NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
Darmowy internet ,
~~21q
ff
Wysłany: 28 Cze 2008r. 12:19  
Cytuj
Może ktoś wie czy działa już internet darmowy (radiowy) w Stalowej Woli obiecany przez Urząd Miasta
I Jaki sprzęt trzeba dokupić aby działał poprawnie .

 
 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Cze 2008r. 12:19  
Cytuj

 
 
 
 
~~xvx
ff
Wysłany: 28 Cze 2008r. 12:37  
Cytuj
W tym kraju można dostać za darmo tylko po mordzie.

 
 
 
 
~~xyz
ff
Wysłany: 28 Cze 2008r. 12:43  
Cytuj
na przyszłość czytaj dokładnie artykuły

zreszta jak bedzie ten net to nie zdziw sie jak wiecej go nie bedzie

 
 
 
 
~~olo
ff
Wysłany: 28 Cze 2008r. 15:01  
Cytuj
na porębach działa
i nawet śmiga całkiem nieźle

 
 
 
 
~~xyz
ff
Wysłany: 28 Cze 2008r. 15:35  
Cytuj
chyba jak we wiaderku sobie przyniesiesz

 
 
 
 
~~olo
ff
Wysłany: 28 Cze 2008r. 16:20  
Cytuj
no chyba nie ;p

wystarczy, ze laptopie wlacze antene i internet jest
moze najpierw sprawdz, potem sie wypowiadaj

 
 
 
 
~~tesew
ff
Wysłany: 28 Cze 2008r. 19:23  
Cytuj
CYTAT
na porębach działa
i nawet śmiga całkiem nieźle
olo ja na laptopie wlaczam to mam kilka sieci ale sa zabezpieczone masz jakas dodatkowa antene?do jakiej sieci sie logujesz???

 
 
 
 
~~olo
ff
Wysłany: 28 Cze 2008r. 21:04  
Cytuj
nie ma żadnej dodatkowej, taka już była w laptopie
mi wykrywa zawsze 2 - 3 niezabezpieczone sieci przynajmniej
jak będę w stw to sprawdzę

 
 
 
 
~~rafalito
ff
Wysłany: 28 Cze 2008r. 23:29  
Cytuj
Pod UM działa i pod MDK na 100% - sprawdzone

 
 
 
 
~~hehe
ff
Wysłany: 28 Cze 2008r. 23:30  
Cytuj
Za darmo z netu można korzystać jeżeli mieszkasz w blokach w pobliżu MiniMaxa - dostępna jest niezabezpieczona sieć Max-Hotspot-Taras good

 
 
 
 
~~olo
ff
Wysłany: 28 Cze 2008r. 23:52  
Cytuj
i co xyz, łyso ci?

 
 
 
 
~~xyz
ff
Wysłany: 29 Cze 2008r. 00:14  
Cytuj
Ja wiem ze działa pod UM, MDK, maxie czy katarzynce ale takie coś to każdy może sobie zrobić na zwykłym routerze Ze ci wykrywa siec niezabezpieczona nie znaczy to ze jest to siec ktora miasto obiecalo Do wi-fi po miescie z prawdziwego zdarzenia jest potrzebny nieco lepszy sprzęt i pewnie szybko w stalowej tego nie zobaczymy. Teraz mozemy sobie biegac w rozne miejsca w miescie i szukac szczescia.

 
 
 
 
~~zaq
ff
Wysłany: 29 Cze 2008r. 02:31  
Cytuj
CYTAT
Ja wiem ze działa pod UM, MDK, maxie czy katarzynce ale takie coś to każdy może sobie zrobić na zwykłym routerze Ze ci wykrywa siec niezabezpieczona nie znaczy to ze jest to siec ktora miasto obiecalo Do wi-fi po miescie z prawdziwego zdarzenia jest potrzebny nieco lepszy sprzęt i pewnie szybko w stalowej tego nie zobaczymy. Teraz mozemy sobie biegac w rozne miejsca w miescie i szukac szczescia.

nie lepszy sprzęt, tylko więcej nadajników, a do tych nadajników trzeba też net podciągnąć. Najłatwiej poczekać aż zbudują tę infrastrukture światłowodową w całym mieście i do niej podpiąć hot-spoty.
Chyba że miałeś na myśli WiMax - jeden nadajnik objąłby większość powiatu, niesty karty (odbiorniki) są mało powszechne i dogie jeszcze, ale za pare lat może coś takiego zrobią. Teraz najwazniejsza sprawa to rozprowadzić światłowody po mieście i podpiąć się do ogólnopolskieggo MAN-u Da to nam dostęp do szybkich i w miarę tanich łącz. Np. Lubelski LubMAN sprzedaje łącza 10Mbit za ok 50 zł umiech NA takim łączu bez problemu mozna zrobić sobie wideokonferencję umiech Trzymam kciuki za kontynuację projektu.

