NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Komunikacja »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 5 6 7 ... » »»
KLUB MIŁOŚNIKÓW KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ..., kurcze, jazda ZMKS to sama przyjemność ...
~~ cycu
ff
Wysłany: 18 Wrz 2008r. 22:09  
Cytuj
Dzwonic do nich proponuje, im wiecje takich telefonów tym bardziej prawdopodobne ze następnym razem takie zmienay zostana ogłoszone.
W dzisiejszej Sztafecie dyrektor Sokołowski dał "popis" tego jak szanuje pasażerów w Stalowej Woliumiech

 
 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Wrz 2008r. 22:09  
Cytuj

 
 
 
 
~~Kropek
ff
Wysłany: 19 Wrz 2008r. 14:17  
Cytuj
A mianowicie w jaki sposb dyrektor szanuje pasazerow, co on tam napisal ?
Zmiany nie zostaly ogloszone, ciekawe czy tak mozna ?

 
 
 
 
~~ cycu
ff
Wysłany: 19 Wrz 2008r. 23:03  
Cytuj
W sztafecie jest obszerny artykuł o tym, że ZMKS wypowiada wojne gapowiczom, ogólnie nic ciekawego. Za to niżej jest krótszy artykuł dotyczący nowego rozkładu jazdy, a dokładniej skarg jakie na niego napływają. Jest dość spory fragment poświęcony linii numer 10, a konkretniej przesuniętemu kursowi z godziny 6;27 na godzinę 6:00. Możemy przeczytac, iż pasażerowie z osiedla Hutnik złożyli pismo z prośba o przywrócenie kursu o 6:27, gdyż kurs o 6:00 jest zbyt wczesny. Pismo podpisało około 30 osób. Reakcją dyrektora są...oskarżenia wobec pasażerów. Dyrektor stwierdził, że ma uzasadnione podejrzenia, iż pismo zostało... sfałszowanegood i zamierza skontrolować czy podpisani pod nim mają... wykupione bilety miesięczne ZMKSu.
Jako podstawę takich twierdzeń podaje fakt, iż... sam podróżował autobusem linii 10 o 6:00 i frekwencja była zadowalająca, wynosiła około 30 osób. Albo pan dyrektor udaje greka, albo rzeczywiście nie jest w stanie zrozumiec prostego faktu, iż pasażerowie kursu z 6:00 to w wiekszości osoby, które do tej pory jeździły kursem o godzinie 6:27, a z prostem powodu jakim jest jego likwidacja muszą korzystać z kursu wczesniejszego.
Po raz kolejny okazuje się, że to pasażerowie musza się dostosować do komunikacji, a nie komunikacja do pasażerów. I gdzie te wielkie zmiany jakosci usług ZMKS, które szumnie zapowiadał dyrektor Sokołowski?

PS. Zmiany w rozkładzie o ile wiem musza być ogoszone wczesniej, niemniej ZMKS nic sobie z tego nie robinie wiem

 
 
 
 
~~Kropek
ff
Wysłany: 20 Wrz 2008r. 15:33  
Cytuj
Dyrektor chce poprawic wizerunek firmy, jakos mu sie do tej pory nie udaje.
W czwaretk rano patrzylem na rozklad i byl stary , wieczorem juz byl nowy, a od nastepnego dnia obowiazywal juz nowy rozklad.
Czemu nie ma zadnej informacji o zmianie rozkladu, jak bym mial czas to bym sie osobiscie wybral do dyrektora na rozmowe.
Informacja o podwyzce biletow istnieje do dzisiaj, a informacji o nowym rozkladzie brak.
Ostanio widzialem grupe osob na alejach Jana Pawała II ktora robila zdjecia autobusom, moze to ktos z was ?
Racja pasazerowie musza sie przystosowyac do ZMKS, a nie ZMKS do pasazerow.
Słyszalem ze maja byc zmiany odnosnie autobusu szkolengo na lini 9 ktory jedzie z Brandwicy pod HSW, zeby jechal do Rozwadowa a nie pod HSW.
Ciekawe jak idzie sprzedaz biletu po 8 zł smiech2, moj wujek mowil ze od wrzesnia sprzedal tylko jeden bilet.

 
 
 
 
~~chcący wiedzieć
ff
Wysłany: 20 Wrz 2008r. 21:14  
Cytuj
Wiecie może od czego to zależy ze prawie wszyscy kierowcy jeżdza ciągle innymi autobusami i pracują na 2 czy tam na 3 zmiany zaś zauważyłem ze tym czerwonym Manem jeżdzi ciągle ten sam koleś i on pracuje chyba tylko na 1 zmianie gdyż ja go nigdy nie widziałem na popoludniowych kursach. Od czego to zależy??

