NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Praca »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 5 ... » »»
ATS - przykład polskiego obozu pracy, Ats - obóz pracy i wyzysk...
~~
ff
Wysłany: 3 Maja 2008r. 21:10  
Cytuj
e tam ..

 
 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Maja 2008r. 21:10  
Cytuj

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 3 Maja 2008r. 21:18  
Cytuj
witam

ja również pracuje w ATS i przyłączam się do buntu..

na jakich stanowiskach jest żle...

jakie wydziały są złe i wymagają wiem coś na temat odlewni że jest tam tragedia w sprawach personalnych..(info Andrew..)tragedia!!!!!!!
sprawa obróbki mechanicznej(tragedia zero podań na obróbkę mechaniczną) ale kto pójdzie do Dąbrowskiegiego zjeba na wydział...
sprawa obróbki niewykończeniowej sprawa wygląda ta wiele podań dużo osób nie nadaje się do pracy (info pewne duża kasa na początek(1500 - 1800 brutto))walcie do Mariusz PIECHOTY bezpośrednio z nim można się dogadać (jego żona jest super barmanką w AJ super laska do pogadania)

co powiecie na temat kierownictw a(sprawa poważna proszę tylko o poważne komentarze )

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 3 Maja 2008r. 21:37  
Cytuj
dalej temat lakierni i pakowni

przyjmowani ostatnio ludzie z pozimem intelektualnym zerowym

nie obrażając ludzie bez wykształcenia i znajomości podstaw zachowań ludzkich i intelektualnych osoby ze wsi dla których pieniądz jest tylko formą wydania na rozrywki i zabawę

nie dla kolesiostwa !!!!!

nie dla pracy za pieniądze!!

kto kumaty to wie o co chodzi !!!

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 4 Maja 2008r. 01:22  
Cytuj
gdyby w rzadzie placili 3000 to byliby chetni rzad ma dzialac dla ludzi nie dla siebie powinni odpowiadac glowa za to co zrobili i czego nie zrobili dopoki nie zmieni sie mentalnosc ludzi to bedzie zle tylko od nas zalezy jak bedzie sie nam zylo gdyz jednoska nie moze byc glosem wiekszosci gdy wiekszosc na tym cierpi to sie tyczy wszystkich szczebli spoleczenstwa wladza jest dla ludu a nie lud dla wladzy gdzie ta ich , wasza moralnosc , sumienie , godnosc ,zrozumienie szkoda dalej wymieniac (wierzacy i nie wierzacy obojetnie na religie i ustruj )ktos powie ze pisze nie na temat ale wszystko zaczyna sie od samego dolu tzw. poczatku od najslabszej jednostki poprzez masy do calych narodow .. ktos powie... jezeli to sie zmieni to bedzie dobrze nie moga nami rzadzic chciwe jednostki glodne wladzy nad innymi tylko po to by ponizac i pokazywac cos czego nie maja cos co dostali od ludzi by wykorzysta dla ludzi a wykorzystuja dla swego ego nie bde tu wiecej sie rozczulac jezeli kazdy zastanowi sie nad soba i innymi to bedzie wszystko ok

 
 
 
 
~~dubidu
ff
Wysłany: 4 Maja 2008r. 10:58  
Cytuj
CYTAT
dalej temat lakierni i pakowni...

...kto kumaty to wie o co chodzi !!!

moderowano cytat j-r

Także pracuje na lakierni. W 100% się zgadzam ludzie nawet podpisać sie nie umieją. Zamiast dać ludziom godziwe płace którzy już pracują pare lat i znają sie na swojej pracy i wykonują ją dobrze. To oni za przeproszeniem takich matołków zatrudniają po podstawówce których trzeba wszystkiego od nowa uczyć. Sam się spotkałem już z paroma ludzmi którzy nawet nie umieją liczyć do 10 . Odbębnić 8 godzin i isć do domu. Na Lakierni i Pakowni też jest cieżko z nowymi pracownikami cały czas ktos odchodzi. Jeszcze troche i zostaną sami ludzie ze wsi i kierownictwo .

 
 
 
 
~~ReSeT
ff
Wysłany: 4 Maja 2008r. 11:08  
Cytuj
skoro tak narzekacie na prace i jej warunki w ATS - zapraszam do Riala(byłego), na przeszpiegi,spotkacie tam bandę chorych psychicznie,uzaleznionych od telewizji przemysłowej debili,terrorystów i innych poganiaczy, którzy na podstawie zdjęcia z kamery zap... Wam 5-10% premii,potrafią drzeć swojego parszywego ryja o nic i za nic.Pracowalem po trochu w obu firmach(czyt. Obozach)- i w jednej i w drugiej mają nas za niewolników, a jak wiadomo, niewolnictwo zniesiono w XVIII wieku.
Macie nie tylko obowiązki ale też prawa,jesteście ludźmi i szacunek Wam sie należy
Trzymać od początku "za mordę" - taka polityka wewnętrzna. Za mordę(pysk) trzyma się konia,osła i muła,czy coś wam to tłumaczy?

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 4 Maja 2008r. 13:25  
Cytuj
Uniwheels (Rial) i ATS to teraz jedna firma.

 
 
 
 
~~jaco
ff
Wysłany: 4 Maja 2008r. 13:47  
Cytuj
czy istnieje w Polsce taka instytucja jak inspekcja pracy nie moge uwierzyc ze we wlasnym kraju robimy sie szmaciarzami ludzie zacznijcie dzialac praca jest dla ludzi a nie odwrotnie
emigrant z usa

 
 
 
 
~~hehe
ff
Wysłany: 4 Maja 2008r. 19:04  
Cytuj
Hehehe, cześć robole, czytam te wasze komentarze (chociaż niektóre trudno zrozumieć bo jakos tak nie po polsku są napisane) i śmiech mnie ogrania. Chłopy trzeba sie było uczyć i pracować w biurze a nie teraz płakać jak baby na forum - nie chciało się nosić teczki trzeba zapierd*lać woreczki i nie marudzić! A pisanie o obozach pracy to normalne chamstwo, bo obozy były przymusowe a was nikt do tej roboty nie przymusza tylko jesteście nieudacznicy, którzy nic lepszego nie potrafią dla siebie znaleźć... Więc przestańcie się mazać jak dzieci i jak się wam nie podoba to znajdźcie sobie inną robotę :zdechly:

 
 
 
 
~~wladek
ff
Wysłany: 4 Maja 2008r. 20:55  
Cytuj
A tak się władze StWoli cieszą,że są miejsca pracy.Szlęzak powinien się śmiac czy płakać?Co?

 
 
 
 
~~123
ff
Wysłany: 4 Maja 2008r. 21:01  
Cytuj
witam...ponownie..AKCJA PROTESTACYJNA

nikt nie zostawiL swojego e-mal..

ale to zrozumiałe chcemy przeprowadzić akcje w firmie Ats tam pracujemy i nie podoba nam sie traktowanie pracowników...

proszę o pozostawienie wiadomości z własnym e-mail lub wiadomości z numerem gg...

do usłyszenia...

 
 
 
 
~~ktosik
ff
Wysłany: 4 Maja 2008r. 21:11  
Cytuj
czlowieku daj sobie na luz z ta akcja protestacyjna to jest forum a nie zwiazki zawodowe jakiegos flustrata z ats
PARóWKOWYM SKRYTOżERCOM MóWIMY NIE!!!!

 
 
 
 
~~@
ff
Wysłany: 4 Maja 2008r. 21:13  
Cytuj
pokaz jaki jestes twardziel w pracy a nie publicznie płaczesz nad swoim losem ---------PROWODYR

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 4 Maja 2008r. 23:52  
Cytuj
tia,zostawcie maila,gg,nr dowodu osobistego,PESEL i najlepiej adres:haha:

 
 
 
 
~~ehhhhhhh
ff
Wysłany: 5 Maja 2008r. 01:08  
Cytuj
CYTAT
tia,zostawcie maila,gg,nr dowodu osobistego,PESEL i najlepiej adres:haha:


ehhhhhh

 
 
 
 
~~marko
ff
Wysłany: 5 Maja 2008r. 07:21  
Cytuj
przepracowałem 25 lat w hsw obecnie w ats i nie widzę większej różnicy. Wszędzie trzeba zasuwać jeżeli sie niema wykształcenia za marne pieniądze. Jak wam nie pasuje praca najemnika można założyć włsną firmę zatrudnić ludzi i wtedy zobaczymy cz nie bedzi to nowy OBÓZ PRACY

 
 
 
 
~~ReSeT
ff
Wysłany: 5 Maja 2008r. 10:42  
Cytuj
Sprawa jest jasna i oczywista.Po to pracujemy aby żyć, aby żyć trzeba zarabiać.W Dolinie Aluminium sprawa ma się odrbinkę inaczej: człowek zap-dala aby przeżyć,wzamian za wysiłek dostaje pare groszy i jeszcze sie nasłucha.Byłem kilka lat za granicą,własciciel firmy,Boss- nie sczeka na swojego pracownika, a pracowałem w kilku firmach. W każdej z nich atmosfera zachęcała do pracy,widok szefa nie powodował u nikogo zagęszczania ruchów i ślinienia sie przed nim,a także włażenia w d..,lizusostwa. Nie było lekko,ale wesoło i przyjemnie a na koniec miesiąca sprawiedliwie,podwyżka była podwyżką a nie tylko obietnicą lub drobiazgiem przyprawiającym o rozpacz lub niepohamowany śmiech.
Czeszą na Was ciężkie pieniądze,hodując niewolników

Niemiecka jakość, szwajcarska precyzja i polskie zarobki....podobno jesteśmy w Unii.
Prawdopodobnie jdnak w zapisie małym druczkiem widnieje wzmianka : "Nie dotyczy Podkarpacia":haha:

 
 
 
 
~~zwykły
ff
Wysłany: 5 Maja 2008r. 18:12  
Cytuj
Miałem okazję dzisiaj być w tym zakładzie. Praca wygląda jak na hucie. Są ludzie którzy chcą pracować i pracują i jakoś się kręci.

 
 
 
 
~~ats
ff
Wysłany: 5 Maja 2008r. 18:52  
Cytuj
Ten kto tak zatytuował temat postu powinien odpowiadać przed sądem za pomówienie . Nie ma żadnych podstaw do nazywania porządnej firmy obozem pracy !!! Mam nadzieję że ktoś się temu panu dobierze do dupy .

 
 
 
 
~~obserwator
ff
Wysłany: 27 Maja 2008r. 18:04  
Cytuj
Po przeczytaniu postów widzę, że większość z Was pracuje w tej firmie i jest na NIE dla pracy w ATS. Więc proponuję skorzystać z uprawnienia jakie daje Wam kodeks pracy, o tym mówi Art.32.§1 Każda ze stron może rozwiązać za wypowiedzeniem umowę o pracę...
§ 2. Rozwiązanie umowy o pracę następuje z upływem okresu wypowiedzenia.
Narzekacie, obrażacie a ciekaw jestem co potraficie, jakie macie wykształcenie, doświadczenie, itp.

 
 
 
 
~~2343
ff
Wysłany: 27 Maja 2008r. 19:26  
Cytuj
zafouwkę

 
 
 
 
~~ReSeT
ff
Wysłany: 27 Maja 2008r. 19:37  
Cytuj
CYTAT
Narzekacie, obrażacie a ciekaw jestem co potraficie, jakie macie wykształcenie, doświadczenie, itp.


Następny wykształciuch? nie mający pojęcia o możliwości i sposobach poniewierania zwykłego robola.Jak ich braknie,to pójdziesz sam do takiej roboty? Nie ma kto robić felg,bloków silnikowych- to i biurowi przestają istnieć,czujesz powiązanie?Ktoś, coś stara sie produkować, pocąc się przy tym,wzamaian ma jałmużnę,parę ch.. na plecy,piątek świątek i niedziela a potem zbiera po plecach lub też za byle "g" zabiorą mu premię.Może jeszcze w chwili,kiedy zbiera "za swoje" powinien sie uśmiechnąć i powiedzieć "Dziękuję Ci Panie"?

Zarzuć gościu oferty pracy dla mężczyzn powyżej 35-go roku życia,dla kobiet, to wtedy jestem pewien,że ludzie z "obozów pracy" zastosują się do tego ,co zasugerowałeś.A jak na razie to górę bierze rozsądek, rozum(dot.rodziny) i zdolności manualne a nie wykształcenie i wiedza, której większość z "kierowniczków" nie umie zrealizować w praktyce.O kulturze osobistej i zasadach społecznych nie wspomnę, nadmienie tylko ich BRAK!!!
Przypomnij sobie ludziku historii odrobinkę - zabory (pruski najgorszy),okupacja - może Polak ma dość??

Z większości opałów wychodziliśmy obronną ręką i wierzę ,że w tym przypadku też tak bedzie. Z regóły ktoś,kto ma miekkie serce,ma twardą d..pę - ale wszystko do czasu...

 
 
 
 
~~obserwator
ff
Wysłany: 27 Maja 2008r. 22:17  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Narzekacie, obrażacie a ciekaw jestem co potraficie, jakie macie wykształcenie, doświadczenie, itp.
...

...Z regóły ktoś,kto ma miekkie serce,ma twardą d..pę - ale wszystko do czasu...

moderowano cytat j-r


Zastanów się nad poniższym, nie będę już więcej komentował tego wątku. Pracowałem w tym zakładzie i nie mam negatywnych wspomnień czego i Tobie życzę.

Nie jestem biurem pośrednictwa pracy, oferty są m.in. w PUP,internecie, itd... Trochę chęci - to po pierwsze.
Po drugie to kandydat na pracownika decyduje czy chce podjąć pracę czy nie, to proste. Widzę, że masz pretensje do przysłowiowego "całego świata" o to, że miałeś pod górkę do szkoły i pracujesz jako fizyczny, Ty właśnie wtedy dokonałeś wyboru.
Czy myślisz, że ktoś kto jest kierownikiem nie ma umiejętności praktycznych? Spróbuj sam zarządzać produkcją nie mając wiedzy.
Słowo reguły piszemy poprawnie przez "u" a nie o z kreską /czyli do szkoły było pod górkę, nie myliłem się/.
Co do pracy fizycznej to muszę cię zaskoczyć, pracowałem jako tzw. fizyczny i wcale mi nie wstyd, wręcz przeciwnie cieszyło mnie to, że przy m.in. moim udziale powstaje produkt.
Stwierdzenie, że pracownik jest poniewierany jest moim zdaniem bardzo przesadzone.
Jałmużna to datek dla biednych i potrzebujących wg. encyklopedii. Zapłata za pracę nie jest jałmużną, tu niestety nie masz racji.
Co do zabierania premii w tym zakładzie, przeczytaj dokładnie regulamin wynagradzania i zrozum znaczenie zapisu "premia motywacyjno-uznaniowa" i jakie są zasady jej przyznawania. Czy tu Pracodawca też Cię skrzywdził czy może wypłaca tę premię z dobrej woli a zasadniczo nie powinien, dlaczego nie narzekasz?
Co do kultury osobistej to masz rację, wystarczy spojrzeć na pracujących tam pracowników produkcyjnych,"zero kultury", nie wspomnę o higienie osobistej.
Nie mieszaj w to wszystko historii, żyjesz w wolnym kraju masz prawo wyboru. Co do tego mają zabory czy okupacja? Gdybyś pracował w zakładzie z kapitałem zagranicznym ale nie pochodzącym od naszych zachodnich sąsiadów to pewnie też znalazłbyś powód do narzekania. Popatrz jak pracuje się w Niemczech, jakie jest podejście pracownika, zaangażowanie. Porównaj tych, z którymi pracujesz czy nawet Twoją osobę do takich dobrych przykładów i odpowiedz sobie czy jesteś w porządku wobec Twojego Pracodawcy.
Sprawiasz wrażenie malkontenta tak jak wielu innych wypowiadających się w tym wątku. Dla jasności znaczenie słowa malkontent:
"malkontent człowiek niezadowolony ze wszystkiego, we wszystkim doszukujący się wad, niedostatków, ujemnych stron" - a wynika to z Twoich wypowiedzi.


Pozdrawiam i zachęcam do pracy

 
 
 
 
~~huj
ff
Wysłany: 27 Maja 2008r. 22:31  
Cytuj
ten ostatni komentarz to chyba ... napisał - największy fachowiec w ats-ie

//moderowano

 
 
 
 
~~życzliwy
ff
Wysłany: 27 Maja 2008r. 22:48  
Cytuj
CYTAT
ten ostatni komentarz to chyba ... napisał - największy fachowiec w ats-ie



przecież wspomniany przez ciebie człowiek pracuje, czytaj ze zrozumieniem forumowiczu, popełniłeś ortografa, wstyd. Domyślam się, że też jesteś pracownikiem tego zakładu.

//moderowano

 
 
 
 
« 1 2 3 4 5 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Praca »