http://www.cyf-kr.edu.pl/_img/polska.png

 
 
 
 
~~zaq
ff
Wysłany: 29 Cze 2008r. 02:31  
Cytuj
CYTAT
Ja wiem ze działa pod UM, MDK, maxie czy katarzynce ale takie coś to każdy może sobie zrobić na zwykłym routerze Ze ci wykrywa siec niezabezpieczona nie znaczy to ze jest to siec ktora miasto obiecalo Do wi-fi po miescie z prawdziwego zdarzenia jest potrzebny nieco lepszy sprzęt i pewnie szybko w stalowej tego nie zobaczymy. Teraz mozemy sobie biegac w rozne miejsca w miescie i szukac szczescia.

nie lepszy sprzęt, tylko więcej nadajników, a do tych nadajników trzeba też net podciągnąć. Najłatwiej poczekać aż zbudują tę infrastrukture światłowodową w całym mieście i do niej podpiąć hot-spoty.
Chyba że miałeś na myśli WiMax - jeden nadajnik objąłby większość powiatu, niesty karty (odbiorniki) są mało powszechne i dogie jeszcze, ale za pare lat może coś takiego zrobią. Teraz najwazniejsza sprawa to rozprowadzić światłowody po mieście i podpiąć się do ogólnopolskieggo MAN-u Da to nam dostęp do szybkich i w miarę tanich łącz. Np. Lubelski LubMAN sprzedaje łącza 10Mbit za ok 50 zł umiech NA takim łączu bez problemu mozna zrobić sobie wideokonferencję umiech Trzymam kciuki za kontynuację projektu.

http://www.cyf-kr.edu.pl/_img/polska.png" border="0" style="max-width:690px" alt="Obrazek" />

 
 
 
 
~~Edzio
ff
Wysłany: 29 Cze 2008r. 11:59  
Cytuj
Z pieniędzy obiecanych dla Podkarpacia lwia część trafi lub już trafiła do tepsy (na położenie kabli tam, gdzie jeszcze ich nie położyła). To jest walenie kotka w bambuko, dawanie kasy dla tej instytucji (prawie) charytatywnej.. Jednym słowem mówiąc, gówno nam się dostanie a nie światłowodowe sieci dostępne za darmo.

 
 
 
 
~~xyz
ff
Wysłany: 29 Cze 2008r. 14:58  
Cytuj
zobaczymy swiatłowody jak swinia gwiazdy

 
 
 
 
~~xyz
ff
Wysłany: 30 Cze 2008r. 14:35  
Cytuj
i co olo łyso Ci smiech2smiech2smiech2smiech2

 
 
 
 
~~olo
ff
Wysłany: 30 Cze 2008r. 18:20  
Cytuj
no bardzo

ja swoje zdanie podtrzymyje - na porębach internet jest
i nie muszę go sobie przynosić w wiaderku ;p

 
 
 
 
~~xyz
ff
Wysłany: 30 Cze 2008r. 20:45  
Cytuj
u mnie w domu tez masz za free mozesz podejsc pod okno i korzystac ile dusza zapragnie jezyk

 
 
 
 
~~21q
ff
Wysłany: 1 Lip 2008r. 21:26  
Cytuj
Mi też wykrywa ale jak chcę się połączyć do każe mi się skontaktować z administratorem .
Może ktoś napisze instrukcię jak się zna od A do Z dla laików .
Pozdrawiam komputwerowców.:zzz:

 
 
 
 
~~antySocjalista~
ff
Wysłany: 1 Lip 2008r. 22:26  
Cytuj
Już dosyć tych cenzurowanych fal radiowych w otoczeniu. Radio, TV, GSM, WiFi, co jeszcze? My to wszystko jeszcze wytrzymujemy? Już lepsze światłowody, lecz pozostaje problem połączenia się z laptopem/telefonem/etc.

 
 
 
 
~~zzzz
ff
Wysłany: 2 Lip 2008r. 10:44  
Cytuj
wszystko co za darmo to do du***

 
 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »