NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Komunikacja »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 2 3 4 5 6 7 8 ... » »»
KLUB MIŁOŚNIKÓW KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ..., kurcze, jazda ZMKS to sama przyjemność ...
~~hhehee
ff
Wysłany: 29 Wrz 2008r. 20:48  
Cytuj
... czy naprawdę Wam mieszkańcom oś. Pręby Gorka / szkoła 12 nie jest potrzebny transport do szkoły, pracy, zakupów. Przeciez jak idę do dziewczyny, to gorzej jak w Pysznicy, najbliższy przystanek o 300-400 metrów koło straży..tragedia...co do osiedli niżańskich to tam panuje wypłoch...kto się upomnie o autobus......... oś. Podwolina miała MKS wlatach 80-tych. Piszecie o linii 5.... to było i jest skazane na upadek. Nową linię, jak gazete ogłasza się z miesiecznym wyprzedzeniem, na taką linię nalezy sobie zasłużyć. Łatwiej np. zrobić pod domem radnemu przystanek dla 5 pieszkańców na krzyż, niż, np. jak na zachodzie prezy szkole, by dzieci małe nie plątały się po chodnikach wąskich / oś. Rozwadow /. Rozwadowski dworzec PKP co prawda paskudny jak żona mojego kolegi, ale to wizytówka Naszego miasta. Ani w dzień, ani w nocy ni cholera pojechac spod niego..., Taki okurwiały Kraśnik ma w nocy połaczenie z miastem, a my....ok, nie mi to określać. Niedługo wybory, wystaruje w nich i pokażę Wam jak się rządzi miastem ...pozdrawiam...

 
 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Wrz 2008r. 20:48  
Cytuj

 
 
 
 
~~ cycu
ff
Wysłany: 29 Wrz 2008r. 23:08  
Cytuj
300-400 metrów do przystanku to dużo? A gdzie ma niby ten autobus wjechać na Porębach, w uliczki osiedlowe gdzie ledwo dwa auta osobowe sa w stanie się minąć? Nie przesadzajmyumiech
Co do dworca PKP w Rozwadowie, to niestety ale by komunikacja tam docierała potrzebny jest całkowity remont ulicy Kopernika. Na razie miasto nie wpadło na genialny pomysł aby ulicę tą wyremontować.

 
 
 
 
Posty: 2083
Dołączył: 26 Cze 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Wrz 2008r. 11:15  
Cytuj
Jak ci 300 metrów daleko do przystanku to sobie hulajnogą dojedź. ~cycu ma rację, gdzie tam ci autobus ma wjechać?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~zmks
ff
Wysłany: 30 Wrz 2008r. 13:32  
Cytuj
Czy ktoś może mi powiedzieć co to jest za linia P? Pierwszy raz takie coś widziałem, potem okazało się że to jest linia 11 bo była tabliczka za szybą. Kompletna dezinformacja. linia 11 jeździ na ul. Sosnową, a na tablicach jest napisane że na os. Hutnik. Może i ul. Sosnowa jest na os. Hutnik ale to wprowadza w błąd bo 10 też jedzie na Hutnik ale w inne miejsce.

 
 
 
 
~~Kropek
ff
Wysłany: 30 Wrz 2008r. 18:33  
Cytuj
Koledze nawet 300 m nie chce sie przejsc, najlepiej zrobic mu przystanekm pod domem.
Dzisiaj widzialem linie P z ta wlasnie z ta tabliczka.

 
 
 
 
~~ cycu
ff
Wysłany: 30 Wrz 2008r. 20:33  
Cytuj
Tragedia, żeby nawet nie zainwestować w nowe tablice dla starszych autobusów, które nie posiadają tablic elektronicznych.
O tym, że "Os Hutnik" nie zawsze znaczy to samo nawet nie wspominam.
No cóż, najlepiej oszczędzać na pasażerach...

PS.Ciekawe co napisane na tablicy kierunkowej ma "piątka"?nie wiem

 
 
 
 
~~hans
ff
Wysłany: 30 Wrz 2008r. 21:46  
Cytuj
co do wspomnianego tutaj Kraśnika... zobaczcie jak profesjonalną stronę internetową ma ich MPK... http://www.mpk-krasnik.pl/ a nasze poczciwe ZMKS? Tragedia..naprawdę nie ma ani jednej osoby ktora moglaby się tym zająć?To taki drobny szczegół ale jak ważny dla wizerunku firmy..

 
 
 
 
~~zmks
ff
Wysłany: 1 Paź 2008r. 12:55  
Cytuj
CYTAT
PS.Ciekawe co napisane na tablicy kierunkowej ma \"piątka\"?nie wiem

Grabskiego. Ale że do Aluteca jedzie to już nie wiadomo

 
 
 
 
~~ cycu
ff
Wysłany: 1 Paź 2008r. 14:17  
Cytuj
Dobrze ze nie np: HSW wink
A dziś autobus linii 11 nie miał już literki "P" tylko jak należy "jedenastkę", natomiast nadal na tablicy kierunkowej widniało "Os Hutnik" zamiast "Sosnowej"
Ogólnie to jak ta "piątka" teraz kursuje? Skręca na Górce w kierunku Rozwadowa, zawraca na pętli i jedzie z powrotem na Górkę, a następnie Alejami Jana Pawła II?
Aha, i ciekawi mnie oznaczenie na rozkładzie w przypadku tej linii...
G - kurs do przystanku Grabskiego-Alutec. Mam rozumieć, że normalnie "piątka" kończy kurs w innym miejscu? Ktos się orientuje? Do niedawna byłem przekonany święcie, że 5 zawsze kursuje pod Alutec tak jak niektóre wariantowe kursy "siódemki".

 
 
 
 
~~kropek
ff
Wysłany: 1 Paź 2008r. 14:43  
Cytuj
Widac ze jest troche problemow z ta linia numer 5. Pewnie po pewnym czasie wywiesza komunikat " linia numer 5 zostaje odwolana z powodu znikomej frekfencji pasazerow"
2 razy widzialem ta linie na miescie i nikogo nie bylo w autobusie.
Nasz ZMKS jest tak biedny ze nie stac na tablice.
Slyszalem ze linia numer 9 jest najgorsza i kierowcy nie chca jedzic na tej lini.

 
 
 
 
~~ cycu
ff
Wysłany: 1 Paź 2008r. 14:56  
Cytuj
Skoro nie ma pieniędzy na podstawowe sprawy to może trzeba zakład rozwiązać i inaczej zorganizować komunikację w mieście?
A tak nawiasem mówiąc, gdyby pan dyrektor zrezygnował z połowy swojego uposażenia to pieniądze na tablice by się znalazły.

 
 
 
 
~~Kropek
ff
Wysłany: 1 Paź 2008r. 19:32  
Cytuj
Pieniadze na tablice by sie napewno znalazly, tylko twierdza ze pieniedzy nie maja. Interesuje mnie co sie dzieje z pieniedzmi ktore sa z podwyzek biletow ?

 
 
 
 
~~Kropek
ff
Wysłany: 1 Paź 2008r. 19:47  
Cytuj
Po ogladniecu tej strony MPK Krasnik jestem w szoku. Stalowa Wola przy Krasniku to kompletne dziadostwo. MPK Krasnik jakie ceny ma biletow, miesieczny ulgowy tylko 25 zl, a w Stalowej az 53 zl. Ceny biletow w Krasniku 4 razy tansze i widac ze sie biznes kreci. A u nas ceny wysokie to i malo ludzi jezdzi.
Ta stronka Krasnika, niezle poprawia wizerunek firmy.

 
 
 
 
~~hhehee
ff
Wysłany: 1 Paź 2008r. 19:59  
Cytuj
CYTAT
Koledze nawet 300 m nie chce sie przejsc, najlepiej zrobic mu przystanekm pod domem.
Dzisiaj widzialem linie P z ta wlasnie z ta tabliczka.


:zły:KROPEK, TY GNA JESTEŚ...A ULICA PONIATOWSKIEGO CIEMNIOKU...POZA TYM, TO OD TEGO SĄ WODARZE, BY POSZEZYLI TE ULICZKI WĄSKIE JAK TWÓJ MÓZG... CHODZE DO PRACY, RACZEJ JEŻDZE ROWEREM, BO TAKI JAK TY DUPEK SIEDZI W NIEWŁASCIWYM MIEJSCU I NIE PODCIĄGNIE MI PRZYSTANKU POD BLOK ... POZDRAWIAM TYCH, CO NA PRZYSTANEK MUSZA ZASUWAĆ PO 200-330 METRÓW... TO SKANDAL. :wśceikły:

 
 
 
 
~~ cycu
ff
Wysłany: 1 Paź 2008r. 20:21  
Cytuj
No otóż toumiech
Dopóki góra w ZMKSie ma bezgraniczne poparcie Miasta w osobie prezydenta będzie ja jest. Będą zmiany ale to wszystko nie będzie się odpowiednio zazębiać, tak jak obecnie.
A pieniądze z biletów wydaje mi się, że idą w znacznej części do budżetu miasta.Ale tutaj moge sie mylić, gdyz ciężko zdobyć taką informację w Naszym mieście będąc zwykłym śmiertelnikiem wink
Może problem rozwiązałoby oddzielenie organizatora komunikacji miejskiej od przewoźnika. Do tego dąży większość miast w Polsce, może i u Nas należałoby się zastanowić nad wprowadzeniem takiego rozwiązania? Na pewno nie na szybko i nie od zaraz, ale w sposób przemyślany, za jakiś czas, jeśli ZMKS nadal nie będzie sobie radził z zadaniami.

Co do Mpk w Krasniku to naprawdę jak na takie małe miasto od strony informacyjnej prezentują się bardzo dobrze. Widać, że zarządza nim ktoś w miarę rozgarnięty i postępowy. A ceny maja rzeczywiście niesamowicie niskie, chyba najniższe w Polsce.

 
 
 
 
Posty: 2083
Dołączył: 26 Cze 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Paź 2008r. 10:58  
Cytuj
Wydaje się, że nowy dyrektor chce jakoś uporządkować ten bałagan w ZMKS, dobrym tego przyładem było złapanie za mordę dąrzących do strajku kierowców, którym się wydawało, że wszystko mogą. A swoją drogą, trzy związki zawodowe w zakładzie zatrudniającym poniżej 90 pracowników to też jakieś nieporozumienie.
Jeśli chodzi o Kraśnik to to w ogóle jest specyficzne miasto. Tam wiele innych rzeczy jest tańszych niż u nas - basen, ceny w sklepach, niektóre zajęcia w domu kultury są bezpłatne, a za które u nas się normalnie płaci.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~hans
ff
Wysłany: 2 Paź 2008r. 15:16  
Cytuj
Dało się w mniejszej miejscowości?Pewnie, że się dało! Inny przykład z nie tak odległej Nowej Aleksandrii (Puławy).Pod względem informacyjnym(znowu doskonała strona internetowa!Na Boga czy tak,trudno coś takiego zrobić?)..pod względem mnogości linii..Z tego co widze nawet ujednolicone malowanko mają( u nas wszytskie kolory tęczy-żółte,czerwone,białe)Zresztą zobaczcie sami... http://www.mzk.pulawy.pl/index.php Czy w takich Puławach czy Kraśniku naprawdę więcej osób korzysta z usług miejskiego przewoźnika?

 
 
 
 
~~Kropek
ff
Wysłany: 2 Paź 2008r. 16:48  
Cytuj
Odpowiedz do koegi "~hhehee" wyobraz sobie co by bylo jak by kazdy chcial miec przystanek pod swoim domem. Ja na przytsanek mam 800m i nie narzekam, 4 minuty i jestem na przystanku. Wyobraz sobie ile czasu by jechal autobus, jak by mial sie zatrzymywac na kazdym przystanku kolo kazdego bloku ??!!!
Jak ci nie pasuje to sobie sam jedzij do pracy.
Kolejna stronka potwierdza dziadostwo naszego ZMKS, i ceny miaja 3 razy tansze. Pasazerowie nie chca jedzic, bo problemem sa drogie bilety. Jak bym mial czas to osobiscie bym pokazal dyrektorwi Skolowowskiemu strony internetowe innych miast, oraz ceny biletow jakie obowiazuja w tamtych miastach. Moze by zrozumial ze za duzo podwyzyl ceny biletow i odpowiedzial sobie na pytanie czemu pasazerowie nie chca jezdzic autobusami.

 
 
 
 
~~zmks
ff
Wysłany: 2 Paź 2008r. 16:49  
Cytuj
Uwaga! Nasz kochany ZMKS próbuje polepszyć informację dla pasażerów. Nowy rozkład jest drukowany w "Sztafecie". Niestety żeby mieć cały rozkład trzeba będzie poczekać chyba 10 tygodni. Dzisiaj wydrukowali Linie nr 1 (od poniedziałku do piątku - czego w ogóle nie zaznaczyli). Za tydzień soboty i niedziele. I tak drukować można za przeproszeniem do usranej śmierci.
Mam nadzieję, że już niedługo będzie dostępny w kioskach cały rozkład.
Jeszcze pytanko do tych którzy wiedzą więcej na temat ZMKS:
Dlaczego w tym nowym MANie nie jest wykorzystywana głosowa informacja pasażerska? W naszym mieście żyją też ludzie niewidomi i chcą wiedzieć gdzie mają wysiąść. Nawet na ekranie nie jest napisane jaki to przystanek. A swoją drogą to taka informacja mogłaby być w tych Jelczach z 2000 roku, bo tez mają głośniki. Tylko jedyne co można z nich usłyszeć to: "Proszę przygotować bilety do kontroli", o ile kierowca łaskawie to włączy.

 
 
 
 
~~hhehee
ff
Wysłany: 2 Paź 2008r. 21:51  
Cytuj
CYTAT
Odpowiedz do koegi \"~hhehee\" wyobraz sobie co by bylo jak by kazdy chcial miec przystanek pod swoim domem. Ja na przytsanek mam 800m i nie narzekam, 4 minuty i jestem na przystanku. Wyobraz sobie ile czasu by jechal autobus, jak by mial sie zatrzymywac na kazdym przystanku kolo kazdego bloku ??!!!
Jak ci nie pasuje to sobie sam jedzij do pracy.
Kolejna stronka potwierdza dziadostwo naszego ZMKS, i ceny miaja 3 razy tansze. Pasazerowie nie chca jedzic, bo problemem sa drogie bilety. Jak bym mial czas to osobiscie bym pokazal dyrektorwi Skolowowskiemu strony internetowe innych miast, oraz ceny biletow jakie obowiazuja w tamtych miastach. Moze by zrozumial ze za duzo podwyzyl ceny biletow i odpowiedzial sobie na pytanie czemu pasazerowie nie chca jezdzic autobusami.


:zły: ty kropek, albo jestes dyrektorkiem, albo walnięty w łeb.... spoko...ma 800 metrów w 4 minuty...startuj w sztafecie,,,zajmiesz 1 miejsce...
byłes za granicą, byłeś w Krakowie?
nie chodzi o to Baranie by kazdy miał pod latka przystanek, ale oro, by w przyzwoity m czasie jojśc na przystanek ,dojechac do pracy i na terenie miejskim nie trwało to dłużej niz 15-20 minut...jeśli chodzi o Nasze miasto. Powiem tak, kocham Nasze miasto... jest duże miasto ...rozwijające...
ale jak taki Baran jak ty zagłosuje przeciw komus, kto powie, że potrzebny jest przystanek przy wjeździe do szpitala...to życze ci przyjechac po schorowana babcie do Naszego szpitala i ja wywieśc środkiem transportu ...hhehee
a obiecuje, że nawet w Sandomierzu nie korzysta sie z taksowek tylko z linii miejskiej...
duzo zemną możecie podyskutować, ale na temat komunikacji miejskiej...nie radze ,,,,hehhehee:wśceikły:

 
 
 
 
~~Kropek
ff
Wysłany: 3 Paź 2008r. 20:31  
Cytuj
Baranem to moze ty jestes. Nie jestem zadnym dyrektorkiem itp, jestem zwyklym pasazerem.
Łamiesz kolego regulamin tego forum, mialo byc bez wyzwisk.
Te 4 minuty na dojscie cie tak zbawia, niektorzy udzie to po 1km chodza na przystanek i nie narzekaja, ale znajdzie sie taki baran ktory ma 200 m na przzytanek i narzeka.
Moze niech inni napisza ile zajmuje im dojscie na przystanek, albo ile metrow maja na do przytanku.
Kolo szpiatal masz 3 przystanki, i nie sa oddalone daleko.
Wyobraz sobie jak by to bylo jak by przyatnki bylo co 100 m . na 1 km autobus zatrzymywal by sie 10 razy.
Moze jestes inwalida skoro 800m nie mozesz pokonac w 5 min.

 
 
 
 
~~zmks
ff
Wysłany: 3 Paź 2008r. 21:11  
Cytuj
Dzięki interwencji telewizji miejskiej stalowa wola ZMKS Stalowa Wola uruchomi 15 października swoją stronę internetową: www.zmks.stalowawola.pl.
Widać że coś się dzieje. W grudniu wyjdzie książkowy rozkład jazdy który będzie można kupić za jedyne 5 zł smiech2 to mniej niż bilet dobowy umiech.
Brawo panie prezesie! ;)

 
 
 
 
~~hhehee
ff
Wysłany: 3 Paź 2008r. 22:10  
Cytuj
CYTAT
Dzięki interwencji telewizji miejskiej stalowa wola ZMKS Stalowa Wola uruchomi 15 października swoją stronę internetową: www.zmks.stalowawola.pl.
Widać że coś się dzieje. W grudniu wyjdzie książkowy rozkład jazdy który będzie można kupić za jedyne 5 zł smiech2 to mniej niż bilet dobowy umiech.
Brawo panie prezesie! ;)


- proponuję na łamach tego forum informowac o wszystkim co sie dzieje w ZMKS. Czy jeszcze duzo czeka nas niespodzianek z rozkładem?. Nowe trasy az sie proszą... tak patrząc na nową starą linie 11 - kiepskie wydanie ..., myslę, że linia 2 z wjazdem w ulicę sosnowa załatwiła by sprawę, a te wozokilometry mozna by było wżucic w linie najbardziej dochodową, czyli 4 .... Poco tyle kórsów lini 1 i 9 po godzinie 16 na ul. Kwiatkowskiego?. Dlaczego nie zrobic 3 lini częstokórsujących, a pozostałe dojeżdzające?... oj, pomysłów na uzdrowienie mam wiele...pozdrawiam kierownictwo ZMKS i wszystkich pasażerów....

PS. Kropek, nie podniecaj sie tak... w wiekszości miast polskich, przystanki są oddalone o zut beretem... a dla ścisłości, to odległośc od Ofiar Katynia Jubilat, do Orzeszkowej Jubilat ( linia 1, 10 ), Brandwicka Zkład, a Brandwicka Karnaty ( linia 9 ), Ogrodowa ( nazywana dziś Wspólna 1 ), a Wspólna ( linia 3 ) ... więc chłoptasiu, nie podniecaj się i idź spać - nazwiskami nie sypię, co mi tak zarzuciłeś ... Co do dojazdu pod dworzec PKP ROZWADÓW, to nie żartuj..opony autobusów to nie kondomy, nie pękaja pod byle dołkiem, a ulica z trelinek to wytrzyma nie jedna autostradę... super że powstaje strona ZMKS - i myslę, że dzięki mojej stronie o miłośnikach zmks cos sie w tym kierunku dzieje...

LINIA NR 5:
- PROSZE ZMIENIĆ TRASĘ OD DW. PKS DO ROZWADOWA UL. KEN, AL. JANA PAWŁA II DO ROZWADOWA I NAWRÓT... DALEJ PO DOBREJ TRASIE ... MOŻE TROSZKU DAC DOSTAC SIE LUDZIOM PRACUJĄCYM DO 16 W STREFIE? PROSZE O OSTAATNI KURS Z ALUTECU O 16.10 - OBIECUJĘ, ŻE BĘDZIE KOMPLET, JAK LUDZIE UWIERZĄ, ŻE TO NIE BAJAKA - ERA I JEST COS TAKIEGO ... POZDRAWIAM ....PA:wśceikły:

 
 
 
 
~~kropek
ff
Wysłany: 4 Paź 2008r. 11:08  
Cytuj
Kolego hhehee mam takie pytanie do ciebie, czy 200m albo 300m to dla ciebie duzo ?
Prosze innych uzytkownikow zeby powiedzieli ile metrow maja na przyatnek ?????????????????????????????????????????????
Powiem Ci jedna rzecz w tym roku bylem w Gdańsku i zeby dojsc na przytanek musialem isc az 500m, wiec co mowisz ze przystanki sa jak rzut beretem ?
Stronka ZMKS jest jakas biedna, ale ciesze sie ze wogule jest umiech moze z czasem sie rozkreci.

 
 
 
 
~~Kropek
ff
Wysłany: 4 Paź 2008r. 11:26  
Cytuj
Kierowcy dostali chyba kolekcje jesienna. Dzisiaj widzialem kierowce w czarnym swetrze i naszywka ZMKS.

 
 
 
 
«« « ... 2 3 4 5 6 7 8 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Komunikacja »