NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
zmywarka czy mycie ręczne?,
Posty: 2083
Dołączył: 26 Cze 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Marz 2010r. 13:54  
Cytuj
Zastanawiam się nad zakupem zmywarki, od różnych osób słyszałem, że taka zmywarka jest bardziej wydajna niż mycie ręczne. Jeśli już kupię, to na pewno 45cm z wszystkimi klasami energetycznymi A, programem eco itd.
Ale mam pytanie do posiadaczy zmywarek: czy po zakupie takowej faktycznie odczuliście, że mycie w czymś takim jest tańsze niż stanie przy zlewie? Pomijam już wygodę jak również to, że takie mycie zwróci się po jakimś czasie (w końcu za przyzwoitą zmywarkę trzeba dać od 1000zł w promo w górę), chodzi mi o to jak to się u was przekłada na rachunki za prąd i wodę, bo wiem, że tabletki, jak się dobrze poszuka, to można kupić w stosunkowo niskiej cenie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Marz 2010r. 13:54  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 27
Dołączył: 21 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Marz 2010r. 14:37  
Cytuj
Posiadam zmywarke(rozmiar 45cm)i moge ci jedynie polecic zakup takiego sprzetu. Rachunki za wode widocznie zmalaly. Naczynia wychodza umyte i blyszczace a zaoszczedzony czas moge poswiecic na cos ciekawszego niz zmywanie naczyn umiech Jesli chodzi o tabletki to czesto sa promocje takze mozna kupic je za dosc niska cene. Takze jesli masz taka mozliwosc to kupuj bo na pewno nie bedziesz narzekac.pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 762
Dołączył: 7 Sty 2008r.
Skąd: RST/RNI
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Marz 2010r. 16:16  
Cytuj
kup sobie 60, w 45 nie zmiescisz garów po niedzielnej wyżerce. Zmywarka - tylko 60

Czym różni się parlamentarzysta od dziwki? Dziwka jak dostanie pieniądze to spełnia życzenia klienta.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5007
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Marz 2010r. 16:58  
Cytuj
gary i tak nei będa aż tak super umyte wiec szkoda marnować czas na pakowanie ich do zmywarki. my w bloku mamy 45 i garnki lecą do zlewu a zastawa do zmywarki i raz na 2 dni leci mycie. Wody idzie nam znacznie mniej widac to od razu mamy wieczne nadpłaty. Co do tabletek kupuje orginalne niemeickie tabletki calgonitu teraz finish to samo sól i nabłyszczacz i wychodzi znacznie taniej.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2083
Dołączył: 26 Cze 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Marz 2010r. 18:06  
Cytuj
Nie chcę 60, bo na 2 osoby to musiałbym zbierać naczynia przez 3-4 dni aż wcześniej skończyłyby się wszystkie czyste umiech.
A jak bardzo zmieniły się rachunki za prąd? Bo choć większość sprzętów ma klasę A, to wiem, że i tak takie bydlę trochę ciągnie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5007
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Marz 2010r. 19:34  
Cytuj
Zanim załozyłem płaciłem 120 / 2mce teraz płace 125 / 2 mce około. Ale wiekszy wpływ ma suszarka do prania, 2 komputery, 2 telwizory i wiele innych..
Ta zmywarka pracuje w ciagu miesiaca 12-14 godzin wiec zzuzycie pomijalne

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 358
Dołączył: 11 Lip 2009r.
Skąd: sTALOWA wOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Marz 2010r. 21:34  
Cytuj
zdecydowanie zmywarka !!

to tak jakby recznie prac ,nie ma porownania
garow ja raczej nie myje w zmywarce
firma bosch tylko ;-)

Jesli wiesz wszystko to znaczy ,ze zostales zle poinformowany
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2373
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd: z miasta chyba ;)
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 14 Marz 2010r. 21:57  
Cytuj
Jacek85 ja nie mam zmywarki ale mam też nadpłatę ciągle a to głównie przez to, że rachunki są liczone prognozowojezyk najpierw by trzeba było sprawdzać przez jakiś okres licznik wodomierza przed zakupem i po zakupie zmywarki....czarno widzę zbieranie naczyń dwa dni po to ,żeby włączyć....osobiście nie mam nic do takiego sprzętu ,bo na pewno oszczędność czasu .....

" Kiedy zapada zmrok....pojawiają się strażnicy ... "
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1738
Dołączył: 26 Lip 2009r.
Skąd: RMI
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 14 Marz 2010r. 23:10  
Cytuj
CYTAT
Nie chcę 60, bo na 2 osoby to musiałbym zbierać naczynia przez 3-4 dni aż wcześniej skończyłyby się wszystkie czyste umiech.
A jak bardzo zmieniły się rachunki za prąd? Bo choć większość sprzętów ma klasę A, to wiem, że i tak takie bydlę trochę ciągnie.



