NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Praca »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 23 24 25 26 27 28 29 ... » »»
ATS - przykład polskiego obozu pracy, Ats - obóz pracy i wyzysk...
~~Pracownik `~`
ff
Wysłany: 6 Wrz 2008r. 21:46  
Cytuj
...a o rybach nie wspomnę, za takie coś, jak przyniesienie ryb komus z kierownictwa, to u Nas się chłosta...i wyrywa żeby...:wśceikły:

 
 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Wrz 2008r. 21:46  
Cytuj

 
 
 
 
~~pakowniaa
ff
Wysłany: 7 Wrz 2008r. 01:03  
Cytuj
CYTAT
Nepotyzm-czy wy wiecie co to jest?to jest 3 braci na lakierni jeden jest asystentem kierownika drugi kierownikiem zmianowym a trzeci pracowinkiem umysłowym na skrecaniu(akwarium) to jest właśnie kórwa nepotyzm i gdzie kasa idzie wiadomo a my zapierdalamy a jakiś pracownik umysłowy który nigdy nie pokazał wydruku z wypłaty(bo jak brat mi dał 500zł)nakleja naklejki na kartony i się smieje z reszty jeżdzi VW 3 tylko na 1 zmiany to jest skurwysynstwo w biały dzien,szkoda jak był jezcze w firmie J.Rudnicki nikomu nie przyszlo do glowy by mu o tym powiedzieć a on zajebiście nie lubiał tego to by ich wyjebał a może i ten coś zdziała w tej sprawie i nie bedzie tak wiecznie ze to jedna brygada ma najlepsze wyniki wiadomo brat wyżej to wszystko załatwi nawet manipuluje wyniki!I wy się godzicie na to?


Sprostuję słowo nepotyzm dla tych, którzy nie wiedzą:
Nepotyzm (łac. nepos wnuk, bratanek) – faworyzowanie członków rodziny przy obsadzaniu stanowisk i przydzielaniu godności.
Zgodzę się w 100% z tym co kolega pisał o tej rodzinie, a wracając do pracownika umysłowego to jeździ VW 4 a nie 3, lecz mniejsza z tym; natomiast co do jego pracy pozostanę bez komentarza bo on się do niczego nie nadaje, tylko aby lżejsza praca najczęściej tylko naklejanie naklejek i siedzenie na dupie koło komputera na pakowni i nic wiecej, a jak mu zmianowy coś powie to mu wychodzi drugim uchem, bo uważa,że staż pracy mu nie pozwala na zapierdalanie, jak dla mnie gość jest poprostu zerem

 
 
 
 
~~pakoniaa
ff
Wysłany: 7 Wrz 2008r. 01:13  
Cytuj
CYTAT
I ciekawe jak sie ma do tego sprawa ryb za kase dla Ł.P.bo to zwykła korupcja która powinna znaleść się u prokuratora a ten gościu wylecieć z wyrokiem sądowym z tamtąd najlepiej z kratki,to zwykła manipulacja pieniędzmi firmy do własnej kieszeni i swojej i kolegów


a co do ryb drogi kolego to Ty nie wiesz, ale kiedyś były jeszcze grzyby, ale towar słabo schodził i nie miał zabardzo rynku zbytu więc przerzucono się na coś żywego, dlatego wszędzie są jakieś afery, a w ATS na pakowni mamy Aferę rybną zapoczątkowaną i kontynuowaną w dalszym ciągu przez Grzegorza S. o pseudonimie "Cebularz" albo "Fishmen"

 
 
 
 
~~pompek
ff
Wysłany: 7 Wrz 2008r. 05:41  
Cytuj
Ja jestem nowy i niebardzo rozumeim o co chodzi w tej calej histori z rybami,... niech mi ktos powie o co chdozi... ktos normalnei do roboty ryby przynosi kierowikowi za darmo czy jak bo nie kumam ???? !!

 
 
 
 
~~Pracownik
ff
Wysłany: 7 Wrz 2008r. 13:04  
Cytuj
Rozmawiając z wieloma osobami którzy już odeszli z tej firmy jak i z osobami nadal pracującymi stwierdziłem jedno że tu kasa jest na 2 miejscu a najważniejsze jest brak poszanowania pracownika często są organizowane dodatkowe zmiany nie tylko na lakierni ale wszędzie z powodu braku pracowników,i pomimo ze firma płaci 150 brutto a 100 netto(na łapke)wielu pracowników nie chce przyjść dlaczego?bo w tej firmie Polak(kierownik)Polaka(pracownik)pogania jak bydło a Niemiec siedzi na górze i się z nas śmieje ze jeden na drugiego skaka. Na lakierni 2 linie przyspieszyli a teraz kierownik pracownika pogania szybciej LAGA itp.a Niemiec patrzy i się smieje!dlatego też pracownik taki ma daleko i głęboko.... przyjść na dodatkowe zmiany,choc zarobić 100 zl to nie tak łatwo na budowie trzeba naginac cały dzień.
Firma ta zmieniłaby się gdyby to kierownik np.poszedł na góre i walczył o to zeby obie linie na lakierni zwolnic lub robic przerwy miedzy seriami lub co godzine,kierownik by walczył o to by ułatwic prace dla swoich pracowników a narazie jest dokładnie odwrotnie i to jest problem ATS.
Praca która jest nam dawana wymaga od nas 130% wydajności a jesteśmy tylko ludzmi i dając z siebie 100% to i tak mało a nasi ukochani RODACY kierownicy jeszcze nam dokładają niekiedy na 150%

 
 
 
 
~~~Felgen
ff
Wysłany: 7 Wrz 2008r. 13:19  
Cytuj
- Jak wam ciężko to próbujcie zmnienić robote w miare możleiwości
- Ja tego nie rozumiem, nasi ojcowie i dziadkowie walczyli z niemieckim najeźdzcą a teraz w wolnej POLSCE MY POLACY jestesmy niewolnikami NIEMCA czy ten KIEROWNICZYNA czy ZWYKŁY ROBOTNIK.NAJGOZEJ jest ZE POLAK SCIGA POLAKA A NIEMIEC ROBI KASIORE I ZATRUWA SRODOWISKO.GDYBY PŁACILI JESZCZE ZE 900 EURO TO BY BYŁO SUPER a PŁACA W TYM ZAKŁADZIE WYNOSI OKOŁO 450 EUROhthttp://www.stalo(...)/zly.gif

 
 
 
 
~~Pracownik
ff
Wysłany: 7 Wrz 2008r. 14:10  
Cytuj
Zanoszenie ryb kierownikowi to nie po to by miec nagrody bo to nie o kase chodzi bo kierownik dając co miesiąc kase takiemu Fishmenowi mógłby sam wpaść bo w kadrach domyślili by się że jeden gośc nonstop bierze kase za co?ale chodzi tu o to by miec lżej niż inni pracownicy lepsze stanowisko 1 zmiany i też
żeby nie byc poganianym jak bydło a reszte pracowników niech gania!

 
 
 
 
~~Pracownik
ff
Wysłany: 7 Wrz 2008r. 14:21  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
I ciekawe jak sie ma do tego sprawa ryb za kase dla Ł.P.bo to zwykła korupcja która powinna znaleść się u prokuratora a ten gościu wylecieć z wyrokiem sądowym z tamtąd najlepiej z kratki,to zwykła manipulacja pieniędzmi firmy do własnej kieszeni i swojej i kolegów


a co do ryb drogi kolego to Ty nie wiesz, ale kiedyś były jeszcze grzyby, ale towar słabo schodził i nie miał zabardzo rynku zbytu więc przerzucono się na coś żywego, dlatego wszędzie są jakieś afery, a w ATS na pakowni mamy Aferę rybną zapoczątkowaną i kontynuowaną w dalszym ciągu przez Grzegorza S. o pseudonimie \"Cebularz\" albo \"Fishmen\"


Wiesz tak myślę że zaczeły się jagody w lesie może by tak mała konkurencja nie bardzo chce sie chodzić po lesie to kupic na rynku zwróci się jako nagroda przy wypłacie a "+" u kierownika zostanie ciekawe co by na to kolega fishmen

 
 
 
 
~~fela
ff
Wysłany: 7 Wrz 2008r. 16:14  
Cytuj
Nagrody tz białe koperty dostają zawsze ci sami ludzie na pakowni i lakierni w kadrach nic nie mówią
a oto lista:
Pakownia:
br.A:1-2 osoby
br.B:1-2 osoby
br.C: 1 osoba
Lakiernia:
br.A: 0 osób
br.B: 3-5 osób
br.C: 1-2 osoby
NO I TERAZ MYŚLCIE I EWENTUALNIE KOMENTUJCIE

 
 
 
 
~~pompek
ff
Wysłany: 7 Wrz 2008r. 17:03  
Cytuj
no ciekawa sprawa... na QM nie wiem ile bylo dokladnie ale u nas wiem ze jeden dostal bo widzialem ... ale jemu umowe przedluzyli wiec chyba zato barzdiej dostal ... tylko pod innym pretekstem ( na zachęte ) bo tak to sie nie wyroznial inicjatywa od innych.Tak mowicie o tych procentach co wymagają od nas ze 130 i 150 % normy ... jak sobie przypomne wczorejszy i dzisiejszy dzien to powiem ze nawet i 160 % ;d;d qwa taki zapierdol ze masakra.. wszystko bylo by moze i ok gdyby nie to ze niema klimy ;d leje sie z czolwieka a nie wspomne o biedakach w Helium gdzie zepsula się glówna klima i jest 40 stopni w srodku ;] lol ;d ... Mówisz ze to nie o nagrody się rozchodzi tylko o to zeby nie gnał do roboty ... nie da sie zabardzo tak jak mowisz w tym zakladzie... pomysl.. gdyby na chironach zapiepszali i zapchaly by sie rolki a ja na wywazarce bym sie opiepszał to co by z tego bylo ? zapchaly by sie i kazdy by darl ryja ... a jak idzie ci polowa kol zle ( bo ustawiają wage i nie mogą ustawic ) to musisz polowe wazyc bo przecierz nie bedziesz pchal 80 % kol wiezdac ze polowa z nich jest do poprawy ? potem reklamacja i lipa, do tego co jakis czas kola sie zablokują w myjce bo " ktos " jak idiota pcha kola w myjke bo mysli ze przyspieszy robote a potem trzeba otwierac myjke i tracic czas zeby to pchnąc.Wiec o opiepszaniu niema mowy kolego ... mysle ze na innych wydzialach jest to samo ... wzsystko jest tak zrobione zeby wykozystac wszystkich ludzi w 100 %. Ale co tam wczoraj zapiepszalem bo myslalem ze tylko jeden dzien taki bedzie... dzisiaj okazlo sie ze jest replay wczorejszego zapiepszania wiec pojebalem to i pchalem wszystko... jak przyjdzie reklamacja to kurwa nie moja wina... niech sie w łby pukną dadza tyle kolek ze na rolkach sie nie mieszcza , ci na chironach nie maja juz gdzie tego pchac klada na ziemi ... potem ktos lata jak sie tylko dziurka pojawi to zaraz z ziemi pcha i tak przez jakies 6 godzin .... potem zamiast norma 3 000 jest kurwa 3.500 albo prawie 4... i co oni myslą ? ze 2 luzdi to wszystko sprawzdzi i ze nie bedzie reklamacji ? Mi sie tak wydaje ze oni chca zobaczyc ile jestesmy w stanie tego przepchac przez Helium w ciagu zmiany i potem taką norme walną ze juz zawsze tak bedzie... pojebane. Ludzie poweidzcie tak przy okazji jak ktos wie oczywiscie.. jak jes tw tym Alutec`u ? byl tam ktos .. podobno straszny syf.. ale myslalem bo jak mam tutaj zapiepszac to jzu wole tam zapiepszac " troche bardziej " za podwujną kase ;d i czy to prawda ze zwracaja za dojazd kase faktycznie a nie tak jak tutaj ze tylko na papierku jak cie przyjmuja no i czy to prawda ze jest 500 zł dla pracowników z ATS`u ?? wiecie cos na ten temat ?

 
 
 
 
~~anty depresja
ff
Wysłany: 7 Wrz 2008r. 20:09  
Cytuj
pompek twoje wypociny są już naprawde bez sensu i powtarzasz cały czas to samo weż sie pierdolnij o ściane przemyśl wszystko i napisz coś normalnego i bez błedów...

 
 
 
 
~~pompek
ff
Wysłany: 7 Wrz 2008r. 20:23  
Cytuj
Ok.. idioto teraz bede wszystkim mowi lzeby wszystko przemysleli i pierdolneli sie w sciane a potem pisali cos z sensem... dla ciebie sens ma powtarzanie w kolo jaki kurwa fischman jest slawny ? jaki to lizodup i w kolo to samo ? napisalem kurwa cos normalnego ok... to jest ostatni post ide z tad i niedlugo sie zwalniam z tego popierdolonego zakladu... moze i bylo by w nim wszystko ok ale pracuja tam tacy idioci ze normalnei mnei to rpzeraza... pachasz felgi zle... nie pchaz kazą pchac... kruwa manipulują rolkami zeby sie jak najmniej odzwigac kurwa i nic nie mowilem... sto razy myjke odblokowywac bo idiota pcha rolki do srodka na sile kurwa z 6 razy to ro robilem w ciagu qwa jednej zmiany co mi sie nie zdarzylo kurwa raz na tydzien wczesniej robic !!.... potem prubuje zapodac jakis normalny temat poza pierdoleniem o fischmanie (alutek) kurwa oczywiscie jakis kretyn mi sie kaze jebnac w sciane... sam sie jebnij popaprancu bo ci rozjebie lep kurwo.

 
 
 
 
~~pompek
ff
Wysłany: 7 Wrz 2008r. 20:25  
Cytuj
pozatym zauwazylem jedną wazną rzecz... ze natym formu nie mozna miec strony.. bo jaką bys niemiał jestes wrogiem i tyle.

 
 
 
 
~~patrzta ludzisk
ff
Wysłany: 7 Wrz 2008r. 20:41  
Cytuj
http://www.stalowemiasto.pl/forum/forum.php?mode=pokaz_posty&id=49891

Ale super robota

 
 
 
 
~~felga
ff
Wysłany: 7 Wrz 2008r. 20:44  
Cytuj
CYTAT
[cytat]wszystko idzie w górę gaz prad benzyna i napewno koła w ats-ie też a pieniadze dla pracowników te same:ysz:



to nie jest istotne, problemem jest mocna złotówka, powodując mniejsze zyski ze sprzedaży[/cytat a gówno prawda takie kity to możecie wciskać ale nie nam

 
 
 
 
