NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Komunikacja »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 5 6 ... » »»
KLUB MIŁOŚNIKÓW KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ..., kurcze, jazda ZMKS to sama przyjemność ...
~~Kroepk
ff
Wysłany: 13 Wrz 2008r. 09:58  
Cytuj
Ja w autobusie spedzam malo czasu, tyle co do szkoly jade i pozniej ze szkoly do domu.
Moj ojciec pracowal kiedys jako kierowca w ZMKS i takie male zaintersowanie. Obecnie pracuje moj wujek, oraz duzo kolegow mojego ojca.
Jak moj tata pracowal bylo super, darmowy bilet i mozna bylo sobie jezdzic kiedy sie chce i ile razy sie chce. Teraz musze placic.
Ja do szkoly mam 4,5 km i place prawie 55 zl, a moj kolega z Zaleszan placi 65 zł, troche za duzo podniesli te ceny.

 
 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Wrz 2008r. 09:58  
Cytuj

 
 
 
 
~~pola
ff
Wysłany: 13 Wrz 2008r. 11:09  
Cytuj
na Hutniku II przy ul.Sosnowej postawili przystanek i jezdzi teraz autobus nr 11,ale jest problem ponieważ nogdy nie wiadomy gdzie jest przystanek bo co rano w innym miejscu - nie wiem kto przystawia ten przystanek,teraz stoi prawie na zakrecie-trzeba czekac az zdazy sie jakis wypadek.

 
 
 
 
~~bobo
ff
Wysłany: 13 Wrz 2008r. 14:12  
Cytuj
11 teraz nie jeździ przez ul. Poniatowskiego, może daliby coś w zamian? może więcej kursów 1 albo 10?

 
 
 
 
~~klient...
ff
Wysłany: 13 Wrz 2008r. 17:06  
Cytuj
... czy macie może swoje propozycje, gdzie i kiedy powinno jeździc dane autobuso...???:wśceikły:

 
 
 
 
~~Kropek
ff
Wysłany: 13 Wrz 2008r. 19:53  
Cytuj
Jezeli chodzi o linie numer 9 to jest super stworzona, i nie wymaga zmian. Jedzie przez rozwadow, kolo cmentarza, centrum, tesco, szkoły budowlanki, drugiego cmentarza, szkoly pod basenem, huty, szkoly staszica, szpitala, duzego kosciola, centrum 4, strazy, super linia.
A wie moze ktos jak jezdzi autobus numer 5 ?
W okresie 1 listopada, i imprez masowych ZMKS dodaje linie, zeby byl lepszy dojazd.

 
 
 
 
~~zmkesowiec
ff
Wysłany: 13 Wrz 2008r. 20:19  
Cytuj
linia nr 5: Grabskiego - Energetyków (elektrownia) - Staszica (stacja orlen) - Żwirki i Wigury (szpital) - Popiełuszki (katedra, poczta główna) - Okulickiego (hala targowa, bank spółdzielczy) - Jana Pawła II (górka, straż pożarna, centrum 4) - Popiełuszki (katedra) - Żwirki i Wigury (hotel hutnik) - Staszica (LO), Energetyków (mleczarnia) - Grabskiego

Szkoda że ta linia nie jedzie z punktu A do punktu B tylko tak w koło jeździ :/

 
 
 
 
:-)
:-)
:-)
Posty: 24
Dołączył: 6 Wrz 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Wrz 2008r. 21:19  
Cytuj
CYTAT

Szkoda że ta linia nie jedzie z punktu A do punktu B tylko tak w koło jeździ :/


3,8,9 tez jezdza w kolko i jakos jest dobrze, linia zabiera ludzi spod zakladow, rozwozi ich po miescie i przy okazji zbiera ludzi z miasta i zawozi pod zaklad

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~ cycu
ff
Wysłany: 13 Wrz 2008r. 22:27  
Cytuj
Mam pytanie do poprzednika o nicku ":-)"
Dzieje się tak w teorii czy w praktyce?
Pytanie całkiem serio, bo ciekawi mnie jak się "sprawuje" ta nowa linia.

 
 
 
 
~~blee
ff
Wysłany: 14 Wrz 2008r. 12:42  
Cytuj
założę się że większość klientów ZMKS nie wie że taka linia istnieje, nawet nie było żadnego ogłoszenia w prasie, albo w telewizji
jest tylko rozkład na stalowawola.pl na który nikt nie wchodzi bo zawsze był nieaktualny, zresztą teraz też w niektórych miejscach jest nieaktualny

 
 
 
 
~~Kropek
ff
Wysłany: 14 Wrz 2008r. 14:50  
Cytuj
Ja nic niewiedzialem o powstaniu nowej lini numer 5, dopiero dowiedzialem sie tutaj na forum.
Tak samo bylo z nowym rozkladem jazdy, dowiedzialem sie juz po tym jak zmieniono, powinni duzo wczesniej informowac.
O podwyzkach biletow to wszedzie trabili i pisali, a o rozkladach razdy i o zmianach jazdy autobusow tylko w wyjatkowych miejscach.

 
 
 
 
:-)
:-)
:-)
Posty: 24
Dołączył: 6 Wrz 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Wrz 2008r. 18:41  
Cytuj
CYTAT
Mam pytanie do poprzednika o nicku \":-)\"
Dzieje się tak w teorii czy w praktyce?
Pytanie całkiem serio, bo ciekawi mnie jak się \"sprawuje\" ta nowa linia.

Ostatnio rzadko jest w Stalowej i nie widze jakie jest napelnienie w tej lini, ale moge domniemywac, ze potrzeba jeszcze troche czasu zeby pasazerowie przyzwyczaili sie do tej lini. Tak jak juz koledzy pisali szkoda, ze o uruchomieniu tej lini ludzie dowiedzieli sie dopiero 1 wrzesnia, tak samo jak o rozkladzie jazdy. Trudno zeby linia 5 byla dobrze zapelniona jesli niewiele osob o niej wie. ZMKS powinien zainwestowac kilka zl w swoja strone internetowa, na ktorej bedzie zamieszczal swoje ogloszenia dla pasazerow.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~Kropek
ff
Wysłany: 14 Wrz 2008r. 19:46  
Cytuj
Stronka ZMKS bardzo by sie przydala.

 
 
 
 
~~bolek
ff
Wysłany: 14 Wrz 2008r. 21:15  
Cytuj
W większości autobusów mamy do dyspozycji dwa przyciski: "drzwi" i "stop". Czy może mi ktoś powiedzieć do czego służą te przyciski?
"Stop" to wiem - do zatrzymania pojazdu na przystanku "na żądanie" (w naszym mieście takich nie ma), ale "drzwi" to już kompletnie nie wiem.

 
 
 
 
~~lemka
ff
Wysłany: 14 Wrz 2008r. 21:15  
Cytuj
Podepnę sie pod dobrze rozwiniety temat. Mam pytanie.. czy gdzies jest jakis rozkład jazdy busow na trasie Nisko - Agatowka bo chyba takowe istnieja. Mks do agatowki jest nie czesto a musze dojeżdżać do pracy.
pozdrawiam

 
 
 
 
:-)
:-)
:-)
Posty: 24
Dołączył: 6 Wrz 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Wrz 2008r. 21:45  
Cytuj
CYTAT
W większości autobusów mamy do dyspozycji dwa przyciski: \"drzwi\" i \"stop\". Czy może mi ktoś powiedzieć do czego służą te przyciski?
\"Stop\" to wiem - do zatrzymania pojazdu na przystanku \"na żądanie\" (w naszym mieście takich nie ma), ale \"drzwi\" to już kompletnie nie wiem.


Przycisk /drzwi/ sluzy do otwierania drzwi przez pasazera. W nowszych autobusach kierowca ma mozliwosc skorzystania z funkcji IOD, ktora powoduje "odblokowanie" drzwi ale nie otwarcie ich. Dopiero po nacisnieciu przycisku /drzwi/ przez pasazera drzwi otwieraja sie. Przyciski powinny znajdowac sie zarowno wewnatrz jak i na zewnatrz autobusu. Jezeli jechales kiedys tramwajem to wiesz o czym mowie. W Krakowie ten system zostal wprowadzony 1 sierpnia 2007. Zmiana sposobu otwierania drzwi zostala poprzedzona 2 tygodniowa kampania informacyjna, jednak do tej pory nie wszyscy przyzwyczaili sie do tego systemu i czekaja na otwarcie drzwi przez kierowce. Ten system podobno pozwala obnizyc o kilkanascie procent spalanie autobusow. Szczgolnie to przydaje sie w zimie, kiedy autobus podjezdza na przystanek i nikt na nim nie wsiada ani nie wysiada.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~bejtyzjerzowygo
ff
Wysłany: 14 Wrz 2008r. 21:55  
Cytuj
CYTAT
W większości autobusów mamy do dyspozycji dwa przyciski: \"drzwi\" i \"stop\". Czy może mi ktoś powiedzieć do czego służą te przyciski?
\"Stop\" to wiem - do zatrzymania pojazdu na przystanku \"na żądanie\" (w naszym mieście takich nie ma), ale \"drzwi\" to już kompletnie nie wiem.


mylisz sie so w stalowej takie przystanki co czeba rzondac

 
 
 
 
~~Kropek
ff
Wysłany: 15 Wrz 2008r. 16:25  
Cytuj
Wie moze ktos co sie stalo z autobusem dzisiejszym na lini 9, bo kolo godziny 15:20 stal na ulicy Mickiewicza kolo Gimnazjum nr2 z wybita przednia szybka z dwma radiowozami policji ?

