NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
ACTIMEL - cała prawda ,
~~(-)
ff
Wysłany: 30 Cze 2008r. 23:59  
Cytuj
ACTIMEL

Aspekty, które trzeba mieć na względzie.

ACTIMEL dostarcza organizmowi bakterię zwaną L.CASEI. At substancia jest wytwarzana w naturalny sposób przez 98% organizmów, lecz kiedy dostarcza się jej dodatkowo przez dłuższy czas, organizm przestaje ją produkować I stopniowo „zapomina", co musi robić I jak robić, przede wszystkim u osobników poniżej 14 lat.

W rzeczywistości (actimel) pojawił się jako lek dla tych niewielu ludzi, którzy nie wytwarzają tej bakterii, ale ilość tych osób okazała się tak niewielka, że lek ten okazał się nieopłacalny. By go zrobić opłacalnym sprzedano jego patent firmom żywnościowym.

Departament Zdrowia zobowiązał ACTIMEL (firmę produkującą) do zaznaczenia w swoich reklamach, że produktu tego nie należy spożywać przez dłuższe okresy I firma ta dopełniła tego obowiązku, ale w formie tak zakamuflowanej, że żaden z konsumentów nie zauważy tego ostrzeżenia. (W każdym kraju wykorzystuje się inne kruczki językowe...)


Jeśli któraś matka decyduje się na uzupełnienie diety żywnościowej swojego dziecka ACTIMELEM, nie zauważy żadnego ostrzeżenia o niestosowności jego użycia I nie dowie się, że może powodować poważną krzywdę w przyszłości, spowodowaną manipulacjami reklamowymi, aby powiększyć zyski producentów.

 
 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Cze 2008r. 23:59  
Cytuj

 
 
 
 
~~vamos
ff
Wysłany: 1 Lip 2008r. 00:48  
Cytuj
CYTAT


Departament Zdrowia zobowiązał ACTIMEL (firmę produkującą)...



ja piernicze, ale propaganda good
apropo firma produkująca to DANONE umiech

 
 
 
 
~~do vamos
ff
Wysłany: 1 Lip 2008r. 10:28  
Cytuj
wiesz jaka jest cecha charakterystyczna Polaków ? ze nie czytają ważnych rzeczy tylko szukają np. jakiegoś błedu otrograficznego czy braku przecinka i robią afere. Tak samo Ty - nie komentujesz tekstu bo nie potrafisz tylko szukasz producenta. Myśle ze własnie Tobie teraz powinni klaskac - jesteś supermenem umiech

 
 
 
 
Posty: 255
Dołączył: 3 Lut 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lip 2008r. 21:35  
Cytuj
Popieram ~vamos'a.
Faktem jest że firma produkująca to DANONE a ACTIMEL to produkt.
Jeśli chodzi o sam tekst to brakuje mi w nim tego "ostrzeżenia".
Nie jestem lekarzem ani żadnym znawcą i dlatego też pytam autora: Czy to możliwe, żeby organizm ludzki wytwarzał bakterie?
Wiem tylko, że L.Casei:
CYTAT

Bardzo powszechne, często wywierają pozytywny wpływ na organizm człowieka i zwierząt. U człowieka są obecne w przewodzie pokarmowym (są bardzo ważnym składnikiem flory jelitowej) oraz u kobiet w pochwie.
Źródło - wikipedia.org
Więc jak to jest ????

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~olo
ff
Wysłany: 2 Lip 2008r. 21:40  
Cytuj
to, co napisał autor tematu jest prawdą
ja również nie jestem znawcą, ale coś podobnego jakiś czas temu powiedziała mi koleżanka po biochemii

 
 
 
 
~~c-r
ff
Wysłany: 3 Lip 2008r. 08:36  
Cytuj
Jest to temat zerżnięty z wątku: http://www.stalo(...)33c7dbd6 - nie ładnie?!

 
 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »