NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Praca »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 57 58 59 60 61 62 63 ... » »»
ATS - przykład polskiego obozu pracy, Ats - obóz pracy i wyzysk...
~~om ow
ff
Wysłany: 26 Lis 2008r. 01:31  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
[cytat]Ludzie nie wezmą na żądanie urlopu ponieważ teraz zabierają premie za taki urlop 5% czyli 50 zł.

Nie wolno chorować bo też ci zabiorą premie w tym przypadku 10% czyli 100zł.

A przecież niektórzy to wolą to na fajki i alkohol wydać i nie mieć problemów taka jest mentalność l/ nie szokuj mnie bo jak slysze o tej mentalnosci ludzi ze wsi to bym ci przywalila w leb az by cie olsnilo przeciez cala Stalowa to taka wiocha ze hej a panstwoej inspekcji pracy to nie ma zabierac za urlop na zadanie 5% to wy jestescie z wioch y ze na to pozwalacie cierpcie jak nie umiecie sie zorganizowac dacie sie okradac w Polsce to co maja robic ci biedni emigranci co to jezyka nie znaja ...zal mi was umiecie tylko jeczec a nie dzialac ....zawsze mowilam ze chlopy to stworzenie gorsze od KOBIETYmlotek


na jakiej podstawie te wyliczenia????


no wlasnie niema w ats czlowieka (teraz) co by zarabial 1000 zasadniczo stawki są lepsze niz 2 lata wstercz więc nie pisz głupot ze zabierają ci 5 to jest 50 mlotekmlotekmlotekmlotek

 
 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lis 2008r. 01:31  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 26 Lis 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lis 2008r. 15:51  
Cytuj
Widzę że co niektórym trzeba wytłumaczyć na chłopski rozum w jaki sposób zabierane są premie.
Zakładamy że nasza stawka wynosi 1500zł.
Do tego otrzymujemy premię:
15% motywacyjnej
15% uznaniowej
W sumie 225 + 225 =450zł.
Premię motywacyjną dostajemy w pełni jeżeli nie mamy żadnych problemów w pracy (wszelkiej maści, od chorobowego do zaniedbań)
Premię uznaniową dostajemy ale w cale nie musimy. Jak jej nie dostaniemy to nasz pracodawca nie musi nawet tego w żaden sposób uzasadniać.
Jeżeli zabierane jest nam 5% czy 10% to na powyższym przykładzie jest to odpowiednio: 11zł i 22,50zł. Tylko z premii motywacyjnej.
Jasne ?
Edit:
Wyjątek. Jeżeli zabierane jest nam w taki sposób że dostajemy 10% zamiast 15%. Czyli w tym przypadku 75zł. Tak jest niestety najczęściej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~nieuk
ff
Wysłany: 27 Lis 2008r. 19:20  
Cytuj
CYTAT
Widzę że co niektórym trzeba wytłumaczyć na chłopski rozum w jaki sposób zabierane są premie.
Zakładamy że nasza stawka wynosi 1500zł.
Do tego otrzymujemy premię:
15% motywacyjnej
15% uznaniowej
W sumie 225 + 225 =450zł.
Premię motywacyjną dostajemy w pełni jeżeli nie mamy żadnych problemów w pracy (wszelkiej maści, od chorobowego do zaniedbań)
Premię uznaniową dostajemy ale w cale nie musimy. Jak jej nie dostaniemy to nasz pracodawca nie musi nawet tego w żaden sposób uzasadniać.
Jeżeli zabierane jest nam 5% czy 10% to na powyższym przykładzie jest to odpowiednio: 11zł i 22,50zł. Tylko z premii motywacyjnej.
Jasne ?
Edit:
Wyjątek. Jeżeli zabierane jest nam w taki sposób że dostajemy 10% zamiast 15%. Czyli w tym przypadku 75zł. Tak jest niestety najczęściej.


nie ma premii motywacyjnej tylko regulaminowa, a te dostajesz zawsze gościu, nie kłam
ta druga to motywacyjno-uznaniowa, z tej ci mogą zabrać, ale musi byc wniosek z uzasadnieniem

 
 
 
 
~~ludzik
ff
Wysłany: 27 Lis 2008r. 19:24  
Cytuj
czlowieku wy sie martwicie o jakies 70 zlotych?
w gorzycach za listopad nie maja wyplaty na swieta a ty robisz taki problem(mniej wypijesz wodki )bedziesz zdrowszy

 
 
 
 
~~wesolych swiat
ff
Wysłany: 27 Lis 2008r. 20:00  
Cytuj
http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20081127/POWIAT0304/331629198

 
 
 
 
ff
Wysłany: 27 Lis 2008r. 20:02  
Cytuj
ludzie nie badzcie burakamiumiechmlotek

 
 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 26 Lis 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lis 2008r. 21:06  
Cytuj
CYTAT
nie ma premii motywacyjnej tylko regulaminowa

Owszem, przepraszam, mój błąd ale powinieneś zrozumieć z mojej wypowiedzi o co chodziło - mniej ważne. Do rzeczy.
CYTAT
a te dostajesz zawsze gościu

Premii regulaminowej nie dostaje się zawsze o czym mówią zasady premiowania pracowników w umowie którą podpisywałeś (ale przecież niekoniecznie musiałeś ją czytać czyż nie?) - zapraszam do lektury.
CYTAT
nie kłam

Nie kłamię, pomyliłem się tylko w kwestii nazewnictwa co opisałem powyżej.
CYTAT
ta druga to motywacyjno-uznaniowa, z tej ci mogą zabrać, ale musi byc wniosek z uzasadnieniem

Nie tylko z tej - czego zapewne dowiesz się po wnikliwym przestudiowaniu umowy. Ale tylko po zabraniu z tej dostaniesz na piśmie, dokładnie napisane dlaczego i za co Ci zabrano.
Pozdrawiam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~wania
ff
Wysłany: 27 Lis 2008r. 21:50  
Cytuj
dla nie których jest bardziej ważne by się utrzymać w tej gównianej robocie niż dochodzić o co biega z tymi premiami dla nas którzy tam pracują większości to jest utrzymanie dla nas i rodzin które utrzymujemy!!!!

 
 
 
 
~~wania
ff
Wysłany: 27 Lis 2008r. 21:58  
Cytuj
tak jak nie którzy myślą to nie kadry trzymają nasze premie tylko kierownicy to od ich widzi mi sie zależy czy dostaniemy tą zasraną premie czy nie a chyba wiecie o tym ze jak mniej dadzą pracownikowi to wiencej oni dostają jest takie powiedzenie im mniej wydasz tym więcej zostaje!!!!!czy jakoś tak!!!!!

 
 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 26 Lis 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lis 2008r. 22:17  
Cytuj
CYTAT
bardziej ważne by się utrzymać w tej gównianej robocie

Przepraszam bardzo, jeżeli robota jest gówniana to ją zmień. Nikt nikogo na siłę nie trzyma i nikt nikogo tam na siłę nie przyprowadził. Nie odpowiada ? To do widzenia. Jest wiele \"cudowniejszych\" zakładów w Stalowej i okolicach, czyż nie ?
Jeżeli pieniądze za wykonywaną pracę są utrzymaniem dla Ciebie i rodziny to wykonuj ją należycie, sumiennie i zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami a na pewno jej nie stracisz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~~~u
ff
Wysłany: 27 Lis 2008r. 23:06  
Cytuj
jak narzekacie na premie to przeniescie sie do gorzyc do RH tam sa dobre zarobki i przemie i na swieta mamy po 1000zl

 
 
 
 
~~om.ow
ff
Wysłany: 28 Lis 2008r. 09:42  
Cytuj
CYTAT
Widzę że co niektórym trzeba wytłumaczyć na chłopski rozum w jaki sposób zabierane są premie.
Zakładamy że nasza stawka wynosi 1500zł.
Do tego otrzymujemy premię:
15% motywacyjnej
15% uznaniowej
W sumie 225 + 225 =450zł.
Premię motywacyjną dostajemy w pełni jeżeli nie mamy żadnych problemów w pracy (wszelkiej maści, od chorobowego do zaniedbań)
Premię uznaniową dostajemy ale w cale nie musimy. Jak jej nie dostaniemy to nasz pracodawca nie musi nawet tego w żaden sposób uzasadniać.
Jeżeli zabierane jest nam 5% czy 10% to na powyższym przykładzie jest to odpowiednio: 11zł i 22,50zł. Tylko z premii motywacyjnej.
Jasne ?
Edit:
Wyjątek. Jeżeli zabierane jest nam w taki sposób że dostajemy 10% zamiast 15%. Czyli w tym przypadku 75zł. Tak jest niestety najczęściej.


Coś ty tu zielony lisie nawyliczal nie prosciej na twoim przykladzie jesli zredukują ci premie o 5 to masz mniej o 75zl.i kolejno o 10 mosz mniej o 150zl i 15 masz 225zl.widze ze niedostąpiles jeszcze tego zaszczytu miec zredukowaną premie.Wcale ci tego nie licze

 
 
 
 
~~kibel
ff
Wysłany: 28 Lis 2008r. 11:01  
Cytuj
CYTAT
tak jak nie którzy myślą to nie kadry trzymają nasze premie tylko kierownicy to od ich widzi mi sie zależy czy dostaniemy tą zasraną premie czy nie a chyba wiecie o tym ze jak mniej dadzą pracownikowi to wiencej oni dostają jest takie powiedzenie im mniej wydasz tym więcej zostaje!!!!!czy jakoś tak!!!!!



co ty człowieku pieprzysz ????? na swoją premie pracujesz sobie sam!!!jesteście wszyscy nauczeni dostawać premie za darmo !!a powinno być tak że na 15 % motywacyjnej pracujesz cały miesiąc!!od 0% na 1-ego do 15% na koniec miesiąca!!!!tak jak kierownik cie ocenia tyle i premi powinieneś dostać .prosty rachunek -narobiłeś braków = 0 premi albo zwolnienie!!dbasz o to co robisz =masz 15% a nie tak jak teraz że non stop masz 15 % Naucz sie pracować na premie wsiowy poklepiemlotek

 
 
 
 
~~wasyl
ff
Wysłany: 28 Lis 2008r. 11:05  
Cytuj
co ty człowieku pieprzysz ????? na swoją premie pracujesz sobie sam!!!jesteście wszyscy nauczeni dostawać premie za darmo !!a powinno być tak że na 15 % motywacyjnej pracujesz cały miesiąc!!od 0% na 1-ego do 15% na koniec miesiąca!!!!tak jak kierownik cie ocenia tyle i premi powinieneś dostać .prosty rachunek -narobiłeś braków = 0 premi albo zwolnienie!!dbasz o to co robisz =masz 15% a nie tak jak teraz że non stop masz 15 % Naucz sie pracować na premie wsiowy poklepiemlotek[/cytat]


tak będzie już niedługo że na premie trzeba będzie zasłużyć a nie mieć ją cały czas !!!! negatywy wylecą na zbity pysk a kto będzie chciał pracować i przyjmie panujące zasady będzie pracowałumiech

 
 
 
 
~~JACEK
ff
Wysłany: 29 Lis 2008r. 02:53  
Cytuj
A JA MAM 3 ZMIANĘ SOBIE KUPĘ I PISZE VO

 
 
 
 
~~awd
ff
Wysłany: 29 Lis 2008r. 12:12  
Cytuj
A co z bonami na święta?będą paczki dla dziecisciana?ja słyszałem że nie będzie nic ,a wypłata dopiero 10 stycznia za grudzień!!!tylko impreza będzie!!!

 
 
 
 
~~oszoszo
ff
Wysłany: 29 Lis 2008r. 12:23  
Cytuj
CYTAT
A co z bonami na święta?będą paczki dla dziecisciana?ja słyszałem że nie będzie nic ,a wypłata dopiero 10 stycznia za grudzień!!!tylko impreza będzie!!!


tak będzie impreza w pubie RESET !!!!!panowie szykujcie sprzęt na impreze!!!!imprezy będą od 4 grudnia!!!

PRZEMO nie daj dupy!!!!!!!liczymy na ciebieok

 
 
 
 
~~byly
ff
Wysłany: 29 Lis 2008r. 14:07  
Cytuj
gdzie te imprezy maja byc i ktorego o godzinie????

 
 
 
 
~~zzz
ff
Wysłany: 29 Lis 2008r. 14:18  
Cytuj
jak sobie sam zrobisz to bedziesz mial imprezejezykok

 
 
 
 
~~assya
ff
Wysłany: 29 Lis 2008r. 17:24  
Cytuj
lepiej ze nie ma imprez bo znowu jakies wsioki obciach zrobią. Szkoda ze rok temu koło tawerny sztachet nie było bo i te by w ruch poszły.

 
 
 
 
~~lala
ff
Wysłany: 29 Lis 2008r. 19:48  
Cytuj
ale potanczylabym z chlopakami z ata bo impreza bez lasek a tak to bym przyszla potanczyc

 
 
 
 
~~jojo
ff
Wysłany: 30 Lis 2008r. 00:13  
Cytuj
som w ats laki różnego kalibru lalacool girl

 
 
 
 
~~Obecny
ff
Wysłany: 30 Lis 2008r. 02:16  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
tak jak nie którzy myślą to nie kadry trzymają nasze premie tylko kierownicy to od ich widzi mi sie zależy czy dostaniemy tą zasraną premie czy nie a chyba wiecie o tym ze jak mniej dadzą pracownikowi to wiencej oni dostają jest takie powiedzenie im mniej wydasz tym więcej zostaje!!!!!czy jakoś tak!!!!!



co ty człowieku pieprzysz ????? na swoją premie pracujesz sobie sam!!!jesteście wszyscy nauczeni dostawać premie za darmo !!a powinno być tak że na 15 % motywacyjnej pracujesz cały miesiąc!!od 0% na 1-ego do 15% na koniec miesiąca!!!!tak jak kierownik cie ocenia tyle i premi powinieneś dostać .prosty rachunek -narobiłeś braków = 0 premi albo zwolnienie!!dbasz o to co robisz =masz 15% a nie tak jak teraz że non stop masz 15 % Naucz sie pracować na premie wsiowy poklepiemlotek


zgadza się niedługo to i nam wszystkim premie zabiorą, bo już się powoli zaczynają cyrki z tym, firma szuka oszczędności, nie patrzą teraz żeby dać, ale żeby zabrać, byle powód i możesz chodzić bez 200zł, a to przez to, że muszą się przecież znaleźć pieniądze na wypłacenie pracownikom za nagrodę obecności.

 
 
 
 
~~Obecny
ff
Wysłany: 30 Lis 2008r. 02:22  
Cytuj
Tak samo jak podobno od nowego roku mają wejść w życie u nas nagrody na obecność tak jak u naszych sąsiadów, czyli płacone miesięcznie, a nie tak jak do tej pory co pół roku, z jednej strony takie coś jest owiele lepsze, ale z drugiej strony większa liczba może pójść wtedy na chorobowe, gdyż co to dla kogoś nie wziąść pieniędzy za jeden miesiąc jak się siedzi na chorobowym, jak w drugim miesiącu weźmie, zresztą jak będzie to zobaczymy, firma w Gorzycach ogłosiła upadłość, a u nas pewnie za kilka miesięcy jak się rynek motoryzacyjny nie polepszy będzie to samo, a wtedy niektórzy jeszcze zapłaczą za tą firma.

 
 
 
 
~~worner
ff
Wysłany: 30 Lis 2008r. 08:00  
Cytuj
chłopie jaka upadłość?!?! ATS nigdy nie upadnie. Niemcy wolą pozamykać zakłady u siebie gdzie przecietny pracownik tam zarabia 2000 euro i dac tu polakowi 2000 ale pln. Do tego mając 2 zakłady Rial i ATS w jednym miejscu nie ma lepiej. Takze ta firma w tym miejscu jeszcze ciebie przeżyjegood

 
 
 
 
«« « ... 57 58 59 60 61 62 63 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Praca »