Czlowieku jest was tylko 2osoby i Ty potrzebujesz zmywarki??? To nie ma kto garnka umyc??? Lepiej zmien sobie kobiete.

Jedni pija bo musza, Ja pije bo lubie, chyba ze tez juz ku.... musze!!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5007
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Marz 2010r. 23:57  
Cytuj
anulka zmywarka to takie fajne urzadzenie że teraz cięzko bybylo bez niej. u rodziców stała 7 lat bosha i zmieniona została na nowego bosha i każda impreza w 1.5 godziny znikała całkowicie bo mzywarka 2 kolejki zrobiła

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 217
Dołączył: 14 Cze 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Marz 2010r. 12:28  
Cytuj
gdy wybieraliśmy zmywarkę brałem pod uwagę tylko 45 cm. Ale po wysłuchaniu wielu opinii, zamontowaliśmy 60 cm. Więcej zestawów naczyń można umyć i gary też wchodzą. Piszesz, że tylko dwie osoby. OK na co wykorzystasz pozostałe 15 cm - większe szafki, miejsce na butelki?, ścierki.
Polecam 60 cm a to dlatego, że zużycie prądu i wody jest bardzo zbliżone. Ja wiem, że powstaje taki komfort psychiczny, że 45 jest już pełna i mogę puszczać mycie, a 60 jeszcze ma miejsce i można dokładać. Zmywarka nie musi mieć pełnego wkładu. Poza tym są różne programy i można dostosować do tego ile rzeczy i jak są one brudne.
Wiele opinii na "+" 45 już miałem, ale żadnego nie pamiętam. Sam chciałem kupić 45, ale jestem szczęśliwy że tego nie zrobiłem.

Chemia do zmywarek. Warto używać wszystkich zalecanych chemikaliów aby mieć komfort z używania sprzętu - nabłyszczacz, sól i czynnik myjący proszek, kostka, lub płyn.

Aha... naczynia. Najlepiej z kalką podszkliwną żeby się nie zmywała po jakimś czasie. No i warto mieć trochę ciarup w szafce, żeby się mogło zbierać w zmywarce.

Za to jak będziesz miał imprezkę typu wigilia lub inne z większą liczbą ludzi (prędzej czy później to nastąpi) to zmywarka w 1 godz upora się ze świeżymi zabrudzeniami. A wy nadal z gośćmi, a nie przy zlewie.

Heruur; SG-1, SG Atlantis, SG Univerese, Hatak Group, Orion-Tokra.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2083
Dołączył: 26 Cze 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Marz 2010r. 12:37  
Cytuj
Dzięki za odpowiedzi. 60cm nie kupię z jeszcze jednego ważnego powodu: w kuchni mam miejsce tylko na 45cm. Meble są tak ustawione, że jest miejsce tylko na 45 i nie bardzo byłoby jak poszerzyć to do 60cm. Poszukam jakiegoś dobrego modelu i chyba zdecyduję się na zakup; dama_pik na oku mam właśnie jeden model tej, tfu tfu, krzyżackiej firmy.

Edit: jednak nie, muszę się zastanowić, bo skoro odradzacie mycie garów w zmywarce, to na same talerze i sztućce nie ma sensu kupować, w końcu nie świnię wszystkich talerzy jakie mam pod ręką umiech.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 34
Dołączył: 19 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Marz 2010r. 12:48  
Cytuj
Powiem CI tak
mam zmywarke kupilem ta z drozszych
wiec teraz bym byl sto razy madrzeyjszy
w sklepach CI kid wcisna !
Nie przeplacaj
Programy to tylko bajera
Przewaznie uzywam 2 programow i mi to wystarsza
Chemia do zmywarek oczywiscie Calgonit nie kupuj dziadostwa
Fakt 45 troche mala ale jak jest was 2 to sie dziwie ze wogole chcecie takie urzadzonko kupicumiech
Zycze powodzenia w zakupie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 358
Dołączył: 11 Lip 2009r.
Skąd: sTALOWA wOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Marz 2010r. 13:58  
Cytuj
Dlaczego dziwicie sie ze ktos kupuje zmywarke na 2 osoby ??

sredniowiecze normalniesciana
czy tak samo dziwilbyscie sie gdyby kupowal pralke albo odkurzacz ??

ten sprzet to poprostu wygoda i oszczednosc o to chodzi wlasnie

ECHELONIE Mam Bosch 45 cm od jakiegos roku ,wczesniej mialam jakies cus ohne name potluczony
do boscha wloze zdecydowanie wiecej wysokich talerzy czego nie moglam zrobic w poprzedniej ,mam program na pol godzinki i z tego najczesciej korzystam z tym ze naczynia lekko oplukuje z resztek , oplukanie wazne jest tez gdy naczynka beda musialy troche poczekac ,nie obeschna i ladnie umyja sie
pozdrawiam

Jesli wiesz wszystko to znaczy ,ze zostales zle poinformowany
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 107
Dołączył: 14 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Marz 2010r. 14:03  
Cytuj
Hej nie mam zmywarki,ale moja ciocia ma. Też się zastanawiam nad kupnem zmywarki, ale... I tu są oczywiście + i - jak każdej rzeczy. Nie wiem jak z ich rachunkami,ale po mimo tego, że znajomi dali około 2000zł Boscha za zmywarkę, i chociaż wcześniej wypytywali jaką kupić i do której kupować można najtańszą sól i proszki myjące, to.... i tak nie ma nikogo u nich aby zapakować tą suszarkę. Bałagan jest nadal jaki był przed zmywarką w zlewie jak i teraz. Poza tym nie wiem jak się to wszystko ustawia,ale jak mi ciocia powiedziała, jak ona wstawia zmywarkę wszystko jest ok, jak jej mąż to trzeba od początku myć naczynia w zmywarce bo się nie domywają. Także nie wiem, czy faktycznie wychodzi oszczędność wtedy.
Poza tym zmywarka myje do 70 czy 80 stopni,więc tłustej patelni albo garnka i tak w zmywarce nie umyjesz. A co do soli w zmywarce, jak pije kawę to czuć lekko słonawy posmak. Tak więc czy warto? Sam sobie odpowiedź na te pytanie. Z tego co słyszałam, taka zmywarka ma sens przy 6 osobowej rodzinie, ale przy 2-3 osobach? Masz aż tyle talerzy i szklanek aby zbierać w zmywarce przez 2-3 dni? umiech Pozdrawiam, mam nadzieję, że pomogłam chociaż troszkę umiech

MY..........................................
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 358
Dołączył: 11 Lip 2009r.
Skąd: sTALOWA wOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Marz 2010r. 14:12  
Cytuj
Romeo kurcze no czytam i nie wierze Twoje argumenty powalily mnie :potluczony
samo sie do zmywarki nie wrzuci -fakt
z powodzeniem myjesz tlusta patelnie w tem 70 stopni no chyba ze w zlewie masz wrzatek wtedy powodzenia jezyk
jesli zmywarka nie domywa to moze byc kilka przyczyn
-zly program
-zaschniete naczynia
-slabe cisnienie wody
-slabiutkie srodki do mycia
u mnie jest 3 osoby raz dziennie myje w zmywarce naprawde uzbiera sie good kubki ,sztucce talerze ,jaks garczek lub salaterka
mam dwa komplety talerzy czy to tak duuuzo :szok:

Jesli wiesz wszystko to znaczy ,ze zostales zle poinformowany
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8
Dołączył: 15 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Marz 2010r. 14:17  
Cytuj
CYTAT
Hej nie mam zmywarki,ale moja ciocia ma. Też się zastanawiam nad kupnem zmywarki, ale... I tu są oczywiście + i - jak każdej rzeczy. Nie wiem jak z ich rachunkami,ale po mimo tego, że znajomi dali około 2000zł Boscha za zmywarkę, i chociaż wcześniej wypytywali jaką kupić i do której kupować można najtańszą sól i proszki myjące, to.... i tak nie ma nikogo u nich aby zapakować tą suszarkę. Bałagan jest nadal jaki był przed zmywarką w zlewie jak i teraz. Poza tym nie wiem jak się to wszystko ustawia,ale jak mi ciocia powiedziała, jak ona wstawia zmywarkę wszystko jest ok, jak jej mąż to trzeba od początku myć naczynia w zmywarce bo się nie domywają. Także nie wiem, czy faktycznie wychodzi oszczędność wtedy.
Poza tym zmywarka myje do 70 czy 80 stopni,więc tłustej patelni albo garnka i tak w zmywarce nie umyjesz. A co do soli w zmywarce, jak pije kawę to czuć lekko słonawy posmak. Tak więc czy warto? Sam sobie odpowiedź na te pytanie. Z tego co słyszałam, taka zmywarka ma sens przy 6 osobowej rodzinie, ale przy 2-3 osobach? Masz aż tyle talerzy i szklanek aby zbierać w zmywarce przez 2-3 dni? umiech Pozdrawiam, mam nadzieję, że pomogłam chociaż troszkę umiech


