NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Praca »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 54 55 56 57 58 59 60 ... » »»
ATS - przykład polskiego obozu pracy, Ats - obóz pracy i wyzysk...
~~AVa
ff
Wysłany: 22 Lis 2008r. 07:48  
Cytuj
CYTAT
Komromituj?ce jest to jak albercik idzie do kibla mamusia mu dupsko wyciera lewusowi to szczyt wszystkiego

Laga i tak kazdy wie ze podszywasz sie dlatego skoncz juz

 
 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lis 2008r. 07:48  
Cytuj

 
 
 
 
~~anty czosnek
ff
Wysłany: 22 Lis 2008r. 08:10  
Cytuj
laga dobrze że jest to forum to możesz sobie z ludźmi pogadać bo w pracy tylko ty mówisz do ludzi a oni słuchają bo sie nie zniżają do twojego poziomu i pieprzysz im takie głupoty że do końca zmiany cała pakownia z tego zieje

nawet własny brygadzista cie nie trawi .....laga

ale sobie na to zapracowałeś a twoje wywody wypociny i pisanie nie prawdy mnie nie ruszają

ja nie jestem konfidentem i podpierdalaczem i nie chodze na komende

jeśli oczerniasz pracowników pakowni br. b to pisz o wszystkich bo wszyscy uważają tak samo i mają jedno zdanie na twój temat.

pozdro dla JP i Endy Vakansmiech2

 
 
 
 
~~Laga
ff
Wysłany: 22 Lis 2008r. 08:12  
Cytuj
Marku zaczeliscie to wy i ja do ciebie nie mam nic juz pisalem ze smiem twierdzic ze nawet cie lubie i przepraszam jak obrazilem cie jakims postem co do policji to fakt bylem i policjant powiedzial ze powiedzial ze podawanie nazwisk to przestepstwo lecz ja wstrzymalem sie bo nie chce robic klopotow jojo i alberc?kowi a to oni zaczeli i oni tu pisz? a ciebie Marku wci?gneli w to zreszt? chyba ja tez za co przepraszam i teraz do albercika jak chcesz sie obzucac blotem to pisz dalej jak nie to ja tez koncze

 
 
 
 
~~anty czosnek
ff
Wysłany: 22 Lis 2008r. 08:22  
Cytuj
CYTAT
Marku zaczeliscie to wy i ja do ciebie nie mam nic juz pisalem ze smiem twierdzic ze nawet cie lubie i przepraszam jak obrazilem cie jakims postem co do policji to fakt bylem i policjant powiedzial ze powiedzial ze podawanie nazwisk to przestepstwo lecz ja wstrzymalem sie bo nie chce robic klopotow jojo i alberc?kowi a to oni zaczeli i oni tu pisz? a ciebie Marku wci?gneli w to zreszt? chyba ja tez za co przepraszam i teraz do albercika jak chcesz sie obzucac blotem to pisz dalej jak nie to ja tez koncze


no i co ludzie przeczytaliście

i odpowiedzcie sobie na pytanie

czy laga jest konfidentem? cool

i jeszcze jedno laga podawanie nazwisk na forach nie jest przestępstwem poczytaj troche głąbie kilka stron wcześniej na ten temat!

 
 
 
 
~~mechaniczny
ff
Wysłany: 22 Lis 2008r. 08:57  
Cytuj
ci z pakowni i lakierni zawsze mieli swoj swiat ale coz, moze tak powspominamy starych dobrych kierownikow, wiecie co np u slynnego SWATA albo harego Pottera??

 
 
 
 
~~LAGA
ff
Wysłany: 22 Lis 2008r. 09:04  
Cytuj
do moich ulubieńców lub nie zrobiła sie żenada na tym forum i właśnie nie zamierzam już tu pisac TO JEST MÓJ OSTATNI POST i czytał tego tez nie bede

 
 
 
 
Posty: 711
Dołączył: 0 00 0000r.
Skąd: Tarnobrzeg - Stalowa
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 22 Lis 2008r. 10:04  
Cytuj
UWAGA
Jeśli nadal będą tutaj pisane wulgaryzmy bądz jakiekolwiek inne niemiłe i obraźliwe słowa na inną osobę, temat zostanie zamknięty i nie bedzie mozliwosci utworzenia nowego.
Forum jest ogolnodostepne i nie moze byc tak ze kazdy pisze jak chce i co chce...

Mysle ze wyrazilem sie jasno. Wiem ze jestescie zdenerwowani, wyżyć możecie sie na siłowni albo w jakikolwiek inny sposób.


Śmiejecie się ze mnie, bo jestem inny. Ja się śmieję z was, bo wszyscy jesteście tacy sami.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~Z netu.
ff
Wysłany: 22 Lis 2008r. 10:12  
Cytuj
Cała Polska się z was śmieje...:-:

 
 
 
 
~~sss
ff
Wysłany: 22 Lis 2008r. 10:27  
Cytuj
to jest lepsze od Kuby Wojewódzkiego w Tvn-ie umiech))))))

 
 
 
 
~~wykopowykielczo
ff
Wysłany: 22 Lis 2008r. 10:41  
Cytuj
Płakać się chce. Super forum. Sympatyczni, yntelygętni tu wszyscy. Stado buraków...

 
 
 
 
~~ateesiak
ff
Wysłany: 22 Lis 2008r. 11:37  
Cytuj
Brygada "B" jest najlepsza wszędzie -niezły popis pajace,z takimi pustymi głowami życzę dalszych sukcesów w pracy i na forum gdzie kłamstwo,kapowanie( czyt. wazelina)są u was na pierwszym miejscu i nie możecie się pogodzić z tym że jeden kapo lepszy od drugiego w wymyślaniu coraz ciekawszych bajek.
Wesołych świąt za zdobycie pierwszego miejsca we wszystkich konkurencjach

 
 
 
 
~~pracownik
ff
Wysłany: 22 Lis 2008r. 15:12  
Cytuj
A ja zmienię temat:

Dowiedziałem się że pracodawca nie ma prawa nas zmusić na pójście na urlop, albo branie urlopu bezpłatnego. Jedynie może we współpracy z Państwową Inspekcją Pracy wysłać nas na postój płatny tam jest 70 albo 80 % płatnego na to godzą się już wszyscy. Wiec tak jak mówili że to jest prawo komunistyczne i już nie obowiązuje więc kodeks pracy obowiązuje w każdej firmie na terenie Polski czy to Niemiecka, Włoska czy inna. Więc kto chce może przyjść do pracy a kto nie to jego wola. Pracodawca ma zapewnić stanowisko pracy jeżeli na danym stanowisku nie ma pracy ma nas oddelegować na inne.

Następna sprawa poddawanie się badaniom lekarskim profilaktycznym czyli jak się kończą badania i firma nas wysyła na zrobienie nowych badań na czas zrobieńia takiego badania należy się nam się wolne. Od osoby która mi to mówiła dowiedziałem się że tą sprawą powinna zając się Inspekcja pracy a jak to nic nie da sprawę oddać do Sądu Pracy.

Przykład:
mamy 2 zmianę i robimy od rana badania i trwają one 8 godziny to pracodawca winien pracownikowi zwrócić te 8 godziny.

A nie jak dotychczas się bierze urlopy albo robi się rano przed 2 zmianą lub po 3 zmianie.

Informacje w 100% pewne konsultacje z 2 prawnikami od ochrony pracy umiech

 
 
 
 
~~pracownik
ff
Wysłany: 22 Lis 2008r. 15:24  
Cytuj
Dodam jeszcze:

Kiedy przeprowadza się badania lekarskie?

Okresowe i kontrolne badania lekarskie przeprowadza się w miarę możliwości w godzinach pracy.

Za czas w którym pracownik przeprowadza badania lekarskie i w związku z tym, nie wykonuje pracy, przysługuje mu wynagrodzenie. Lub dzień wolny od pracy jeżeli wykonuje te badania poza godzinami pracy.

* Kodeks pracy, ustawa z dnia 26 czerwca 1974 r. (tekst jednolity: Dz. U. 1998 r., Nr 21, poz. 94 ze zmianami).

 
 
 
 
~~pracownik
ff
Wysłany: 22 Lis 2008r. 15:36  
Cytuj
A tu taki wycinek z kodeksu pracy

Art. 229. § 1. Wstępnym badaniom lekarskim podlegają:
1) osoby przyjmowane do pracy,
2) pracownicy młodociani przenoszeni na inne stanowiska pracy i inni pracownicy przenoszeni na stanowiska pracy, na których występują czynniki szkodliwe dla zdrowia lub warunki uciążliwe.
Badaniom wstępnym nie podlegają jednak osoby przyjmowane ponownie do pracy u danego pracodawcy na to samo stanowisko lub na stanowisko o takich samych warunkach pracy, na podstawie kolejnej umowy o pracę zawartej bezpośrednio po rozwiązaniu lub wygaśnięciu poprzedniej umowy o pracę z tym pracodawcą.
§ 2. Pracownik podlega okresowym badaniom lekarskim. W przypadku niezdolności do pracy trwającej dłużej niż 30 dni, spowodowanej chorobą, pracownik podlega ponadto kontrolnym badaniom lekarskim w celu ustalenia zdolności do wykonywania pracy na dotychczasowym stanowisku.
§ 3. Okresowe i kontrolne badania lekarskie przeprowadza się w miarę możliwości w godzinach pracy. Za czas niewykonywania pracy w związku z przeprowadzanymi badaniami pracownik zachowuje prawo do wynagrodzenia, a w razie przejazdu na te badania do innej miejscowości przysługują mu należności na pokrycie kosztów przejazdu według zasad obowiązujących przy podróżach służbowych.

"Nas w ciula robią a my bierzemy na to urlopy"good

 
 
 
 
~~pracownik
ff
Wysłany: 22 Lis 2008r. 15:42  
Cytuj
I na zakończenie dodam:

DZIEŃ WOLNY; NA BADANIA; NA KREW, NA KOMISJĘ WOJSKOWĄ ,TO POJĘCIA Z EPOKI RADOSNEGO KOMUNIZMU. SZŁO SIĘ NA BADANIA NA 2- 4 GODZ. A POTEM DO DOMU. CZAS UŚWIADOMIĆ SOBIE ŻE TO JUŻ MINĘŁO.
PRZEPIS MÓWI TAK BADANIA LEKARSKIE NALEŻY PRZEPROWADZAĆ W GODZINACH PRACY, TO TO SAMO, ALE NIE TO SAMO. W GODZINACH PRACY TO ZNACZY BADANIA MAM ZROBIĆ W GODZINACH PRACY A PO ZAKOŃCZENIU BADAŃ PRZYJŚĆ DO PRACY I TYLE.

Tylko wiadomo ile w Stalowej trwają badania 8 godzin i więcej i to nie wszystkie w jednym miejscu. Ale ważne że należy się nam dzień wolny i powinniśmy się tego trzymać.

 
 
 
 
~~wirus
ff
Wysłany: 22 Lis 2008r. 16:06  
Cytuj
Bo wy jeszcze zyjecie w komunizmie , na zachodzie badania trwaja ok 30 minut , sluch , wzrok , krew itp czyli prawie to co w PL no moze oprucz rtg , ale u was to mozna zrobic przeaswietlajac sie na QM RTG tam gdzie kola hehehehe i przewaznie wszystko odbywa sie w firmie w trakcie pracy

A was faktycznie prawie we wszystkim dymaja , gdzie ci co pisali po podwyzkach ze bedzie sie lepiej zarabiac jezeli wszystkie premie sie doda i podzieli przez miesiace - zostala premia za niechorowanie i inne male ochlapy , a i ta premie pewnie zabiora bo i tak nikt nie bedzie chorowal bo o prace sie boi - a jeszcze 1-2 m-ce nie bylo problemu z praca i kazdy plul na ats teraz pozostalo opluwanie sie samemu
pzdr

 
 
 
 
~~fallon
ff
Wysłany: 22 Lis 2008r. 16:07  
Cytuj
CYTAT
I na zakończenie dodam:

DZIEŃ WOLNY; NA BADANIA; NA KREW, NA KOMISJĘ WOJSKOWĄ ,TO POJĘCIA Z EPOKI RADOSNEGO KOMUNIZMU. SZŁO SIĘ NA BADANIA NA 2- 4 GODZ. A POTEM DO DOMU. CZAS UŚWIADOMIĆ SOBIE ŻE TO JUŻ MINĘŁO.
PRZEPIS MÓWI TAK BADANIA LEKARSKIE NALEŻY PRZEPROWADZAĆ W GODZINACH PRACY, TO TO SAMO, ALE NIE TO SAMO. W GODZINACH PRACY TO ZNACZY BADANIA MAM ZROBIĆ W GODZINACH PRACY A PO ZAKOŃCZENIU BADAŃ PRZYJŚĆ DO PRACY I TYLE.

Tylko wiadomo ile w Stalowej trwają badania 8 godzin i więcej i to nie wszystkie w jednym miejscu. Ale ważne że należy się nam dzień wolny i powinniśmy się tego trzymać.


koleś jak już tak bardzo rozmyślasz nad tymi badaniami i jak jesteś tak obeznany w K.P to poszukaj czegoś w nim na temat postoju zimowego i poucz nas wszystkich którym zabraknie paru dni urlopu co mamy zrobić!!!!chętnie poczytamy coś ciekawszego niż wypociny hołoty z pakowni

 
 
 
 
~~pracownik
ff
Wysłany: 22 Lis 2008r. 16:53  
Cytuj
CYTAT
koleś jak już tak bardzo rozmyślasz nad tymi badaniami i jak jesteś tak obeznany w K.P to poszukaj czegoś w nim na temat postoju zimowego i poucz nas wszystkich którym zabraknie paru dni urlopu co mamy zrobić!!!!chętnie poczytamy coś ciekawszego niż wypociny hołoty z pakowni


Napisałem to w moim pierwszym poście. Sam nie jestem obeznany w kodeksie pracy. Tylko akurat miałem styczność z 1 później 2 prawnikiem od ochrony pracy i postanowiłem się zapytać na temat postoju jak ktoś nie ma urlopu a później u drugiego się zapytałem i mi to samo potwierdził ze zmusić nas nie mogą.
A że mnie to też dotyczy bo mam mało urlopu wiec żadnych urlopów ani bezpłatnych nie podpisuje.

 
 
 
 
~~pracownik
ff
Wysłany: 22 Lis 2008r. 17:16  
Cytuj
I jak kolega wcześniej pisał żeby coś poszukać na temat postoju zimowego i proszę. Kopiuje w częściach żeby dużo czytania nie było a najważniejsze informacje.

Urlopu bezpłatnego pracodawca może udzielić na pisemny wniosek pracownika.

Niezbędnym jest także wyrażenie zgody przez pracownika dokonane na piśmie. Bez zgody pracownika udzielenie urlopu bezpłatnego nawet w celu wykonywania pracy u innego pracodawcy nie jest możliwe.

Pamiętaj, że:

* Pracodawca nie może udzielić pracownikowi urlopu bezpłatnego z własnej inicjatywy. W praktyce oznacza to, iż pracodawca nie może, np. z powodu przestoju w zakładzie, "wysłać" pracownika na urlop bezpłatny, jeżeli pracownik sam o to nie zawnioskuje,

Ustawa z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy, (Dz. U. 1998 r., Nr 21, poz. 94 ze zmianami).

A na wykorzystanie urlopów wypoczynkowych też nie mogą nas zmusić. Więc nie ma bata.

 
 
 
 
~~pracownik
ff
Wysłany: 22 Lis 2008r. 17:23  
Cytuj
A i jeszcze dodam informacje z artykułu ze Stalowe Miasto z tematu Przymusowe urlopy dla pracowników Huty Stalowa Wola


"Pewnym jest postój w HSW SA w dniach od 22 grudnia do 2 stycznia. Wszyscy pracownicy mają wtedy wziąć urlopy. Gdy ktoś już wykorzystał cały urlop, będzie mógł wziąć przyszłoroczny. Jeżeli nie napisze podania o urlop, zostanie zatrudniony przy sprzątaniu hal fabrycznych. Grudniowy postój ma dać duże oszczędności na energii elektrycznej."

Jakąś prace nam zawsze znajdą umiech

 
 
 
 
~~sss
ff
Wysłany: 22 Lis 2008r. 17:57  
Cytuj
dobre ale znajac zycie bedzie tak "kto podpisze urlop bezplatny nie straci prawa do nagrody produkcyjnej za miesiac w ktorym bral ten urlop" cool

 
 
 
 
~~Fox - Grey Fox
ff
Wysłany: 23 Lis 2008r. 02:33  
Cytuj
Jeśli nawet, to i tak bardziej kalkuluje się przyjść do pracy i mieć płacone za cały miesiąc a nie za połowę. Tak samo za "niechorowanie". W poprzednim ogłoszeniu była mowa o nagrodzie produkcyjnej ale ani słowa o tym że w nagrodzie "za niechorowanie" zostanie to pominięte. A wiadome jest że jeżeli się chce dostać za niechorowanie warunkiem jest: 0 chorobowego, 0 bezpłatnego ... No chyba że coś się pozmieniało

 
 
 
 
~~serc
ff
Wysłany: 24 Lis 2008r. 06:52  
Cytuj
A kto zna tego buraka brzucha?Czy on się do czegoś nadaje?good

 
 
 
 
~~hqmm
ff
Wysłany: 24 Lis 2008r. 12:39  
Cytuj
witam.mam pytanie - od kiedy planowany jest w firmie postuj świąteczny? pozdrawiam

 
 
 
 
~~hqmm
ff
Wysłany: 24 Lis 2008r. 13:20  
Cytuj
CYTAT
witam.mam pytanie - od kiedy planowany jest w firmie postuj świąteczny? pozdrawiam

postój przepraszam

 
 
 
 
«« « ... 54 55 56 57 58 59 60 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Praca »