NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
Po przez Kościół do życia wiecznego ,
Posty: 40
Dołączył: 23 Maja 2008r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Cze 2008r. 16:14  
Cytuj
Wierne uczestnictwo w Myszy Świętej , regularna spowiedź , dawanie na tace , konsultowanie własnego życia z proboszczem parafii , to kilka warunków gwarantujących miejsce w niebie . Uczestnictwo na procesjach , ksenofobia , nawoływanie do nienawiści wobec mniejszości seksualnych , rozmnażanie na potęgę z powodu zakazu antykoncepcji i prezerwatyw , to droga prowadząca wprost do Nieba . Mam wrażenie ,że raczej do piekła , tego według wizji Naukowców od klepania różańca . Wyjaśnijcie mi ,jak w te bzdury można wierzyć . Pytam bardzo poważnie i czekam na argumenty ,dzięki którym można powyższe nazywać dobrem , bo mam wrażenie ,że to zło, za które przyjdzie zapłacić .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Cze 2008r. 16:14  
Cytuj

 
 
 
 
~~ee:/
ff
Wysłany: 29 Cze 2008r. 16:25  
Cytuj
skopiowales to ze strony dobrego humoru ??

 
 
 
 
Posty: 40
Dołączył: 23 Maja 2008r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Cze 2008r. 16:52  
Cytuj
CYTAT
skopiowales to ze strony dobrego humoru ??



Niestety nie , jest to prawda , rzeczywistość polskich realiów , a przede wszystkim mentalność naszych rodaków

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~prawdziwy
ff
Wysłany: 29 Cze 2008r. 16:52  
Cytuj
Mnie dziwi jedno, tzw. spowiedź. Wg logiki katolickiej, jeśli ktoś ciągle grzeszy, a przed śmiercią zdąży skorzystać z tej usługi (sakramentu) pójdzie do nieba, choćby był nawet zbrodniarzem. Jeśli zaś ktoś inny żyje w miarę uczciwie, pomaga innym, nie robi złych rzeczy, ale np. nie uczestniczy w tzw. mszy świętej, będzie potępiony. Nie jestem w stanie zrozumieć takich proporcji winy i kary.

 
 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Cze 2008r. 17:20  
Cytuj
korupcja zabawny jestes ;] w temacie o homosiach pisales by nie patrzec na was tylko przez pryzmat sexu :] a tu podpiales wszystko pod dewoty ktore pokazali ci w tvn wiesz jak to sie nazywa ? ;]
poszytaj sobie www.racjonalista.pl
masz tam 3 zakladki ktore cie zainteresuja religie, biblia i kosciol, znajdziesz tam w odnosnikach ile czarownic spalili bo tego zdaje sie tez szukales ;]baw sie tam dobrze, a tu nie wpadaj za czesto, a jak wpadniesz to mysl nad tym co piszesz ;]

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~#####
ff
Wysłany: 29 Cze 2008r. 17:33  
Cytuj
Prawdziwy .....mam te same wątpliwości co Ty .Uważam ,że spowiedź ma demoralizujący wpływ na bezrefleksyjnego katolika a przecież takich jest większośc.

 
 
 
 
~~KORUPCJA
ff
Wysłany: 29 Cze 2008r. 17:53  
Cytuj
CYTAT
korupcja zabawny jestes ;] w temacie o homosiach pisales by nie patrzec na was tylko przez pryzmat sexu :] a tu podpiales wszystko pod dewoty ktore pokazali ci w tvn wiesz jak to sie nazywa ? ;]
poszytaj sobie www.racjonalista.pl
masz tam 3 zakladki ktore cie zainteresuja religie, biblia i kosciol, znajdziesz tam w odnosnikach ile czarownic spalili bo tego zdaje sie tez szukales ;]baw sie tam dobrze, a tu nie wpadaj za czesto, a jak wpadniesz to mysl nad tym co piszesz ;]



Pisząc o mniejszościach seksualnych , mówię o pewnej grupie społecznej , której napiętnowanie jest konsekwencją orientacji seksualnej . Tu nie chodzi o prawo do seksu , bo do tego nie potrzebuje pozwolenia ŚNIĘTEGO POWSZECHNEGO ZŁA . Widać masz problem z interpretacją pojęcia „ mniejszości seksualne ‘’. To grupa społeczna , której wspólnym mianownikiem jest orientacja homoseksualna , mówiąc o mniejszościach seksualnych nie mówi się o seksie , tylko określa się o jaką grupę chodzi . Katolicki kościół wszędzie widzi dewiacje , trudno się dziwić, skoro pedofilia w szeregach czarnych, jest na porządku dziennym . Każdy sądzi po sobie . Każdy sądzi po sobie .

 
 
 
 
~~Helfins
ff
Wysłany: 29 Cze 2008r. 18:06  
Cytuj
CYTAT
Wierne uczestnictwo w Myszy Świętej , regularna spowiedź , dawanie na tace , konsultowanie własnego życia z proboszczem parafii , to kilka warunków gwarantujących miejsce w niebie . Uczestnictwo na procesjach , ksenofobia , nawoływanie do nienawiści wobec mniejszości seksualnych , rozmnażanie na potęgę z powodu zakazu antykoncepcji i prezerwatyw , to droga prowadząca wprost do Nieba . Mam wrażenie ,że raczej do piekła , tego według wizji Naukowców od klepania różańca . Wyjaśnijcie mi ,jak w te bzdury można wierzyć . Pytam bardzo poważnie i czekam na argumenty ,dzięki którym można powyższe nazywać dobrem , bo mam wrażenie ,że to zło, za które przyjdzie zapłacić .



Znów odezwał się dyżurny sługus od szczucia. Znów wylewa publicznie swoje frustracje. Dajcie mu cukierka, może to mu pomoże.

 
 
 
 
~~prawdziwy
ff
Wysłany: 29 Cze 2008r. 18:12  
Cytuj
CYTAT
Znów odezwał się dyżurny sługus od szczucia. Znów wylewa publicznie swoje frustracje. Dajcie mu cukierka, może to mu pomoże.


Idź do swojego pasterza, razem może znów kogoś na stosie spalicie. W imię wartości katolickich - jedynie słusznych.

http://video.google.com/videoplay?docid=-1265547667062872180&hl=en

 
 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Cze 2008r. 18:18  
Cytuj
korupcja widze ze masz problemy ze zrozumieniem tego co napisalem, lyknij melisy i przeczytaj na spokojnie ;]

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~Lce
ff
Wysłany: 29 Cze 2008r. 18:37  
Cytuj
A bramy piekielne go nie przemogą.

 
 
 
 
~~Memory
ff
Wysłany: 29 Cze 2008r. 18:40  
Cytuj
CYTAT
Wierne uczestnictwo w Myszy Świętej , regularna spowiedź , dawanie na tace , konsultowanie własnego życia z proboszczem parafii , to kilka warunków gwarantujących miejsce w niebie . Uczestnictwo na procesjach , ksenofobia , nawoływanie do nienawiści wobec mniejszości seksualnych , rozmnażanie na potęgę z powodu zakazu antykoncepcji i prezerwatyw , to droga prowadząca wprost do Nieba . Mam wrażenie ,że raczej do piekła , tego według wizji Naukowców od klepania różańca . Wyjaśnijcie mi ,jak w te bzdury można wierzyć . Pytam bardzo poważnie i czekam na argumenty ,dzięki którym można powyższe nazywać dobrem , bo mam wrażenie ,że to zło, za które przyjdzie zapłacić .



Uczyniwszy wybór teraz, tu na ziemi, wybierasz także swoją wieczność.

 
 
 
 
~~prawdziwy
ff
Wysłany: 29 Cze 2008r. 18:42  
Cytuj
CYTAT
A bramy piekielne go nie przemogą.


Gdzie to piekło? Pod ziemią? Podobno w XIX wieku jakiś papież wydał bullę, żeby w USA zaprzestać wydobywania ropy naftowej z wnętrza ziemi, co by czarci mogli pod kotłami ogień palić. Obawiał się, że wydobycie spowoduje upadek piekła, z powodu braku paliwa.

A tak na poważnie, w mitach greckich i rzymskich też są różne opowieści. Ty przytaczasz mitologię hebrajską.

 
 
 
 
~~:))
ff
Wysłany: 29 Cze 2008r. 21:48  
Cytuj
A gdzie w tej, jak to nazwałeś - mitologii hebrajskiej, jest mowa o piekle??

 
 
 
 
~~prawdziwy
ff
Wysłany: 29 Cze 2008r. 21:52  
Cytuj
CYTAT
A gdzie w tej, jak to nazwałeś - mitologii hebrajskiej, jest mowa o piekle??


No przytacza cytat o bramach piekielnych.

 
 
 
 
~~Rens
ff
Wysłany: 29 Cze 2008r. 22:01  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
A bramy piekielne go nie przemogą.


Gdzie to piekło? Pod ziemią? Podobno w XIX wieku jakiś papież wydał bullę, żeby w USA zaprzestać wydobywania ropy naftowej z wnętrza ziemi, co by czarci mogli pod kotłami ogień palić. Obawiał się, że wydobycie spowoduje upadek piekła, z powodu braku paliwa.

A tak na poważnie, w mitach greckich i rzymskich też są różne opowieści. Ty przytaczasz mitologię hebrajską.



Piekło to ciągły brak miłości. Otwórz swe serce na odwieczną Miłość. Bóg pragnie Cię nią obdarzyć. Otwórz się na Niego. Nie odrzucaj Miłości.

 
 
 
 
~~prawdziwy
ff
Wysłany: 29 Cze 2008r. 22:15  
Cytuj

 
 
 
 
~~Lov
ff
Wysłany: 29 Cze 2008r. 22:45  
Cytuj
Miłość nigdy nie ustaje.

 
 
 
 
~~hate eternal
ff
Wysłany: 29 Cze 2008r. 23:26  
Cytuj
CYTAT
Miłość nigdy nie ustaje.


Hehe, powiedz to swojej byłej / byłemu smiech2smiech2smiech2smiech2

 
 
 
 
~~Memory
ff
Wysłany: 30 Cze 2008r. 07:35  
Cytuj
Nie bój się, nie lękaj się, Bóg jest przy tobie. On Cię kocha, On na Ciebie czeka, On pragnie, byś odpowiedział miłością na Jego nieskończoną miłość.

 
 
 
 
~~Eristido
ff
Wysłany: 30 Cze 2008r. 08:15  
Cytuj
Jezus zbawia, daje nowe życie, radość. Radość mają ci, których Panem jest Bóg. Chwała Panu.

 
 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »