NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Komunikacja »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 5 ... » »»
KLUB MIŁOŚNIKÓW KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ..., kurcze, jazda ZMKS to sama przyjemność ...
~~trampol
ff
Wysłany: 7 Wrz 2008r. 18:56  
Cytuj
CYTAT

Moze ma ktos ulubiony swoj autobus, albo ulubionego kierowce ?


Taaaa... a moze jeszcze ulubionego kanara? zdziwiony

 
 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Wrz 2008r. 18:56  
Cytuj

 
 
 
 
~~kropek
ff
Wysłany: 7 Wrz 2008r. 19:18  
Cytuj
Do uzytkownika " :-)" poszedl bys pracowac do ZMKS za 1300 zl ?
Dlatego ciagle przychodza nowi pracownicy.
Przychodzi nowy pracownik i juz na start ZMKS musi dac kase na jego ubiór.
Mi to obojetne czy jedzi w firmowej koszuli, czy w starym swetrze. Przeciez w lusterku nie widac w co jest ubrany.

 
 
 
 
~~Kropek
ff
Wysłany: 7 Wrz 2008r. 19:22  
Cytuj
A jezeli chodzi o kanara jezyk to moim ulubionym kanarem jest pani Zosia. Raz nie maielm biletu to mnie puscila.
Nie to co tych dwoch braci, nieczego nie przepuszcza i strasznie sie pluja.

 
 
 
 
:-)
:-)
:-)
Posty: 24
Dołączył: 6 Wrz 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Wrz 2008r. 21:38  
Cytuj
CYTAT
Do uzytkownika \" :-)\" poszedl bys pracowac do ZMKS za 1300 zl ?

Jezeli nie mialbym lepszych ofert pracy to pewnie poszedlbym tam pracowac.
CYTAT

Dlatego ciagle przychodza nowi pracownicy.

Takie sa prawa wolnego rynku, kazdy pracuje gdzie chce i gdzie zostanie przyjety do pracy. Fakt. Jezeli place bylby pewnie wyzsze nie byloby takiej rotacji pracownikow. Ale nie moge narzekac na nowych kierowcow. Ostatnio wracalem ostatnia 4 z Niska (23:05 spod Biedronki) i kolo Elektrowni wsiadlo dwoch chlopaczkow, ktorzy praktycznie od razu zapalili papierosa. Kierowca dojechal tylko pod szpital, zatrzymal autobus i stanowczo ale grzecznie poprosil panow o zgaszenie papierosa albo opuszczenie autobusu. Chlopaki wyzucili papierosa i po chwili doszlo do wniosku, ze dalej pojda pieszo i zapala sobie na zewnatrz. Kierowca zachowal sie perfekcyjnie. I byl to kierowca z nowego naboru. Wiec jak widac czesta rotacja kierowcow nie wplywa negatywnie na dzialanie ZMKSu.
CYTAT

Przychodzi nowy pracownik i juz na start ZMKS musi dac kase na jego ubiór.

Jestes pewien, ze dla kazdego nowego pracownika przygotowywany jest nowy komplet odziezy sluzbowej? A co w takim razie dzieje sie z tymi ciuchami, w ktorych jezdzili zwolnieni kierowcy?
CYTAT

Mi to obojetne czy jedzi w firmowej koszuli, czy w starym swetrze. Przeciez w lusterku nie widac w co jest ubrany.

No w lusterku nie widac ale widac jak stoisz kolo pierwszych drzwi albo kupujesz bilet u kierowcy. Ja osobiscie wole jak wszyscy kierowcy wygladaja tak samo, a nie jeden jezdzi w swetrze a`la kononowicz, drugi w podkoszulku, a trzeci w pomaranczowej koszuli.
Zobacz jak wygladaja kierowcy w MPK Kraków lub innych duzej firmie obslugujaca duze miesto. Wszyscy maja jednolity stroj i nikt na to nie narzeka. Musimy dazyc do standardow XXI i jedynm z nich jest jednolity ubior kierowcow. Kierowca jest wizytowka swojej firmy, reprezentuje ja na zewnatrz i to praktycznie od niego zalezy jak postrzegany bedzie ZMKS.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~ cycu
ff
Wysłany: 7 Wrz 2008r. 23:16  
Cytuj
Strój służbowy pracownika to jeden z elementów wizerunku całej firmy. Wygląd pracownika,szczególnie takiego, który ma stały i bezpośredni kontakt z klientem to podstawa. Jest to inwestycja niewielka biorąc pod uwagę wydatki zakładu i porównywanie jej z kosztami jakimi byłyby znaczne podwyżki dla pracowników nie ma sensu bo to "inna liga".
Jak wspomniał kolega powyżej, trzeba podnosić standardy. Czasy kiedy pracownicy wszelkich zakładów nosili sweterki, do tego stare spodnie i brudne buty już dawno minęły.

 
 
 
 
~~Kropek
ff
Wysłany: 8 Wrz 2008r. 16:22  
Cytuj
" Wszyscy maja jednolity stroj i nikt na to nie narzeka" jestes pewnien ze nikt nie narzeka ??
Z informacji od mojego wujka wynika ze kolo 50 % kierowcow jest niezadowolonych z tego wymyslu dyrektora.
Wiec nie mow ze nikt nie narzeka, wyobraz sobie jak zareagowali kierowcy z informacja ze beda jezdzic w mundurkach !!
Firma jak chce sobie poprawic wizerunek, to niech puszcza sprawniejsze i ladniejsze autobusy. Dzisiaj lini numer 9 rano zostal puszczony autobus z numerem 087, kierowca mial problemy z wrzuceniem 3 biegu, bo skrzynia nie sprawna.
Do tego jak jechal, balem sie zeby sie autobus nie rozlecial, wszystko sie telepalo.
Przejezdzajac kolo ZMKS, zobaczyc mozna bylo duzo nowszych i lepszych autobusów.
Stroje sa na zawsze wlasnoscia kierowcy, nowy pracownik dostaje nowy stroj, a nie w spatku po kims.
Nowy pracownik zostaje na samym poczatku przeszkolony jak ma sie zachowywac z niekulturalnymi osobami, wiec to zachowanie z jego strony to rzecz normalna.
Srednia pensja kierowcy w Gdansku to 2000 zl , a w stalowej 1300, troche roznicy.

 
 
 
 
~~ cycu
ff
Wysłany: 8 Wrz 2008r. 17:24  
Cytuj
Ale czy różnica w pensji ma jakikolwiek związek ze strojem służbowym? To że kierowca zarabia u Nas mniej to znaczy, że powinien wyglądać jakby dopiero za przeproszeniem i z całym szacunkiem z pola wrócił? Nie wydaje mi się. Listonosz Poczty Polskiej też kokosów nie zarabia a strój służbowy ma od dawien dawna. Czy wpływa to bezpośrednio na skuteczność czy też szybkość doręczania listów przez Pocztę Polską? Oczywiście, że nie, niemniej strój taki jest standardem.
Części kierowców sie to nie podoba powiadasz? No cóż, niektórym także nie podoba się sprzedawanie biletów pasażerom i zapewne masa innych rzeczy. Podobnie policjantom może nie pdobac się wzór nowych mundurów, lekarzom białe kitle i możemy tak wymieniac bez końca...
Tutaj należy sobie odpowiedzieć na proste pytanie: czy komunikacja jest dla pasażerów, czy pasażerowie dla niej? Wydaje mi się, że ta pierwsza odpowiedź jest prawidłowa, a skoro tak to przedsiębiorstwo powinno działać profesionalnie pod każdym względem. A kierowcy jako swoiści reprezentanci przedsiębiorstwa komunikacyjnego w kontakcie z pasażerem powinny być uprzejmi, schludnie ubrani, a gdy trzeba stanowczy, czyli innymi słowy powinni odpowiednio je reprezentować.

Tendencja jest obecnie taka, że firma chcąca poprawić swój wizerunek inwestuje w takie właśnie wydawałoby się drobne rzeczy jak stój, czy szkolenie pracownika, który ma bezpośredni kontakt z klientem, czyli w tym przypadku pasażerem.
Nie ma sensu porównywać wydatku rzędu 600-700 tysięcy złotych na autobus a kilku tysięcy na ujednolicenie strojów. Bo jedno ma się nijak do drugiego. To chyba logiczne.
Choć musze przyznac rację co do tego, że tabor wysyłany na poszczególne linie nijak ma się do zapotrzebowania. Na przykład dziś 10 metrowy Salus obsługiwał najbardziej oblężoną linie numer 4. I gdzie tu jakakolwiek logika?
Ale nie od dziś ZMKS jednym działaniem zaprzecza drugiemujezyk

 
 
 
 
~~ cycu
ff
Wysłany: 8 Wrz 2008r. 17:27  
Cytuj
Proponował bym adminom zmiane tematu na "ZMKS Stalowa Wola" czy "Komunikacja miejska w STW" wink

 
 
 
 
~~Kropek
ff
Wysłany: 8 Wrz 2008r. 20:41  
Cytuj
Kady ma swoje zdanie na temat mundurkow, ja jestem na nie, niktorzy sa na tak. Kazdy ma swoje zdanie, nie wnikajmy w ten temat.
Ale firma jezeli chce poprawic swoj wizerunek, to czemu nie puszcza na trasy lepszych autobusow, tylko te najgorsze ?
Na bazie stoja duzo lepsze autobusy, zamiast je puscic, to puszczaja stare gruchoty.
Jezeli chodzi o bezpieczenstwo, to jest w maire bezpieczkie. Kierowcy dobrze dbaja o bezpieczenstwo, wywalajac z autobusow nieklulturalnych osobnikow.

 
 
 
 
:-)
:-)
:-)
Posty: 24
Dołączył: 6 Wrz 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Wrz 2008r. 21:14  
Cytuj
CYTAT
\" Wszyscy maja jednolity stroj i nikt na to nie narzeka\" jestes pewnien ze nikt nie narzeka ??
Z informacji od mojego wujka wynika ze kolo 50 % kierowcow jest niezadowolonych z tego wymyslu dyrektora.

Przeczytaj jeszcze raz moja wypowiedz. Napisalem, ze MPK Krakow kierowcy maja sluzbowy stroj i nie narzekaja na niego. Jak jest w ZMKSie to nie wiem.
CYTAT

Wiec nie mow ze nikt nie narzeka, wyobraz sobie jak zareagowali kierowcy z informacja ze beda jezdzic w mundurkach !!

Na kazdej stacji paliw, hipermarkecie, salonie komorkowym i wielu innych firmach pracownicy maja stroj sluzbowy lub ujednolicony ubior. Sam pracowalem kiedys w firmie gdzie byl stroj sluzbowy i wolaltem to niz niszczyc swoje ciuchy w pracy. Nikt przeciez nie karze jezdzic kierowcy w kolorowej peruce albo w spodniach w krate. Stroj jest skromny, schludny i nie wiem dlaczego kierowcy maja opory przed tym.
CYTAT

Firma jak chce sobie poprawic wizerunek, to niech puszcza sprawniejsze i ladniejsze autobusy.

Tutaj sie zgodze. Nieraz widzialem jak po mieiscie jezdzily najstarsze autobusy a na zajezdni stal najnowszy tabor.
CYTAT

Dzisiaj lini numer 9 rano zostal puszczony autobus z numerem 087, kierowca mial problemy z wrzuceniem 3 biegu, bo skrzynia nie sprawna.
Do tego jak jechal, balem sie zeby sie autobus nie rozlecial, wszystko sie telepalo.

To ciekawy jestem w takim razie kto puscil taki autobus na linie i gdzie jest kontrola techniczna?
CYTAT

Przejezdzajac kolo ZMKS, zobaczyc mozna bylo duzo nowszych i lepszych autobusów.

Pisalem juz o tym kilka linijek wczesniej.
CYTAT

Stroje sa na zawsze wlasnoscia kierowcy, nowy pracownik dostaje nowy stroj, a nie w spatku po kims.

Dziwna polityka ZMKSu, az nie chce mi sie wierzyc.
CYTAT

Nowy pracownik zostaje na samym poczatku przeszkolony jak ma sie zachowywac z niekulturalnymi osobami, wiec to zachowanie z jego strony to rzecz normalna.

Hm... kiedys bylem swiadkiem jak kierowca autobusu przytrzasnal glowe pijanemu chlopakowi w drzwiach. Zamiast te drzwi otworzyc wyszedl z kabiny i sprzedal chlopakowi kopniaka w tylek. Dopiero po protescie moim i kilku innych pasazerow otworzyl dzwi i wypuscil chlopaka. Dodatkowo wezwal policje do dziewczyn ktore w ostrych slowach podsumowaly jego zachowanie. Jak sam widzisz samo przeszkolenie nie wystarcza, potrzebne jest jeszcze stosowanie kierowcy do tego szkolenia.
Jak zobacze kiedys tego kierowce na miescie to napisze gdzie, czym i o ktorej jezdzil.
CYTAT
Srednia pensja kierowcy w Gdansku to 2000 zl , a w stalowej 1300, troche roznicy.

W Krakowie w hipermarketach na kasach placa okolo 8-9 zl netto co za 160 h miesiecznie daje 1280-1440 zl/msc na reke. W Stalowej takie stawki pozostaja w swerze marzen. Wieksze miasta maja to do siebie, ze tam wiecej sie zarabia. W Gdansku mieszka okolo 450 000 ludzi (za Wikipedia.pl), w Stalowej oficjalnie okolo 70 000 co oczywiscie jest liczba sporo zawyzona. Porownujmy sie do miast naszego pokroju, Tarnobrzega, Mielca, i innych Jak masz informacje to przedstaw ile zarabiaja kierowcy w wymienionych przeze mnie mieastach.

Twoje wypowiedzi i poglady sa skrajnie subiektywne poniewaz przedstawiasz punkt widzenia swojego wujka, ktory jest kierowca ZMKS i pewnie nie podoba mu sie polityka prowadzona przez dyrektora Sokolowskiego. Ja patrze tylko i wylaczanie z punktu widzenia mieszkanca Stalowej Woli oraz pasazera ZMKSu. Dla mnie zmiany w ZMKS zmierzaja do zblizenia naszej miejskiej komunikacji zbiorowej do standarow jakie obowiazuja w wiekszych miastach.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~Kropek
ff
Wysłany: 8 Wrz 2008r. 22:16  
Cytuj
Czasami zapytam wujka co sie dzieje w ZMKS, i pisze o tym.
Jezeli chodzi o stroj roboczy, to kazdy ma swoje zdanie, wiec moze pisac co chce.
Jak bedziesz widzial tego kierowce to powiedz co " kopnol w tylek kolesia" to napisz na jakiej lini jezdzil.
W ZMKS pracuje kierowca, ktory jest jakims mistrzem w JUDO, obecne awansowal na dyspozytora. Wczesniej jedzil bialym Manem, lysy, kolo 120 kg wagi. Kiedys widzialem go w akcji, podszedl do kolesia i po krotkiej szamotaninie obezwladnil kolesia i wyrzucil z autobusu.
Wiem jaka srednia pensja kierowcy w Gdansku, pisalo ogloszenie ze poszukuja nowych pracownikow, wynadgrodzenie 2000 zl. Jezeli chodzi o inne miasta to niewiem.
Dyrektor musi cos robic, bo ZMKS powoli upada. Ja tez tego nie rozumiem, puszcza starego gruchota, ktory ledwo sie trzyma, a na zajezdni stoja nowe autobuisy. W ten sposob nie poprawia sobie wizerunku.

 
 
 
 
~~klient...
ff
Wysłany: 8 Wrz 2008r. 22:32  
Cytuj
CYTAT
\" ....
Srednia pensja kierowcy w Gdansku to 2000 zl , a w stalowej 1300, troche roznicy.



- uwierz mi, że te dwa tysiące w Gdańsku, to jest jak u Nas w Stalowej Woli, no do przesady nie będzie, jak napiszę 800-900 zł. Hotel jednoosobowy na obrzeżach miasta, to średni wydatek 500-600 zł. A gdzie życie, co ciagle w Biedronce, czy Tesco - nic ciekawego !!!. :zły:

 
 
 
 
~~ cycu
ff
Wysłany: 9 Wrz 2008r. 00:54  
Cytuj
A korzystając z tego, że kolega ma wujka w ZMKS, mam oto takie pytanie.
Czy szanowny wujek nie orientuje się w sprawie budowy nowej zajezdni, tudzież w sprawie zakupu autobusów napędzanych na CNG. Takie inwestycje są wpisane w Plan Rozwoju Stalowej Woli na najbliższe lata. O ile pamiętam zakup gazowców w liczbie sztuk kilku bądź kilkunastu według tych mało sprecyzowanych planów ma nastąpić w 2009r. Domyślam się, że środki na zakup miałyby pochodzić w dość dużej części z dotacji UE, bo nie wyobrażam sobie by Miasto stać było na taki wydatek.
Ciekawi mnie czy rzeczywiście jest coś na rzeczy, czy to tylko jeden z wielu planów, które wielkich szans na szybką realizacje nie mają?

PS.Wreszcie jakiś temat bez podtekstów politycznych. Aż miło zaglądnąć wink

 
 
 
 
Posty: 341
Dołączył: 8 Lip 2007r.
Skąd: się biorą dzieci ?
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Wrz 2008r. 01:16  
Cytuj
dopóki PO- PIS- SLD- PSL- ICOKTOTAMJESZCZE będzie rządzić, ZMKS nie będzie się rozwijał !!! rewolucja good

(sorki nie mogłem się powstrzymać smiech2smiech2smiech2)

Czy piczunia, czy jelonek - dla każdego jest tu domek :)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~ cycu
ff
Wysłany: 9 Wrz 2008r. 01:21  
Cytuj
rozmywanie tematu :boksuj:

wink

 
 
 
 
~~klient...
ff
Wysłany: 9 Wrz 2008r. 07:49  
Cytuj
... brakuje tu jeszcze idiotycznych wpisów na temat znanych jóż wszystkim porąbanych dwóch zakładów i wówczas równiez to forum zostanie zasrane bzdórnymi wypowiedziami. Prosze skończyć z cytowaniem kogoś, tylko pisac sprawy dotyczące ZMKS. A co do autobusów na gaz, to jest wiele więcej mozliwości saoszczędzenia i zarobienia przez tą firmę. Ale jak dotychczas, to firma ta obrała jeden kierunek....lewy. Pozdrawiam.:wśceikły:jezyk

 
 
 
 
~~mito
ff
Wysłany: 9 Wrz 2008r. 20:29  
Cytuj
więc tak do tametu;] ulubiony autobus to man nl222 bo jak dla mnie najwygodniejszy czerwony lions mógłby miec bardziej wygodne fotele,ale jelczyka m11 też lubie bo ich tylko 2 zostały to już rodzynki;].Co do kierowców to jest kilku fajnych np taki starszy z 097 i koles z 009.Jeszcze kilku by się znalazło ale cieżko mi ich opisac.Burakó też jest paru.Ostatnio nie jeżdże mks-ami bo skończyłem szkołe i od października bede korzystał z lubelskich;p .a co do autobusów która były i są chętnie pogadam.

 
 
 
 
~~Kropek
ff
Wysłany: 10 Wrz 2008r. 20:26  
Cytuj
Wszystkich autobusów jest 31 . Jak sie bede widzial z wujkiem to wypytam go na ten temat.
Dzisiaj przejezdzajac kolo ZMKS rano, na bazie stal tylko 1 autobus, ciekawe czy 30 bylo w trasie czy co .
Przy basie przymocowali szyld " Sprzedaz biletow ", ciekawe czy drugi punkt sprzedazdy biletow, czy co.

 
 
 
 
~~menn
ff
Wysłany: 11 Wrz 2008r. 14:03  
Cytuj
Wszystkich autobusów jest 27.. 087, 089, 091, 092, 093, 094, 097, 098, 099 i od 001 do 018.

 
 
 
 
~~Kropek
ff
Wysłany: 12 Wrz 2008r. 12:22  
Cytuj
No to sory, przeliczylem sie , mysalem ze 31.
Wkurzaja was reklamy,ktorymi sa okejone autobusuy ?
Najgorzej jak caly autobus jest oklejony reklama, z zewnatrz ladnie wyglada, lecz od srodka bez sensu, ledwo co widac co jest za szyba :/

 
 
 
 
~~sdd
ff
Wysłany: 12 Wrz 2008r. 14:04  
Cytuj
CYTAT

Wkurzaja was reklamy,ktorymi sa okejone autobusuy ?
Najgorzej jak caly autobus jest oklejony reklama, z zewnatrz ladnie wyglada, lecz od srodka bez sensu, ledwo co widac co jest za szyba :/

Mnie nie wkurzają. ZMKS musi sobie jakoś radzić, a reklamy to jeden z głównych sposobów na zdobycie środków. A reklamy są tak zrobione żeby było widać co jest na zewnątrz. Jak kto nie widzi to jest chyba ślepy.

 
 
 
 
~~Kropek
ff
Wysłany: 12 Wrz 2008r. 17:55  
Cytuj
Uwierz mi ze wzrok mam bardzo dobry, i jak jest szybka mokra to nic nie widac.
Starsi klienci nie wiedza czasami gdzie sa, bo nic niewidza.
Wiem ze reklama, to glowny sponsor.
Mozna na palcach policzyc autobusy, ktore sa nie oklejone reklama.

 
 
 
 
~~cycu
ff
Wysłany: 12 Wrz 2008r. 19:37  
Cytuj
Na palcach jednej ręki? No nie powiedziałbym.
Większosci autobusów obecnie jezdzi bez reklam w biało-czerwono-białych bawrach, zwłaszcza te starsze Jelcze 120M zostały pozbawione reklam, badz tez ich nie posiadały nigdy. Oklejone są małe Salusy i kilka tzw "gniotów". A co do samych reklam, to rzeczywiście troche przysłaniaja widok, niemniej jestem w stanie to zrozumiec gdyz Zmks do potentatów finansowych na rynku komunikacji nie należy ;)

PS. A co do malowania wozów to najlepiej prezentuje się czerwony Man. Dobrze by było jakby wszystkie nowe autobusy jakie beda w najbliższych latach kupowane miały takie samo malowanie jak ten własnie Man

 
 
 
 
~~Kropek
ff
Wysłany: 12 Wrz 2008r. 22:26  
Cytuj
Niektore autobusy barwy bialo-czerownej maja reklamy, z tylu na klapie.
Ale w kazdym autobusie na szybach poprzyklejane sa reklamy na kartkach. Tych reklam jest sporo.
Gdyby ZMKS mial troche niepotrzebnej kasy, moglby zainwestowac w takiego czerwonego mana, kosztem zezlomowania 087 i 089.
Mogli by przynajmniej odnowic wnetrze czesci autobusu, tak jak to zrobili z Jelczem 098. Wnetrze przeszlo gruntowy remont jak i zwenetrzne balchy zostaly wymieniowe i autobus juz calkien inaczej wyglada. Lecz tyl autobusu 098 zostal wymieniony, bo mial krakse i teraz ten tyl autobusu jest zrobiony brzydko.
Bialy jelcz 017 tez mial juz krakse, ale jest tak zrobiony, ze nic prawie nie widac.
Teraz kierowcy zakladaja na siebie sweterek i mundurku juz nie widac. Dzisiaj kazdego kierowce widzialem w sweterku, ciekawe czy dostali swetry czy co ? Czy sami sobie ubrali.

 
 
 
 
~~hyyhy
ff
Wysłany: 12 Wrz 2008r. 22:44  
Cytuj
moze im zimno bylo w samej koszulismiech2 a swoja drogą fajne masz zainteresowanie;-) pewnie pol zycia spędzasz w autobusach

 
 
 
 
« 1 2 3 4 5 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Komunikacja »