~~pompek
ff
Wysłany: 8 Wrz 2008r. 17:00  
Cytuj
ale wtopa ...

 
 
 
 
~~pompek
ff
Wysłany: 8 Wrz 2008r. 17:38  
Cytuj
Witam… dzisiaj byłem w kadrach z pewną sprawą, przy okazji zapytałem o zwrot kosztów za dojazd. W firmie ATS niema czegoś takiego jak zwrot pieniędzy za dojazd. Papier, który wypełniałem podczas przyjmowania się do zakładu dotyczył czegoś związanego z podatkiem;d nie wiem dokładnie, o co tam chodzi, ale ATS nie zwraca żadnych pieniędzy. Dzisiaj dowiedziałem się także, że norma na Helium wynosi 3350 felg o ile dobrze pamiętam…, więc trochę przesadzałem z tym, że jest „ zapiepsz”… my tylko prawie robimy normę … po prostu nie wiedziałem, że jest taka wysoka… zastanawiam się czy któraś brygada ją regularnie spełnia… pragnę zwrócić uwagę niektórych że NIEMA BŁĘDÓW !

 
 
 
 
~~ateesiak
ff
Wysłany: 9 Wrz 2008r. 09:55  
Cytuj
Faktycznie POMPEK nie ma bykow i nawet gramatycznie poprawnie napisane - a jak tam maszyna do poprawy niewywazen idzie czy tylko stoi w celach reklamowych

 
 
 
 
~~Bananowa Skórka
ff
Wysłany: 9 Wrz 2008r. 16:31  
Cytuj
CYTAT
Faktycznie POMPEK nie ma bykow i nawet gramatycznie poprawnie napisane - a jak tam maszyna do poprawy niewywazen idzie czy tylko stoi w celach reklamowych


Dziś na chwile ruszyła i jakiś czas chodziła good

 
 
 
 
~~pomepk
ff
Wysłany: 9 Wrz 2008r. 16:52  
Cytuj
Robot podobno poprawił felgę z niewyważeniem 77 g na bodajże 16 czy 17 g  Jacyś włosi majstrują… zobaczymy ile im to zejdzie, ale wydaje mi się ze sukces jest już bliski, bo coraz więcej felg poprawia.Ale słyszę ogólnie ze pracownicy śmieją że - „ ten robot to zardzewieje 2 razy zanim zacznie w ogóle dobrze działać „ coś w tym rodzaju słyszałem przechodząc obok robota.

 
 
 
 
~~byly ATS
ff
Wysłany: 9 Wrz 2008r. 17:25  
Cytuj
No 60 gram z niewywazenia ....... balbym sie na tym jezdzic -widze "ze jakosc w ATS idzie w gore" kiedys tam naprawde dobre kola robili

 
 
 
 
~~666
ff
Wysłany: 9 Wrz 2008r. 17:37  
Cytuj
CYTAT
No 60 gram z niewywazenia ....... balbym sie na tym jezdzic -widze \"ze jakosc w ATS idzie w gore\" kiedys tam naprawde dobre kola robili


czytaj ze zrozumieniem gości z 77 na 16 czy 17 a nie o:zły: 16 czy 17. To jest wielka różnica

 
 
 
 
~~Bananowa Skórka
ff
Wysłany: 9 Wrz 2008r. 18:00  
Cytuj
CYTAT
czytaj ze zrozumieniem gości z 77 na 16 czy 17 a nie o:zły: 16 czy 17. To jest wielka różnica


To raczej Ty czytaj ze zrozumieniem. No 60 gram z niewywazenia ( nie napisał że 60 niewyważnia. )

 
 
 
 
~~~byly ATS
ff
Wysłany: 9 Wrz 2008r. 18:24  
Cytuj
Pomysl gdzie te 60 gram sie podzialo 666 - zostala przetoczona scianka felgi w tym miejscu gdzie bylo niewywazenie a co za tym idzie w tym miejscu jest felga slabsza - a pozatym widze ze pismo czytane sprawia Ci 666 trudnosci moze za malymi literami pisalem.
pzdr

 
 
 
 
~~pompek
ff
Wysłany: 9 Wrz 2008r. 19:30  
Cytuj
Robot nie toczy ścianki tylko półkę … a jak wiadomo z półki jest już co „ skrobać „ a tak po za tym to chyba była tylko próba, bo potem kazali przez jakieś pół godziny pchać do niego koła które są do poprawy czyli poniżej 50 gram a braki (czyli powyżej 50 gram) do helium a potem wiadome „ po staremu”. Więc nie jestem przekonany czy tak będzie zawsze, że do robota będą pchane koła np. 77 lub większe. Pozdrawiam

 
 
 
 
«« « ... 23 24 25 26 27 28 29 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Praca »