NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Praca »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 5 6 7 ... » »»
ATS - przykład polskiego obozu pracy, Ats - obóz pracy i wyzysk...
~~malwinka
ff
Wysłany: 1 Cze 2008r. 21:52  
Cytuj
CYTAT
DLACZEGO NIKT NIE NAPISAł Z JAKIEGO POWODU KIBEL JEST ZAMKNIęTY?
PO PROSTU KILKU DEBILI ZROBIłO SOBIE TAM PALARNIE I TYLE W TEMACIE! (JAKBY KTOS NIE WIEDZIAł NA LAKIERNI JEST BEZWZGLęDNY ZAKAZ PALENIA)


w takim razie uważam że mieli racje a ci co tak tu pyskują powinni sie zamknac i pomyślec, poszukac wiinych wsrod swoich kolegow. A skoro wam sie tak bardzo nie podoba praca w ATS...to kto was tam trzyma? Umowe zawsze mozan rozwiazac, wiec w czym problem? Cwaniaczki, w gebie to kazdy mocny.

 
 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Cze 2008r. 21:52  
Cytuj

 
 
 
 
~~mallllloooom
ff
Wysłany: 1 Cze 2008r. 23:42  
Cytuj
malon dziobak,a jeleń swoją pociągnoł:haha::haha::haha:

 
 
 
 
~~kkk
ff
Wysłany: 2 Cze 2008r. 12:38  
Cytuj
Ludzie ktorzy stali nad innymi a ktorym na tej pracy i na ludziach zalezalo juz dawno odeszli w niepamiec (Pan Kolf czy A. Puczkus) teraz zostala banda ktora drze kase a do zakladu soba nie wnosi nic. wszystkich maja w dupie i zatrudniaja nastepne bandy debili co o laniu i produkcji felg nie maja zielonego pojecia. pozdrowienia

 
 
 
 
~~vifon
ff
Wysłany: 2 Cze 2008r. 20:56  
Cytuj
A jak sie teraz sprawa przedstawia ze zniżką na felgi dla pracowników???Można coś zakupić?????trochę taniej???

 
 
 
 
~~gość
ff
Wysłany: 2 Cze 2008r. 21:21  
Cytuj
CYTAT
A jak sie teraz sprawa przedstawia ze zniżką na felgi dla pracowników???Można coś zakupić?????trochę taniej???



jeśli jesteś pracownikiem to możesz, to dodatkowy bonus dla pracowników, jeden z wielu, które Pracodawca "daje" pracownikom

 
 
 
 
~~lupa
ff
Wysłany: 2 Cze 2008r. 22:51  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
A jak sie teraz sprawa przedstawia ze zniżką na felgi dla pracowników???Można coś zakupić?????trochę taniej???



jeśli jesteś pracownikiem to możesz, to dodatkowy bonus dla pracowników, jeden z wielu, które Pracodawca \"daje\" pracownikom


nie "daje" tylko sprzedaje, myślę, że nie dokładają do tego ani grosza, w domu pewnie żona i dziecko bardzo się cieszą jak z naszego budżetu ubywa kilka stówek na felgi do auta, bo to taki piękny przywilej, szkoda tylko, że raz na rok, inaczej zmieniałbym koła co miesiąc.

 
 
 
 
~~L...
ff
Wysłany: 3 Cze 2008r. 11:53  
Cytuj
CYTAT
DLACZEGO NIKT NIE NAPISAł Z JAKIEGO POWODU KIBEL JEST ZAMKNIęTY?
PO PROSTU KILKU DEBILI ZROBIłO SOBIE TAM PALARNIE I TYLE W TEMACIE! (JAKBY KTOS NIE WIEDZIAł NA LAKIERNI JEST BEZWZGLęDNY ZAKAZ PALENIA)




hehe jestem przekonany ze nikt z pracownikow ATS nie palil w WC raczej trzeba by o to zapytac ekipy ktore utrzynuja (niby)tam czystosc(wszyscy to zewnetrzne firmy) banda!.Zawsze mozna po nich znalesc pety,puszki po piwie a nawet flaszeczki.kiedys pracownicy porzadkowi byli pracownikami ATS i bylo ok

 
 
 
 
~~pracownik ats
ff
Wysłany: 3 Cze 2008r. 14:15  
Cytuj
CYTAT
A jak sie teraz sprawa przedstawia ze zniżką na felgi dla pracowników???Można coś zakupić?????trochę taniej???

jest znizka na szajs, ktory robią gdzies w azjatyckiej dzungli a sprzedaja ze znaczkami ats, tutaj tych felg, na które sa znizki sie nie produkuje.

 
 
 
 
~~ateesiak
ff
Wysłany: 4 Cze 2008r. 12:29  
Cytuj
Samo zamykanie kibelka nie jest złym pomysłem ale zeszyt z czasem spedzenia na sraczu i nazwiskiem robiacego na "twardo"-to chory pomysł CIEKAWE KTO ODPOWIE ZA LAKIERNIKÓW PROSZKOWYCH I MOKRYCH JAK SOBIE OCZY LAKIERAMI ZABRUDZĄ GDZIE NIEMA ZADNEJ UMYWALKI-CO NA TO WSPANIAŁE BHP I COTYGODNIOWY AUDIT?

 
 
 
 
~~atsprac
ff
Wysłany: 4 Cze 2008r. 14:51  
Cytuj
WITAM.CO MYSLICIE O BRAKU WODY DLA PRZCOWNIKOW W DNI UPALNE?TO CHYBA DLA KIEROWNICTWA WIELKI LUKSUS,BY ZAOPATRZYC ZWYKłYCH PRACOWNIKóW W WODE W CZASIE UPAłóW?CIEKAWE CO NA TO PRACOWNICY UMYSLOWI I PAN PREZES, GDYBY IM PRZYSZLO PRACOWAC W TAKIM żARZE BEZ WODY.OKRUCIEńSTWO I BRAK SłóW

 
 
 
 
~~pracownik ats
ff
Wysłany: 4 Cze 2008r. 15:00  
Cytuj
Brak wody zawierajacej sole mineralne przy takich upalach i pracy szczegolnie na odlewni to naruszenie kodeksu pracy, tak samo jak praca w przeciągu w zimie przy otwartych bramach, gdzie na stanowiskach rtg temperatura spada poniżej zera a pracownicy pracuja w czapkach i kurtkach, niewiele lepiej jest w zimie na obrobce wykończeniowej ale z tego co wiem na sie tym zająć w końcu inspekcja pracy, jest tez nagrany film przez pracowników kontroli w sprawie temp. na stanowiskach pracy.good

 
 
 
 
~~kolega
ff
Wysłany: 4 Cze 2008r. 15:37  
Cytuj
Mojego kolegi żonie zaproponowano pracę przy obsłudze 2 maszyn CNC w ruchu czterobrygadowym, gdzie jedna felga waży ok.15 kg.
W ciągu zmiany miałaby normę 200 szt. Trzeba to pomnożyć przez 2 bo każdą felgę trzeba zdjąć z palety założyć na maszynę, a następnie zdjąć i znowu na paletę. Gdy paleta pełna trzeba ją przetransportować w określone miejsce przy pomocy pchanego wózka zwanego hubwagą(nie wiem jak się tę nazwę poprawnie pisze).To wszystko ma wykonać kobieta! Paranoja, ten zakład rzeczywiście chyba słabo przędzie skoro już kobiety do takiej harówy zatrudnia.

 
 
 
 
~~Bananowa skórka
ff
Wysłany: 4 Cze 2008r. 18:30  
Cytuj
CYTAT
Mojego kolegi żonie zaproponowano pracę przy obsłudze 2 maszyn CNC w ruchu czterobrygadowym...
...ten zakład rzeczywiście chyba słabo przędzie skoro już kobiety do takiej harówy zatrudnia.

mod. cyt j-r
W/w Kobiety same się zgłaszają i nikt ich nie zmusza do tego.

Praca o której wspominasz to tzw "polery" czyli polerowanie felg. Szczerze mówiąc to jest chyba najlżejsze i najmniej uciążliwe stanowisko na obróbce mechanicznej. Teraz "wózka zwanego hubwagą", paleciaka, nie trzeba pchać, jest elektryczny cool.

CYTAT
To wszystko ma wykonać kobieta! Paranoja ...


Mamy równouprawnienie o które Kobiety tak walczyły ... :haha:

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 4 Cze 2008r. 20:39  
Cytuj
zostanie po nas złom zelazny i głuchy drwiący śmiech pokoleń

 
 
 
 
~~L...
ff
Wysłany: 4 Cze 2008r. 23:02  
Cytuj
CYTAT
Samo zamykanie kibelka nie jest złym pomysłem ale zeszyt z czasem spedzenia na sraczu i nazwiskiem robiacego na \"twardo\"-to chory pomysł CIEKAWE KTO ODPOWIE ZA LAKIERNIKÓW PROSZKOWYCH I MOKRYCH JAK SOBIE OCZY LAKIERAMI ZABRUDZĄ GDZIE NIEMA ZADNEJ UMYWALKI-CO NA TO WSPANIAŁE BHP I COTYGODNIOWY AUDIT?




Dokładnie masz racje:blee:

 
 
 
 
~~pracownik
ff
Wysłany: 5 Cze 2008r. 12:41  
Cytuj
a kiedy bedzie woda mineralna???????????

 
 
 
 
~~lupa
ff
Wysłany: 5 Cze 2008r. 13:16  
Cytuj
jak ponalewają w butelki :zdechly:

 
 
 
 
~~gałek
ff
Wysłany: 5 Cze 2008r. 19:19  
Cytuj
woda podobno będzie około 15. czerwca info pewne......

mam pewne info co do podwyżek ale nikomu narazie nie powiem..

aha ja prawie wszystko wiem....

 
 
 
 
~~sympatyk
ff
Wysłany: 5 Cze 2008r. 20:19  
Cytuj
CYTAT
Mojego kolegi żonie zaproponowano pracę przy obsłudze 2 maszyn CNC w ruchu czterobrygadowym, gdzie jedna felga waży ok.15 kg.
W ciągu zmiany miałaby normę 200 szt. Trzeba to pomnożyć przez 2 bo każdą felgę trzeba zdjąć z palety założyć na maszynę, a następnie zdjąć i znowu na paletę. Gdy paleta pełna trzeba ją przetransportować w określone miejsce przy pomocy pchanego wózka zwanego hubwagą(nie wiem jak się tę nazwę poprawnie pisze).To wszystko ma wykonać kobieta! Paranoja, ten zakład rzeczywiście chyba słabo przędzie skoro już kobiety do takiej harówy zatrudnia.



"Około" to może być np. 10kg lub 20kg czy jeszcze inna waga. Jeśli nie wiesz dokładnie to nie pisz głupot. Z pewnego źródła wiem, że waga nie przekracza norm, zwróć uwagę, że to nie surowy odlew tylko koło po procesie obróbki i polakierowane. A wózek jest elektryczny, tak więc wysiłku zbyt wielkiego tam nie ma. Jeśli waga nie przekracza 12kg to kobieta może te pracę wykonywać.A kobiety nie narzekają tak jak WY, są sumienne i nie kombinują. Pokończyliście podstawówki /nie obrażając wykształconych/ i chcecie do biura. To jest paranoja. Ciekawe ile efektywnie pracujecie? Podobno normę na "polerze" można spokojnie wykonać w ciągu 6,5h. Woda jest w dystrybutorach, filtrowana, do wyboru zimna,ciepła i wrzątek. Pracowałem w ats-ie i wiem. A ci lakiernicy to jedzą te lakiery? Wszyscy pracownicy otrzymują okulary, oni też. Wystarczy je nosić. "Myjka" do przemywania oczu też jest w lakierni.
A co do wypowiedzi nt wypróżniania się "na twardo" to jest takie powiedzenie: "dobry gospodarz to g.... do domu przynosi"good
Pozdrawiam

 
 
 
 
~~gość
ff
Wysłany: 5 Cze 2008r. 20:30  
Cytuj
CYTAT
a kiedy bedzie woda mineralna???????????



zamiast wziąć się do roboty by pokazać nowemu właścicielowi, że zakład może "wychodzić" na plus i tym samym wypracować sobie wysokie podwyżki to wy debatujecie nad tym czy woda będzie. Butelka 1,5L kosztuje ok.0,70zł w pierwszym lepszym sklepie co daje /zakładając, że wypijesz 2x1,5L w ciągu zmiany + woda z dystrybutora/ 1,40zł x 22-23dni robocze max. 33zł.
Więcej wypijacie piwa po pracy w ciągu 2 dni /na większą wartość/.

Ten wątek to porażka

 
 
 
 
~~practas
ff
Wysłany: 5 Cze 2008r. 22:13  
Cytuj
To co piszesz to sie w glowie nie miesci.Wyobrazasz sobie ze ludzie do pracy powinni przychodzic z zapasem wody?Cudownie.W tym wypadku dobry i pomocny okazalby sie telefon do PIP.Znam przypadki gdzie taki telefon zalatwil nie tylko sprawy wody ale i wiele innych problemow.Nie wachajcie sie dzwoncie do PIP,a takie glupie komentarze co do "wody"nie beda sie ukazywac ,bo woda byc powinna

 
 
 
 
~~ats
ff
Wysłany: 5 Cze 2008r. 22:15  
Cytuj
a co powiecie o kierownikach zmianowych naz obr. mech. jak Baj , Buksinski , Serwatka itd.

 
 
 
 
~~_--
ff
Wysłany: 5 Cze 2008r. 22:35  
Cytuj
Baj to kazdemu w dupe wejdzie nawet tym co maja zacisniete posladki, ---do kolesia wyzej to sam sobie pij wodę za 0,70zł a do lakierni to pani z BHP zamówiła okulary pływackie wiec bez obaw panowie lakiernicy

 
 
 
 
~~życzliwy
ff
Wysłany: 5 Cze 2008r. 22:57  
Cytuj
Ja wam dobrze radze podwyżki maja być po 100pln na głowe,wiec panowie brać jałmurzne za niechorowanie i ewakułować sie z tego obozu,ja codziennie jade do tego gówna 20 kilometrów i już na paloiwo nie wyrabiam tak wiec róbmy rzad i spie... stad.

 
 
 
 
~~Die
ff
Wysłany: 6 Cze 2008r. 08:58  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
a kiedy bedzie woda mineralna???????????



zamiast wziąć się do roboty by pokazać nowemu właścicielowi, że zakład może \\\"wychodzić\\\" na plus i tym samym wypracować sobie wysokie podwyżki to wy debatujecie nad tym czy woda będzie. Butelka 1,5L kosztuje ok.0,70zł w pierwszym lepszym sklepie co daje /zakładając, że wypijesz 2x1,5L w ciągu zmiany + woda z dystrybutora/ 1,40zł x 22-23dni robocze max. 33zł.
Więcej wypijacie piwa po pracy w ciągu 2 dni /na większą wartość/.

Ten wątek to porażka

Jasne....jeszcze portki mamy sobie kupić i aluminium do zalania formy też...... Puknij się w makówę!!!

 
 
 
 
« 1 2 3 4 5 6 7 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Praca »