 
 
 
 
~~Kropek
ff
Wysłany: 20 Wrz 2008r. 22:40  
Cytuj
Do czerwonego Mana zostalo przydzielonych 4 kierowcow. Dyrkeotr wybral tylch ktorzy sa najmilsi i doswiadczeni, oraz szanuja autobus.
Dyrektor boi sie oddac autobus w rece nieszanujacego kierowcy.
CZerwonego Mana zadko spotkac na miesie, bo wiecej czasu stoi na bazie, az tak go szanuja.
Ten autobus jest najdrozszym autobusem jaki zakupil ZMKS.
Dla przykladu czerowny Man nie jezdzi na lini numer 9 z powodu gdyz jeden z kierowcow stwierdzil ze jest za wyboista droga i malo miejsca do zawracania, wiec dyrektor nie puszcza tego mana na linie 9.
Ja mialem okazje jechac czerwonym manem tylko jeden raz.

 
 
 
 
~~chcący wiedzieć
ff
Wysłany: 21 Wrz 2008r. 10:57  
Cytuj
CYTAT
Do czerwonego Mana zostalo przydzielonych 4 kierowcow. Dyrkeotr wybral tylch ktorzy sa najmilsi i doswiadczeni, oraz szanuja autobus.
Dyrektor boi sie oddac autobus w rece nieszanujacego kierowcy.
CZerwonego Mana zadko spotkac na miesie, bo wiecej czasu stoi na bazie, az tak go szanuja.
Ten autobus jest najdrozszym autobusem jaki zakupil ZMKS.
Dla przykladu czerowny Man nie jezdzi na lini numer 9 z powodu gdyz jeden z kierowcow stwierdzil ze jest za wyboista droga i malo miejsca do zawracania, wiec dyrektor nie puszcza tego mana na linie 9.
Ja mialem okazje jechac czerwonym manem tylko jeden raz.




Czerwonym Manem też jechałem tylko 1 raz i rzeczywiście rzadko go widać na mieście. Ciekawi mnie to czemu jeden z tych kierwców ciągale jeżdzi tylko na 1 zmianie??Osobiście nigdy go nie widziałem na popoludniowym kursie i do tego taki zbyt miły to on nie jest

 
 
 
 
~~chcący wiedziec
ff
Wysłany: 21 Wrz 2008r. 11:01  
Cytuj
A jeszcze zapomniałem napisać ze jeśli chodzi o wszelakie autobusy w Stalowej woli, czy to o miejskie z ZMKS czy między miastowe z PKSU to najbardziej lubie Volvo Irizar PB z Pks Stalowa Wola

 
 
 
 
~~hehe
ff
Wysłany: 21 Wrz 2008r. 11:33  
Cytuj
ten czerwony man najczęściej jeździ na linii nr 4 do niska
ja nie wiem czy nie boją się że ten autobus utonie w ściekach? jezyk

 
 
 
 
~~kropek
ff
Wysłany: 21 Wrz 2008r. 13:04  
Cytuj
Racja tez czerowny Man jezdzi zawsze na lini 4.
A ten koles co zawsze jezdzi czerwonym manem, to pewnie ma jakies uklady z dyrektorem.
Wiem tyle ze dyrektor wyznaczyl 4 kierowcow ktorzy nim jezdza.

 
 
 
 
~~ cycu
ff
Wysłany: 22 Wrz 2008r. 13:09  
Cytuj
Mana widziałem tez kilka razy na linii 8. Najczęściej jednak można zobaczyć go na zajezdni. I tu pojawia sie pytanie po co miasto przeznaczyło środki na zakup tego autobusu skoro zamiast służyć pasażerom jest swego rodzaju maskotką dla zakładu?
Kolejny paradoks.

PS. a czy kolega Kropek rozmawiał może ze "swoją wtyką" w ZMKS na temat zakupu gazowców? Jest cos na rzeczy, czy to tylko pobożne życzenie twórców Koncepcji Rozwoju Miasta? wink

 
 
 
 
Posty: 2083
Dołączył: 26 Cze 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Wrz 2008r. 14:03  
Cytuj
MAN nie jeździ tylko na linii nr 4, sam go kilka razy widziałem na 8 i 10, a ze dwa razy jechałem nim na 7.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~Kropek
ff
Wysłany: 23 Wrz 2008r. 12:32  
Cytuj
ZMKS narazie nie planuje kupno gazowcow, i w najblizszym czasie tez nie. ZMKS w obecnej chwili szuka oszczenosci, bo nie ma kasy .Moze jak za pare lat uzbieraja cos kasy to moze cos kupia.

 
 
 
 
~~ cycu
ff
Wysłany: 23 Wrz 2008r. 20:15  
Cytuj
Tylko, że to miała byc inwestycja finansowana nie ze srodków własnych lecz europejskich + pomoc miasta. I jest to zapisane w planie rozwoju Stalowej Woli na rok 2009.
Ale skoro nic na ten temat nie słychac w zakładzie to byc może pomysł upadł. Chocby przez brak dofinansowania z UE

 
 
 
 
~~://
ff
Wysłany: 23 Wrz 2008r. 21:44  
Cytuj
Nasz prezydent kiedyś wspomniał, że inwestor który wybuduje spalarnię śmieci kupi kilka autobusów. Nie wiem na jakiej zasadzie miałoby to być. Nawet nie wiadomo czy ta spalarnia będzie.

 
 
 
 
~~Kropek
ff
Wysłany: 23 Wrz 2008r. 22:28  
Cytuj
Przydalo by sie kilka nowych autobusow. Mianiowicie wtedy mogli by zezlomowac te najstarsze, ktorymi sie podrozuje strasznie.
Kupno gazowcow to pic na wode, narazie nie ma tego tematu w ZMKS. Teraz ZMKS jest biedny i szuka oszczednosci, poprzez np. wypowiedzeniu wojny gapowiczom.

 
 
 
 
~~ cycu
ff
Wysłany: 24 Wrz 2008r. 00:28  
Cytuj
Raczej nikt nie spodziewa sie ze ZMKS sam wygospodaruje srodki na zakup chocby jednego autobusu. To raczej zadanie dla władz miejskich. Podobnie jak budowa nowej zajezdni przy ulicy Energetyków, która planowo miała rozpocząc się jesli pamięc mnie nie myli własnie w tym roku.

 
 
 
 
~~Kropek
ff
Wysłany: 26 Wrz 2008r. 13:50  
Cytuj
Budowa nowej zajezdzi przy ulicy energetkow, miala ruszyc juz dawno. Obecnie nie ma srodkow na budowe nowej zajezdni.
Odnowili plot wokol bazy, oraz wyremonotwali budynek w ktorym naprawiaja autobusy, z tego wynika ze baza bedzie chyba tam gdzie jest.
Ostatnio puscili czerwona maskotke ZMKSu (czerwony Man) na linie numer 9, ale tylko na jeden kurs.

 
 
 
 
~~~~pracownik
ff
Wysłany: 27 Wrz 2008r. 20:44  
Cytuj
... gdzie i kiedy powinna powstac nowa linia !:zły:

 
 
 
 
~~sst
ff
Wysłany: 28 Wrz 2008r. 11:13  
Cytuj
linii może już wystarczy, tylko trzeba zwiększyć ilość kursów obecnych linii (mam na myśli linie: 1, 4, 8)

 
 
 
 
~~ cycu
ff
Wysłany: 28 Wrz 2008r. 17:16  
Cytuj
Nowa linia?
Proszę bardzowink
Według mnie powinna powstać weekendowa linia nocna łącząca Rozwadów z centralnymi osiedlami miasta i Niskiem.
Druga sprawa to skomunikowanie ze Stalową Wola takich niżańskich osiedli jak Barce i Podwolina, które obecnie są niemal odcięte od komunikacji (zwłaszcza Podwolina).
Ewentualnie ZMKS może próbować "ekspansji" w kierunku Woli Rzeczyckiej, Radomyśla. Choć tam jest spora konkurencja w postaci PKSu. Warto jednak pamiętać, że PKS nie objeżdża z reguły całego miasta tak jak komunikacja miejska lecz jhedzie prosto na Dworzec Autobusowy. Ponadto bilety ZMKSu są mimo wszystko tańsze niż te z PKSu, niewspominając już o zniżkach. Także rozwój komunikacji w miescie nadal jest możliwy, tylko trzeba trochę chęci.

PS. Niedługo postaram się wkleić dość spory materiał(swojego autorstwawink) o potrzebnych reformach komunikacji miejskiej w Stalówce.

 
 
 
 
Posty: 2083
Dołączył: 26 Cze 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Wrz 2008r. 12:56  
Cytuj
Skoro jesteśmy przy temacie nowej linii to już rok temu słyszało się, że ma powstać kurs przez Rozwadów, Jastkowice do Pysznicy i jak na razie cisza o tym.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~ cycu
ff
Wysłany: 29 Wrz 2008r. 14:25  
Cytuj
Mówiło się też o zmianie tras na terenie Niska i także ten temat stoi w miejscu.
Natomiast od 29.09 zmienia sie trasa linii 5. Jak głosi lakoniczny komunikat na przystanku "linia kursować będzie przez Rozwadów".

 
 
 
 
~~zmks
ff
Wysłany: 29 Wrz 2008r. 16:37  
Cytuj
ta linia 5 to im chyba nie wypaliła - zresztą trudno się dziwić, jak się ma taką reklamę...
do niedawna było ok. 8 kursów dziennie teraz chyba zostało 3

 
 
 
 
~~Kropek
ff
Wysłany: 29 Wrz 2008r. 19:47  
Cytuj
Pewnie linia numer 5 nie wypalila. Mialy powstac nowe linie oraz poszerzyc stare linie o nowe miejscowosci i jak do tej pory nic nie zrobiono.

 
 
 
 
« 1 2 3 4 5 6 7 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Komunikacja »