Jak nie wkładasz na bieżąco rzeczy do zmywarki, zawsze będziesz miał w zlewie i naokoło bałagan - to kwestia podejścia do tematu właściciela zmywarki. Co do tłustych - to właśnie w zmywarce się je domywa idealnie - w którym kranie masz bieżącą ciepłą wodę o temp. 70-80 stopni? Ja ma maszynę Siemensa i generalnie używam jednego programu, z tym że zmywarka sama dobiera czas i intensywność mycia w zależności od ilości wkładu. A co do oszczędności, porównując wszystkie koszty (energia, woda, sól, tabletki, nabłyszczacz) taniej nie jest, ale za to czas na stanie przy zlewie, można spożytkować na coś innego. good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 30 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Marz 2010r. 14:23  
Cytuj
Posiadam zmywarkę 45. Nas tez jest tylko dwoje, ale to i tak nie ma nic do rzeczy. Po prostu czy z dwóch czy z dziesięciu osób naczynia trzeba umyć. Diametralnie zmalało mi zużycie wody (i gazu do grzania wody). Wzrost zużycia prądu praktycznie jest niezauważalny, korzystam co prawda z programu eco, no ale to moj świadomy wybór. Tabletki, nabłyszczacz i sól kupuję najczęściej w Lidlu. Są naprawdę dobre. Używam również produktów CLARO. Generalnie trzeba się nastawić na to, że gary trzeba często domywać ręcznie. Ale tak bywa w większości przypadków. (W mojej rodzinie w każdym gospodarstwie jest zmywarka i wszyscy maja problem z garami). Nie mniej uważam, że inwestycja i tak jest trafiona. Polecam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 217
Dołączył: 14 Cze 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Marz 2010r. 14:34  
Cytuj
CYTAT
A co do soli w zmywarce, jak pije kawę to czuć lekko słonawy posmak. Tak więc czy warto? Sam sobie odpowiedź na te pytanie. Z tego co słyszałam, taka zmywarka ma sens przy 6 osobowej rodzinie, ale przy 2-3 osobach? Masz aż tyle talerzy i szklanek aby zbierać w zmywarce przez 2-3 dni? umiech Pozdrawiam, mam nadzieję, że pomogłam chociaż troszkę umiech


Romeo,
z takim numerem powinieneś występować w kabarecie. Posikać się można ze śmiechu. Nie wiem tylko jaką sól sypie ciocia do zmywarki, na pewno nie powinna to być sól spożywcza. No, ale co tam.
Aha... sprawdź co jest w cukierniczce.

Heruur; SG-1, SG Atlantis, SG Univerese, Hatak Group, Orion-Tokra.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 637
Dołączył: 13 Maja 2009r.
Skąd: z resortu
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Marz 2010r. 16:57  
Cytuj
dla dwóch osób proponuję zmywarkę siemens SC76M531EU lub SK76M530EU . To są ,,kompakty '' , szerokie na 60 cm ( jak piekarnik) ale wysokie na 45 lub 60 cm. pod spodem może być dodatkowo szuflada umiech. Albo zamiennik bosch SCE53M25EU lub SKE53M15EU.

Ataki rasistowskie są częścią życia w wielkim mieście.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 107
Dołączył: 14 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Marz 2010r. 18:46  
Cytuj
Jak ktoś nie słodzi kawy to czuć słonawy posmak ;] A jak są bardzo tłuste naczynia, typu patelnia to zalewam wrzątkiem.

MY..........................................
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Maja 2010r. 15:42  
Cytuj
ja rowniez polecam zmywarke i to min 60, ale nie sluchaj ze jak sie poszuka to sie tanie tabletki kupi, tanimi to nic nie umyjesz musisz kupic dobre i konkretne ja uzywam finish i somat plyt i wszystko czysciutkie mycie ustawiam na 45 stopni i trwa 33min i jest blyszczace. zmywarka bosch cena 1800zl (tansze nie zawsze sa oszczedneumiech)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2083
Dołączył: 26 Cze 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Maja 2010r. 15:49  
Cytuj
Już zakupiona, używam tabletek takich tańszych (17zł za 40szt.) kupionych w Biedronce i zmywają wszystko bez żadnych problemów umiech.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Maja 2010r. 16:01  
Cytuj
tylko ze zmywarka moze sie brudzic, ja tam kupuje finish i jest ok kiedys byla promocja w biedronce i kosztowaly 35zl za 90szt (na allegro w podobnej cenie sa) a co firma to firma;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 781
Dołączył: 28 Sie 2007r.
Skąd: z miasta rowerów
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Maja 2010r. 20:33  
Cytuj
echelon kup jeszcze sól i nabłyszczacz, z tym że w pl woda jest miękka więc podejrzewam że jeżeli nie ma białych zacieków z kalku to jest ok i się obejdzie bezok

Errare humanum est.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »