. wpadł na pomysł, że wieczorem zwiększa się ilośc podróżnych z jastkowic, kłyzowa, a do południa jest ich tylka kilka....komu np. lub kto wpadł na pomysł, że linia 9 w dni nauki odjeżdza o 9 , a w dni bez nauki o 9.05. Przeciez to tylko wprowadzanie ludzi w błąd..... świadomo... jak patrzę na ten rozkład, to ułozonu jest pod Pana x, y , z. Linia 11 - ul. Sosonowa, super że ktoś tam wysłał autobus, ale bez przesady, aż 6 minut by dojechać do Energetyków..., ul. Krokusowa, ok, ale dlaczego przy zrywie się zatrzymuje tylko jeden kurs,,,,dlaczego na Kwiatkowskiego - Metalowców zatrzymuje się tylko kilka kursów...a pozostałe go omijają...przeciez to czysty przejaw znajomości..., działki na ul. Działkowej, dlaczego nie dojeżdzaja tam autobusy, skoro setki ludzi chodzi tam codzień odpocząć..czysty zysk, nawet jesli 50% ludzi zapłaci bilet ulgowy ..., dlaczego przystanku na zajezdni przy ambulatorium nie jest wzięty pod uwagę w rozkładzie... linia 11 to pokiego jeździ przez hsw, a może lepiej przez ul. 1-go sierpnia, zrobic przystanek przy budowlance, potem na tesco, i ofiar katynia, hutnicza szkoła - mickiewicza .... na oś. chyły..., linia 4 powinna jako jedyna miec system amerykański i jeździć regularnie do 18 co 20 minut...myslę, że to najbardziej wzięta linia....ok, ok , ok, resztę zostawiam innym...piszcie swoje propozycje, a juz Pan Sok... ski to przeczyta....pozdrawiam..., a o liniach poza miasto mam pisać????:wśceikły:jezyk

 
 
 
 
~~zmks
ff
Wysłany: 17 Paź 2008r. 13:33  
Cytuj
działki to może dobry pomysł ale tylko w okresie letnim,
chociaż jeśli ktoś ma działkę to i ma samochód którym może wozić jakieś warzywa czy kwiatki z działki
wyobrażacie sobie żeby ktoś jechał autobusem z węglem do grilla, mięsem itd.?
moim zdaniem receptą na wyższy zysk jest większa ilość kursów na istniejących liniach i tak jak ktoś wcześniej pisał - mniej kursów wariantowych które strasznie wprowadzają w błąd. Np. linia nr 1 jedzie na 4 sposoby :/

bardzo dobrze że zrobili stronę internetową, tylko żeby jeszcze zrobili jakiś schemat tych linii i wyszukiwanie wg przystanków

 
 
 
 
~~hans
ff
Wysłany: 17 Paź 2008r. 16:34  
Cytuj
Schemat linii by sie bardzo przydał..osobiście na nowej stronie widziałym galerię i info na temat taboru(nawet w bardzo okrojonej formie).Co do rozreklamowania strony trzeba chyba wystosować odpowiedniego maila do władz zmks-u -wystarczy info w postaci oczojebnej zoltej kartki wzorem lepszych firm(mpk kraków)obok rozkładu w miarę mozliwości na co-bardziej uczeszczanych przystankach i sprawa załatwiona.Ewentualnie jakies info wewnątrz autobusów...Na forum niżańskim wiele osób wybowiada sie o potrzebie przedłużenia ktorejs linii do Podwoliny(tak na marginesie świetne forum, bardzo czytelne-zwłaszcza graficznie-nie to co tutaj..).Powietrza woźić nie będą napewno

 
 
 
 
~~kropek
ff
Wysłany: 18 Paź 2008r. 19:23  
Cytuj
ucichlo to forum ostatnio. Moze zostalo przeniesione na inna stronke ?

 
 
 
 
~~xyz ...
ff
Wysłany: 18 Paź 2008r. 20:59  
Cytuj
myślę, że miasto nisko powinno mieć swoją osobną jedną lub dwie linie. Moja propozycja taka poważna to połaczenie ulanowa i rudnika ze stalową wolą. są tak nie daleko, a polaczenia praktycznie żadne. pozatym, to okoliczne gminy, bojanów, grębów, zaklików i radomyśl ... powinne mieć połączenie mks. pks ok, ale dojechać w niedziele gdzies w wymienione miejscowości to dopiero wyczyn. moj poprzednik krytykujacy mnie, powinien troszku wziąść wszystko na wesoło...przecież nikt nie weźmie tego co pisze na forum na poważnie i nie zmieni trasy czy p godzin odjazdów... mysle, że do maja przyszłego roku zmks upadnie i będzie firma prywatna, a ja w niej jako dyrektor ds. przewozów. pozdrawiam... bo jaka inna firma pozwoli sobie na linioę 11 a rano ścisk w 4 - oraz na setki rowerów na solidarnosci i kwiatkowskiego - ja na to mam sposób, ale to prezent dla mieszkańców stw jak zostane dyrektorem ...pozdrawiam, narka...:wśceikły:

 
 
 
 
~~---
ff
Wysłany: 19 Paź 2008r. 11:07  
Cytuj
CYTAT
myślę, że miasto nisko powinno mieć swoją osobną jedną lub dwie linie. Moja propozycja taka poważna to połaczenie ulanowa i rudnika ze stalową wolą. są tak nie daleko, a polaczenia praktycznie żadne. pozatym, to okoliczne gminy, bojanów, grębów, zaklików i radomyśl ... powinne mieć połączenie mks. pks ok, ale dojechać w niedziele gdzies w wymienione miejscowości to dopiero wyczyn. moj poprzednik krytykujacy mnie, powinien troszku wziąść wszystko na wesoło...przecież nikt nie weźmie tego co pisze na forum na poważnie i nie zmieni trasy czy p godzin odjazdów... mysle, że do maja przyszłego roku zmks upadnie i będzie firma prywatna, a ja w niej jako dyrektor ds. przewozów. pozdrawiam... bo jaka inna firma pozwoli sobie na linioę 11 a rano ścisk w 4 - oraz na setki rowerów na solidarnosci i kwiatkowskiego - ja na to mam sposób, ale to prezent dla mieszkańców stw jak zostane dyrektorem ...pozdrawiam, narka...:wśceikły:




Np do Zaklikowa jest bardzo latwo dojechac w niedziele bo jedzie kilka szynobusów, dużo busów i chyba 3 lub 4 kursy PKS

 
 
 
 
~~Kroepk
ff
Wysłany: 19 Paź 2008r. 11:48  
Cytuj
Ale to jest komunikacja miejska. Kursy typu do Zaklikowa czy rudnika powinien pelnic PKS. Ile czasu zajelo by dojechanie autobusu np. do zaklikowa i spowrotem, napewno duzo.
A zreszta autobusy nie sa przystosowane na dalekie trasy, tylko na miejskie trasy, chodzi mi tutaj o te autobusy z automatyczna skrzynia begow.
Na stronce ZMKS brak mi przede wszystkim galeri zdjec, forum, informacji dla pazazerow, czy tez ankiety na temat funkcjonowania ZMKS, czy poprawy jakosci uslug.
Nie przenoscie tego forum na inna stronke, piszcie tutaj.

 
 
 
 
~~ cycu
ff
Wysłany: 19 Paź 2008r. 14:50  
Cytuj
Zaklików jest zbyt daleko, a na trasie od Woli Rzeczyckiej jest tylko Lipa, także autobus jechał by kilkanaście minut wyłącznie przez las nigdzie się przy tym nie zatrzymując. Także komunikacja miejska do Zaklikowa raczej odpada. Podobnie jest z Grębowem, Jamnicą, czy Ulanowem. Natomiast Radomyśl to całkiem ciekawa propozycja. Po drodze jest kilka miejscowości (Rzeczyca Długa, Rzeczyca Okrągła, Wola Rzeczycka czy tez Żabno)także możliwoiśc puszczenia tam linii miejskiej istnieje. Ceny biletów KM są konkurencyjne w stosunku do biletów PKS, który co by nie mówić ma niezłe połączenie z tymi miejscowościami. Można, więc założyć ze część osób korzystających obecnie z PKSu przerzuciłaby się na ZMKS w przypadku uruchomienia takiej linii, zwłaszcza gdyby jej trasa na terenie Stalowej Woli przebiegała w okolicy ważniejszych szkół średnich, bo nie ma się co oszukiwać ale głównymi pasażerami byliby właśnie uczniowie liceów czy też techników. Ponadto należałoby utworzyć kilka nowych przystanków na terenie podmiejskim np: na terenie Radomyśla pętle końcową można by było ustanowić przy szkole, a nie przy rynku gdzie zatrzymuje się PKS.
Taka linia to jednak dośc odległa perspektywa. Choćby dlatego, że brakuje autobusów. Już teraz w szczycie wykorzystuje sie niemal wszystkie autobusy.
Może należałoby się zastanowic nad kupnem chocby kilku używek?
Nie jestem zwolennikiem kupowania używanych wozów ale mam wrażenie, że ZMKS będzie niebawem do tego zmuszony. Chyba, że stanie się jakis cud i miasto dołoży się w 2009 do zakupu kilku nowych wozów. Pisze kilku bo jeden to zdecydowanie za mało.
Jesli nic sie nie ruszy w sprawie zakupu taboru to niebawem czeka Nasze miasto paraliż, bo nadejdzie dzień, w którym kilka autobusów odmówi posłuszeństwa.

PS. a propos awarii, wczoraj na Hutniczej widziałem jadący autobus(numeru linii nie dostrzegłem) z... otwartymi środkowymi drzwiamigood

 
 
 
 
~~Kropek
ff
Wysłany: 19 Paź 2008r. 19:02  
Cytuj
Radomyś jeszcze jeszcze, ale Zaklików odpada.
Cycu jezeli chodzi o zakup autobusów to prawie caly koszt pokrywa miasto. ZMKS nie stac na zakup nawet jednego autobusu samodzielnie. Zgadzam sie z cycem ze jest za malo autobusow, z rana na bazie soi moze 1 albo 2 autobusy, reszta w trasie. Moim zdaniem powinni zrobic jakies dodatkowe kursy szkolne, ktore zabieraja ludzi i jezdza po wszystkich szkolach. Jest stanowczo za malo kursow szkolnych. Dla przykladu jak ktos z Jastkowic ma do szkoly na 7:10 to musi jechac z pracownikami huty o 6:05.

 
 
 
 
~~AAA
ff
Wysłany: 19 Paź 2008r. 20:27  
Cytuj
Zgadzam sie z cycem ze jest za malo autobusow, z rana na bazie soi moze 1 albo 2 autobusy, reszta w trasie.

Rano stoi na bazie 7 autobusów. Najczęściej z powodów technicznych nie mogą wyjechać (czyt. awarii).

A jeśli macie jakieś uwagi co do strony www mks-u to im to napiszcie na ich maila - w innej firmie to poskutkowalo. Pozdrawiam.

 
 
 
 
«« « ... 3 4 5 6 7 8 9 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Komunikacja »