 
 
 
 
~~klient ...
ff
Wysłany: 17 Wrz 2008r. 20:46  
Cytuj
co taka cisza?, serio w tej kwesti jest wszystko ok?. Do pracy jeżdzisz czym... rowerem, bo?...bo bilet drogi...hehhehe, piszcie o takich sprawach...:wśceikły:

 
 
 
 
~~Kropek
ff
Wysłany: 17 Wrz 2008r. 21:13  
Cytuj
Przystanek na zadanie znajduje sie np. na ulicy Brandwickiej za gazownia. Autobus zatrzymuje sie tylko po wcisnieciu przycisku.
Dzisiejszy autobus na lini numer 9 znowu mial kolizje.
Do szkoly jezdze zawsze autobusem, bo nie mam innego wyjscia. Obecnie robie prawko, jak zdam odrazu przesiadam sie na samochod.
Wie moze co sie zmienilo w regulaminie ZMKS, bo byl naklejony stray a teraz przykleili nowy znacznie wiekszy, czytalem ale nie widzialem zmian.
Czyzby sie tematy skonczyly ?

 
 
 
 
~~ cycu
ff
Wysłany: 17 Wrz 2008r. 23:05  
Cytuj
Z tym ze na tych przystankach/przystnaku na ul. Brandwickiej chyba nie ma żadnego oznaczenia, że jest to przystanek na żądanie?

 
 
 
 
Posty: 781
Dołączył: 28 Sie 2007r.
Skąd: z miasta rowerów
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Wrz 2008r. 00:01  
Cytuj
ludzie a ile kosztuje "miesiączka" na jedną linię w granicach miasta??

Errare humanum est.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 162
Dołączył: 19 Cze 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 18 Wrz 2008r. 09:46  
Cytuj
CYTAT
ludzie a ile kosztuje \"miesiączka\" na jedną linię w granicach miasta??


Tutaj http://www.stalowawola.pl/cms/upload/edit/cennik1_09_2008.pdf
Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~zmks
ff
Wysłany: 18 Wrz 2008r. 15:34  
Cytuj
powinni oznaczyć przystanki na żądanie
moim zdaniem powinny być to przystanki: Energetyków - Mleczarnia, Ofiar Katynia - Cmentarz
teraz kierowcy muszą niepotrzebnie zwalniać albo się zatrzymywać, a jak się nie zatrzyma to potem ktoś ma pretensje że nie mógł wysiąść

 
 
 
 
~~Kropek
ff
Wysłany: 18 Wrz 2008r. 21:08  
Cytuj
ZMKS chce sobie poprawic wizerunke, chyba oni sobie zartuja.
dzisiaj oczekwialem na przystanku z kolegami na autobus, nagle autobus nadjechal a kierowca nie zatrzymal sie na przystanku, pomimo ze stali ludzie na przystanku. No to my za telefon do dyspozytora, a dyspozytor powiedzial ze trza teraz czekac na anstepny kurs, ktory bedzie za godzine.
Pozniej czekalismy na nastepny kurs kolo poczty na ofiar katynia, a kierowca skrecil sobie w ulice hutnicza, bo stwierdzil ze tematedy ma jechac. Pobieglismy na ulice Mickiewicza i dorwalimy kierowce, a kierowca nam na to ze przeprasza ze mu sie trasy pomylily.

Za krasie lini numer 9 ZMIENILI ROZKLAD JAZDY !!! z dniem dzisjeszym jest nowy rozklad jazdy, nigdzie nie zostalo to ogloszone, czy tak mozna.
W taki sposob ZMKS sobie wizerunku nie poprawi.

 
 
 
 
~~Kropek
ff
Wysłany: 18 Wrz 2008r. 21:08  
Cytuj
ZMKS chce sobie poprawic wizerunke, chyba oni sobie zartuja.
dzisiaj oczekwialem na przystanku z kolegami na autobus, nagle autobus nadjechal a kierowca nie zatrzymal sie na przystanku, pomimo ze stali ludzie na przystanku. No to my za telefon do dyspozytora, a dyspozytor powiedzial ze trza teraz czekac na anstepny kurs, ktory bedzie za godzine.
Pozniej czekalismy na nastepny kurs kolo poczty na ofiar katynia, a kierowca skrecil sobie w ulice hutnicza, bo stwierdzil ze tematedy ma jechac. Pobieglismy na ulice Mickiewicza i dorwalimy kierowce, a kierowca nam na to ze przeprasza ze mu sie trasy pomylily.

Za krasie lini numer 9 ZMIENILI ROZKLAD JAZDY !!! z dniem dzisjeszym jest nowy rozklad jazdy, nigdzie nie zostalo to ogloszone, czy tak mozna ??
W taki sposob ZMKS sobie wizerunku nie poprawi.

 
 
 
 
« 1 2 3 4 5 6 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Komunikacja »